X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • lena198808 Autorytet
    Postów: 265 254

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem Justin ale wiesz jak na spacerek sie wybierasz zima z dzieckiem to jakis kremik na buzke wskazany :)

    wniddf9h93x6liig.png

    c55frjjgusb25kvf.png
  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin30 wrote:
    Kupiłam też min. aspirator katarek do odkurzacza ale chyba powinno się używać tego z sola fizjologiczna, nie mam pojęcia jak, mam nadzieję że będzie dokładna instrukcja, nie wiem czy nie kupić też jakiegoś zwyklego

    Warto kupić dodatkowo najzwyklejszą gruszkę, przyda się na wyjazdy, odwiedziny u rodziny itp.

    Justin30 lubi tę wiadomość

    f2w3flw16652lysf.png
  • Justin30 Ekspertka
    Postów: 246 62

    Wysłany: 18 listopada 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena198808 wrote:
    Tak wiem Justin ale wiesz jak na spacerek sie wybierasz zima z dzieckiem to jakis kremik na buzke wskazany :)
    To właśnie kupiłam też Nivea baby na każdą pogodę :)

    w57v9n73s9oqyqdu.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 18 listopada 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana


    Ja z kosmetykow mam tylko emolient do kapieli, sudocrem do dupki i krem nivea bez wody do wychodzenia na spacery...
    ...tego samego zestawu uzywalam 11 lat temu przy pierwszym dziecku...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • lena198808 Autorytet
    Postów: 265 254

    Wysłany: 18 listopada 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w 30 tygodniu :)

    Lilly123, Mayolin lubią tę wiadomość

    wniddf9h93x6liig.png

    c55frjjgusb25kvf.png
  • Wasp Ekspertka
    Postów: 290 65

    Wysłany: 18 listopada 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin30 wrote:
    Kupiłam też min. aspirator katarek do odkurzacza ale chyba powinno się używać tego z sola fizjologiczna, nie mam pojęcia jak, mam nadzieję że będzie dokładna instrukcja, nie wiem czy nie kupić też jakiegoś zwyklego
    Do katarku zadna sol iepotrzebna, chyba ze wymyslili jakis nowy :)
    Emolientow polecam uzywac gdy zzajdzie potrzeba a bie codziennie, zebyvskorka sie bie przyzwyczaila. Co zrobicie jak faktycznie bedzie problem?:)
    Na zime szukajcie kosmetykow bez wody, nivea baby chyba ja ma.
    Polecam blog srokao. :)

    ChudaRuda lubi tę wiadomość

    Synek Piotruś <3 30.05.2014
    Corcia Oliwka 13.02.2018

    Mutacja Mthfr

    YW46p1.png
    Aniolki 23.08.2012 (10tc) 14.02.2013 (10tc)
  • Ewelaa_♡ Ekspertka
    Postów: 194 293

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już dziewczyny zglupialam w czym kąpać maleństwo. Z początku byłam za mydełkiem w kostce najprostszym ale poczytałam i wiele kobiet polecało emulsje. Wiec na allegro dodałam do koszyka oilatum i ciągle bije się z myślami czy to dobry wybor... poradźcie doświadczone mamuski :)

    uhghzc7.png

    j7wag8u.png

    9.02.2017 [*] aniołek ciąża obumarła w 10tc
  • Wasp Ekspertka
    Postów: 290 65

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup hippa zel z szamponem, dobry sklad i jest delikatny :)

    Synek Piotruś <3 30.05.2014
    Corcia Oliwka 13.02.2018

    Mutacja Mthfr

    YW46p1.png
    Aniolki 23.08.2012 (10tc) 14.02.2013 (10tc)
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelaa poczytaj blog srokao, opisuje wszystkie kosmetyki i ich skład. Ja kupilam babydream,ma najmniej chemii i najprostszy skład :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Justin30 Ekspertka
    Postów: 246 62

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasp wrote:
    Do katarku zadna sol iepotrzebna, chyba ze wymyslili jakis nowy :)
    Emolientow polecam uzywac gdy zzajdzie potrzeba a bie codziennie, zebyvskorka sie bie przyzwyczaila. Co zrobicie jak faktycznie bedzie problem?:)
    Na zime szukajcie kosmetykow bez wody, nivea baby chyba ja ma.
    Polecam blog srokao. :)
    Wasp, właśnie emolienty poleciła mi koleżanka, która ma małą córeczkę i mówiła że w szpitalu używali oilatum. Skóra maluszka jest delikatna i skłonna do podrażnień wiec tymbardziej emolienty są po to by zapobiegać problemom skórnym, a dodatkowo nawilżają więc nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania. Każdy ma jakieś tam swoje zdanie :) Nivea baby na każdą pogodę nie zawiera wody

    w57v9n73s9oqyqdu.png
  • izkaa56 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) Mozna do was dołączyć ?
    Termin mam niby na 29 styczen ale ostatnio na usg wychodzi na 6 lutego :)

    ckaikrntwlrydy54.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna Ty wiesz, że miałaś nosa z tym zakupem babydreama wcześniej, parę dni temu v właśnie na blogu sroki pojawił się wpis, że rossmann zmienia szatę graficzną babydream i co za tym idzie też pozmieniały się niektóre składy na trochę gorsze, ale i tak nadal są ok. A na chwilę obecną półki w Rossmannie świecą pustkami.
    Krem na zimę nivea jest ok, mam go na liście jako nr 2 do zakupu, jeśli nie będzie hippa, sroka polecała.

    kasiarzyna lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I z moim podejrzeniem rwy kulszowej wyszedl zakrzep w udzie. Wylądowalam na patologii z zastrzykami. Ciekawe kiedy wypuszcza. Musze lezec, noga przy chodzeniu boli:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello też mam ten problem, tyczy prawej nogi. A ostatnio dodatkowo mam problem z chodzeniem przez spojenie lonowe. Ledwo się poruszam. Jeśli się nie polepszy to przejdę się po weekendzie do lekarza jeszcze raz.

  • Wasp Ekspertka
    Postów: 290 65

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin30 wrote:
    Wasp, właśnie emolienty poleciła mi koleżanka, która ma małą córeczkę i mówiła że w szpitalu używali oilatum. Skóra maluszka jest delikatna i skłonna do podrażnień wiec tymbardziej emolienty są po to by zapobiegać problemom skórnym, a dodatkowo nawilżają więc nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania. Każdy ma jakieś tam swoje zdanie :) Nivea baby na każdą pogodę nie zawiera wody
    Alez oczywiste ze kazdy ma swpje zdanie :)
    Ja napisalam swoje, ze swojego doswiadczenia :)

    kuzka lubi tę wiadomość

    Synek Piotruś <3 30.05.2014
    Corcia Oliwka 13.02.2018

    Mutacja Mthfr

    YW46p1.png
    Aniolki 23.08.2012 (10tc) 14.02.2013 (10tc)
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Rafaello też mam ten problem, tyczy prawej nogi. A ostatnio dodatkowo mam problem z chodzeniem przez spojenie lonowe. Ledwo się poruszam. Jeśli się nie polepszy to przejdę się po weekendzie do lekarza jeszcze raz.

    Tez Cie szprycuja zastrzykami? Jakas przyczyne tego stanu stwierdzili?

  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelaa_♡ wrote:
    To ja już dziewczyny zglupialam w czym kąpać maleństwo. Z początku byłam za mydełkiem w kostce najprostszym ale poczytałam i wiele kobiet polecało emulsje. Wiec na allegro dodałam do koszyka oilatum i ciągle bije się z myślami czy to dobry wybor... poradźcie doświadczone mamuski :)

    Dziewczyny do bezproblemowej skóry nie trzeba używać emolientów. Emolient wprowadzamy wtedy, kiedy coś się dzieje dzidziusiowi, skóra się przesusza itp. To tak jakbyśmy już zapobiegawczo używali leku na zdrową skórę. A jak się skóra od początku przyzwyczai do emolientu to potem ciężko będzie po pierwsze odzwyczaić, po drugie jak się pojawią problemy to już po emolientach są tylko silne leki. Nie ma co zaczynać od emolientu, zwykły płyn/emulsja/mydełko do kąpieli od pierwszego dnia, faktycznie BabyDream ma dobre a niedrogie produkty :-) Smarować całego ciałka też od razu nie trzeba, takich rzeczy używamy, jeśli skóra maluszka rzeczywiście tego potrzebuje.

    kasiarzyna, Asasa, kuzka, ChudaRuda, Aprilia, lena7 lubią tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 18 listopada 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytalam o emolientach i rzeczywiscie wprowadzamy je jak ze skora sa problemy. No i musialam zasiasc i poszukac czegos w zamian. To samo z mascia do dupinki z cynkiem. Blog Sroka o bardzo pomocny ale wiekszosci produktow u siebie niestety nie dostane. Znalazlam jednak Bephanten Baby do stosowania pod pieluszke i firme Naif, z ktorej kupie plyn do kapieli. Chusteczki do przemywania dupinki zakupilam juz wczesniej, na szczescie bez szkodliwych dodatkow i perfum.

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o kosmetyki to tez jeszcze nie kupiłam. Jestem kosmetologiem z wykształcenia wiec raczej nie mam problemu z rozszyfrowaniem składów, jeśli macie jakieś pytania to może będę mogła pomóc;) jeśli chodzi o emolienty to prawda, stosuje się je jako element leczenia między innymi skory atopowej, nadmiernie przesuszonej, problematycznej. Lepiej zostawić sobie w zanadrzu jakby wystąpiły jakieś problemy. Według mnie bardzo ważne są chusteczki nawilżane, one maja bezpośredni kontakt z wrażliwymi intymnymi częściami ciała naszych maluszków;) W domu będę stosowała po prostu ciepłą wodę i waciki a do zasypywania mąkę ziemniaczaną. Na wyjścia na pewno zdecyduje się na chusteczki z certyfikatem eko bo nie znalazłam w sklepie żadnych z dobrym składem, chyba ze macie coś do polecenia to piszcie;)

    Wasp, Aprilia, lena7, Asasa lubią tę wiadomość

    thgfs65g0z0leut3.png
  • Wasp Ekspertka
    Postów: 290 65

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chatte wrote:
    Jeśli chodzi o kosmetyki to tez jeszcze nie kupiłam. Jestem kosmetologiem z wykształcenia wiec raczej nie mam problemu z rozszyfrowaniem składów, jeśli macie jakieś pytania to może będę mogła pomóc;) jeśli chodzi o emolienty to prawda, stosuje się je jako element leczenia między innymi skory atopowej, nadmiernie przesuszonej, problematycznej. Lepiej zostawić sobie w zanadrzu jakby wystąpiły jakieś problemy. Według mnie bardzo ważne są chusteczki nawilżane, one maja bezpośredni kontakt z wrażliwymi intymnymi częściami ciała naszych maluszków;) W domu będę stosowała po prostu ciepłą wodę i waciki a do zasypywania mąkę ziemniaczaną. Na wyjścia na pewno zdecyduje się na chusteczki z certyfikatem eko bo nie znalazłam w sklepie żadnych z dobrym składem, chyba ze macie coś do polecenia to piszcie;)
    Te water wieś chyba mogą być?

    Synek Piotruś <3 30.05.2014
    Corcia Oliwka 13.02.2018

    Mutacja Mthfr

    YW46p1.png
    Aniolki 23.08.2012 (10tc) 14.02.2013 (10tc)
‹‹ 570 571 572 573 574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ