X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 6 września 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to cycoholik 😂 Obiadkoq 5 łyżek i zaciska buzię a potem darcie o cyca 🤷‍♀️ A na kaszke to od razu ma odruch wymiotny... Widać że mu nie odpowiada... Dobrze ze cyca ciągnie chociaż i wygląda jak pączek to się jakoś specjalnie nie martwię 🙃

    symbolica lubi tę wiadomość

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 września 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, witaj :-).

    Symbolica, mój jajka jeszcze nie jadł w czystej postaci, jedynie w kluskach leniwych. Nic mu nie było, a wciągnął kilka. Chciałam mu zrobić jajecznicę na parze, ale czekam na dostawę wiejskich jajek od babci. Ogólnie mało je przez to ząbkowanie. Dziś przez cały dzień kilka łyżek kaszki, kilka borówek i ze 2 maliny. Zupą pogardził. Kp za to chętnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 19:12

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 września 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica ja podałam kilka razy w zupce, raz też samo na łyżeczce, żeby spróbowała i było ok.

    Dobrze że się wyjaśniło, teraz będziesz wiedziała na co uważać.

    U nas dziś przełom. Mała zjadła kilka łyżeczek dyni. Mam nadzieję że choroba jej już mija i poprawi się z jedzeniem.

    symbolica lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 września 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u Was z drzemkami?

    U nas ostatnio trochę się zmienilo; mała ma dwie dłuższe i na noc idzie spać o 19. Wstaje koło 6, w nocy milion pobudek ale najczesciej karmienie załatwia sprawę.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj narazie tez głównie cyc 😊 do jedzenja się jeszcze innego nie przekonał, czasem zje 2-3 łyżeczki a czasem w ogóle nie chce 🤷‍♀️
    Jeżeli chodzi o drzemki to moj chodzi spać najczęściej ok 19 i wstaje 6-7
    W ciągu dnia ma 4 drzemki czasem ale rzadko 5 i najczęściej ok 40min-1h czasem 1,5 godziny, łącznie w ciągu dni śpi ok 4 godzin czasem ok 3godz czasem 5godz
    W ciągu dnia czas aktywności my się wydłuża do południa najczęściej ok 1,5godz a popołudniu ok 2-3godz czasem 4 ale to tez rzadko. Najdłuższa aktywność jest po ostatniej drzemce a przed nocnym spaniem
    W nocy od dłuższego czasu przesypia chyba max ok 3godz (wcześniej potrafił 4-5 a nawet 6-7godz ale to bardzo rzadko dosłownie kilka razy 😄)
    Najczęściej budzi się chyba co 1-3 godziny ale biorę go półprzytomna na karmienie on je na śpiocha ja przysypia, budzę się, leży na mnie przy cycu i sama nie wiem co się dzieje czy on już jadł czy chce jeść wiec nie potrafię powiedzieć ile razy się budzi w nocy 😄🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 6 września 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie dawałam jajka i jakoś mam obawy. Synek od szwagra po jajku miał takie uczulenie, że wylądował w szpitalu. Cały czas z tym zwlekam.

    U nas drzemki też sie pozmieniały bo wcześniej miała 3 drzemki po ok 1 h a teraz ma 2 krótkie np 20 min i jedną długą 2-3 h.

    Od 2 dni bardzo kiepsko je i mleko i ogólnie owoce i warzywa które jej podaje. Mam nadzieje, że to minie. Ja jestem bardzo sfiksowana na punkcie jedzenia bo ona urodziła się malutka i różnie przybiera, raz dobrze a raz za mało...

    symbolica lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 września 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to ja się tak pospieszyłam z tym żółtkiem kurzym.. za 3 miesiące spróbuję z przepiórczym jajkiem, a na razie pass.

    Monisia na początek dobre i 5 łyżeczek, z czasem się przekona do większych ilości.. mój jednak po obiadku nawet nie myśli żeby popić cycem, więc raczej najedzony..

    Oj Magda to nie dziwię się, że zwlekasz z jajkiem... ponoć to alergen nr 2 po mleku krowim u dzieci.

    Paulina to sporo Ci potrafi spać w dzień jeszcze... te pobudki w nocy to mogą być ząbki.

    Malami daj znać jak będzie jajko tolerował.. co do jedzenia to mój też dziś mniej zupki zjadł, a owocami (jabłko słoiczkowe lub utarte surowe lub słoiczkowe jabłko z dodatkiem typu jagody) z dodatkiem kaszki bez mleka (kaszki wymieszanej 50/50 z kleikiem w sumie dwie-trzy łyżeczki do herbaty + woda) oczywiście nie gardzi i je aż mu się uszy trzęsą..sama kaszka myślę by mu nie podeszła.

    Artemida zdrówka dla małej... dynia jest słodka i smaczna, więc nie dziwię się że smakuje.. jak kogoś dziecko nie lubi brokuła to polecam wymieszać z musem z dynii - mój szamał.. zresztą ja mu brokuła wrzucam do wszystkich zupek bo to wapń, żelazo itd.

    Jacek ostatnio najczęściej ma dwie drzemki (krótka 40min i dłuższa np. 1,5-2h),a czasami trzy drzemki - łącznie ok3h w dzień śpi ... to zależy o której dokładnie wstanie bo czasem to 5:40 a czasem po 7 rano... jak ma dwie to idzie spać na noc już o 18:30 (z trudem dociągam do tej godziny).. a jak trzy to zasypia między 19:30 a 20. Nocki raczej spokojne, czasem raz czy dwa pojękuje.. raz je nad ranem ok4, bo nie chcę go bardziej tuczyć, więc smoka podaję wcześniej i działa..)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 20:41

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 września 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica wcale się nie pospieszypas my już parę prób z jajkiem mamy zaczęłam od przepiorczego i było ok więc raz podałam pół kurzego ale co ciekawe tego nie chciał za bardzo jeść. Wczoraj i dziś podałam też troszkę jogurtu naturalnego zjadł chętnie i poki co nic się nie dzieje. Kuba też już spore porcje zjada i też nie chce później mleka więc zastanawiam się czy za bardzo nie szalejemy z tym rozszerzaniem..

    W kwestii drzemek to u nas ostatnio się w miarę unormowalo wstaje ok 6 mniej wiecej 8.30-9 ma drzemke 1.5h i o następna między 13 a 14 i śpi zazwyczaj 2 godziny a na noc po 19. W nocy niestety dużo pobudek i je 23-3-5. Chyba muszę zacząć robić tak jak Symbolica tzn dawać mu smoczek żeby jakieś karmienie wyeliminować.. Póki co nie dostaje dwóch piersi jak to miał w zwyczaju tylko po jednym i bujam jak nie zaśnie

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Ja jeszcze nie dawałam jajka i jakoś mam obawy. Synek od szwagra po jajku miał takie uczulenie, że wylądował w szpitalu. Cały czas z tym zwlekam.

    U nas drzemki też sie pozmieniały bo wcześniej miała 3 drzemki po ok 1 h a teraz ma 2 krótkie np 20 min i jedną długą 2-3 h.

    Od 2 dni bardzo kiepsko je i mleko i ogólnie owoce i warzywa które jej podaje. Mam nadzieje, że to minie. Ja jestem bardzo sfiksowana na punkcie jedzenia bo ona urodziła się malutka i różnie przybiera, raz dobrze a raz za mało...


    Moj właśnie tez urodził się malutki (2820g) ale od urodzenia ładnie przybiera, na początku zawsze ponad normę potem już w normie. Na mleko zawsze miał i nadal ma apetyt 😉

    Tez słyszałam historie ale już nie pamietam szczegółów z silna reakcja na jajko i niemowlaka ze dziecko normalnie leciało przez ręce ... ja tez będę zwlekać i na początku podam bardzo mała ilość.


    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 września 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas z drzemkami chyba najgorzej. Dziś np. 3x30 min. 🤷

    Magda, jak to robisz że mała ma drzemkę w dzień 2-3h? Normalnie w łóżeczku śpi? Mój tyle to ewentualnie jak położymy się razem. Jak sam śpi w łóżeczku to 30min i po spaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 21:52

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Symbolica wcale się nie pospieszypas my już parę prób z jajkiem mamy zaczęłam od przepiorczego i było ok więc raz podałam pół kurzego ale co ciekawe tego nie chciał za bardzo jeść. Wczoraj i dziś podałam też troszkę jogurtu naturalnego zjadł chętnie i poki co nic się nie dzieje. Kuba też już spore porcje zjada i też nie chce później mleka więc zastanawiam się czy za bardzo nie szalejemy z tym rozszerzaniem..

    W kwestii drzemek to u nas ostatnio się w miarę unormowalo wstaje ok 6 mniej wiecej 8.30-9 ma drzemke 1.5h i o następna między 13 a 14 i śpi zazwyczaj 2 godziny a na noc po 19. W nocy niestety dużo pobudek i je 23-3-5. Chyba muszę zacząć robić tak jak Symbolica tzn dawać mu smoczek żeby jakieś karmienie wyeliminować.. Póki co nie dostaje dwóch piersi jak to miał w zwyczaju tylko po jednym i bujam jak nie zaśnie

    Moj najdziwniejsze ze najkrótsza aktywność ma po nocy 😄 wstaje i za godzinkę czasem idzie na drzemkę.
    Niestety lubi spać na mnie bo przysypia przy cycu najczęściej i raz go odłożę i śpi ładnie a raz budzi się od razu albo po 20min, różnie to bywa, choć przyznaje ze ostatnio coraz rzadziej próbuje go odłożyć 🥴🤓 obowiązki zostawiam głównie ma wieczór jak już pójdzie spać.

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 września 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir jak nic się nie dzieje po kurzym to super, możesz kurze podawać.. u nas chlustał wymiotami ok2-3h po spożyciu, wiec reakcja była b.ostra. Ciesz się dziewczyno że Ci je tak ładnie :-) Co do pobudek nocnych a nóż widelec się uda z tym smoczkiem... pamiętam że moja szwagierka butelkę z wodą podawała (ok roczku chyba) , u niekórych to działa.. dziecko stwierdzało, że na wodę nie warto się budzić, no ale nasze cycowe i niech tak będzie.

    Malami u nas też czasami jest tylko 3x40minm dlatego napisałam że maksym.3h śpi.. na nocki za to nie mogę narzekać.

    Paulina o kurczę... takie nieprzytomne dziecko to już raczej wstrząs anafilaktyczny, czyli zagrożenie życia. U mojego małego wymiotami organizm się ze wszystkich sił bronił.. górą i dołem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 21:58

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 września 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie drzemki 2 albo 3 , zależy jak wstanie rano :) zazwyczaj o 6-7 to dosypia 2h około 10 a potem drzemka o 14 i czasem 17. W nocy pobudki różnie, ale zazwyczaj co 2 h, raz 3h.
    My jajka jeszcze nie daliśmy, mała nic prawie nie je, odkreca głowę. Nawet jak otwiera buzię to potem wypycha językiem. W sumie wygląda jakby była nie gotowa, ale już ma 7 miesięcy, więc pozostało mi proponować. Próbowałam dawać i słoiczki i własne i w kawałkach. No nic czekam aż załapie :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 września 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, może jak usiądzie i wsadzisz ją do krzesełka to zacznie próbować mając coś na tacy. Na razie ciągle z warzywami próbujesz czy owoce też dawałaś?

    Paulina, ja też nie ogarniam co się w nocy dzieje. Jak zasypiam to mały jest w łóżeczku a budzę się z nim z łóżku i pamiętam tylko, że ktoś dobierał mi się w nocy do cycków :-D.
    Usypiam go 19-20, wstajemy koło 7. Czasem mam ochotę dać mm na noc z nadzieją, że może dłużej pośpi w łóżeczku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 22:12

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    U mnie drzemki 2 albo 3 , zależy jak wstanie rano :) zazwyczaj o 6-7 to dosypia 2h około 10 a potem drzemka o 14 i czasem 17. W nocy pobudki różnie, ale zazwyczaj co 2 h, raz 3h.
    My jajka jeszcze nie daliśmy, mała nic prawie nie je, odkreca głowę. Nawet jak otwiera buzię to potem wypycha językiem. W sumie wygląda jakby była nie gotowa, ale już ma 7 miesięcy, więc pozostało mi proponować. Próbowałam dawać i słoiczki i własne i w kawałkach. No nic czekam aż załapie :)

    Właśnie moj podobnie je jak Twoja córeczka, tak mi się wydaje po Twoim opisie 😉 i za tydzień kończy 7 miesięcy, często ma taki śmieszny odruch wymiotny nawet po owocach jak za dużo się dostanie do buzi 😄 i narazie papki ... rany jak ten czas leci dopiero co kończył 4 😱

    961l20mmezoojidp.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 września 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że mała właśnie na kolanach lepiej jadła.. ostatnio jest już tak że zaczyna płakać jak ją wkładam do krzesełka ;)

    Te kilka łyżek które czasem je to głównie przy zabawie "leci samolocik" ;) samolocik lata po całej kuchni, mała się śmieje, otwiera buzię i jest ;) jak jej smakuje to jeszcze coś przełknie.

    No nic. Zwalam to na chorobę i czekam.

    Pytałam o drzemki bo u nas ostatnio wyraźnie wydłuża się czas aktywności:) Byłam ciekawa czy u innych też.

    Ja jeszcze nie podawałam pieczywa i tak się właśnie zastanawiam nad tym ostatnio.. czy już powinnam? Czy jeszcze czekać? Jakie najpierw?

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Bumbum, może jak usiądzie i wsadzisz ją do krzesełka to zacznie próbować mając coś na tacy. Na razie ciągle z warzywami próbujesz czy owoce też dawałaś?

    Paulina, ja też nie ogarniam co się w nocy dzieje. Jak zasypiam to mały jest w łóżeczku a budzę się z nim z łóżku i pamiętam tylko, że ktoś dobierał mi się w nocy do cycków :-D.
    Usypiam go 19-20, wstajemy koło 7. Czasem mam ochotę dać mm na noc z nadzieją, że może dłużej pośpi w łóżeczku...

    Moj nadal śpi z nami w łóżku w kokonie pomiędzy mną a mężem 😄
    Ustaliliśmy ze zaczniemy dawać do łóżeczka jak zacznie lepiej przesypiać nocki

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 7 września 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami91 jeśli wierzyć badaniom naukowym to podanie na noc mm czy kaszki nie wpływa na ilość pobudek w nocy. Słuchałam ostatnio webinar o nocnych karmieniach i przytaczali jakieś dane ze i dzieci kp i mm budzą się średnio 3x przy czym te mm jedzą 2x a raz się budzą z innych przyczyn oczywiście średnio. Znajomi np pd początku karmią mm i jak mały skończył pół roku to przesypia całe noce stopniowo sobie wydłużał czas między karmieniami. U nas mam wrażenie że ten czas się skraca xD a dziś dodatkowo jadł o 4 i jeszcze trzeba go było bujac bo już przy cycu nie zasnął..

    U nas to jest taki problem zwłaszcza nad ranem że jego już kupa ciśnie od tej 4 i jedzenie mam wrażenie że go rozbudza bo dodatkowo pobudza jelita do pracy ale smoczek nie działa dziś właśnie próbowałam i też się budzi..

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 września 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, wśród moich znajomych dzieci na mm śpią raczej lepiej. Wiem, że to się nie sprawdza w 100%, ale mam wrażenie, że taka jest tendencja. No ale mój mm pić nie chce.

    Artemida, na początek normalnie białe pieczywo. Jak najbardziej już możesz.

    Paulina, to spore musicie mieć łóżko, że kokon się mieści 🙂. Mały nie wychodzi z niego? Mój by raczej wyskoczył 😁.

    artemida27 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 7 września 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami ta drzemka 2-3 h sama się zrobiła przez to ze tamte drzemki są takie krótkie :D wiec chociaż na jednej drzemce musi odespać. I zazwyczaj przed tą długa drzemka ma aktywność 3-4 h wiec jest zmęczona. Śpi w łóżeczku i czasami prześpi te 3h bez problemów a czasami się budzi i wtedy jak widzę ze dalej jest śpiąca to biorę ją na rece, usypiam i trzymam jeszcze chwile i odkładam ponownie do łóżeczka. Jak nie chce być w łóżeczku to wtedy kładę na łóżku obok siebie ale wtedy jestem uziemiona.

    My jesteśmy na mm i je ok 19 na noc ok 20 śpi. Potem je ok 12-2. A potem ok 4-5 i wtedy już wstaje🙈 w dzień je co 3 h a w nocy pierwsze karmienie to po 4-5 h a potem znowu po 3h.

    U nas z kokona tez by wyszła. My mieliśmy dostawkę ale teraz już jest za duża na dostawkę i śpi normalnie w łóżeczku. Na szczęście udało nam się przekonać ją do łóżeczka bo pierwsze miesiące to spała tylko na rękach i nie dało się jej odłożyć ... ale stopniowo odkładałam ją najpierw do wózka później do łóżeczka i tak małymi kroczkami śpi w łóżeczku :) nie umiem niestety oduczyć usypiania na rękach i nie wiem jak to dalej będzie hehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2019, 08:35

‹‹ 1210 1211 1212 1213 1214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ