X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_jest mialam wcześniej pytac ale zapomnialam...😀nie bylas zadodowlona z NEw BAllance? Czemu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie po szczepieniu nigdy dzieci nie izolowałam. Normalnie wychodziłam z nimi na dwór i do ludzi nawet tego samego dnia i miałam na to przyzwolenie pediatry, pod warunkiem, ze się nic nie dzieje np. gorączka.
    Teraz o ile uda mi się Laure zaszczepić to będziemy się izolować, ale my się w sumkę ciagle izolujemy. Z nikim się nie spotykamy. Wiec to siła rzeczy.

    Ruda wykonanie masakra. Pierwszy raz zamawiałam buty z NB i patrząc na renomę formy myślałam, ze będą super a to takie straszne dziadostwo się okazało. 300 zł w promocji, a buty wyglądają jak podróbka z targowiska serio. Wszędzie wychodzi klej, czubki poodklejane, nitki przy logo N wychodzą, całe logo w ogóle się pruje. No tragedia. Nigdy więcej 🤦‍♀️

    Wrzucę ci zdjęcie tego jak wyglada jeden czubek (robiłam zdjęcia żeby pokazac siostrze) widzisz ten klej? Tak wyglądają całe buty. Dla mnie porażka

    4d5c93fd5c5b.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 12:11

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_jest moze tak trafilas... NB to sa mojenukubione i nieznjszczalne buty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda chyba faktycznie miałam pecha. Siostra mówi to samo, że musiałam źle trafić bo jej się to jeszcze nigdy nie zdarzyło. No, ale trudno. Kupiłam już inne z pumy, nie dosyć, że tańsze to wyglądają dużo lepiej :P a te NB muszę zwrócić po prostu. Wściekam się tylko na to, że muszę zapłacić za zwrot ;/ i ze mam zablokowane 300 zł, ale mam nadzieje, że szybko kasę oddadzą.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est pokaz jakieś kupiłaś buciki

    Ja kupiłam z adidasa j są fajne leciutkie miękkie 😊

    Kurczę albo coś pomyliłam chodź moja mama tez mi to opowiadała wiec musiała w tv słyszeć 🤔 może oni się pomylili ale mniejsza z tym cieszę się jeśli to był błąd 👍🏻

    Właśnie zrobiłam drożdżówki z truskawkami i budyniem aż się boje jak wyjdą bo co chwile były jakieś komplikacje 😁 s tu grudy s budyniu a tu dziwnie ciasto mało urosło itd a pomocnik w okolicy czasem potrafił namieszać

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi Jacek zaczął chodzić więcej niż 2 kroki czyli 5-6 kroczków na małe odległości, powolutku. jak gdzieś dalej to nadal raczkuje.

    malami.91, ej_est, Moniiiikaaaa, Lutyska, artemida27 lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo dla Jacka :)

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Jacka 😊

    symbolica lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ale to buty dla mamy tym razem nie dla Laury :D


    Dziewczyny kojarze, że u którejś z was jest problem koślawienia stóp? Przepraszam, że nie pamiętam , ale chyba u artemidy albo amir? Mogłabyś mi powiedzieć jak to u was wygląda te koślawienie? kto to u was zdiagnozował? I jakie macie na to zalecenia? Moja Laura chyba koślawi stopy ;/. Odkąd tylko zaczęła stawać na nóżki to stawia je na zewnątrz i tak jakby bardziej stoi na wewnętrznej części stopy niż na całej. Chodzi trochę jak pingwinek. Mi się to od początku nie podobało i chciałam ją zabrać do fizjo, ale rodzina mówiła, że przesadzam i szukam dziecku chorób, a pediatra mówiła, że to dlatego, że Laura bardzo szybko zaczęła stawać na nóżki i że mięśnie są jeszcze słabe, ale ze z czasem to się unormuje i będzie ok, ale jak dla mnie to wcale nie jest lepiej.
    Teraz nie wiem co robić bo nie mogę jej zabrać ani do fizjo ani do pediatry :/ a naprawdę nie podobają mi się te stopy od niej. Zastanawiam czy może powinnam jej kupić jakieś szczególne buciki żeby to trochę skorygować? Cos to da w ogóle? I czy ma to sens bez konsultacji z fizjo?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź mamy, której to dotyczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 16:45

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, brawa dla Jacka!

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est aaa myślałam ze dla małej 😁

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_jest moja Ala od poczatku koslawila jedna stopę...nam fizjoterapeuta mowil ze nsjwazniejsza w butach jest stabilizacja kostki więc niestety nie mozemy moec zwykłych butow tylko takir trzymajace kostkę:) i widzę duza poprawe:)

    ej_est lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej est dobrze pamiętasz, u nas jest ten problem.
    Agatka bardzo szybko wstala na nogi ( nie miala skonczonych 7 miesiecy), od poczatku ciagle stawała na palcach, jesli juz stala na calych nogach to mocno ustawiala je do wewnątrz ( szczegolnie lewa).

    Wcześniej juz mielismy problemy ze wzmożonym napieciem mięśniowej, bylismy pod opieką fizjoterapeuty wiec szybko to wylapali, na poczatek były cwiczenia, bandazowanie stóp, jak zaczela chodzic to buty profilaktyczne do chodzenia po domu ( aurelki).
    Jest ogromna poprawa. Dalej codziennie cwiczymy w domu, kilka godzin chodzi w butach, od prawie 2 miesięcy nie byliśmy na wizycie wiec w sumie nie wiemy czy cos zmieniać, stosujemy sie dalej do tego co bylo.
    Mielismy miec jeszcze badanie ktore polega na tym ze dziecko idzie po taśmie jakis dystans a komputer sprawdza czy to skrzywienie mieści sie juz w granicach normy czy nie.

    Jak chcesz to moge wrzucić na grupę filmik sprzed rehabilitacji gdzie widac jak stawiała stopy.

    ej_est lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida dziekuje. Jeśli to nie problem to wrzuć pewnie chętnie zobaczę i porównam czy u nas to wyglada podobnie. Kurczę nie daje mi to spokoju. Za każdym razem jak patrzę na te jej stopy to czuje niepokój i jednocześnie jestem zła, ze wcześniej nie zareagowałam tylko posłuchałam innych zamiast kierować się swoją intuicja. Oczywiście teraz mąż tez widzi, ze coś jest nie tak, ale jak mówiłam o tym przeszło pół roku temu to twierdził, ze wydziwiam 🙄😤
    Muszę to koniecznie z kimś skonsultować jak tylko skończy się fa cała kwarantanna. Moze niedługo wznowią rehabilitacje. Mam nadzieje, ze jeśli faktycznie jest coś na rzeczy to nie jest jeszcze za późno i uda się to wypracować 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 21:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to z jakiej firmy kupujecie? Żeby były takie za kostkę i stabilizujące?

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dodaje, daj znac jak zobaczysz to usunę ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki artemida. Wysłałam ci wiadomość, ale już na messengerze żeby grupy nie zaśmiecać 😉 jak będziesz miała ochotę i czas to możesz zerknąć.
    A buciki kupujecie tylko te aurelki?

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zobaczyłam :)

    Pierwsze byly aurelki bo tak nam kazali, wyrosla juz z nich i kupilismy taki sam model. Nie mamy jak sie skontaktować z nasza fizjoterapeutka bo poradnia zamknięta do odwołania. W tych butach chodzi w domu, baardzo duzo.

    Na zewnątrz mamy innych firm, sprawdzamy tylko zeby mialy certyfikat zdrowej stopy i były "profilaktyczne".

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na pierwsze buciki mieliśmy Danielki po domu ale średnio sie sprawdziły bo miały za twardą podeszwe. Teraz mamy Emel i biomecanics i sa super bo maja stabilna kostkę i miękka podeszwe. Niestety swoje kosztuka ale trzeba polowac na promocję:) Geox tez ma bardzo dobre opinie.

    Np zamowilam Ali New BAllance i odrazu widaialam różnice. Strasznie jej gonila stopa-musialam zwrócić:/

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki o 14.30 szczepienie MMR wybralismy Priorix.

‹‹ 1480 1481 1482 1483 1484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ