X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi nie pozostaje nic innego tylko czekać.
    Wydaje mi się że takie maleństwo nie złapie, raczej choruja na ospe dzieci w wieku przedszkolnym, lawinowo.

    Moja tesciowa miała jak się pożniej okazało pólpaśca i przywieźli do niej dwumiesiecznego niemowlaka, małemu nic nie było.

    Znajac Nas pewnie wyczytałaś juz pól internetu.

    Co do zabaw, fajnie bo juz zaczyna reagowac, mozesz poczytać o zabawach dwumiesiecznego dziecka, jest tego masa na necie.
    My mamy karuzele na łożeczkiem, leżaczek i mate. Właczam tez piosenki i spiewam ruszajac przy tym rytmicznie nóżkamj czy raczkami.
    Głaszcze, robie raczka nieboraczka-ale to akurat mu sie nie podoba...zabawy w a kuku jeszcze nie rozumie.
    Ostatnio lubi się przygladac na cienie jak sie ruszaja.

    Ruda najlepszy sposób na przybranie na wadze jest czestrze karmienie. Czytalam niedawno że jeśli dziecko jest ospałe to warto zbadać tarczyce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 22:18

    SiSi111 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Czy któraś z was dziewczyny podaje dziecku delicol? Jeśli tak to jak dawkujecie? Dajecie go przed każdym karmieniem?
    Czytam ulotkę w internecie i widzę tylko informacje ile kropli trzeba podać, ale nie umiem znaleźć info jak często 🤷‍♀️ A wydaje mi się, ze gdzieś mi sie rzuciło w oczy, ze maja być kropelki podane przed każdym karmieniem.

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 25 marca 2019, 03:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Cześć! Czy któraś z was dziewczyny podaje dziecku delicol? Jeśli tak to jak dawkujecie? Dajecie go przed każdym karmieniem?
    Czytam ulotkę w internecie i widzę tylko informacje ile kropli trzeba podać, ale nie umiem znaleźć info jak często 🤷‍♀️ A wydaje mi się, ze gdzieś mi sie rzuciło w oczy, ze maja być kropelki podane przed każdym karmieniem.
    Ja stosuję ale co drugie karmienie w ciągu dnia, podaje ok 7-8 kropelek .
    Co do aktywności maluszków ja staram się dużo mówić do Wojtusia 😊 czasami zainteresuje go karuzela czy jakiś cień na ścianie 😊 ogolnie pilnuję tego żeby nie miał za dużo bodźców( wystarczy że jest u nas dość głośno bo Ala biega i krzyczy) ciężko takiemu maluszkowi potem poradzić sobie z emocjami 😲 Fajnie to jest opisane w książce "Język niemowląt " -przykładowa sytuacja dziecko nie śpi i jest włożone w bujaczek z melodyjką , po chwili bierze malucha tata i mu śpiewa a zaraz potem czyta i pokazuje obrazki , potem mama kładzie na macie i puszcza muzykę i to wszystko na raz dla tak małego człowieka to właśnie za dużo bodźców które powodują problemy ze snem i odpoczynkiem 😔.

    malami91, ej_est, Mila_85 lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 03:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Ja stosuję ale co drugie karmienie w ciągu dnia, podaje ok 7-8 kropelek .
    .
    Zauważyłaś poprawę po kroplach?

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 25 marca 2019, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Zauważyłaś poprawę po kroplach?
    Ja jeszcze od 3 tygodni używam Biogai i od jakiegoś tygodnia delicolu i u mnie poprawa jest . Marny już się tak nie pręży i nie płacze a z kupką i bąkami zero problemów 😊

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 25 marca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam noc... ledwo chodzę

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 25 marca 2019, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Cześć! Czy któraś z was dziewczyny podaje dziecku delicol? Jeśli tak to jak dawkujecie? Dajecie go przed każdym karmieniem?
    Czytam ulotkę w internecie i widzę tylko informacje ile kropli trzeba podać, ale nie umiem znaleźć info jak często 🤷‍♀️ A wydaje mi się, ze gdzieś mi sie rzuciło w oczy, ze maja być kropelki podane przed każdym karmieniem.
    W ulotce jest, że przed każdym karmieniem lub w trakcie np dodać do mleka w butelce

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 marca 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Częściej przystawiax wszystko spoko tylko jak ja przystawiam to zdarza się że mała robi sobie smoczek z cycka...poza tym widzę że jak jest głodna to ładnie je i ssie więc to będzie błędne koło... Dziś też się będziemy ważyć :)

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, może dwa dni temu była po karmieniu a teraz była przed? A w ostatnim tyg ile przybrała?

    Ja wczoraj dostałam nauczkę...o 14 przyjechali tesciowie jak mała lulalam. Przyszli i stwierdzili źr jej się wcale nie chce spać zaczęli gadać do niej dotykać ja itp i to na dwa głosy i 4 ręce. Rozbudzili mi dziecko i nie poszła spać do 20 a wcześniej był taki płacz ze juz nie dawalam rady... padła o 20 i wstała dopiero o 3... taka głodna ze 60 ml z butli zjadła w 3 min i wszystko wyrzygala.

    Nigdy więcej. Jak mowie ze idzie spać bo widzę ze chce spać to koniec

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka ja to przy pierwszyn dziecku przechodzilam. Tesciowa ktora sir moim dzieckiem nie zajmowala ale jak mial spac to pare razy się zdarzylo że wiedziala lepiej ze on nie chce spac itp. Po 1 takiej akcji powiedzialam z wyraźnym akcentem ze on jest zmeczony i jak nie pojdzie spac to pozniej nie bedzie mogl zasnac i poszlam położyć synka.niestety tesciowa tego nie rozumiala i musialam tak przy każdej imprezie czy gosciach robic bobtylko wtedy ona miala ochote się malym zajac.teraz mieszkamy osobno ale jak ktos przyjezdza i probuje mi mowic co moje dzieci chca to od razu mocniej akcentuje ze to ja wiem lepiej bo jestem z nimi caly czas i nikt nie ma mi sie mieszac.

    Papapatka, Mila_85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do aktywnosci to maty jeszcze nie wyciągnęłam, ani zadnej książeczki. U nas na razie tylko bujaczek na chwile i czasem próbuje ja grzechotka zainteresować ale mala jeszcze nie ma na to ochoty. Staram się sporo mowic do niej i uśmiechać.na to reaguje. A jak za duzo atrakcji to pozniej sa problemy z wyciszeniem i spaniem

    Ruda spokojnie zwaz Ale za pare dni i zobaczysz czy wtedy przybierze i staraj sie karmić w rownych odstępach czasu. Tylko sie nie denerwuj bo to zle wplywa.
    A Ty wazysz w domu czy w przychodni? Ile mala juz wazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 08:22

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wazymy się w domu. Mała waży 4850 przez ostatni tydzień przybrała 170g

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, dzieci na piersi przybierają skokowo, więc takie codziennie ważenie nie do końca ma sens, może tylko zestresować.

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda nie ma sensu ważyć codziennie bo dziecko przybiera skokowo. Zresztą waga też niczego sobie 😉 A może po prostu będzie z tych drobniejszych.
    Mojej koleżanki pierwsza córka to taka Calineczka że druga rok młodsza nosi ten sam rozmiar ciuchów a jeszcze dla starszej musi zwężać leginsy ;)

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, doona norma to 120 g/tydzien wiec spokojnie.a wcześniej ule przybierala na tydzien?
    U mnie byli tygodnowiony np 210, 200, 140, 200.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Wazymy się w domu. Mała waży 4850 przez ostatni tydzień przybrała 170g

    Nawet dorosły nie powinien sie codziennie wazyc bo to nie porownywalne wiec o ile brak zalecen lekarza to waz co tydzien w ten sam dzien i mniej więcej o tej samej porze.
    170g na tydzien jest ok. Moja w 4 tyg przybrala 600 wiec na tydzien wychodzi 150g i doktorka mowila ze waga dobra. Synek lepiej przybieral ale coreczka jest drobniejsza, tzn jest dluga i chuda ;) moja wazy 4700g a jest z tego dnia co Ala ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 10:48

    ruda90 lubi tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecicie jakieś biustonosze do karmienia ? Kupujecie stacjonarnie czy zamawiacie z neta ?

    Lutyska, bumbum lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podpinam sie pod pytanie Ruda. Biustonosze poki co stacjonarnie kupowalam i niestety w moim rozmiarze same drogie. Ale jak macie jakis dobry sklep internetowy to poleccie ;)

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z lidla i najbardziej je lubię. Potem z triumpha a na końcu zamówiony z netu lupoline.

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro mamy szczepienie... I już mi się płakać chce...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
‹‹ 1024 1025 1026 1027 1028 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ