X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu po porodzie miałam konsultacje z fizjoterapeutą o specjalności uroginekologicznej. Ten u którego leczyłam się wcześniej miał specjalizacje z prowadzenia kobiet po porodzie. Po 2 miesiącach ćwiczeń z nim rozejscie zmniejszyło się o 1,5cm i juz w granicach normy. Teraz po porodzie miałam rozejscie na 3 palce i wczoraj sprawdzałam to jest na 2 palce. I chce w tym miesiącu to skonsultować. Dodatkowo chce iść na kontrolę mięśni dna miednicy.

    baranosia lubi tę wiadomość

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Malutka pierwszy raz tak mocno płakała. Szczepilam hexa rotarix i prewenar. Prewenar dostała za darmo ze względy na szmery na serduszku. Byłam z nią wczesniej u kardiolog i ma dziurke, ma się domknąć do 6tego miesiąca.

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas podejrzenie zapalenia płuc..

    Zero objawow; wczoraj mi zakaslala dosłownie kilka razy i wydawało mi się że na twarzy obok ust i czoła skóra jest bardziej szara.

    Czasem miała nosek zatkany ale nic nie wyplywalo i nic nie dało się odciągnąć. Sól fizjologiczna zalatwiala sprawę.

    Dostaliśmy skierowanie na RTG i badanie krwi. Jeszcze czekamy na wyniki krwi ale na RTG widoczne są zmiany w obrębie płuc. Wieczorem mamy druga wizyte u lekarza, zeby ustalić dalsze leczenie.

    Jestem przerażona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 14:29

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida a takiego maluszka to nie w szpitalu powinni leczyć?

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o tym myślę.

    Wieczorem wszystkiego się dowiemy.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy od lekarza i od dziecka. Moj syn mial 2 miesiace jak mial zapalenie pluc i dostalam antybiotyk do domu ale od razu na nast dzien kontrola i po paru dniach znowu. Tyle ze moj syn wygladal i wazyl jakby mial dobre 3 m-ce. Zdrówka dla malej artemida
    Ja sie wlasnie zastanawiam czy mala ma chrype czy mi się wydaje...zobacze co bedzie do jutra...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamunia usunęła konto? :o

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida dużo zdrówka! Walczyłam z tym dziadostwem 10 dni :(

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK wrote:
    Moja też chcę mleko... Na szczęście z butelki 😂 A Twoja córcia długo była na cycu? Bo wiesz wiesz... Można karmić w tandemie... 😉
    Córka jeszcze pamięta smak mleka, bo karmiłam ja 2 lata:D mam laktator, wyparzylam i od czasu do czasu jej ściągam:p

    Karo też tak słyszałam:)

    Artemida dużo zdrowka.

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia i crp w normie. Dostaliśmy antybiotyk i za tydzień kontrola.

    Antybiotyk jest doustny. Nie za bardzo nam się to podoba.. mała ulewa czasem. Może schizuje ale umówiłam jeszcze dziś wizytę prywatnie. Zobaczymy co ten lekarz powie.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co na zaparcia u malucha? Podkulam nóżki, robię rowerek pójdzie kilka bąków z kleksem i tyle a czasem aż czerwony jest tak próbuje...
    W sumie to chyba dzisiaj się zaczęło.

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK wrote:
    Dziewczyny co na zaparcia u malucha? Podkulam nóżki, robię rowerek pójdzie kilka bąków z kleksem i tyle a czasem aż czerwony jest tak próbuje...
    W sumie to chyba dzisiaj się zaczęło.

    Miałam to samo dziś przez kilka godzin... wzięłam na przewijak i ociupinkę czopka glicerynowego po raz pierwszy mu włożyłam w pupę, oczywiście protestował.. nie minęło parę minut i wylazły płynno-śluzowe kupki 2x w niedługich odstępach a dalej zachowywał się jakby cisł jeszcze... założyłam pieluchę, ponosiłam, włożyłam do łóżeczka i dalej się prężył, wzdychał i zasnął...
    potem zakaszlał i dość mocno mu sie ulało po długiej przerwie.. i śpi dalej.. jutro go chyba do lekarza wezmę żeby go osłuchał bo też czasem zakaszle, a widzę że te zapalenia to moga tak bezobjawowo przebiegać więc chcę mieć spokojne sumienie przed weekendem. Dwa że na pupie między moszną a udkami młody ma taką szorstką skórę (tam gdzie skóra ma utrudniony dostęp tlenu) i nie wiem co to czy grzybica czy co? bo nie pamiętam żeby ta skóra taka wcześniej była. Jest jaśniutka,zakaszkowana jakby, i szorstka a clotrimazolum nic nie radzi sobie z tym. Spotkalyście się z czymś takim?
    Trzy: wezmę receptę na rotarix.

    Artemida wspólczuję.. i gratuluję intuicji, że od razu poszłaś z tym do lekarza. Zdrówka dla malutkiej.

    edit: teraz młody mi dwa razy zakasłał na spaniu i jestem już przerażona..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 18:53

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica lepiej sprawdź. U nas w piątek crp i morfologia były ok, a we wtorek było już obustronne zapalenie płuc :/

    Sorry że Was tak tym ciągle straszę ale naprawdę lepiej dmuchać i chuchać bo u nas naprawdę oprócz lekkiego kaszlu nie było żadnych objawów!

    artemida27 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica mój też chyba w tym miejscu ma szorstkie, jeśli piszesz o tym miejscu o którym myślę 😉 Pod jajeczkami?

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słuchajcie intuicji.

    U nas to ona dosłownie kilka razy leciutko zakaslala. Mamy zapalenie płuc, widoczne tylko na RTG. I krew i osluchowo jest ok. Ba, ona nawet uśmiechała się podczas dzisiejszego badania do lekarza. Dla postronnej osoby to totalnie nie widać po niej choroby.

    Mamy antybiotyk, za tydzień kontrola, gdyby cokolwiek było gorzej od razu mamy jechać do szpitala.

    Crp było 0,6, inne wyniki też ok dlatego możemy próbować leczenia w domu. Oby jej szybko przeszło...

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia; ja właśnie przez Wasza historię do lekarza pojechałam..

    baranosia lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 100% rano pojadę z nim z pediatry..

    Monisia tak pod jajeczkami i obok w kierunku pachwin. Czyli co? to normalne? taka jakby gęsia skórka to była, taka szorstka.. nie kaszka, źle wcześniej opisałam. Opiekowałam się chłopcami-niemowlętami, przewijałam a takich rzeczy sobie nie przypominam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 20:06

    da8300b52b.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejciu co chwila jakieś choroby u naszych forumowych dzieciaczków... 😔
    Artemida zdróweczka dla Agatki😘

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to jak były objawy zapalenia płuc?

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Dziewczyny to jak były objawy zapalenia płuc?
    Podpinam się pod pytanie. Bo skoro osłuchowo było ok to na jakiej podstawie dostalyscie skierowanie na crp i RTG?

‹‹ 1041 1042 1043 1044 1045 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ