X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 września 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91, fajnie, że się odezwałaś! Gratulujemy i pozdrawiamy 🙂.

    Bumbum, jak dzisiejsza noc Wam minęła?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 10:02

    kjt91 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 września 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91, fajnie, że się odezwałaś, szczęściara z Ciebie, że Maluch Ci śpi :) Gratuluję trzeciego bobaska :D

    malami, standardowo 4 pobudki, ale już nie siedziała tyle na cycku tylko normalnie szamanko i spanie :) Poszłam też wcześniej spać zapobiegawczo, więc jestem wyspana bardziej. Miałam pod ręką smoczek, ale oczywiście go wypluła raz dwa.

    U nas dzisiaj 7 miesiąc łuhuu :)

    symbolica, kjt91, artemida27 lubią tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 września 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kjt91 wrote:
    Dziewczyny może jeszcze kiedyś zmienicie zdanie ja też miałam być jedynaczką i jednak w wieku 9 lat urodziła mi się siostra. Co prawda nie chciałam takiej dużej różnicy wieku między swoimi dziećmi, ale cieszę, że ją w ogóle mam.

    U mnie miało być prawie 6 lat ròżnicy a wyszło 10,5roku (w sumie rocznikowo 11)... Czasem to nie jest nasza świadoma decyzja, perturbacje kiedy bardzo chcemy i niespodzianka kiedy już nie myślimy o tym.. to chyba przeznaczenie 😉😙

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 12:44

    kjt91, Migotka83 lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 4 września 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    U mnie miało być prawie 6 lat ròżnicy a wyszło 10,5roku (w sumie rocznikowo 11)... Czasem to nie jest nasza świadoma decyzja, perturbacje kiedy bardzo chcemy i niespodzianka kiedy już nie myślimy o tym.. to chyba przeznaczenie 😉😙
    Coś o tym wiem ;)

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 4 września 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Kjt91, fajnie, że się odezwałaś, szczęściara z Ciebie, że Maluch Ci śpi :) Gratuluję trzeciego bobaska :D

    malami, standardowo 4 pobudki, ale już nie siedziała tyle na cycku tylko normalnie szamanko i spanie :) Poszłam też wcześniej spać zapobiegawczo, więc jestem wyspana bardziej. Miałam pod ręką smoczek, ale oczywiście go wypluła raz dwa.

    U nas dzisiaj 7 miesiąc łuhuu :)

    Ogóle co do spania to moje dzieci ani pierwsze ani drugie nie sprawiało większych problemów, ale jeszcze wszystko przede mną. Wszystkim życzę samych przespanycg nocy, bo zdaję sobie sprawę, że jak człowiek zmęczony to o wiele trudniej funkcjonować w ciągu dnia.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 września 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91 ogromne gratulacje! Więź jaka się stworzy między dzieciaczkami wynagrodzi Ci wszystkie trudy ;*

    kjt91 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 4 września 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91 gratulacje ❤

    U nas chyba zęby ciąg dalszy. Ślina litrami leci. Przyjmuje pozycję czworaczna z gryzakiem w buzi. Boże, niech wreszcie wyjdą te pierwsze zęby, bo nie mamy żadnego. Może będzie lepiej z apetytem.

    kjt91 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 września 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Kjt91 gratulacje ❤

    U nas chyba zęby ciąg dalszy. Ślina litrami leci. Przyjmuje pozycję czworaczna z gryzakiem w buzi. Boże, niech wreszcie wyjdą te pierwsze zęby, bo nie mamy żadnego. Może będzie lepiej z apetytem.


    Kjt91 gratulujemy :) świetna wiadomość :)

    Mam takie same odczucia. Dolna jedynka idzie i idzie i wyjść nie może. Mała marudna, brak apetytu, gryzie wszystko w zasięgu rak i pluje ślina. W nocy budzi się co chwilę.. po każdej kolejnej mam nadziej że to już i nic..

    kjt91 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 września 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwie dolne jedynki bez większych problemów wyszły, ale idzie góra... Teraz wiem co to ząbkowanie, ślina się leje, ręce w buzi non stop, wczoraj budziła się z płaczem...

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 września 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak naprawdę marudzenie zaczęło się dzień przed przebiciem się ząbka. Teraz mamy już 4, ale górne dziąsła mam wrażenie, że ciągle go bolą, bo te ząbki mają póki co może po 1-2mm. Od kilku dni zgrzyta zębami. Ogólnie jest bardzo niespokojny. Jak jesteśmy tylko we 2 w domu to nie mogę mu zniknąć z pola widzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 09:25

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 września 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91 gratki ;)

    U nas zębów brak, mały gryzie co może ale jakiś marudny mocno nie jest.
    Tylko w nocy budzi się co 1.5 h ale nie wiem czy to zeby czy brzuszek bo mamy zatwardzenie, wczoraj 3 zbite kupy na jednej aż nitka krwi tak się napinał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 09:37

    kjt91 lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 września 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie byliśmy u lekarza, mała kaslala w nocy i dostała wysypki. Mamy jakąś wirusowke. Zaczyna się jesień..

    Waży 7 kg.

    7kg na 7 miesięcy ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 września 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida to drobniutka ta Twpja Agatka... moja Wero wazyła 8kg na 7 miesięcy a była średniaczkiem na 50centylu... a młody ją przebił, ale też się trzyma póki co ok 50centyla w swojej chłopięcej siatce.

    Dziewczyny zazdroszczę juz wiekszej ilości ząbków... u nas dopiero jeden przebity. Samego ząbkowania oczywiscie nie zazdroszczę.. z córa prawie nie wiedziałam, co to ząbkowanie - dopiero syn mnie ćwiczy. W nocy kilka razy mnie budził jęczeniem, w tym dwa razy jadł i na szczęście zasnął..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 10:10

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy z Waszymi dziećmi też nie da się wejść do sklepu? biedronka ok, ale jak wchodze do żabki czy piekarni to zaraz jakaś babeczka zagląda i się zachwyca a Mała wtedy w ryk... Chyba zaczął się strach przed obcymi, ale nie zawsze tak reaguje, wczoraj poszliśmy do sąsiadki i było ok, ale może dlatego, że kilka razy ją już widziała...

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 września 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, mój też się raczej boi jak ktoś za bardzo się nim interesuje. Chociaż wcześniej było gorzej, teraz już mu trochę przechodzi.

    Mój wagowo na ok. 50 centylu, wzrostowo gdzieś na 90. We wtorek ważył 8600. Myślałam, że więcej ta waga pokaże, bo wydaje mi się bardzo ciężki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 11:09

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 września 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały nie taki mały wzrost za siatką a waga 97 😂

    malami.91, symbolica, MonisiaK lubią tę wiadomość

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 5 września 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja miałam masakre w mocy, pobudki co dwie godziny a o 3 w nocy plakala chyba z 20min i nic nie pomagalo, nawet cyc,pewnje cos bolalo ale co... jak narazie dwie jedynki na dole mamy. Pozatym to nauczyla sie stawac na nozki w łozeczku i ma mega radoche z tego ale ja jej nie pozwalam bo martwie sie ze to za szybko na kręgosłup.
    Dziś konczymy 7miesiac:)
    Moja juz trochę mniej histeryczne reaguje na obcych, ale usmiechnac sie tez nie chce, przyglada sie.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 września 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi, dolny zakres normy na stanie to właśnie 7. miesiąc, więc myślę, że możesz pozwalać :
    https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/prawidlowyrozwoj/rozwojfizyczny/57403,harmonogram-prawidlowego-rozwoju-na-pierwsze-2-lata-zycia-dziecka

    malami.91, SiSi111 lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 września 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Mój mały nie taki mały wzrost za siatką a waga 97 😂

    Kawał chłopa 🙂. Ja to patrzyłam na siatki dla mm chyba, muszę na spokojnie sprawdzić te dla dzieci kp. Chociaż
    pewnie to nie są jakieś ogromne różnice.

    Artemida, dostaliście jakieś leki? Szybkiego powrotu do zdrowia życzymy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 13:59

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 5 września 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :*

    Tak się tylko wpadłam przywitać, podczytuje was nadal czasami :)

    Z mojego Artka też kawał chłoaka, 75cm i 10kg eh jest co dźwigać, zwłaszcza że usypianie ostatnio tylko na rękach :/
    Zaczal już raczkowac a wczoraj przebił nam się pierwszy ząbek :)
    Poza tym to rośnie zdrowo, jest bardzo ciekawski, towarzyski i wesoły, zupełnie nie jak jego mama :D nie no, ja tez jestem z tych wesołych raczej ale że mnie to wręcz introwertyczka i się śmieje, że moje dziecko mnie zmusza do wychodzenia do ludzi, bo nie mam serca z nim siedzieć zamknięta w 4 ścianach kiedy widzę jak cieszy go towarzystwo innych ludzi :)
    A odnośnie tych siatek centylowych, nie uważacie, że ktoś powinien je zaktualizować? Bardzo często słyszę że czyjeś dziecko jest tak duże, że poza wszelką siatką i takich dużych dzieci jest coraz więcej, a to że nie mieszczą się w żadnej skali to tylko niepotrzebnie wzbudza panikę w rodzicu :D

    bumbum, malami.91, symbolica, artemida27 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
‹‹ 1208 1209 1210 1211 1212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ