X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u pediatry, myśleliśmy, że mała drapie się po oczku i ma czerwone a okazało się, że to naczyniak na powiece :/ na szczęście powinno ponoć zejść nim skończy 2 latka

  • iwona01 Koleżanka
    Postów: 49 53

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, wiem, że teraz temat szczepień na tapecie, ale może będziecie umiały mi doradzić. Miałam bardzo duży problem z przystawieniem małego do piersi (położna, dotadca laktacyjny- nikt nie pomógł). Odciagalam pokarm, który mały jadł wieczorem/ nocy. W dzień mm. Dzisiaj udało mi się małego przystawić do piersi :) ssał 15min każda piers, oczywiście przysypiając troche, ale dla mnie to sukces i teraz powiedzcie czy nadal odciągać pokarm? Ale czy przy przystawieniu nie będzie mleka za mało? Karmić piersią tylko? Ale na pewno moja laktacja jest mało rozkręcona. Czy przystawiać do piersi i dokarmiać mm? Ale znowu czy takie mieszanie jest dobre na jego brzuch? Doradzcie coś proszę :)

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona ja obecnie rozkręcam laktację po raz drugi. Długa historia...tak wyszło. W 3-5 naprawdę się da! Pisz na priv prpsze jak masz ochotę to Ci wszystko wytłumaczę. Tutaj nie będę zanudzać ☺️

    iwona01 lubi tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba nie będziemy szczepić na dodatkowe.

    Czy jest tu jeszcze ktoś kto nie chrzcin dziecka ? Bo jak czytam to chyba jestem rodzynkiem :p

    U nas już napewno kolejny skok. Mała śpi z nami od 3 dni. Inaczej nie da rady. W dzień usypia w hustawce albo przy cycu. I ogólnie marudzenie i płacz. Trzeba to przetrwać:)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy chrzciny 7.04 w niedzielę o 10:30

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś była położna i zasugerowała mi to o czym myślałam czyli o tym żeby przesunąć szczepienie po tym zapaleniu płuc i antybiotykach. Muszę jeszcze pogadać o tym z lekarzem

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 25 marca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę szczepić 6w1 i rotarix na pierwszej wizycie i prewenar13 ale dopiero po pół roku chce. Wole oddzielnie podać. Tak samo jak mieli moi chłopcy. Juz rozmawiałam z pediatrą na ten temat jak chce szczepić i mówiła że nie będzie problemu.

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 25 marca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Dziś była położna i zasugerowała mi to o czym myślałam czyli o tym żeby przesunąć szczepienie po tym zapaleniu płuc i antybiotykach. Muszę jeszcze pogadać o tym z lekarzem
    U nas mała miała katar i lekki kaszel to kazali tydzień odstępu zrobić od wyzdrowienia, a przy cięższych infekcjach mówiła że lepiej nawet 2 tyg poczekać.

    baranosia lubi tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 26 marca 2019, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    My chyba nie będziemy szczepić na dodatkowe.

    Czy jest tu jeszcze ktoś kto nie chrzcin dziecka ? Bo jak czytam to chyba jestem rodzynkiem :p

    U nas już napewno kolejny skok. Mała śpi z nami od 3 dni. Inaczej nie da rady. W dzień usypia w hustawce albo przy cycu. I ogólnie marudzenie i płacz. Trzeba to przetrwać:)


    Lady E ja się długo zastanawiałam nad chrztem. Stwierdziłam z Mężem ze zrobimy bo potem będzie komunia wszystkie dziewczynki w sukienkach a ona nie i będzie jej przykro. A świadoma decyzję o wierze podejmie jak będzie dorosla. I mamy 26.05 :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 05:20

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 26 marca 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Lady E ja się długo zastanawiałam nad chrztem. Stwierdziłam z Mężem ze zrobimy bo potem będzie komunia wszystkie dziewczynki w sukienkach a ona nie i będzie jej przykro. A świadoma decyzję o wierze podejmie jak będzie dorosla. I mamy 26.05 :-)
    No my jestesmy nie wierzący zupełnie. Więc dla mnie posyłanie bo bedzie przykro jest poprostu dziwne :) Nie bede wprowadzać dziecka w instytucje w która nie wierzę. Jeśli sama stwierdzi że wierzy wtedy się ochrzci. Ale najpierw musi zrozumieć co to wiara. Ja np mam żal do rodziców że zdecydowali za mnie.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie chrzcimy też Lady_E.

    A tym bardziej nie rozumiem podejścia, że jak inne dziewczyny będą miały komunie to będzie jej przykro... To nie happening tylko deklsrujesz wychować w wierze chrześcijańskiej. Jeśli będą chciały dzieci i będą bardziej świadome to w każdej chwili mogą się ochrzcic.




    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Twoi rodzice byli/są wierzacy wiec to chyba normalne że ochrzcili Ciebie w ich wierze.

    Przykro mi sie robi jak ktoś pisze o swoich rodzicach że dziecko ma żal, żal to można mieć jak dziecko wykorzystują seksualnie, biją. Ale chrztem Tobie wielkiej krzywdy nie zrobili.

    Edit: moniska trzymam dzisiaj za Was kciuki o ktorej macie szczepienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 08:05

    Lutyska lubi tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK wrote:
    My nie chrzcimy też Lady_E.

    A tym bardziej nie rozumiem podejścia, że jak inne dziewczyny będą miały komunie to będzie jej przykro... To nie happening tylko deklsrujesz wychować w wierze chrześcijańskiej. Jeśli będą chciały dzieci i będą bardziej świadome to w każdej chwili mogą się ochrzcic.

    Uważam ze to jest dziecko które w wieku kominijnym będzie patrzyli tylko przez pryzmat sukienki. Ochrzcic można, jak będzie bardziej świadome to zawsze może się z kościoła wypisać.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chrzczę bo my jesteśmy wierzący i ataramy się nasze dzieci wychować w wierze . Potwierdzeniem przynależności do kościoła i chęci bycia katolikiem jest odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego czyli bierzmowanie . Wtedy dziecko jest już bardziej świadome i może samodzielnie podjąć decyzję ☺ U nas Wojtek będzie miał w księgach wpisanego tylko ojca chrzestnego bo siostra mojego męża chociaż jest wierząca nie uznaje spowiedzi i ja to szanuje .
    U nas chrzest będzie w niedzielę o 12 a potem obiad dla rodziny i tort w restauracji .

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia, Mamunia swieta racja ;) ja chce wychowac dzieci w wierze a co oni pozniej zrobia czy będą kontynuowac czy nie to juz bedzie ich decyzja. Chrzest, przyjęcie bo inni tak robia czy ze wzgledu na prezenty jest dla mnie bez sensu ale kazdy robi jak uwaza ;)
    Dziecko tez moze miec pretensje ze nie tak ubieralas czy karmilas jak bylo male. Albo ze zaszczepilas itp. Rodzic musi podjac decyzje takie czy inne i robi to wg swojego uznania ze robi wszystko co najlepsze. Jedyne co to ja moge byc wdzieczna rodzicom ze dbali o mnie i starali się wychowac jak najlepiej ;)

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 12.30 mamy... Z córką to płakałam i zawsze ktoś był ze mną żeby mnie wspierać hehe, a dziś idę sama... No ale trzeba.

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 16:37

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze maluszki też się tak trudno ubiera ? Mojej założyć kurtkę to trzeba się nieźle nagimnastykowac...ma takie jakby sztywne rączki ze ciężko przełożyć do rękawów...

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em padłam z dłubania w nosie 🤣 ja właśnie wróciłam z kościoła. Dokumenty uzupełnione 7.04 chrzest. Będą dwa tego dnia

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to wszystko sie odwleka w czasie. Byłam w przychodni przypisala mi budixon do inhalacji, powiedziała że katar nie jest przeciwskazaniem do szczepień, ale dla mojego spokoju można przelożyc. Wiec przełożyłam, bedzie miał juz 10 tyg. mowila ze to w niczym nie zaszkodzi.
    W sumie sama nie wiem czy on ten katar ma czy o co chodzi, bo cos mu tamn gleboko czasem zaharczy.
    Pleśniawka też nie schodzi...

    Moniska trzymam za Was kciuki.

‹‹ 1026 1027 1028 1029 1030 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ