X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z rana, mega niewyspana. Coś dziś było ciężko ze spaniem i nie wiem z jakiego powodu.

    Z tą kupą to niby śmiesznie się czyta, ale jak sobie z wizualizuję mój poród i tą "śmieszkową partą kupę", to chyba mnie to przeraża.

  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny!

    Witam się w 27 tygodniu :)

    lena198808, Lilly123, Basik83, jiwa lubią tę wiadomość

    f2w3flw16652lysf.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja witam się w 30 tyg. Ale to leci, zalatuje ostatnią prostą :)

    lena198808, Mayolin, Basik83, jiwa lubią tę wiadomość

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    No wy się śmiejcie..ja wczoraj ledwo dojechałam z Biedronki do domu..całe szczęście że byłam autem, a nie pieszo.. wyleciałam z biedry, nawet be save nie zdążyłam zapiąć! Szczęście moje że było wszędzie zielone :-P

    Ja zazwyczaj miałam takie problemy przed ciąża i parę razy na początku. Teraz uspokoiło się i mam raczej w drugą stronę. Muszę kombinować, żeby nie dopuszczać do zaparć. Ale wiem jak to jest :)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ale g.ówniane tematy :D ciesze się,ze przynajmniej to mnie ominie...
    Choć boje się juz 'to robic' potem po cc brrr
    Pamiętam jak przed laparoskopia dzień przed zabiegiem musialam sobie zafundowac eneme i fortrans...o matko cały dzień na klopie i s.ranie woda dosłownie.Masakra,ale dzięki zabiegowi przynajmniej młody teraz siedzi w brzuchu wiec warto było się poświecić :-) Nie wspomne o usuwaniu ósemki w styczniu,która zaczeła się psuć,chirurg dal mi ja na pamiątkę i powiedział ze jak zajde w ciąże to mam dziecko tym zębem postraszyc jak będzie niegrzeczne ;)

    Zaczelam szkole rodzenia pod katem CC,póki co jestem bardzo zadowolona.Miałam cały wykład o karmieniu,dziś będzie o 1 pomocy a w przyszłym tyg spotkanie z anestezjologiem o cc i z położna o pielęgnacji. :)

    A w poniedziałek znowu wizyta,mam nadzieje ze będzie ok..Torba do szpitala prawie gotowa jakby co.

    Jutro odbieramy wózek :-) :-) :-)

    Miłego weekendu i powodzenia na wizytach :-)

    Mayolin, Asasa, jiwa lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna widzisz, co szpital to zwyczaj, ja przed laparoskopią nie miałam robionej lewatywy, dostałam jakąś tabletkę, która jakoś szczególnie nie zadziałała ;) także nie mam złych wspomnień. Jedynie ból po laparo, to była tragedia przez 2 tygodnie.
    A gdzie chodzisz do szkoły rodzenia? wiesz już, w którym szpitalu będziesz rodzić?

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodze do Koali na Zwierzynieckiej,2 koleżanki tam chodziły i mi polecily.No i fajnie,bo był wybór czy pod katem CC czy naturalny poród.

    CC będę miała na Kopernika,bo mój prowadzący stamtąd jest i chodze juz tam do poradni patologii ciąży wiec tam się mną juz opiekują.
    No i ważne ze szpital o 3 stopniu referencyjnosci pod wzgl neonatologicznym i położniczym.
    A Ty który wybralas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 15:29

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zresztą, sama się tam urodziłam ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Haha ale g.ówniane tematy :D ciesze się,ze przynajmniej to mnie ominie...
    Choć boje się juz 'to robic' potem po cc brrr
    Pamiętam jak przed laparoskopia dzień przed zabiegiem musialam sobie zafundowac eneme i fortrans...o matko cały dzień na klopie i s.ranie woda dosłownie.Masakra,ale dzięki zabiegowi przynajmniej młody teraz siedzi w brzuchu wiec warto było się poświecić :-) Nie wspomne o usuwaniu ósemki w styczniu,która zaczeła się psuć,chirurg dal mi ja na pamiątkę i powiedział ze jak zajde w ciąże to mam dziecko tym zębem postraszyc jak będzie niegrzeczne ;)

    Zaczelam szkole rodzenia pod katem CC,póki co jestem bardzo zadowolona.Miałam cały wykład o karmieniu,dziś będzie o 1 pomocy a w przyszłym tyg spotkanie z anestezjologiem o cc i z położna o pielęgnacji. :)

    A w poniedziałek znowu wizyta,mam nadzieje ze będzie ok..Torba do szpitala prawie gotowa jakby co.

    Jutro odbieramy wózek :-) :-) :-)

    Miłego weekendu i powodzenia na wizytach :-)

    Wózek, o kurczaki, a ja nawet nie oglądałam w sklepach. :D o torbie to się nawet nie wypowiem, bo myślałam, że mam dużo czasu jeszcze. Hehe
    Kiedy powinno się być gotowym z wyprawką itp? Tak waszym zdaniem?

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 17 listopada 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy macie już wózki i łóżeczka złożone czy w kartonach?

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie mam kupinego ani wózka ani łóżeczka:D ale to dlatego ze mój mąż teraz przyjedzie około 10 grudnia bo często wyjeżdża służbowo za granicę i czekam na niego z kupnem. Wcześniej uważałam ze jest dużo czasu a to minęło tak szybko... ale myśle ze połowa grudnia będzie w porządku. Dziewczyny czy na czas pobytu maluszka w Waszych sypialniach planujecie trzymać jego rzeczy w sypialni czy wszystko w pokoju dziecięcym od początku? Bo ja planuje zrobić mu miejsce u siebie w szafie i do póki będzie spał z nami w sypialni będę miała wszystko pod ręką a jak będzie starszy to przeniosę go do jego pokoiku.

    thgfs65g0z0leut3.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna na chwilę obecną Żeromski, same dobre opinie ostatnio o nim słyszę.

    ChudaRuda u nas łóżeczko jeszcze w kartonie, na razie złożona jest tylko komoda. Wózek kupiliśmy na razie używany, już go wyprałam i tyle z przygotowań :-)

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chatte, też mam podobną sytuację bo męża często nie ma. Dzisiaj przyjeżdza tylko na tydzien a pozniej dopiero na świeta. Jestem trochę przerażona styczniem bo zostane zupełnie sama:( dlatego z całą wyprawką muszę wyrobić się do końca grudnia.
    Łóżeczko planuje kupić jutro, mam nadzieję, że dostaniemy od ręki, że nie trzeba będzie czekać. Wózek stoi w kartonie i tak zastanawiam się kiedy go złożyć :)
    U nas Tosia będzie z nami w sypialni, planuje kupić jej komode na ubranka itd. Myślę, że Tobie będzie wygodniej jak wszystko będziesz miała pod ręką.

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie!
    Jestem majową mamusią 2017,jeśli któraś z Was szuka firmowych ubranek w bardzo dobrym stanie to zapraszam do przejrzenia moich paczek ciuszków.
    Wszystkie ciuszki kupione jako nowe, zadbane, bez dziur czy przetarć.

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Fxzl/

    Pozdrawiam i życzę spokojnych ciąż i lekkich porodów :) No i przede wszystkim zdrowych maluszków.

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda Ruda wózeczek stoi złożony, tylko przykryty. Łóżeczko właśnie dziś odebraliśmy z poczty, bo kurier nie raczył przywieźć, tylko zostawił awizo....Ale byliśmy zdziwieni. Akurat przyjechali moi rodzice, więc jutro wspólne składanie :)

    Kasiarzyna ja CC też będę miała, ale u nas nawet na szkole rodzenia nie ma tego elementu.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Chatte, też mam podobną sytuację bo męża często nie ma. Dzisiaj przyjeżdza tylko na tydzien a pozniej dopiero na świeta. Jestem trochę przerażona styczniem bo zostane zupełnie sama:( dlatego z całą wyprawką muszę wyrobić się do końca grudnia.
    Łóżeczko planuje kupić jutro, mam nadzieję, że dostaniemy od ręki, że nie trzeba będzie czekać. Wózek stoi w kartonie i tak zastanawiam się kiedy go złożyć :)
    U nas Tosia będzie z nami w sypialni, planuje kupić jej komode na ubranka itd. Myślę, że Tobie będzie wygodniej jak wszystko będziesz miała pod ręką.

    ChudaRuda u mnie identyczna sytuacja, mąż będzie od 10 grudnia do 3 stycznia a później dopiero na koniec stycznia przyjedzie na poród. U mnie będzie planowana cesarka wiec pewnie w styczniu na wizycie ustalimy termin i pewnie przyjedzie kilka dni przed. Boję tego stycznia bo to będzie już 9 miesiąc i nie wiem jak dam radę sama. Mam opcję żeby przyjechała do mnie starsza siostra bo akurat ma wolne w styczniu. Bo ja mieszkam 80 km od moich rodziców i siostry, na miejscu jest brat z bratową w tym samym mieście. A Ty masz kogoś pod ręką? Bo tak samej w końcówce ciazy to ciężko być bo nawet zakupy samej zrobić to nie tak ciekawie z takim brzuchem w środku zimy ubranej w kurtki, czapki itp. A w razie jak cos się zacznie dziać to dobrze żeby był ktoś kto podjedzie z nami do szpitala. Ja jakoś zaczęłam się bać jeździć samochodem. I to właśnie tak od teraz czyli od 7 miesiąca, ponoć niektóre ciężarne tak maja. W styczniu na pewno nie będę jeździć tym bardziej ze będzie zima.

    thgfs65g0z0leut3.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    A Wy macie już wózki i łóżeczka złożone czy w kartonach?
    My po łóżeczko jedziemy jutro :) i pewnie od razu będziemy je składać, bo nie wytrzymam żeby leżało w kartonie :D
    Wózek będzie pod koniec tego miesiąca lub w grudniu :)

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wozek juz zlozony, stoi zakryty na poddaszu, lozeczko w kartonie. Popralam tylko kocyki po starszym dziecku i w weekend zamawiam ostatnie rzeczy tzn wiaderko na pieluszki, laktator i reczniki. Lozeczko planujemy zlozyc za jakis miesiac, pranie ciuszkow tez w grudniu.
    Torbe porodowa naszykuje sobie przed swietami. Musze dokupic dla siebie jeszcze szlafrok i koszulke do porodu.
    Ten ostatni miesiac zlecial mi bardzo szybko wiec chce wszystko miec gotowe w grudniu, tym bardziej ze w styczniu urodziny meza i syna i nie chcialabym tego zaniedbac. Chyba, ze drugi potomek pokrzyzuje plany :)
    Moj maz ma prace na miejscu ale jestesmy tutaj sami i juz kombinujemy co zrobic ze starszym synem na czas porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 20:14

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki


    ja wozek tez na strychu a łozeczko moze w przyszlym tyg ..sie za to zabiore :)


    i ja dzis zaczelam 30 tc :)

    jiwa lubi tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to się trochę poszczęściło bo dostałam ubranka dla małej na najbliższe 2 lata (!) od mojej kuzynki, wózek odkupię od brata, trzeba będzie go tylko porządnie wyprać, łóżeczko mam...po mnie. Doszłam do wniosku że wygląda identycznie jak te nowe i niczego mu nie brakuje, jedynie jest troszeczkę mniejsze niż te standardowe (kwestia 2-3 cm) i dzisiaj zamówiłam materacyk na wymiar. Mam barierę psychologiczną, ze torbę do szpitala spakuje po 32 tyg więc wtedy zacznę zamawiać co trzeba.
    Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, mała będzie z nami w sypialni, ale ubranka mam w drugim pokoju, gdybym wstawiła komodę już raczej nie dałoby się przejść a i pewnie z otwieraniem drzwiczek bądź wysuwaniem szuflad byłby problem. Pewnie wygodniej byłoby mieć je pod ręką ale trudno. Wyjdzie w praniu, najwyżej przeniosę swoje ciuchy.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ