X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 8 lutego 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami, rozdzielam boxsero od innych szczepień, ale MMR i Synflorix plus ew. kleszczowe podam może razem, wg lekarki, której ufam to jest ok.

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas gorączki dzień drugi, jutro idziemy krew pobrać no chyba że go wysypie to diagnoza będzie gotowa :)

    Bumbum a podajesz jakieś mm? Bo chyba też macie problem z nabiałem? A po roku mocno zwiększa się zapotrzebowanie na wapń..

    U nas impreza urodzinowa miała być w następna sobotę ale zobaczymy jak się uda tej choroby pozbyć, najwyżej przełożymy o tydzień a w czwartek będzie symboliczny torcik o 19.04 :) jeju kiedy to zleciało dopiero co na porodówkę jechaliśmy ;)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie podaje mm, mała jest uczulona na białko mleka krowiego. Mała tyle żłopie w nocy cycka, że na razie nie boję się o braki wapnia, ale alergolog kazała się zgłosić jak będę chciała odstawić. Przepisze wtedy neocate. Jeśli chodzi o odstawienie dziennych to znowu fail, byliśmy u mojej mamy wczoraj cały dzień, wyszłam na chwilę do biedronki, jak wróciłam to płakała :/ Z racji tego, że ciężko znosi rozstania ze mną nie chcę jej zabierać na razie cycka do drzemek. Na teraz mamy w nocy open bar a w dzień dwa karmienia do drzemek (lub trzy jeśli nie uda mi się jej za 1 razem uśpić).

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 lutego 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Małami, rozdzielam boxsero od innych szczepień, ale MMR i Synflorix plus ew. kleszczowe podam może razem, wg lekarki, której ufam to jest ok.

    Ok, rozumiem 🙂.

    Ciężki temat to odstawienie. Mój ma dziś taki dzień, że mało co je. Nie wiem czy to przez to, że jest zaaferowany chodzeniem czy 4ki mu dokuczają...ciągle coś, eh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 18:06

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 8 lutego 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Jasia :) teraz bedziesz mieć wesoło ;)

    Z tym jedzeniem to tak zmiennie jest.. kilka dni temu pisalam ze mala nic nie chce jeść. Od 3 dni apetyt jej wrócił i dużo wiecej i chetniej zjada. I w takie dni wystarcza jej 2-3 karmienia, tylko do drzemek.

    malami.91 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 9 lutego 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRATULACJE DLA JASIA :)

    My w gorach. Podroz minela na szczescie spokojnie. Godzina drzemki. 3 godziny spiewania i innych zabaw. Mamy plyty pomelody. Jestem zachwycona. Zgralam do samochodu.
    Aawaryjny komputerek przydal sie na ostatnie pol godziny.

    A w gorach jest przepieknie. Sniegu po kolana. Slonko swieci i jest goraco. Pod kurtki krotkie koszulki wkladamy. Franek umiarkowanie zachwycony. Na kazdym zdjeciu ma mine jak ten Grumpy cat. Humor mu sie poprawil jak dostal bulke na stoku heheh
    Strasznie mu sie spodobaly drewniane saneczki. Jakas Pani na gorce miala i ciagle na nie wsiadal. a u nas w domku sa tylko te plastikowe niskie. Szkoda ze nie wzielismy swoich ale jak sie wlozy wozek do bagaznika to juz ciezko.
    Jutro termy. Moze mu bardziej podpasuja :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 lutego 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, miłego wypoczynku!!! Zazdrościmy 😁🙂🙂

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika super odpoczywajcie 😊 zazdrościmy śniegu zimy ..... Fajnie ze taka długa podróż tak ładnie przejechał

    My dzisiaj mamy imprezkę urodzinowa ok 13 😊 małe komplikacje były ale co tam, pękł wielki balon lisek (został jeż i sarenka) napełniamy helem. Polewa na tort nie wyszła mi jak powinna ale co tam 😊

    Moniiiikaaaa, symbolica, malami.91, bumbum lubią tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rano pobieraliśmy krew, morfologia nie za piękna widzę że Kuba na infekcje reaguje jak mama czyli ma niska leukocytoze no ale wyniki jednak przemawiają za wirusem także czekamy co dalej dzień przyniesie, póki co gorączka nie odpuszcza

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy :*

    Wklejam nasza ulubiona piosenke. Akurat w wesji angielskiej (plyty mamy z polskimi).
    Osrzegam - kto raz poslucha - cala niedziele bedzie zawodzil miauuuu miauuu.

    https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3Ds_KMxazfATM&ved=2ahUKEwiOke-F1q7nAhXwwqYKHaUvDEkQ3ywwAnoECAsQHQ&usg=AOvVaw1I0ntE_JJ_zgA8mY7yx67t

    symbolica, malami.91 lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, no jak wirus, to może po prostu ta trzydniówka. U nas małego dość późno wysypało i to bardzo delikatnie, chyba dopiero jakoś na koniec 4go dnia, jak już od doby nie miał temp.

    Paulina, udanej imprezy!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 11:46

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami też myślę że to będzie trzydniówka, tzn mam taką nadzieję bo już chodzimy jak zombie. Mały bardzo źle śpi jak już zaczyna temp iść w górę i w zasadzie siedzi na mnie całymi nocami :P a najgorsze to jest to że te przeciwgorączkowe coraz krócej działają, przedwczoraj nurofen na całą noc wystarczył a dziś o 2 znowu miał prawie 39.. no ale nie ma co przeżywać trzeba się przezwyczajac zacznie się przedszkole to będzie tak co 2 tygidnie hehe, dobrze że żłobek nas omija :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 lutego 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, dokładnie. Moja koleżanka ma dziecko w żłobku to więcej nie chodzi niż chodzi😔. Potrafi pójść na 2dni np. i potem 2tyg. w domu.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 lutego 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami gratulacje :)

    My już po imprezie urodzinowej :) Ala była bardzo dzielna i wytrzymała bez spania :) wszystko było tak jak chcieliśmy tylko 2 danie mogło być wg mnie lepiej przyzadzone....goście zadowoleni my też !!!

    Właśnie ja się boję ze jak zacznie się żłobek to i choroby...ale tego nie przeskocze...na ospe zaszczepie za darmo jak będziemy już chodzić do żłobka.

    malami.91, symbolica, bumbum lubią tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 9 lutego 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez po imprezie 😊 Maksiu wstał z drzemki bardzo wcześnie przez co zanim impreza się zaczęła nie spał już prawie 2godziny ale wytrzymał jeszcze 2 godziny i dopiero padł 😊 pospal półtorej godziny mimo krzyków trzylatka na dole (nie mamy drzwi). Mały był zadowolony uśmiechnięty i grzeczny 👍🏻😊

    malami.91, symbolica, bumbum lubią tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina u nas 7 dzieci biegalo i krzyczalo a mala mimo to poszla spac. Goscie z meza strony spoznili sie ponad godz a potem byli zdziwieni ze mala po 1,5godz szla spac. Specjalnie zapraszalam wczesniej bo wiedzialam że mala o swojej porze pojdzie spac i bylam zla na nich...
    Ja mam dziecko pierwszy rok w przedszkolu i faktycznie co chwile cos lapie mimo ze wcześniej tyle nie chorowal.
    U Was tez tak wieje.u nas od wczoraj jest masakra. Nie wiem jak mala wytrzyma kolejny dzien bez spaceru :/

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 10 lutego 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska na Śląsku też wieje od wczoraj, ale tak porządnie zaczęło wczoraj pod wieczòr więc dlugi spacer zaliczony wczoraj i przedwczoraj bo do środy ma wiać mocno, potem połowa mniej więcej tego co jest teraz.. będę rozważać od czwartku spacer, zobaczymy... Moje dziecko lubi być w domu, więc problemu , tym nie będzie..

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 10 lutego 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba tak nie wieje 🤔 wczoraj po imprezie poszliśmy ok 17 na krotki spacer trochę się przewietrzyć. Dzisiaj mały pierwsze raz od nie pamietam kiedy chyba od kilku miesięcy wstał przed 7 a mianowicie 6.45 🤷‍♀️ No i niż śpi na drzemce, jak wstanie pójdziemy do piekarni, spoglądam przez okno i jakiegoś wyjątkowego wiatru nie widzę może nas nie zwieje 😉

    Popołudniu zastanawiamy się nad jakaś bawialnia albo basenem

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 10 lutego 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Maksio bardzo szybko chodzi spać, mòj musi mieć 4-5h zabaw zanim pòjdzie po nocy spać.. na razie ciągle energia go rozpiera a ok10.30 powinien spać żeby potem drugą ok 16.30 drzemkę wcisnąć.. coraz ciężej z tym i pewnie niedługo.przestanę go wybudzać z pierwszej drzemki i będzie tylko jedno spanie w dzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2020, 10:18

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 10 lutego 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza aktywność po nocy ma najkrótsza niecałe 3 godziny ale to chyba przez to ze ostatnio chodzi później spać a wstaje normalnie, druga aktywnosc ok 3godz, a trzecia najdłuższa zazwyczaj 4-5 😊

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1403 1404 1405 1406 1407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ