X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 02:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy skierowanie na RTG bo Kacper miał kaszel. Najpierw przez tydzień robiliśmy co drugi dziś morfologie i crp,później właśnie RTG bo kaszlal okropnie. U nas nic nie wyszło w RTG, a kaszel przeszedł. Teraz też czasem zakaszle, też bardzo się boję, Ale zawsze jeżdżę sprawdzać.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Podpinam się pod pytanie. Bo skoro osłuchowo było ok to na jakiej podstawie dostalyscie skierowanie na crp i RTG?
    Samo crp i morfologię dostaliśmy w piątek bo od czwartku kaszlała. Wyniki ok i kontrol we wtorek. Do wtorku zero poprawy i pogorszenia więc kolejna wizyta i tam już osluchowo były zmiany więc szybko skierowanie do szpitala i tam rtg ale już nie czekali nawet na wyniki tylko włączyli nam antybiotyk.

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam już wszystko odpuszcza.i katarek i skok. Mała już lepiej i dłużej śpi jak wcześniej A nie pobudki co 1-2 h. Ale nadal tylko z nami. Może i to się unormuje. To była ciężkie 2 tyg.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny, teraz się boje że nie ropoznam choroby. Franek odkaszlnie może raz dziennie. I 2-3 razy kichnie. Ale w sumie od urodzenia tak robi. E w tych sprawach jestem zielona :/

    Za to muszę pochwalic spanie synka. Poszedł spać ok 21 I zaliczył tylko jedna pobudkę o 3.30. I nadal spi. Aż nie wiem co z sobą zrobić. Taka jestem wyspana:p

    Monisia, moja siostra na zatwardzenie piła kompot z jabłek. Ale to w orzy9adku gdy karnisze piersią.
    U nas pomaga rozbranie do golasa nozek.wtedy sobie macha nimi I dupke podnosi do góry. I wtedy mu najłatwiej zrobić.
    Pewnie leżenie na brzuszku też masuje jelitka I może coś z działać. Na baki na pewno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 06:53

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś masakra. Młoda poszła spać o 23. Od 4 stęka i co chwilę się budziła by o 6 zacząć dzień. To samo starszak wstał 6:15. Jestem wrakiem człowieka

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze z tymi doustnymi antybiotykami u takich maluchow to ja sceptycznie jestem nastawiona :/
    Zdrowka Artemida!
    My dzis do kontroli


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro crp jest niskie, a rozmaz krwi (najlepiej ręczny!)nie wskazuje na zakażenie bakteryjne, a wirusowe to po co antybiotyk? My właśnie uporaliśmy się z obustronnym zapaleniem płuc (stwierdzonym na USG, a nie tym nieszczęsnym RTG) i nie wzięliśmy ani grama antybiotyku. U takich dzieci podstawą jest zrobić wymaz z gardła głębokiego na wirusa RS. Bo to najczęściej on jest przyczyną zapalenia oskrzelików i dalej płuc... My dostalibyśmy antybiotyk dopiero wtedy gdyby pojawiła się wysoką gorączka. W wielu szpitalach przy zapaleniu na wejściu robi się taki wymaz i dopiero z jego wynikiem dobiera leczenie... Powiem Wam , że bardzo dziwnie do tych kwestii niektórzy lekarze podchodzą...po co takiemu maluchowi pchać antybiotyk niepotrzebnie? I to jeszcze doustnie?
    Zdrówka dla Wassytkich życzę!

    Mamunia Kochana co się stało, że uciekłaś? Wszystko w porządku?????

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Kurcze z tymi doustnymi antybiotykami u takich maluchow to ja sceptycznie jestem nastawiona :/
    Zdrowka Artemida!
    My dzis do kontroli

    Ja też. Konsultowalam u pediatrow; kazali podawać. Dajemy jej probiotyk.

    Dziś w nocy pokaslywala już więcej - tak z 5-6 razy. U nas to był jedyny objaw+ fakt że mąż od weekendu jest chory. Mimo braku ewidentne choroby chciałam się upewnić że mała nic nie złapała.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka85 wrote:
    Skoro crp jest niskie, a rozmaz krwi (najlepiej ręczny!)nie wskazuje na zakażenie bakteryjne, a wirusowe to po co antybiotyk? My właśnie uporaliśmy się z obustronnym zapaleniem płuc (stwierdzonym na USG, a nie tym nieszczęsnym RTG) i nie wzięliśmy ani grama antybiotyku. U takich dzieci podstawą jest zrobić wymaz z gardła głębokiego na wirusa RS. Bo to najczęściej on jest przyczyną zapalenia oskrzelików i dalej płuc... My dostalibyśmy antybiotyk dopiero wtedy gdyby pojawiła się wysoką gorączka. W wielu szpitalach przy zapaleniu na wejściu robi się taki wymaz i dopiero z jego wynikiem dobiera leczenie... Powiem Wam , że bardzo dziwnie do tych kwestii niektórzy lekarze podchodzą...po co takiemu maluchowi pchać antybiotyk niepotrzebnie? I to jeszcze doustnie?
    Zdrówka dla Wassytkich życzę!

    Mamunia Kochana co się stało, że uciekłaś? Wszystko w porządku?????
    z młodsza córką byłam na sor w szpitalu i okazało się, że ma obustronne zapalenie płuc i pulmonolog powiedział, że u takich maluchów daje się antybiotyk osłonowo, żeby np nie zrobiło się z tego zakażenie bakteryjne i nie daj boże sepsa która przy płucach czy gardłach idzie migiem. Wolą dmuchać na zimne :) Nas tez puścili do domu, ale my dostawaliśmy domięśniowo antybiotyk (2xdziennie przyjeżdzała pielęgniarka)

    edit:
    a i co do crp to moja starsza ma neutropenie i leczyliśmy się długo u prof. hematologa/onkologa i powiedział, że crp wcale nie jest bardzo wiarygodnym wyznacznikiem, patrzy się na całokształt wyników plus dodatkowe badania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 08:17


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella masz rację. Samo crp to mało, ale rozmaz wskazuje jednoznacznie na charakter infekcji. I masz rację po razy drugi, dają właśnie OSŁONOWO. Tylko, że w przypadku wirusa antybiotyk nic nie zdziała. Jeśli wynik jest dodatni z antybiotykiem się czeka. Można włączyć w każdej chwili, a nie dawać "z góry" . Wiadomo, że dziecko jest pod stałą kontrolą, albo w szpitalu, albo jak Ty czy ja prawie codziennie u lekarza.
    Wielu polskich lekarzy kocha antybiotyki na wszelki wypadek , a jeszcze bardziej kochają zostawianie pieniędzy w kieszeniach NFZ-tu (i pośrednio w swoich) zamiast zlecić wymaz za 20zł i nie błądzić po omacku!
    Ach temat rzeka...
    Oby dzieci nie chorowały i nie trzeba było w ogóle ich leczyć!

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najlepsza była pediatra na NFZ pani dr nauk medycznych u której w jeden dzień byłam na kontroli, bo lekarz u którego się leczyliśmy był nieobecny.
    Mówię, że dziecko kaszle, ma katar, dodatni RSV i stan podgorączkowy (do 38st), osłuchowo było czysto. I mówię, że z tego powodu odwołuję szczepienie. A ona do mnie, że jej to w zaszczepieniu dziecka nie przeszkadza!!! 😱😱😱
    Dwa dni później już miał zapalenie płuc. Osłuchowo cały czas nie było znaczących zmian.
    Super by było gdybym jej posłuchała i zaszczepiła co nie?!

    Artemida a czy wy dostaliście coś więcej? Czy tylko antybiotyk? Jakieś inhalacje? Wymazu Wam nie robili?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 08:45

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też nie robili wymazu przy zapaleniu płuc. Mieliśmy antybiotyk i 3x dziennie inhalacje.

    Z tymi antybiotykami to fakt. U nas w przychodni jest milusi wiecznie uśmiechnięty Pan antybiotyk. Ludzie go uwielbiają bo taki sympatyczny i nie ważne że nawet na katar daje antybiotyk :/ męża siostra była ostatnio u niego z synkiem i wróciła z apteki jak to on mówi z syropkami. Dobrze że przepisał osłonę to dopiero zaczęła czytać ulotki leków i okazało się że ten jego syropek to po prostu antybiotyk :/ ja tam wolę jednak mojego gbura którego trzeba ciągnąć za język ale antybiotyk to dla niego ostateczność i decyzję zawsze zostawia dla rodzica.

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy jeszcze robić inhalacje, zakrapiac nosek 3 razy dziennie..

    Wymazu nie mieliśmy..

    Nasza w zeszły czwartek miała szczepienie..

    I jeszcze jedno; prywatną konsultację robiliśmy u pediatry- pulmonologa. Z opinii w necie wynikało że nie jest zwolennikiem antybiotyków. Mimo to na podstawie zdjęcia i jej wyników kazała podawać antybiotyk.


    Nie jestem lekarzem, to nasze pierwsze dziecko, nie wiem co mam robić. Muszę zaufać ich opinii bo inaczej oszaleje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 09:18

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia ja jak do szpitala przyjechałam z córką kiedy miała 6 tygodni i zapalenie płuc to od razu przy przyjęciu robili wymaz i nie mogłam dostać sali zanim nie było wyniku. W jednym miejscu oddziału musiałam stać i czekać te pół godziny. Dopiero jak był wynik to dostalismy salę. Osobno leżały RSV a osobno bakteryjne. My byliśmy tylko na inhalacjach że sterydu ) nebbud, pulmicort) i po trzech dniach wyszliśmy do domu z zaleceniem dalszej inhalacji. Gdyby nie robili tego badania trafilibyśmy na salę z bakteriami i antybiotykiem dożylnie na 7 dni. Także byłam przeszczęśliwa, że mają takie praktyki. Swoją drogą myślałam, że to standard na oddziałach pediatrycznych 😥

    Artemida a możesz mi powiedzieć jaki skład tych nebulizacji? Ciekawa jestem.

    Edit: może właśnie rozmaz wskazywał na bakteryjne zakażenie. Jak nie mówił to skąd wiedzieć, ja niestety na doświadczeniach się nauczyłam. Pewnie Kochana, że musisz komuś ufać i bardzo dobrze zrobiłaś, że skonsultowalas. Nie ma żartów u takich maluchów. Z godziny na godzinę stan się może zmienić. Ja też byłam mega spanikowana przy kryzysach oddechowych a co dopiero byłoby gdybym astmatyka w domu nie miała i nie miała pojęcia co się dzieje i co robić. W trimiga jechalabym do szpitala. Mój lekarz dzwonił do mnie 2 razy dziennie w dni w których nie było kontroli żeby na bieżąco mieć pogląd sytuacji.
    Tak niewielu mamy lekarzy z pasji i powołania...a szkoda, bo naprawdę się da 😩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 09:29

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my dzis po poludniu na wizyte jedziemy. Mala wczoraj miala chrype caly dzien a dzis cos w nosku siedzi.wole jechac teraz i byc spokojniejsza w weekend.a jutro mamy chrzciny. Mam nadzieje ze osluchowo bedzie czysto ale lepiej sprawdzic.moja dr na nfz to zadnych leków nie daje.mowi o metodach naturalnych ale co jak one nie dzialaja?mi kiedys zalecila gripex mimo tego ze jej mowilan ze juz brałam i zadnej poprawy nie bylo. Z mala jade prywatnie.ta dr jest lekarzem z prawdziwego zdarzenia. antybiotyk daje jak juz naprawde trzeba a wcześniej nawet przy zapaleniu oskrzeli daje inne lekarstwa i przede wszystkim skutecznie leczy. Zdrowie dzieci jest dla mnie najwazniejsze i zadne pieniądze tego nie zastapia dlatego ciesze sie ze znalazlam taka pediatre ;)
    Maz sie zapewne ucieszy bo będzie musial godzine szybciej z pracy wrocic do starszaka 😄

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka u nas na wypisie pisze "rozpoznano zapalenie płuc o etnologii Mycoplasma pneumoniae" ale na jakiej podstawie nie wiem. U nas tydzień przed zapaleniem płuc małej starszak brał antybiotyk na zapalenie oskrzeli i w szpitalu dopytywali jakie brał antybiotyki itp

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artemida27 wrote:
    Mamy jeszcze robić inhalacje, zakrapiac nosek 3 razy dziennie..

    Wymazu nie mieliśmy..

    Nasza w zeszły czwartek miała szczepienie..

    I jeszcze jedno; prywatną konsultację robiliśmy u pediatry- pulmonologa. Z opinii w necie wynikało że nie jest zwolennikiem antybiotyków. Mimo to na podstawie zdjęcia i jej wyników kazała podawać antybiotyk.


    Nie jestem lekarzem, to nasze pierwsze dziecko, nie wiem co mam robić. Muszę zaufać ich opinii bo inaczej oszaleje.
    Artemida słuchaj lekarzy. Jeśli zapisali antybiotyk tzn że ich zdaniem była taka potrzeba.


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam w przychodni po szczepionki i zglupialam, chcialam 6w1 i rotarix i na pneumokoki platna. Na 6w1 dostalam a rotarix podobno wycofany i nie wiem co teraz.... na pneumokoki powiedziala zeby szczepic ta na fundusz. Wiem ze tenat juz walkowany byl ale jak wy szczepilyscie?

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przed ale będę dawać 6w1 i pneumo refundowane

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile wasze dzieci przybraly w miesiac? Mi kazdy mowi, ze mala za duzo przybiera (najwiecej na moim mleku przybila bo od 1.5tyg jest dopiero na nutra) i zeby wydluzac
    Przerwy miedzy karmieniami (latwo im mowic) . Bylismy wlasnie na wazeniu i kontroli. Mala urodzila sie z 3150g a wazy 4600g (ma 1 miesiac i 3dni dzis).


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
‹‹ 1042 1043 1044 1045 1046 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ