Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2015 ;)
Odpowiedz

Mamusie luty 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie robię notatki dla siebie w zeszycie pisze godz i ile ml zjadła :) przewijam przy każdym karmieniu wiec tego nie notuje jeśli jest kupa robię + przy godz karmienia notatki robię od północy do północy potem zliczam ile ml było na dobę :)
    Wpisuje sobie tez inne rzeczy np kiedy podalM kropelki bardzo to mi wszystko ułatwia :)
    Laurka wrote:
    Mam dwa pytania do Was dziewczyny.

    1. do wszystkich: Czy prowadzicie notatki odnosnie karmienia i kupek waszych dzieciaczkow? Bo mi dali w szpitalu taka tabelke do notowania (ktora mi nie podpasowala, wiec rozpisalam wlasny system) i na kazdej wizycie lekarka pyta ile kupek na dzien, ile mokrych pieluch, ile razy jadla na dobe i jak dlugo. Wiec kurcze notuje kazda rzecz skrupulatnie, ale uciazliwe to jest mocno. Czy Wy tez cos takiego robicie?

    2. do mam karmiacych piersia: Czy nadal bierzecie jakies suplementy diety? Bo mi kazali dalej brac te same piguly prenatalne, bo przy KP wg tutejszych ekspertow nalezy sie suplementowac.

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • justta Autorytet
    Postów: 3185 3564

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka mamusie wczoraj ważenie pokazało 3700g rośniemy rośniemy

    65e24f5100de944cmed.jpg

    pozdrawiamy i idę czytać co u was?

    LadyDi, mala_mi1982, Patrycja20, Fedra, AsiaSzw, truskawkax25, megg, Penelope, asia888 lubią tę wiadomość

    Igusia *+ 26.11.2012
    259v26j.png
    ht1npi6.png
    PL*Gang 18+
  • mala_mi1982 Autorytet
    Postów: 980 832

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeczytałam, ze na trądzik niemowlęcym (także potowki, odparzoną pupę) dobra jest kąpiel w krochmalu.

  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu Tomkowi strasznie luszczy sie skora :/ krochmal, oliwka czy linomag?


  • kasia_1988 Autorytet
    Postów: 1436 1621

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sue wrote:
    Mojemu Tomkowi strasznie luszczy sie skora :/ krochmal, oliwka czy linomag?

    Krochmal rzeczywiście dobry jest na rumień. Wysusza skórę. Ale jeżeli skórka się luszczy to chyba to może wzmozyc..
    Może emolient?

    8tc
    9tc
    10tc
    17tc
    relgh37106b9h52t.png
    f2wli09kel1p6uqt.png
    1usal6d80v7jp3t1.png
  • Pia Gizela Autorytet
    Postów: 3240 2453

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sue, to samo zobaczyłam dziś u mojego :( Smaruję go po kąpieli olejem kokosowym i myślałam, że tego uniknę. A tu zonk. I rozważam emolient albo olejek migdałowy do kąpieli.

    relg9vvjrtqik460.png

  • mala_mi1982 Autorytet
    Postów: 980 832

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno pisalam, ze na bardzo luszczaca się skore syna, za rada położnej, wlewalam do kąpieli olejek z migdałów (można i inna oliwę najlepiej naturalna). Ze 2 takie kąpiele i wszystko schodziło. Teraz ma super skore. Ja jestem przeciwna emolientom.

    Gosiak, asia888 lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy sposobie mieszanym położna mówiła by podawać Wit co drugi dzień...
    truskawkax25 wrote:
    Dziewczyny, a jak to jest z tymi witaminkami:)
    Dzisiaj Oskarek ma 8 dobę. A karmie go na zmianę i mleczkiem modyfikowanym ( z 240 ml na dobę ) reszta to mleczko moje ( 60 ml co 3 godzinki ) .
    To podawać witaminę K + D ? Czy sama D ?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi położna mówiła ze jeśli się karmi mm to nie podawać ani D ani k... Teraz już zgłupiałam...
    mala_mi1982 wrote:
    Jak się karmi wyłącznie piersią to k + d. Jak się podaje mm to tylko d.

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie oliwka bo zatyka pory tak powiedział lekarz dzisiaj najlepiej krem nawilżający plus cos dobrego do kąpieli :)
    Sue wrote:
    Mojemu Tomkowi strasznie luszczy sie skora :/ krochmal, oliwka czy linomag?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem przeciwna emolientom, bo to parAfina. Kupie sobie olejek migdałowy i bede wlewac do kąpieli. Mam olej ryżowy tylko, wiec tego mu do wody nie wleje :)

    Gosiak, mala_mi1982 lubią tę wiadomość


  • AsiaSzw Autorytet
    Postów: 2115 1949

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ike mialy wasze dzieci jak nanpierwszy spacer poszlyscie z nimi. Myslalam aby jutro przejsc sie chodz chwilke.

    dqpre6ydqlfh3mi5.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na 2 tyg była werandowana ale tylko z dwa razy a potem już spacer na 20 min drugi spacer już na godzinkę :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • AsiaSzw Autorytet
    Postów: 2115 1949

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to super. My juz bykismy poza domem w urzedach ale to tak na szybko w foteliku bleee a jutro chcialam przejsc sie kawalek z wozeczkiem. Zobaczymy jaka pogoda bedzie.

    dqpre6ydqlfh3mi5.png
  • Pia Gizela Autorytet
    Postów: 3240 2453

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nasze dziecko się obudziło, niestety widzę, że coś go brzuszek pobolewa, bo się pręży, podkurcza nóżki, coś mu się beka, ale nic mu nie idzie.

    i jak na złość zepsuły się nam drzwi od strony kierowcy w samochodzie, nie chcą się nijak otworzyć, grrrr :( mąż coś szperał ale mu się nie udało :/ nie lubię takich niespodzianek :/

    relg9vvjrtqik460.png

  • Pia Gizela Autorytet
    Postów: 3240 2453

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze dziecko na razie weranduje się tak po 20 min, plus kilka spacerków 5min do przychodni zaliczył.
    Chcieliśmy na spacer, ale taka brzydka pogoda :/ od wtorku nie ma u nas słońca :/

    relg9vvjrtqik460.png

  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tadaaaaam!
    Moje dziecko wazy 3,03kg!! Przybrał 100g od środy! I to na samym cycku, bo mm daliśmy tylko raz!:)

    Gosiak, AsiaSzw, Bietka, megg, mala_mi1982, Stokrota :), Laurka lubią tę wiadomość


  • Pia Gizela Autorytet
    Postów: 3240 2453

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sue wrote:
    Tadaaaaam!
    Moje dziecko wazy 3,03kg!! Przybrał 100g od środy! I to na samym cycku, bo mm daliśmy tylko raz!:)


    Sue, super!

    Naszemu też od środy tyle przybyło :) , ale my niestety podajemy więcej mm ...

    relg9vvjrtqik460.png

  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia, wazne, ze Bartek przybiera, jak odbije z wagi to wrocicie tylko do cycka :)
    Moj syn w końcu zrozumiał, ze przy jedzeniu sie nie zasypia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 16:59

    Pia Gizela lubi tę wiadomość


  • Sue Autorytet
    Postów: 4521 5367

    Wysłany: 27 lutego 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przy kp moge zjesc nalesnika z dżemem jabłkowym?


‹‹ 2471 2472 2473 2474 2475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ