X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, kciuki!

    Do nas na razie nie dzwonili z przychodni. Nie wiem czy szczepią czy nie. Jeśli tak to pewnie najpierw nadrabiają obowiązkowe szczepienia, a my je w sumie mamy zaliczone póki co. Bexsero nam tylko zostało. W ogóle to chciałam nas przepisać do nowej przychodni, bo zaraz się przeprowadzamy a tu ze względu na koronawirusa nie przyjmują na razie deklaracji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 10:12

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda trzymamy kciuki!

    Ej dobrze kojarzę ze ktos juz kupował kredki dla maluchów? Mozecie cos polecić?
    Agatke ewidentnie interesuje rysowanie ale to co mam w domu jest raczej srednio bezpieczne dla niej.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy takie grubsze bambino. Odkąd wyjęłam to jest szał na nie, ciągle mazanie. Tyle że one są chyba 3+ wg producenta, ale Jaś do buzi nie bierze, oka też jeszcze sobie nie wybił. Są dość miękkie, mają ładne nasycone kolory.

    Zrobiłam mu ostatnio farbkę z jogurtu naturalnego i barwnika spożywczego. Musiałam szybko chować jak się do tego dorwał, bo całe mieszkanie byłoby czerwone. Chyba to za wcześnie na farby, ewentualnie na zewnątrz możnaby spróbować 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 13:44

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę dokupić mazak wodny do naszej maty do malowania wodą - fajna sprawa i bezpieczna o ile młody z tego mazaka wody nie będzie wypijał 😆 ... MazAk wcięło, a raczej moja córa go zabrała na swoje potrzeby.
    No i są jeszcze pędzle wodne i malowanki wodne na dadada.pl widziałam mnóstwo w promocji zwane: wyczaruj i przesyłka tylko 2,99 do kiosku ruchu. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 14:06

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kocha kredki, ale zjadać :D starszaki uwielbiają kolorować wiec co chwile gdzieś poniewierają się kredki, a ja tylko chodzę i zbieram zanim dorwie je Laura.Ale przyznaję przerabialiśmy wiele kredek i bambino u nas najlepiej się sprawdza :)

    Ja dziś dzwoniłam do pielęgniarki i mamy czekać na telefon w sprawie terminu szczepienia. Przyjmują po troje dzieci dziennie w odstępach godzinnych i najpierw najmłodsze dzieci i sukcesywnie coraz starsze będą szczepić.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy kredki w Empiku chyba takie

    Zobacz ofertę: PIERWSZE KREDKI DLA MALUCHÓW MAPED BABY 6 SZT. 18+ https://allegro.pl/oferta/pierwsze-kredki-dla-maluchow-maped-baby-6-szt-18-9010145065?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam grube Bambino. Przecież i tak trzeba pilnować przy malowaniu więc nie patrzę na wiek sugerowany. Fajne też są mazaki zmywalne.
    Symbolica u nas zawsze woda była wypijana z tego wodnego pisaka ale to była zabawka na chwilę. syn więcej się bawił znikopisem ;) mala póki co tylko tym rzuca. Kredki fajniejsze póki co.

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie mamy kredek. Podawalam zwykly zakreslacz zeby zobaczyc czy go interesuje.

    Cos trzeba zamowic. Tez najlepsze opinie slyszalam o grubych bambino. I kiedys siostrzenicy na mikolaja dorzucilam zmywalne mazaki. Cryolan mial cos takiego.
    Mowili ze fajne.

    A bobasy maluja na zwyklym cienkim papierze? Czy a la blok techniczny? Czy juz jakie malowanki? Sa tez takie ze scieralnym mazakiem.
    Do tej pory bralam zwykly papier z drukarki. A potem wykorzystywalam te mazaje na liste zakupow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 15:51

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku dawałam zwykły papier do drukarki, a potem znalazłam niezapisany zeszyt i tak oto już prawie 60 kartek jest pomazanych 😉.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po szczepieniu płaczu była co nie miara juz na pomiarze główki się zaczęło a skończyło po szczepieniu:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda moja tylko zobaczy doktorke to już ryczy a już o szczepieniu nie mówię jak jest tak zdenerwowana ;) to dla niej jakaś trauma. Jak bylam z nią prywatnie u innej dr to zupełnie inaczej reagowała no ale niestety nie mam gdzie przepisać...
    Ja zwykle kartki daje, na kolorowanki ma czas ;) właściwie ważne jest żeby rysować a po czym to już drugorzędna sprawa. Wolę jednak uczyć po kartce niż po ścianach :D

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda fajnie ze już po 😊
    Moj zawsze płakał ledwo co przy wykluciu szybko się uspokajał a na ostatniej wizycie płacze o wszytsko, w sensie zbadanie gardła, zmierzenie główki, każdy dotyk lekarki 🤪 w sumie na samym szczepieniu płakał jak zawsze mało tylko wszystkie inne czynności powodowały płacz, ciekawe czy znów tak będzie. Płakał tez na usg brzuszka 😉

    Moj rysuje po zwykłych kartkach z drukarki a wczensiej dałam duży papier techniczny ale się skończył 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 16:32

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszę was dziewczyny, ze taki płacz jest normalny. Jak moje dziewczyny skończyły rok to tez nagle zaczęły płakać na wizytach u pediatry co się nigdy wcześniej nie zdarzało i któregoś razu pediatra mi powiedziała, ze to powód do radości bo to oznacza, ze dziecko dobrze się rozwija i nabywa świadomości swojego ciała i nie chce żeby jakieś babsko je dotykało 😂 wiec nic tylko się cieszyć. Wtedy zaczęłam zwracać na to uwagę i często słyszę od koleżanek, ze ich dziecko nigdy nie płakało u pediatry, a nagle po skończonym roku nie chce się dać badać. To normalny etap rozwoju 😜 tak przynajmniej twierdzi nasza pediatra, ale hak widać sprawdza się to co mówi 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 17:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz poważne pytanie. Do mam dziewczynek.

    CZY TYLKO MOJEMU DZIECKU NIE ROSNĄ WŁOSY? 🙈

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzę, że nie tylko Jacek był niespokojny na ostatnim szczepieniu w marcu.. lekarki nawet się nie bał, ale samo pomieszczenie do szczepień wywołało w nim niepokój i płacz - zwróciłam na to uwagę nawet pielęgniarce, że chyba pamięta szczepienie sprzed 4 tygodni, bo taki mieliśmy odstęp akurat.

    Ej_est spokojnie... Zazwyczaj te dzieci, które są łyse w okolicy roczku, mają potem grube mocne włosy ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 18:54

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala tez nie szaleje z włosami 😂

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maksiowi ostatnio podrosły coś włosy aż na uszka mu wchodzą ale długo miał mało ale to racja podobni jak dzieci na początku maja mało włosów to potem rosną im silne i gęste 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 19:39

    961l20mmezoojidp.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam teorie o wlosach. Moja siostra na roczek byla lysa. Teraz ma genialne dlugie, geste i lsniace wlosy.

    W ramach ciekawostki bywaja tez dzieci ktore z zaciekawieniem przygladaja sie zastrzykowi a potem biora strzykawke na pamiatke (oczywiscie bez igly). Moja siostrzenica tak robi. Boje sie pomyslec co z niej wyrosnie...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej chrzestnej i jeszcze przyjaciólki ta teoria znalazła potwierdzenie w praktyce ( odnośnie włosów). Jeśli chcecie żeby włosy szybciej rosły (Wam czy dzieciom) to takim naturalnym sposobem jest codzienne szczotkowanie skóry głowy - to poprawia krążenie cebulkach, są lepiej odżywione i pobudza to wzrost włosów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 20:18

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    U mojej chrzestnej i jeszcze przyjaciólki ta teoria znalazła potwierdzenie w praktyce ( odnośnie włosów). Jeśli chcecie żeby włosy szybciej rosły (Wam czy dzieciom) to takim naturalnym sposobem jest codzienne szczotkowanie skóry głowy - to poprawia krążenie cebulkach, są lepiej odżywione i pobudza to wzrost włosów.

    Tez o tym czytalam i od miesiąca stosuje. Jest różnica. Moze wlosy nie sa jakos duzo dluzsze ale wyraźnie gęstsze.
    Jak ogladam jej zdjecia to miedzy 6 a 13 miesiącem specjalnie nic sie nie zmieniło. Kolezanka ma 3 miesiące starsza córkę i juz trzeci raz jej podcina włoski :-D u nas jak tak dalej bedzie to moze kolo 2 lat pierwsze strzyżenie :-D

    Dzieki za rady odnośnie kredek, u nas Agatka jeszcze sporo rzeczy wklada do buzi wiec wole kupić cos w miare dostosowanego do jej wieku.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
‹‹ 1481 1482 1483 1484 1485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ