X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko niestety to nie standard. Nad nami dwie pediatry zastanawiamy się co zrobić. Jedna po tygodniu kazała dac skierowanie do szpitala. A ta druga powiedziała że da, ale najpierw RTG i dopiero jak to wyjdzie źle to do szpitala. Oczywiście RTG wyszlo ok. No więc mówiła że czekamy. A ja nie czekałam i pojechałam prywatnie do pani dr która jest najlepsza w naszym regionie i ona jak tylko usłyszała kaszel i zobaczyła jak mały oddycha to postawiła diagnoze- wiotkosc krtani, sapka. Po odsluzowaniu małego przeszedł kaszel. W doslownie 2 dni. A jakbym poszła do szpitala to leczyliby zapalenie płuc którego nie było. Już pomijam fakt, że tamta nawet posłuchać nie chciała, Bo ona po samym kaszlu wie, że to zapalenie. Ta druga kazała osluchac bo czysto. No i ona "jak coś słyszymy w płucach to jest już sytuacja dramatyczna" 🤦‍♀️ no kurwa wrozka

    Ja prevenarem będę szczepic i 6w1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 13:36

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa moja urodzona 3500g równo po miesiącu 4175g

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wróciliśmy że szczepienia na pneumokoki 13w. Matko jak ja się wkurzyłam.
    Po pierwsze na pediatrę, nic a nic się nie zainteresowała nasza anemią, jak postępuje leczenie.
    Po drugie na pielęgniarkę. Idziemy się szczepic, mówię że należy nam się prevenar Ona ok i wyjmuje z lodówki 2 szczepionki. Ja się patrzę i mówię a co to ta druga? Ona no wasza zalegla i wpisuje w kartę szczepień. A ja ale jaka zalegla? Jak już jesteśmy po pierwszym szczepieniu.
    A ona czyta czyta i mówi ojej to szczepionka dla tych po was. 😮😮😮😤😤
    Ręce opadają.

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Ile wasze dzieci przybraly w miesiac? Mi kazdy mowi, ze mala za duzo przybiera (najwiecej na moim mleku przybila bo od 1.5tyg jest dopiero na nutra) i zeby wydluzac
    Przerwy miedzy karmieniami (latwo im mowic) . Bylismy wlasnie na wazeniu i kontroli. Mala urodzila sie z 3150g a wazy 4600g (ma 1 miesiac i 3dni dzis).


    My idziemy jak burza w 3mce 3kg. Już raz usłyszałam że mam TLUSTE dziecko i go TUCZE!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella mój urodzony z waga 3160 g
    Na 9 tygodni, czyli dokładnie 2 miesiące mial: 5700g

    Czyli przybrał 2540 g od urodzenia. Co na miesiąc daje 1270g.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 2 m-ce z 3770 do 5500

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja corcia z 3300 po urodzeniu, po 3 tyg 4100 a po 7tyg 4700g. Moze dzis mala zwaze u lekarza.ciekawe czy ma 5kg...
    Synek po miesiącu mial +1,5kg pozniej po 1kg dochodziło ale nikt nie mowil ze tlusty.byl na piersi i 97 centyl do chwili obecnej..

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza wczoraj miała równo 5 kg.
    Zaczynaliśmy z 3 kg.

    baranosia lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka u nas katar tez doktorce nie przeszkadza do szczepienia ale decyzje kaze rodzicom podjac a przeciez nigdy nie wiadomo co z kataru u takich maluchów moze sie rozwinac.
    U nas na szczescie poki co tylko katar, osluchowo czysta,gardlo jasne. Uff ulzylo mi i mam nadzieje ze przejdzie jej ten katar.wdrazamy leczenie i nie rezygnujemy ze spacerów ;)
    malej jeszcze 50g brakuje do 5kg aczkolwiem pani dr stwierdzila że mala przybiera pieknie na piersi tyle co powinna na mm

  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi ja szczepiłam Hexacimą (6w1) i synflorixem. Mój na 3 dzień po szczepieniu dostał biegunki.. bynajmiej tak mi się wydaje bo tak to robił kupkę raz na 4/5 dni, a nagle w jeden dzień zaczął płakać na brzuszek i zrobił mi 4 kupki.. A dziś jest 4 dzień po szczepieniu i cały dzień mi przespał.. aż zaczełam się przejmować czemu on tyle śpi.. (oczywiście płakał na karmienie) :p . Jutro mamy sesję zdjęciową, ciekawe jak tam będzie ;) .

    Dziewczyny jeszcze mam pytanie, od czasu porodu okropnie boli mnie krzyż, nie mogę nawet spać na brzuchu/boku bo odczuwam go okropnie.. Czy mogę się czymś posmarować ? albo coś ? .. (Byłam u lekarza i będę szła na prześwietlenie kręgosłupa.. prawdopodobnie po porodzie coś mi się tam stało..)

    - Czy ktoś wie czemu Mamunia usunęła konto ? :/

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😌 U mnie wreszcie jest normalnie tzn. Ala juz nie marudzi bo ząbki się przebiły i jest znowu wesołym uśmiechniętym i psotnym grzmotkiem 😘 Wojtuś tez zaczął grzecznie leżeć więc mam nawet czas spokojnie wypić ciepłą kawę 😋😂 macierzyństwo znowu jest piękne 🙈
    Zdrówka dla wszystkich chorowitków 😘😘😘
    Karola kurde nie wiem czy można coś stosować chyba tylko tabletki przeciwbólowe i ciepłe okłady ( ale mogę się mylić )

    Karola94c lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Hej dziewczyny 😌 U mnie wreszcie jest normalnie tzn. Ala juz nie marudzi bo ząbki się przebiły i jest znowu wesołym uśmiechniętym i psotnym grzmotkiem 😘 Wojtuś tez zaczął grzecznie leżeć więc mam nawet czas spokojnie wypić ciepłą kawę 😋😂 macierzyństwo znowu jest piękne 🙈
    Zdrówka dla wszystkich chorowitków 😘😘😘
    Karola kurde nie wiem czy można coś stosować chyba tylko tabletki przeciwbólowe i ciepłe okłady ( ale mogę się mylić )
    U mnie tak samo :) Równo 2 tyg trwał skok. Dzisiaj Blaneczka sama leżała w łóżeczku rano 20 min. Potem nakarmilam i sama! Zasnęła bez niczego w kokonie:) No cud miód :)
    Za to mamy problem z ciemieniuchą. O masakra taka skorupa już się robi. Codziennie jej oliwkuje wyczsuje i kapie. Skórką już się robi zaczerwieniona. Nie wiem może co 2 dzień będę jej wyczesywax. Szczotka miękka. Nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 09:32

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E u nas też zaczyna się robić ja stosuje emolium na ciemieniuchę 👌 nakłada się 0.5h przed kąpielą i potem przy myciu delikatnie wyczesuję miękką szczotką . U Ali zdało egzamin 😉 u Wojtusia też już jest poprawa ale nadal walczę .
    Dziewczyny czy dostałyście już pierwszy okres po połogu ? Bo mnie zaczyna specyficznie boleć brzuch i czuje się jakaś " napompowana" więc pewnie za chwilę dostanę 😒 Z dziewczynami też tak miałam .

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez ciemieniucha i to mocna... Ja lekko przecieram wacikiem z oliwka przed kapaniem,potem kapie jakims zelem dla dzieci na ciemieniuche z ziaji a pozniej lekko wyczesuje.jak stosuje codziennie to widac efekty...gdyby tylko istnialo cos co po posmarowaniu od razu by sobie z tym poradzilo...

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy !!!! Mała się tak przyzwyczaila do smoczka ze teraz nie chcę cycka :( nie wiem co mam robić ??? Ciągły ryk i tylko smoczek uspokaja...

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda chodzi o zwykły smoczek czy taki z butelki ? Bo jak zwykły to spokojnie jak zgłodnieje i zobaczy ze z tego nie leci bardzo szybko przeprosi pierś 😉

    Karola94c lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki zwykły naszczwscie :)

    Jak długo trwają posiłki waszych maluchów ? Moja jest chyba ekspresowa dziewczyna 3-4 minuty i koniec ...

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda moj je tak 15-20 minut ale Alicja najadała się w góra 8 minut 😂🙈 zawsze karmiłam ją z zegarkiem w ręku bo jak z jednej piersi jadła dłuzej niż 4 minuty to drugiej nie ruszyła 🙈🙈😂

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mniej więcej 5-7 min na pierś.

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od 5-10 min na piers, a wy karmicie z dwóch czy jednej na jedno karmienie?. My też walczymy z ciemiemiucha😕

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
‹‹ 1043 1044 1045 1046 1047 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ