X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Amir, wśród moich znajomych dzieci na mm śpią raczej lepiej. Wiem, że to się nie sprawdza w 100%, ale mam wrażenie, że taka jest tendencja. No ale mój mm pić nie chce.

    Artemida, na początek normalnie białe pieczywo. Jak najbardziej już możesz.

    Paulina, to spore musicie mieć łóżko, że kokon się mieści 🙂. Mały nie wychodzi z niego? Mój by raczej wyskoczył 😁.

    No tak spore 200x190 😊 jak śpi to nogi często wywala poza kokon ręce tez ale jeszcze całkiem nie wychodzi 😁 ale już jest na styk dla niego wiec chyba musimy kupić kokon xxl

    Jeżeli chodzi o wstawanie w nocy to wydaje mi się ze te częste pobudki nie są spowodowane głodem bo dziecko z wiekiem coraz dłużej wytrzymuje w nocy bez jedzenia. Albo poczucie bliskości albo żabka jakiś inny powód niż głód wiec mm dlatego nie koniecznie wydłuża sen chyba ze wyeliminuje pobudki spowodowane głodem 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Malami ta drzemka 2-3 h sama się zrobiła przez to ze tamte drzemki są takie krótkie :D wiec chociaż na jednej drzemce musi odespać. I zazwyczaj przed tą długa drzemka ma aktywność 3-4 h wiec jest zmęczona. Śpi w łóżeczku i czasami prześpi te 3h bez problemów a czasami się budzi i wtedy jak widzę ze dalej jest śpiąca to biorę ją na rece, usypiam i trzymam jeszcze chwile i odkładam ponownie do łóżeczka. Jak nie chce być w łóżeczku to wtedy kładę na łóżku obok siebie ale wtedy jestem uziemiona.

    My jesteśmy na mm i je ok 19 na noc ok 20 śpi. Potem je ok 12-2. A potem ok 4-5 i wtedy już wstaje🙈 w dzień je co 3 h a w nocy pierwsze karmienie to po 4-5 h a potem znowu po 3h.

    U nas z kokona tez by wyszła. My mieliśmy dostawkę ale teraz już jest za duża na dostawkę i śpi normalnie w łóżeczku. Na szczęście udało nam się przekonać ją do łóżeczka bo pierwsze miesiące to spała tylko na rękach i nie dało się jej odłożyć ... ale stopniowo odkładałam ją najpierw do wózka później do łóżeczka i tak małymi kroczkami śpi w łóżeczku :) nie umiem niestety oduczyć usypiania na rękach i nie wiem jak to dalej będzie hehe :D

    Moj zasypia głównie podczas jedzenia przy cycu a jak nie to najczęściej skaczemy na piłce a jak piłki nie mamy bo gdzieś jesteśmy to na rękach a poza domem w chuście 😊 w foteliku ani wózku od dawna już nie zasypia niestety 🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ale zazdroszczę takiego łoża 👌. My gnieździmy się we 3 na 140cm 😐. Jak dobrze pójdzie to za kilka miesięcy przeprowadzimy się na swoje i tam planuję łóżko największe jakie się zmieści do sypialni 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 7 września 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaję już owoce, w kawałku na widelczyku plastikowym i musy. W kawałku nawet nie chciała zbliżyć do ust a w . musie to tak sobie, max 2 łyżki. Odruch wymiotny na grudki, więc wszystko podaję na gładziutko.
    Karmię na kolanach bo jeszcze nie siedzi.
    Nie ma chyba zależności od tego czy kp czy mm, moja sąsiadka tylko kp a śpi ładnie nockę. Druga koleżanka przeszła na mm i dalej co 3h się budzi.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na kolanach ciągle. Raz wsadziłam go na próbę do krzesełka, ale to jeszcze nie czas. Było widać, że nie czuje się tam swobodnie. W takim razie musisz cierpliwe czekać aż załapie o co chodzi. Niektóre dzieci są gotowe wcześniej, inne później. U nas pierwszą rzeczą, którą dałam do rączki była piętka chleba. Idealna jako gryzak a przy okazji posmakowała 🙂.

    Przyszedł nam wczoraj bidon bbox. Dzisiaj testy 🙂. Pierwsza próba udana, ale spodobało mu się gryzienie słomki. Mam nadzieję, że jej nie uszkodzi za szybko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 10:20

    bumbum lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami mm nie dziala na sen ;) jak syn sie nie dojadal to dawalam mu mm i dalej budzil sie tak samo,a bratowej syn od 4-5m-ca spal cala noc.ale ona kp ale nie na zadanie, dziecko mialo chodzic jak w zegarku i w dzien jesc co 3 godz a jak chciało czesciej to nie dostalo:/ a w nocy to tez jej sie nie chcialo wstawac co 3godz... Nie jestem takim typem czlowieka i tak nie potrafilabym ;)
    Co do spania moja mala spi 2-3 drzemki po 30min ;) czasem sie zdarzy ze do 1godz pospi ale malo kiedy. Syn tez tak mial, po roku mu sie spanie polepszylo ale wtedy 1-2 drzemki w ciagu dnia.ogolnie do dzis nie potrzebuje duzo snu ;) taki typ.
    Jajka corci nie dawalam ale chlebek troche tak.ona chce to co widzi ze my jemy ale nie zawsze chętnie je.ogolnie to malo je. Owocow wogole.syn tez nie jadl.teraz sam o nie prosi ;) najlepszy jest brokul wiec do wiekszosci dan go dostaje ;)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie macie rację z tym mm. Z resztą te pobudki są pewnie z innych przyczyn, bo to przecież niemożliwe żeby był głodny co godzinę 🤦. No ale wybudza się, więc biorę go na ręce, otwiera buzię i szuka cyca. Wypije kilka łyków i śpi dalej...

    Mój mały teraz właśnie ma drzemkę, a ja od godziny (!) siedzę przy łóżeczku i robię test czy dłużej pośpi czując moją bliskość - jak widzę że zaczyna się ruszać czy szybciej oddychać to kładę rękę na jego klatce piersiowej. I takim sposobem śpi już godzinę, ręce w górze, wygląda na to, że jeszcze pośpi. No ale przecież nie będę chodzić spać razem z nim 3x dziennie. Chyba, że załatwię sobie pomoc domową 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami a probowalas dac smoczek?czy maly jest bezsmoczkowy?u nas czasem dziala smoczek i przytulenie ;)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 września 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszą drzemkę już zaliczył dziś 1,5h... najpierw dziś niby sam zasypiał w łóżeczku po karmieniu, a w końcu zaczął się drzeć i zasnął na moich rękach (ciągle w rożku bawełnianym go usypiam bo łatwiej go odłożyć potem... kij z tym, że nogi wystają... ). Klient nasz Pan ;-)
    Pięknie pije wodę ze swojego kubka niekapka z aventu.. przez ponad 2tyg. mu wody nie dawałam - od kiedy mi wymiotował również nią.. Musi jednak siedzieć na moich kolanach i mieć awaryjnie pieluchę pod brodą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 11:01

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Mój pierwszą drzemkę już zaliczył dziś 1,5h... najpierw dziś niby sam zasypiał w łóżeczku po karmieniu, a w końcu zaczął się drzeć i zasnął na moich rękach (ciągle w rożku bawełnianym go usypiam bo łatwiej go odłożyć potem... kij z tym, że nogi wystają... ). Klient nasz Pan ;-)
    Pięknie pije wodę ze swojego kubka niekapka z aventu.. przez ponad 2tyg. mu wody nie dawałam - od kiedy mi wymiotował również nią.. Musi jednak siedzieć na moich kolanach i mieć awaryjnie pieluchę pod brodą.

    My używamy kubka treningowego z aventu i nawet chętnej jest do wody, coś tam sobie łyknie coś się rozleje ale chęci sa 😉
    Moj ma właśnie druga drzemkę a wstał dzisiaj 7.30 😱 ale ok 5 już myślałam ze pospane oczy otwarte odłożyłam do kokonu jak zjadł i coś zaczął jęczeć znowu do cyca i jednak zasnął a ja z nim 😉

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, jest bezsmoczkowy, dosłownie 2x się zdarzyło, że zasnął ze smoczkiem.

    Symbolica, a po odłożeniu odwijasz go z tego rożka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 11:21

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 września 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Symbolica, a po odłożeniu odwijasz go z tego rożka?

    To jest na rzepy, ale one są tak słabe, że to to ledwo trzyma więc nawet nie zapinam, chodzi tylko o trzymanie go w nim czy ululanie. :-)

    Paulina ładnie Ci sypia w dzień.... u nas druga drzemka dziś będzie ostatnią raczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 11:29

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszcze tej 2 drzemki. U nas dopiero pierwsza.... Dopiero zabieram sie za sprzatanie.ciekawe ile zdarze.a jeszcze o obiedzie trzeba pomyśleć. Mąż pojechał do pracy a ja jak zwykle sama z dzieciakami. zaczynam tęsknić za praca a wlasciwie kontaktem z ludzmi. U nas dziwna wioska bo dzieci duzo a na spacerze nigdy nikogo nawet nie spotkam obojetnie o jakiej porze idziemy wiec nawet nie ma okazji porozmawiac z mamami rowiesnikow...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska wrote:
    Zazdroszcze tej 2 drzemki. U nas dopiero pierwsza.... Dopiero zabieram sie za sprzatanie.ciekawe ile zdarze.a jeszcze o obiedzie trzeba pomyśleć. Mąż pojechał do pracy a ja jak zwykle sama z dzieciakami. zaczynam tęsknić za praca a wlasciwie kontaktem z ludzmi. U nas dziwna wioska bo dzieci duzo a na spacerze nigdy nikogo nawet nie spotkam obojetnie o jakiej porze idziemy wiec nawet nie ma okazji porozmawiac z mamami rowiesnikow...

    Moj tez dzisiaj w pracy do 22 😞 pracuje od 10.00. Mąż ma prace taka ze czasem pracuje pod rząd 2-3 dni czasem 4-5 i wolnego na czasem 1-2 dni czasem 3-4 i czasami rzadko dłużej raz na jakiś czas. Obiady zawsze robimy jak mąż ma wolne albo ja robię albo mąż wiec tylko podgrzewam jak jest w pracy. Często tez 1-2 razy w tygodniu moja mama coś nam zrobi 😊
    1 raz w tygodniu zazwyczaj mąż zawozi mnie do rodzicow na cały dzień jak akurat moja mama ma wolne bo pracuje na 3/4 etatu cY jakoś tak 😉 (do tej pory zajmowała się siostrzeńcem 2 razy w tygodniu teraz mały poszedł do przedszkola, ma 3 latka)
    No i mąż 1 raz w miesiącu delegacja na 3 dni to wtedy ja jestem tez u rodzicow

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj śpi już 1,50 tylko go nie odłożyłam i tyłek mi już ścierpł 😄 a zaraz przyjedzie moj tata na chwile wiec muszę go odłożyć pewnie już wstanie 😉 ooo sam się obudził haha wyczuł moment

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zasypia na drugą 🙂. Przy cycusiu 🙂. Z jednej strony wkurza mnie kp, a z drugiej żal mi mu to odbierać ehh.

    Lutyska, na wsi u moich rodziców jest podobnie. Ludzie raczej siedzą z dziećmi po prostu na podwórkach. W mieście to inaczej wygląda, pełno wózków w parku, ale ja jakoś nie mam towarzyszki do spacerów. Nie mam tu wielu znajomych, bo jestem przyjezdna, a jeśli już to albo mieszkają w innej dzielnicy albo nie mają dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 13:09

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 7 września 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami mój też lubi gryźć ta slomke :)

    Co do drzemek to my mamy bujanie łóżeczko i ja siedzę w pokoju jak on śpi bo budzi się pierwszy raz równo po 27 min trzeba dobujac, czasami jak go coś dręczy to cała drzemka bujania ale też jak się nie wyspi to jest maruda okropna więc wolę czuwać nad tym snem.. A zawsze to jakieś zakupy przez neta zrobię albo rachunki poplace itp. Sprzątam jak mąż wraca albo mały leży na macie a ja latam z odkurzaczem. Jedzenie na szczęście zapewnia mama więc gotowanie mi odchodzi, tylko dla małego

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, właśnie dziś z mężem rozmawialiśmy, że trzeba było kupić łóżeczko z płozami. To by wiele ułatwiło.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami mnie tez juz kp denerwowalo ale jak po szczepieniu przez tydzien nie chciala cyca i przeszłam na kpi to zmienilam zdanie i docenilam kp ;)
    Ps. Wlasnie karmie wiec moge przez chwile bezkarnie odpoczac/polezec ;)

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 września 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię kp 😉

    malami.91 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1211 1212 1213 1214 1215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ