X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały nas dziś wystraszył bo zaczał po pierwszej drzemce tak chlustająco wymiotować i tak z 6 razy... nie zdąrzyłam mu nic dać po 1szym a tu nastepne chlusty w odstępach minutowych.. masakra. Zaraz potem zrobił rzadką kupę zieloną (pewnie po żelazie) i stwierdziłam że mamy komplet i pewnie rotawirus albo cos podobnego... był biały jak kreda, nie chciął pić cycka i dałam mu chyba z 10ml wody w strzykawce i poszedł spać.. obudził się po 1,5h i zjadł pierś (odetchnęłam). Mąz po tych wymiotach i kupie zaraz zadzwonił po poradę do szpitala i kazali nam przyjechać... nie pojechaliśmy, stwierdziłam że jak nie będzie jadł to pojedziemy... na szczęście obudzil się zjadł z cyca już kilka razy, sika też jeszcze dość skąpo, ale sika. Trzymcie kciki żeby na tych dopoludniowych ekscesach się zakończyło... edit. żółta kupa była, taka śluzowa i grudkowata dość. Oprócz cycka wodę mineralną (nie mam elektrolitów) ze strzykawki pije u mnie na kolanach, tyle dobrego... z butli nie chce, z kubka tym bardziej.

    Bumbum rzeczywiście jakaś alergia paskudna...

    Co do okresu to w tym tygodniu mnie jajnik ćmił któregoś dnia i nie wiem czy to nie zwiastuje już czegoś.. oby nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2019, 20:48

    da8300b52b.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Symbolika to bidulek, ale oby juz bylo po wszystkim... dawaj znac.
    RUDA moja tez dzis miala maly apetyt, ale u nas dzis wreszcie przebil sie ząbek juz go slychac pod łyżeczka:) cieszyłam sie jak dziecko gdy go usłyszałam:)

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, kciuki żeby było dobrze.
    U nas regres z jedzeniem a byli tak ładnie. Nic nie wchodzi praktycznie. Ani kaszka ani owoc ani warzywo.mleka tez mniej pije. Dam jej 3 dni i zobaczę. Może to zęby? Chociaż nic nie widać ani nie słychać.

    Ogólnie, padam. Mam straszne wahania nastroju związane z kpi.

    A, i schudłam i wciągu ostatnich 2 mc 10 kg. Jeszcze 8 kg do wagi sprzed ciąży. ❤

    bumbum lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, no kiepsko to wygląda 😔. Dobrze, że macie winowajcę. Pytałam, bo mój od czasu do czasu ma taką kaszkę na buzi, ale miewał już przed rozszerzaniem diety, więc nie wiem od czego to.

    Symbolica, ojej. Oby już było ok.

    SiSi, gratulujemy ząbka. U nas cisza.

    Papapatka, niezły wynik. Tak trzymaj 🙂. Co do kpi - oczywiście to jest tylko Twoja decyzja, ale warto też czasem pomyśleć o sobie. Dałaś małej już bardzo dużo. Szczęśliwa i wypoczęta mama jest dziecku potrzebna 🙂.

    Mój śpi od 2h i ma właśnie drugą pobudkę na jedzenie 🤷. Ehh, co z tym spaniem??? W czwartek wieczorem wyjeżdżamy nad morze i już widzę naszą drogę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2019, 21:51

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję malami.
    Ciężko przerwać kpi. Ciągle jest "jeszcze jeden dzień", już sama nie wiem co robić. Czy kupować lodówkę taka jak są na lody w sklepie czy dawać rodzinie do przechowania? :/ Zośka pije ok 700 ml w dzień, a ja ściągam ok 850 ml. Czyli 1 woreczek dziemnie miej więcej. Teraż będę uaktualnić zapasy. Mąż na tydzień urlopu wiec będzie łatwiej.
    Ale wiadomo jak to z kpi. Raz mam ochotę przestać TERAZ a raz myślę że może w ogóle bez mm się obejdzie, tylkp będę ściągać i robić zapasy.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam kryzys z kpi i już chyba to rzucę... Od mm nikt nie umarł, a z wycieńczenia tak. Ja śpię po 4h/dobę, a ostatnio coś mi na mózg strzeliło i wogóle nie mogę spać. Kładę się i nie mogę zmrozyć oka nawet na minutę... Nie wiem co robić? Czuję, że długo tak nie pociągnę.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ti może zrób na razie mieszane karmienie i odespac ciągiem chociaż 6 h parę razy?wiem, że wychodzi się z założenia albo kpi w całości albo w ogile (przynajmniej ja) ale mieszane karmienie jest ok, wyprobujesz powoli mm.
    A co do tego ze nie możesz zasnąć mimo zmęczenia to już po prostu jesteś tak bardzo wykończona. Musisz odpocząć. Pomysł nad tym mieszanym karmieniem.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Migotko, ale Ci współczuję tego niewyspania.. oczywiście e od mm nikt nie umarł, jeśli jest tak tragicznie to albo posłuchaj Papapatki albo zakończ bo nieszczęsliwa mama to nieszczęśliwe dziecko, a ciężko być szczęśliwym kiedy się nie śpi...

    U nas noc była bardzo spokojna, młody jadł ok 3:30 i ok 5:30 dołożył i śpi jeszcze... co mu się nie zdarzało nigdy ostatnio żeby o 8 spać jeszcze z nocy. Liczę że będzie już nim ok, a jeśli to rota to tylko kupy będą i łagodnie przejdzie bo go szczepiłam na rota - wtedy unikniemy szpitala.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję porady. W sobotę idziemy na wesele. Młoda zostanie z babcią od 21 do 2. I teraz kiedy najlepiej ściągnąć mleko? Ile takie mleko może stać w lodówce i ile po wyciągnięciu z niej?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lodówce do 6 st może stać 3 dni.
    W temp pokojowej 4h na lajcie, jak u mnie stoi dłużej to próbuje (może mieć lekko mydlany ale słodki smak to jest ok, jak chociaż trochę kwaśne to nie ok). Po odgrzaniu 4h max.

    Co do ściągania to bym próbowała ściągnąć w nocy jak zasnie po jedzeniu zze 2h. Wtedy też ściągniesz tlustszy pokarm.

    baranosia lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to chyba tak zrobię że ściągnę w nocy dzień przed. W dzień wesela jak zaśnie wyciągnę awaryjną porcję dla teściowej bo na 100% obudzi się w ciągu 4h od zaśnięcia to mleko powinno być dobre i ogrzać się do temp pokojowej

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy KPI, co do Waszych rozterek to uważam, że zrobiłyście ogromny wysiłek jak do tej pory. Dałyście Maluszkom swoje mleczko wtedy kiedy było one najbardziej potrzebne. Przyzwyczajenie robi swoje, ale pozwólcie też sobie odpocząć. Jak nie postanowicie to trzymam kciuki za Was.

    Papapatka, 10 kg to napradę super wynik, zwłaszcza, że w chwilach zmęczenia najbardziej kusi zjeść coś słodkiego. Ja właśnie skończyłam wyzwanie miesiąc bez słodkiego i złamałam się tylko 3 razy, także nie jest tak źle :) Osiągnęłam moje dwa cele: zobaczyć 6 z przodu i ważyć 20 kg mniej od męża (taka była różnica jak się poznaliśmy :) ). Ułatwił mi zadanie, bo przytył :D

    symbolica, Papapatka, artemida27, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj też mi się marzy 6 z przodu 🤗. Kwestia 4-5 kg, a jednak ciężko 😔. Ja jestem strasznym łasuchem, naprawdę nie potrafię się opamiętać ehh 😒. No ale waga sprzed ciąży szybko mi wróciła, więc jestem zadowolona. W dniu porodu ważyłam 90kg 🙄.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dniu przyjęcia na oddział miałam 91 kg :D

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dniu porodu miałam 79 modlilam się żeby nie dobić do 80 :D
    Jak. Mały miał kolki nie było kiedy jeść bo ciągle płakał to złapałam przez chwilę 64 ale teraz też mnie strasznie do słodkiego ciągnie no i już 66 znowu czyli moja stała waga a też mi się marzy jakieś 4-5 kg mniej

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym ważyła 66kg (przy moich 173cm, a 66kg to ważyłam przed pierwszą ciążą) to czułabym się mega zgrabnie Amir tak, że zazdroszczę. A tak ma ok 5kg więcej... Jak miałam rota w kwietniu to na chwilę miałam 68kg i się nie poznawałam w lustrze ;-)

    Bumbum podziwiam tą wstrzemięźliwość od słodyczy, może kiedyś też mi się uda...

    Papapatka piękny wynik. Brawo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 19:50

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka a tak mnie zastanowiło, czemu robisz takie zapasy, żeby aż lodówkę kupować? Na ile czasu starcza ci obecne zapasy? Pamiętaj że skład mleczka się zmienia i to z początku życia nie będzie dopasowane do obecnego wieku :)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, jak Wasze zdrówko?
    Mam nadzieję, że już w porządku.

    Mnie nasz smyk zjada żywcem. Waze mniej niż przed ciaza. 17 kg spadlo. Ale wyglądam trochę sucho. Koleżanka mówiła że jak dziecko zaczyna stale pokarmy to już można tyc.

    Bumbum, też Cię podziwiam. Nie umiem zliczyć ile cukru dziennie pochłaniam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 21:28

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sąsiedzi nas zalali 😵😵😵.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane za wsparcie... Faktycznie kpi to ciężka praca i wiedząc to nigdy bym jej świadomie nie podjęła.
    Próbowałam dziś podać mm i lipa :-( Nie smakuje :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 1191 1192 1193 1194 1195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ