X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello Twoje objawy wskazują na rwę kulszową. To niestety częsta dolegliwość ciążowa... najprawdopodobniej masz ucisk na nerw kulszowy skoro ból promieniuje do nogi. Wiem coś o tym bo miałam to samo, pękł mi krążek międzykręgowy (dysk) i zawartość wychodząc na zewnątrz uciskała na nerw kulszowy to nie mogłam chodzić a ból był niesamowity. Przyczyn takiego bólu może być dużo, ciąża powoduje zmiany w postawie kręgosłupa więc najprawdopodobniej to jest u Ciebie przyczyną. Skonsultuj to z lekarzem, może da radę jakoś zaradzić;) Po ciazy wszystko powinno wrócić do normy;)

    thgfs65g0z0leut3.png
  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello, może to rwa kulszowa? Znalazłam takie cechy charakterystyczne:

    promieniujący ból zaczynający się w okolicy lędźwiowej, przez pośladki, biodra, uda z tylnej strony, aż po łydkę i stopę;

    pojawienie się tzw. objawu Lasègue'a, który polega na tym, że dana osoba nie jest w stanie podnieść nogi do góry z pozycji leżącej; osoba próbująca podnieść nogę w ten sposób odczuwa ból wzdłuż całej kończyny, ten sam rodzaj bólu mogą wywołać u niej również próby zgięcia nogi w stawie biodrowym i kolanowym i wyprostowania jej;

    osoba cierpiąca na atak rwy kulszowej ciąży odczuwa także mrowienie i pieczenie w nogach;

    przeważnie, choć nie zawsze, ból obejmuje tylko jedną stronę tułowia.

    f2w3flw16652lysf.png
  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to wczoraj miałam moją "studniówkę " (sto dni do porodu), ale przez natłok pracy i wykańczanie mieszkania przegapiłam ;)

    f2w3flw16652lysf.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg. Człowiek po trzech miesiącach odważył sie napisać, a tu wszyscy uciekają na fejsa

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucięło mi wiadomość. Chciałam tylko dodać, że jeśli justa1994 jest fakem to troche to przykre, bo człowiek czytał i szczerze się martwił. Teraz mi dziwnie.
    Mam nadzieję, że mimo wszystko ktoś tu jeszcze zostanie.
    Pozdrawiam w ten smogowy dzionek

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, ja tez checa namiary na fb... justem tutaj tak naprawde chwile i nie wiem do ktorej Pauli sie zwracac... ktos pomoze????

    Rafaello.... mozesz tez miec taka sytuacje, ze dziecko staje sie coraz wieksze i uciska gdzies na nerw... ja mialam podobnie w pierwszej ciazy ale u mnie to bylo juz pod sam koniec, kiedy syn byl juz naprawde duzy...

    Dowiedzialam sie od meza, ze nasz ubezpieczyciel zwraca nam pewna kwote pieniedzy ktora wydam na laktator i chyba kupie reczny Avent. Co prawda nie musze wracac do pracy i raczej bede uzywac sporadycznie ale zawsze bedzie dobrze wyrwac sie z domu bez dziecka albo wyslac meza na dlugi spacer :)

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem jak wygląda faktycznie ta sprawa z Justą, jestem tutaj raczej od niedawna, a na fb jakoś nie zaglądam. Dla mnie to zbyt duża inwigilacja i śledzenie użytkownika, także życzę wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania dziewuszki. <3

    Dodam, że miałam wczoraj wizytę i nasze dziecie duże, bo ma już 900 g :o Wszystko jest w porządeczku.

    Co do kawy o którą pytałam. Ja kawy w ciąży nie piję, jedynie inkę lub może raz na dwa tygodnie cappuccino, a kawę ziarnistą chciałabym kupić w prezencie na święta dla osoby, która zakupiła swój pierwszy ekspres do kawy :)

    PS Będę tutaj zaglądać, bo szkoda żeby przez jedną osobę zakańczać wątek na forum. Co będzie to będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 11:00

  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka, ja z tego samego powodu nie mam konta na FB i nie zamierzam zakładać. Na pewno zostanę tutaj :)

    f2w3flw16652lysf.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mało pocieszająca ta rwa kulszowa:/ mój gin nawet tego nie zasugerowal

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie obraźcie sie ale doszlysmy do wniosku ze na chwile obecna nie mozemy przyjac nowych osob na fb. Prosilysmy i zachecalysmy tyle czasu. Kazdy rozumie kazdego prywatnosc i zrozumcie tez nasza prywatnosc. Na fb jestesmy bardzo dlugo do porodu zostalo juz 2-3 miesiące.... Boimy sie wycieku informacji i zdjec.
    Mozecie sie obrazic trudno.

    kuzka, Katowiczanka, jiwa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka... ja na fb tez wolalabym nie byc, nie pisac... w zasadzie nie mam konta i wole miejsca bardziej intymne...

    Nie wiem jak to jest z Justa, bo jak juz pisalam nie jestem tutaj dlugo i nie mnie oceniac. Ja do swojego lekarza prowadzacego jezdze prawie 1000 km i wiem, ze jakby "cos" to jest pod telefonem czy moge napisac maila ale jednak w naglych wypadkach nie dam rady pojechac. I jedyna moja opcja, zeby mnie ktos zrozumial i pomogl to oddalona ode mnie o 150 km Gandawa w Belgii i pracujaca tam profesor, ginekolog, ktora pomaga kobietom z mutacja MTHFR.

    Marcepanka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie obrażam :) Prawda jest taka, że nie piszę tutaj jakichś mega tajemnych historii.

    Stere to bierzesz jakieś zastrzyki rozrzedzające krew? Ja niestety muszę, bo może mi grozić poronienie. Trzepałam wszystko co możliwe, aby wiedzieć jak najwięcej. Chodzę do hematologa i badam krew na krzepliwość i działanie clexane na mój organizm. Miałam dawkę 0,2 później 0,4 a aktualnie 0,6. Mam nadzieję, że już na 0,8 nie wskoczę :P

    Ciążę chcę donosić. Kocham tak mocno tego fikającego szkraba, że muszę wszystko znieść i dbać o siebie.

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    Dziewczyny nie obraźcie sie ale doszlysmy do wniosku ze na chwile obecna nie mozemy przyjac nowych osob na fb. Prosilysmy i zachecalysmy tyle czasu. Kazdy rozumie kazdego prywatnosc i zrozumcie tez nasza prywatnosc. Na fb jestesmy bardzo dlugo do porodu zostalo juz 2-3 miesiące.... Boimy sie wycieku informacji i zdjec.
    Mozecie sie obrazic trudno.
    A ja się obrazę i nie lubię Was ooo oo i język Wam pokazuje :) (żarcik taki oczywiście ) spoko, akceptuje i szanuje Waszą decyzję :)
    Dziewczyny, czy Wy też macie problem z oczami? Tzn.bolą, szybko się męczą i tak jakby się wysuszaly.

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi oczy łzawią przy tv przy telefonie, na sloncu. Nie zawsze ale czesto. Raz mi nawet łzawily jak patrzylam na ekran na usg. Szczypią mnie wtedy i jedyne co pomaga to ich zamkniecie i troche wyplakanie tych kropel. Uzywalam kiedys kropel nawilzajacych ale nie bylam regularna i bardzo szybko przestalam ich uzywac. Te lzawienia mam juz kilka lat.

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka... tak, biore Neoparin ( 0,4 )... niestety mam homozygote wiec ta gorsza wersja... do tego jeszcze kilka innych lekow... badania krwi co miesiac czy homocysteina nie podskakuje, czy kwas foliowy i wit b12 sa ok... do tego niedoczynnosc tarczycy ale to akurat zupelnie pod kontrola i nie majaca wplywu na wczesniejsze poronienia...

    ChudaRuda... podobno hormony ciazowe moga wplywac na dolegliwosci z oczamialezawsze kwarto skonsultowac z okulista...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry Brzuszki!!!

    A co to się znowu z tymi belly porąbało,musiałam jeszcze raz zdjęcie avatarka wgrywać...buuu

    Krakowianka,Lena7,nie mam żadnych zaproszeń aż się wkoguciłam kurczę,bo nawet nie wiem czy ktoś jeszcze mi wysylal...a przecież bym z chęcią przyjęła...

    Jejciu,wszyscy pouciekali :((( kurczę,sprawa z Justą niefajna,nawet jeśli to fake to już mleko się wylało,wiem,ze mamy tu kawał fajnej ekipy i wiem,ze moje dziewczynki to już w większości na fcb,ja tu się będę pojawiać,bo mam sentyment do tej grupy i w ogóle naprawdę super mamuśki tu były od początku ;) każdy się tak wspierał i wierze,ze mimo wszystko tak zostanie ;)

    Paula,kochana a czy ja jako ,,stara gwardia'' mogę tam się dodać na ten fejs..i tak z tymi opcjami prywatności będę kombinować,bo na pewno pamiętacie o czym pisałam wcześniej,,ale chociaż będę miała poczucie,ze Was nie stracę z oczu i będę z Wami jak tu ucichnie wątek później...zreszta nawet pisałam,ze się dodam jak będę kończyć prace ;)

    ChydaRuda,z oczkami misiaku to mam tak,ze mnie swędzą często,ale to chyba normalka,bo się wysuszają wszystkie śluzówki ;)

    Marcepanka,jej to bierze te zastrzyki mamuśka jak trzeba,maluszek najważniejszy,już tyle przeszłaś i zadbałas o te krew,na pewno dasz radę ;) wierze w Ciebie i twoja walkę o bąbelka ;)będzie dobrze!

    Lilly123,spokojnie,fajnie,ze się ujawniłaś i na pewno ktoś zawsze coś odpisze ;) nie martw się ;)

    Rafaello,kurczę naprawdę to jak rwa wyglada takie bóle,ale badaj szybciutko ten mocz,może tam coś wyjdzie...trzeba działać,żebyś tak nie cierpiała...a może to od nerki jakoś,sama nie wiem co to jeszcze mogłoby być...

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawusia wysłałam Ci zaproszenie to porozmawiamy na priv czy Cie przyjmiemy :D <3

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3459

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, moze sztuczne łzy sobie zapodaj?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam zamiaru znikac z forum bo nie mam gdzie. Potrzebuje Waszego wsparcia i pogaduszek.

    A poza tym mam zamiar cieszyc sie naszymi szczesciami za te 2-3 miesiace :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 13:37

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula,nic nie dostałam,żadnej wiadomości,kurczę czy to dlatego,ze tego abonamentu tu nie mam czy co,aaaaaaa

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
‹‹ 565 566 567 568 569 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ