X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 25 listopada 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum czyli podobnie 😉

    Przepraszam miało być „Baranosia” 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 16:00

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robimy sesje w domu, siostra przyniesie dobry aparat. Mój mąż nie lubi takich sesji niestety, ledwo się zgodził zrobić taką w domu 🙄
    A szkoda bo ja lubię fotki i sobie wywołuje i oglądam czasem :)

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu coś dziwnego się dzieje przy jedzeniu stałych, niby głodny otwiera buzię a jak coś już ma w ustach to się krzywi, jęczy trze oczy i nos myślę ok nie smakuje mu więc nie zjadł za dużo ani śniadania ani obiadu. Ponieważ nie mogłam go rozgryzc wieczorem zrobiłam omleta i dałam mu niech sam je no i pakowal do buzi garściami jakby był mega głodny a jak do buzi już cos trafiło to takie samo zachowanie jak przy karmieniu łyżeczką.. Nie wiem czy to zeby i mu jedzenie w buzi przeszkadza czy o co mu chodzi, mało tego zjadł całego omleta już wychodził z krzesełka to niby najedzony a po 15 min przyszedł mąż z kolacja do salonu a mały mu bułkę wdziera :D

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    My robimy sesje w domu, siostra przyniesie dobry aparat. Mój mąż nie lubi takich sesji niestety, ledwo się zgodził zrobić taką w domu 🙄
    A szkoda bo ja lubię fotki i sobie wywołuje i oglądam czasem :)
    To Twòj mąż ma tak samo jak mòj... Nawet na porodòwce nie dał sobie zrobić zdjęcia z małym a lekarz proponował...😒 O sesjach nie mòwiąc..

    Ja i tak zrobię moim dzieciakom, nie koniecznie na święta itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 20:20

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 25 listopada 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    To Twòj mąż ma tak samo jak mòj... Nawet na porodòwce nie dał sobie zrobić zdjęcia z małym a lekarz proponował...😒 O sesjach nie mòwiąc..

    Ja i tak zrobię moim dzieciakom, nie koniecznie na święta itp.
    Mój nie tyle nie lubi zdjęć co nie lubi pozować. Na co dzień można cykac fotki, ale takie życiowe a nie ustawiane. Zawsze mówi, że sztucznie się czuje i po co takie ustawiane :p

    Amir dokładnie wiem o co Ci chodzi, moja też ma tak czasami. Raz tak miała kiedy dałam trochę za gorące... Ale czasami robi bez powodu i zakładam wtedy że spodziewała się czegoś lepszego :) nigdy nie zmuszam jej do jedzenia, ale trudno mi ocenić czy chce jeść czy nie skoro buzię otwiera szeroko a potem jęczy. Ale to chyba o smak chodzi bo raz zamieniłam kaszkę na sam mus i od razu jęki się skończyły i wciągnęła całą tubkę...

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 25 listopada 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też trze oczy czasem podczas jedzenia i też nie wiem o co chodzi ;) zwalałam to na zmęczenie ale teraz to już sama nie wiem..
    Czy mój ostatni nie raczkujący? Choć już pozycje ładnie przybiera to jednak woli na partyzanta się przemieszczać może dlatego że u nas ślisko bo deski i gres...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 26 listopada 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co się u nas dzieje w nocy...Ala budzi się milion razy poplakuje i uspokaja się tylko na moich rękach...jestem jak zombie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda czuje sie tak samo ;) mala budzi sie milion razy, co prawda bujac nie musze tylko poprzytulac i wtedy u nas moze spac, tylko ze spi w poprzek i jestem niewyspana i polamana a moj maz nic nie slyszy... Eh faceci.
    Monisiak nauczy sie ;) my tez tylko panele mamy i jak bylismy u kogos to faktycznie na dywanie lepiej sie raczkowalo ale i na panelach sie da ;)
    My dzis mamy szczepienie a mala od rana piszczy nie wiem o co... Ciężki dzien sie zapowiada. Wam jednak zycze milego dnia ;)
    A zjedzeniem u nas tez się tak zdarzalo ale zwalalam to na brak apetytu albo że śpiąca i probowalam pozniej podac, poki pije mleko to najwyzej ma dzien bez stałych, z glodu nie padnie ;) ja nie zmuszam dzieci do jedzenia bo to zwykle odwrotny efekt przynosi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 08:57

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 26 listopada 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj od 3 nocy tez częściej wstaje i czasami płacze jsk go odłożę i znowu do cyca i dopiero daje się odłożyć nie wiem czemu ... 🤷‍♀️

    Mial dużo wrażeń wczoraj, sesja fotograficzne potem wizyta u babci w pracy i pełno „ciotek” zachwycających się nim a na wieczór spacer na rynek świąteczna kawa piernikowa 😊

    Teraz mały śpi a jak wstanie jedziemy do galerii bi muszę kupić mu czapkę wiązana bo ma taka nie wiązana i spada mu z uszu

    Moj od wczoraj na taki apetyt na posiłki inne dzisiaj zrobiłam mu znów kaszkę manne jabłkowy bananowo i rozmroziłam truskawki i polałam sokiem z truskawek i zjadł kilkanaście łyżeczek małych 😱 i slicznie sobie dawał do buzi i sciągał i większość do buzi trafiała bo on je sam, my nakładamy na łyżeczkę i dajemy mu do raczki, mąż nie nadążał nakładać kaszki na druga luzeczke bo mały puszczał pierwsza pusta i wyciągał raczki po następna 😆

    ruda90 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 26 listopada 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, najwyższa pora, w końcu to już 10ty miesiąc życia 🙂.

    Dziewczyny, miałam tydzień wycięty z życiorysu. Byłam o krok od odstawienia kp. Mały zaczął mnie gryźć przy każdym przystawieniu, dwa dni praktycznie nie pił mleka, bo albo ja zabierałam pierś albo on sam puszczał i zaczynał płakać. W pewnym momencie w ogóle przestał się domagać piersi i już byłam pewna, że to koniec, ale przeczekałam to i w miarę się unormowało. Piersi mnie jeszcze bolą jak ssie 😔. Normalnie koszmar, nikomu nie życzę, najgorsze były noce. Co ciekawe żaden nowy ząb się nie przebił, nie wiem co to było...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 13:18

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 26 listopada 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami może bunt ?

    Dziewczyny gdzie kupujecie ciuchy dla siebie? Szukam jakiś fajnych koszul na powrót do pracy ale nic nie mogę znaleźć...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście😉 ale są dzieci które nawet po roku jeszcze nie chcą za bardzo innych pokarmów jeść 🤷‍♀️ ale moj Maksiu powoli się przekonuje 😊 i bardzo mnie to cieszy i proponuje codziennie różne rzeczy i nie poddaje się i cieszy mnie ze widzę jak nagle wykazuje większe zainteresowanie i na dodatek sam sobie je z nasza pomocą 😊

    Ja ogólnie lubię np h&m, reserved, zara

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami współczuje nie wiem czym mogło to być spowodowane ale najważniejsze ze minęło.
    Moj nadal ma 2 dolne jedynki tylko i ugryźć potrafi konkretnie ale na szczescie tylko w palca od ręki uff

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Mala na widok lekarki juz zaczela ryczec (tak jak zawsze) wiec zanim byla kluta juz cala rozryczana...
    Wazy az 8kg a glowke ma 42cm, wielkolud:D mierzona nie byla. Ile wasze pociechy maja obwodu glowki?
    Teraz wcina obiadek, tzn z talerza znika tylko brokul czyli wszystko ok poki co ;)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem nawet ile obwodu główka ma ale czapeczki 40/42 są małe 😉 jak wstanie zmierzę albo zobaczę w książeczce zdrowia

    Biedna ale dobrze ze już po 😊 oby dzień był spokojny

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina9191 wrote:
    Nie wiem nawet ile obwodu główka ma ale czapeczki 40/42 są małe 😉 jak wstanie zmierzę albo zobaczę w książeczce zdrowia

    Biedna ale dobrze ze już po 😊 oby dzień był spokojny

    Hehe powiem ci ze czapki to loteria. Kupilam na wiosnę rozne rozmiary ze smyka i np 44-46 jej sa male a jedna mamy 40-42 i jest duzo za duza, zimowe mam z coccodrillo 42 i sa ok ;) wogole juz przy synu zauwazylam ze najlepsza/prawidlowa rozmiarowka jest w coccodrillo,szkoda tylko ze tam tak drogo ale poluje tam na promocje ;)

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami to ciekawe miałaś przeżycia..

    Lutyska moje dziecko jest wielkogłowe obwód główki ma 48 ale mąż ma wielką głowę, męża siastrzency też więc chyba geny

    jeśli chodzi o ubrania też mam wybrakowana garderobę bo rok temu z racji ciąży nic nie kupowałam za bardzo i też nic mi się nie podoba w internetach, może w sobotę mąż mnie wypuści na jakiś shopping

    A co do jedzenia widzę że mój mały koniecznie chce jeść to co my, miałam dla niego zupke na obiad blee a same ziemniaki od mamy z talerza pycha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 15:01

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą rozmiarowka w cocodrillo też jest różnie, aktualnie mamy rozmiar 50.. Ale zamówiłam parę w tym rozmiarze i jedna spokojnie na dorosła osobę była dobra, jedna 50 jest idealna a jedną troszkę z zapasem

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, mój miał głowę 44,5cm 3 miesiące temu 😲. Aż się teraz zastanawiam czy dobrze mu zmierzyli, bo wcale mi się duża jakaś nie wydaje. W piątek mamy szczepienie na meningokoki to pewnie mu zmierzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 15:16

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, a miałas już okres po porodzie? Może to głupie, ale ja pierwszy okres dostałam 3 miesiace temu i zauważyłam, ze od tego momentu, co miesiąc mniej więcej w tym samym czasie przychodzą takie dni kiedy Laura zaczyna mnie gryźć. Podczas jej jedzenia boli tak okropnie, ze nie raz z bólu muszę przerwać. Czasem to nawet nie jest gryzienie tylko takie łapanie przez mała piersi w taki sposób, ze boli. Trwa to kilka dni i jest naprawdę męczące. Piersi to bolą nawet między karmieniami. Trwa to kilka dni (ok. tygodnia) i potem przechodzi, a za jakiś czas pojawia się okres. Trzy miesiace z rzędu miałam tak samo

‹‹ 1331 1332 1333 1334 1335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ