X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 2 września 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sa 2 płytki.
    Nie wiem... W kolysce byla tylko jedna plytka, a odkad spi w lozeczku sa dwie i nigdy falszywego alarmu nie bylo.

    Ostatnio na pewno wlaczyl sie kiedy lezala na plytce. Sama nie wiem...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 3 września 2019, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Migotka a materacyk dobrze docisniety? Śpi z Wami w sypialni? Gdzieś czytałam żeby dziecko spało z rodzicami w pokoju do pół roku minimum żeby słyszało oddychanie rodziców bo wtedy słyszy żeby oddychac i samo to robi. Nie wiem czy to prawda.
    Ja tez mam babysense. No i byłam raz na nieklanskiej bo jaj miała 3 mc to oddechu nie mogła mu złapać. Ake od tamtej pory oprócz urazu w mojej psychice nic się nie dzieje....

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 3 września 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka, materac docisniety. Wszystko tak jak zawsze :-( Zawsze ktos z nia spi w pokoju. Ale masz racje, alarm wlaczał sie w dzien kiedy spala, a my bylismy w kuchni... Teraz boje sie wychodzic do toalety ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 3 września 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh nie mam już siły.. mała tak ładnie jadła i koniec. Jeszcze na śniadanie kilka łyżeczek pojdzie- bo owoce i słodkie. Na obiad już nie ma szans. Dziś 2 łyżeczki zjadła przez 15 minut.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 3 września 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też ma ostatnio jedzenie w nosie. Dziś mieliśmy szczepienie to już w ogóle jest rozbity. Śpi mi właśnie na rękach, cycek w buzi, nie pozwala się odłożyć. W domu bałagan, obiadu nie ma 🤷. Tylko dla niego zupkę zdążyłam cudem ugotować, ale pewnie i tak nie zje.

    Dziś przypadkiem zauważyłam, że jedna z naszych lutówek jest już na kolejnym wątku ciążowym 🙂. Jakbym miała jeszcze ze dwie pary rąk to też bym o tym już pomyślała 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 14:24

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 września 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj miałam kryzys, mała wierciła się całą noc, cały czas chciała cycka... Wstałam zła i zmęczona, patrzę a tu górna jedynka w natarciu, dziąsło białe... Także to na pewno dlatego, żal mi się jej zrobiło. Ale dzisiaj smoczek będę miała pod ręką.
    Eh ja też chciałam szybko drugie, ale że względu na nocne pobudki małej jeszcze się wstrzymuję, muszę się zregenerować no i do pracy na trochę wrócić

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 3 września 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój dziś dla odmiany zjadł o północy i obudzil się dopiero o 6. Tylko szkoda że nie uprzedził wcześniej bo ja jak zwykle wstałam o 2 😂 co do stałych to dla odmiany mój zaczął ładnie jeść dziś zjadł koło 100 g więc byłam w szoku a co najlepsze za godzinę chciał mleka.. Myślałam że go to coś nasyci

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 3 września 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami kogo tam wypatrzylas? :)

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 3 września 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My musimy poczekać bo jeszcze blizna po cc mi się do końca nie zagoiła. Wczoraj byłam na usg bo czasem mnie trochę boli.

    Rok od porodu musi minąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 15:40

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 3 września 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pasuje z drugim dzieckiem. Chyba kpi mnie trochę wykończyło. Chciałabym kota 😍

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 3 września 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy za sobą dopiero dynię i marchewkę ale młoda wcina aż miło :)

    symbolica lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 3 września 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka my też pass z drugim ;)

    Papapatka, symbolica lubią tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 września 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Lutuśka, mòj też wcina co mu dam.. ponieważ od prawie trzech tygodni wcinał 2x dziennie warzywka to od trzech dni dostaje zamiast drugie porcji warzyw (prawie tyle ile zjadał wcześniej na dwie raty teraz zjada na raz) dostaje ok 40g musu owocowego + trochę wody + kaszko-kleik bezmleczny ok 2-3łyżeczki... doprowadzam do fajnej konsystencji dodają wodę i młody wsuwa aż miło.. nie chcę przedobrzyć z tą kaszką bo i tak dobrze wygląda a kupy ost. zrobiły się jeszcze bardziej zbite, plastelinowate.. ale robi je tak, że nie wiem kiedy je zrobił. Jutro dostanie pierwszy mięsny słoiczek - z indykiem na pierwszy rzut.

    Amir nie bądż nadgorliwa śpij jak Ci dziecko daje... 😉 mòj jak sié w nocy obudził za wcześnie czyli ok 1 to podałam smoka zamiast cycka, ale to zadziałało od razu i spał do przepisowej czwartej (u nas) na pierwsze karmienie od kolacji... wniosek: nie był głodny. 🤔

    Moje ostatnie odkrycie to smoczek Chicco physio soft zaròwno kauczukowe w 100%, jak i silikonowe 100%.. oba mogą służyć jako gryzaki.. no i cena bardzo ok w poròwnaniu do konkurencji.. a na razie młody z canpolem śpi -mamy taki świecący w ciemności więc łatwo do odszukać w nocy żeby zabrać bądż podać jeśli jest potrzeba. Dałam mu wybòr ktòry smoczek zechce i sam łapkę wyciągnął..

    Bumbum gratuluję ząbka, no tak nocki potrafią wyglądać kiedy one się wyrzynają..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 20:45

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 3 września 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Małami kogo tam wypatrzylas? :)

    Kjt91, jest na pierwszej stronie, ale niewiele się udzielała u nas z tego co pamiętam. Ciekawe tak w ogóle co u reszty dziewczyn, jak się maluszki chowają itd.

    Wiele bym oddala żeby mój pospał kilka godzin ciągiem 🙂. Do jakiejś 23-24 śpi w łóżeczku, ale od 19 czy 20 zdąży się ze 2x obudzić 🤷. Potem nie chce spać w łóżeczku, więc biorę go do nas i gnieździmy się we 3 na 140cm łóżka 😐. Jedyny plus tej sytuacji jest taki, że nie muszę wstawać, mały pociumka sobie od czasu do czasu i śpi dalej. No ale komfort snu średni 🤨. Próbuję go po kilka razy odkładać, ale jak jestem półprzytomna to w końcu pasuję. Ehh. W dzień też ma raczej turbodrzemki, chyba, że ja leżę obok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 20:35

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 3 września 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    U nas powoli czas leci, Amelka ma już 7 i pół miesiąca. Waży około 6,5 kg. Dzisiaj miałyśmy spotkanie z rehabilitantem po 2 miesiącach przerwy, żeby sprawdzić czy już nie ma asymetrii. Na szczęście wszystko ok, nie ma asymetrii, sprawdzał też jej ruchy, obroty na macie i powiedział, że nie ma potrzeby dalszych ćwiczeń :) Także bardzo mi to poprawiło humor.
    Amelka ostatnio ma regres snu w nocy, wcześniej spała ciągiem po 5 h a teraz budzi się co 3 h na jedzenie... Do tego praktycznie codziennie wstaje o 5 i powiem szczerze, że czasami chodzę na rzęsach.
    Co do drugiego dziecka to my raczej nie planujemy. Wcześniej chciałam mieć dwójkę dzieci ale ten 5 tygodniowy pobyt w szpitalu pod koniec ciąży, hipotrofia, strach o dziecko tak mnie zniechęcił, że raczej nie zdecydujemy się. Ponadto rozmawiałam z moim ginekologiem o tym, jakie jest prawdopodobieństwo powtórzenia scenariusza z pierwszej ciąży i powiedział, że niestety dość spore.
    Podziwiam mamy, które dają radę ogarnąć dwójkę a nawet trójkę dzieci bo ja sobie ciężko radzę z jednym :)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 20:54

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 września 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:

    Bumbum gratuluję ząbka, no tak nocki potrafią wyglądać kiedy one się wyrzynają..

    Mamy już dwa ząbki :D

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 4 września 2019, 02:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja po moich przejściach też pasuję z drugim ;-) Dawno temu miałam takie plany, ale poronienia, stresująca ciąża, pobyt na patologii, hipotrofia itd przekonały mnie że będę szczęśliwą mamą jedynaczki ;-) A kpi tylko utwierdza w tym przekonaniu.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 września 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda i Migotka może kiedyś Wam się odmieni, a na razie rozumiem i popieram - opieka nad niemowlęciem (nie licząc trudòw ciąży) może wykończyć, to niestety tak ròżowo nie wygląda jak w tv.. trzeba się cieszyć, że mamy tak zdrowe dzieci, jak mamy 😊

    bumbum, Migotka83 lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 4 września 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, hej dziewczyny miło, że pamiętacie. Faktycznie trochę wypadłam z forum, ale to dlatego, że bardzo dużo się u mnie dzieje . Jesteśmy w trakcie budowy, która pochłania każdą wolną chwilę. Teraz jeszcze okazało się, że spodziewamy się 3 malucha :D

    Poza tym mała rośnie jak na drożdżach ma już ponad 8 kg. Nie ma jeszcze żadnego zęba (chociaż starsza siostra pierwszego miała na 13 msc więc może być podobnie). Nie spieszno jej do raczkowania, jeśli chce się przemieścić to robi to na plecach. Noce od dłuższego czasu przesypia całe 20-6. Nie ma z nią większych problemow po 6 msc przeszliśmy na mm i rozszerzamy dietę ma 3 stałe posiłki, które wsuwa z apetytem. To tak po krótce. Postaram się zaglądać częściej :)

    Buziaki dla waszych maluchów :)

    malami.91, baranosia, artemida27, Migotka83, KaroKaro lubią tę wiadomość

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 4 września 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może jeszcze kiedyś zmienicie zdanie ja też miałam być jedynaczką i jednak w wieku 9 lat urodziła mi się siostra. Co prawda nie chciałam takiej dużej różnicy wieku między swoimi dziećmi, ale cieszę, że ją w ogóle mam.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
‹‹ 1207 1208 1209 1210 1211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ