X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam grafikę, która przedstawiała etapy rozmrażania gospodarki i w trzecim etapie jest coś o żłobkach i przedszkolach. Podobno każdy etap ma trwać dwa tygodnie (?)

    Słowa Pani wicepremier
    "Ten pierwszy etap rozpoczynamy w poniedziałek, jego ewaluacji dokona pan minister Szumowski w kolejny piątek. Jeśli wzrost zachorowań nie będzie postępował, jeśli ta krzywa wzrostu nie podniesie się zbyt gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić prawdopodobnie po tygodniu - mówiła.

    - Każdy następny (etap) już w sposób znaczący podniesie liczbę interakcji między nami, dlatego będzie trwał nie mniej niż dwa tygodnie, bo tak jak też widzimy w programach odmrażania czeskich, niemieckich, austriackich - one są co dwa tygodnie, bo mniej więcej dwa tygodnie trwa wykluwanie się, rozwój wirusa w naszym organizmie i ten moment, kiedy zaczynamy zarażać - mówiła."

    III etap odnosi się do gastronomii - stacjonarnie z ograniczeniami. Wówczas mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych.

    Możliwe będą wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3. Ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura tez z nami śpi. Po zaśnięciu ląduje w swoim łóżeczku do pierwszej pobudki czyli ok. 2 godziny, a potem śpi juz z nami i za żadne skarby nie da się wynieść do swojego łóżeczka. Wystarczy, że dotknie tylko naszej poduszki i śpi :D
    Nie mam póki co siły z nią walczyć. I mam tak samo jak artemida bez niej mi nieswojo i nie potrafię zasnąć :P
    A w nocy jeszcze starszaki przychodzą także jest wesoło :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja zwykle słyszy ze mama wchodzi do sypialni. Jakis czujnik ma w sobie i od razu mnie wola i nie odpusci. Wiecie jak się cieszę że nie tylko ja tak mam że bez małej nie mogę zasnąć 😁 nawet tego mężowi nie mówiłam bo powie ze głupia jestem 😜 kto inny zrozumie matkę jak nie druga matka 😀 też bym chciała odzyskać łóżko ale widzicie że to nie takie proste i to ze strony dziecka i mojej. Do nas dodatkowo nad ranem syn przychodzi i oni obydwoje się rozkładają (nie raz uderzają o siebie) a my z mężem na brzegach. Już pare razy chcieliśmy wyjść do syna do łóżka i ich zostawić ale obawa ze spadną wygrała, a mamy wysokie łóżko....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 14:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa my juz z mężem śmialiśmy się że trzeba drugie takie łóżko kupić i polaczyc bo kto wie kiedy z tego wyrosną 😉 syn po przeprowadzce spał dobrze u siebie ale zazdrość wzięła górę i skoro mala może to on tez chce z nami spać...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My znowu mamy wąskie łóżko 140cm i mąż się przeprowadził do innego pokoju do odwołania... wiem wredna jestem 😉 ale ciężko było spać z Jackiem w poprzek albo kiedy chrapiacy tata go wybudzał i mnie.. no i ta jego szeleszcząca kołdra z pierzem to był gwóźdż, też się wybudzaliśmy przez nią. Także separacja i budzimy się wyspani..

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż to tylko zgrywa takiego twardziela i nieraz mówi do Laury "dzisiaj śpisz w swoim łóżeczku, tata cię oduczy spania z nami", a potem przychodzi wieczór i tylko przekornie rzucam do męża jak kładziemy się spać "to co wynosisz ją"....gdzie tam, rzuca tylko "jutro", przytula się (do córki nie mamy oczywiście :D) i bez słowa idzie spać i tyle z jego ambitnych planów :P
    Ale zawsze mieliśmy postanowienie, że nie ma opcji spania osobno. On w innym pokoju czy na kanapie, a ja z młodą w łóżku. Co to, to nie taki układ by u nas nie przeszedł. Takie mamy postanowienie i się go trzymamy dlatego codziennie rano budzimy się w łózku w piątke :D połamani, niewyspani, ale szczęśliwi haha :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 15:11

    Lutyska, symbolica lubią tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze maluchy jak ktoś je to one tez musza ?
    Zastanawiam sie czy nie daje Ali za mało...ciagle by jadła...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 16:38

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Bardzo tak.
    Dzis dostal na sniadanie miche owsianki i caly jogurt. a za 3 min musial zjesc 3/4 mojej kielbasy na goraco.
    Caly czas tak jest. Juz teraz nawet roboe sobie wiecej na sniadanie.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiikaaaa wrote:
    Tak! Bardzo tak.
    Dzis dostal na sniadanie miche owsianki i caly jogurt. a za 3 min musial zjesc 3/4 mojej kielbasy na goraco.
    Caly czas tak jest. Juz teraz nawet roboe sobie wiecej na sniadanie.

    Matko gdzie on to mieści... ? 😄 Mój tylko.próbuje moje rzeczy,jak jest najedzony to się nie domaga. Monika z ciekawośco zapytam ile waży..?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 17:59

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My raczej jemy razem i to samo, więc każdy ma swój talerz/miskę 🙂.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az z ciekaowsci go zwaze jak wrocimy do domu (teraz jeszcze buszuje po podworku).
    Grubciem nie jest. Z reserved zamowilam ciuchy rozm. 92 i wszystkie dobre na teraz.

    Na obiad tez jemy to samo a mnie teraz nachodza rozne smaki wiec wiecie :) Owsianka dla niego pozywniejsza niz moje wymysly.

    edit. 11.2kg na wadze lazienkowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 18:41

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee to do Jacka ma jeszcze daleko (11,9kg), może jeść i piszesz że długi jest, to tym bardziej ☺️

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu spodobało się ważenie i co chwilę chce wyciągać wagę spod łóżka. Pozwalam tylko raz dziennie 😁. Tak 11,7-11,8kg pokazuje. O moim wyniku szkoda gadać, +3kg przez to siedzenie w domu i ciągłe jedzenie.

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez lubi stawać na wadze 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami moja to samo. Ciagle chce wyciągać wagę i się ważyć. Nam pokazywało pare dni temu w pampersie 10 kg wiec kruszynka 😂 szkoda, ze tego samego nie można powiedzieć o mamie 🤣

    My tez najczęściej jemy w tym samym czasie wszyscy razem i nie ma opcji żeby ktoś jadł a Laura nie. Wystarczy, ze widzi, ze siostry zaczynaja jeść to od razu podchodzi do swojego krzesełka do karmienia o domaga się włożenie. U nas problem znów jest trochę inny bo jak widzi, ze siostry jedzą same to ona tez chce i jak ze stałymi pokarmami nie ma problemu tak przy zupie na przykład jest już gorzej 😒 czasem jest tak, ze nie da się nakarmić bo ona chce sama i koniec 🙄

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est, może szybciej się usamodzielni dzięki temu🙂. A próbowałaś jej zupę wlać do kubka? Chociaż pewnie musi być łyżką jak siostry 😉.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami mam to samo też +3.. KUBA to by jadł non stop, nigdy nie zostawi okrucha z tego co mu naszykuje do jedzenia :P za to nie chce pić.. Samej wody może wcisnę w niego z 200-250 ml ale przy takiej ilości zaraz są problemy z kupa.. Ostatnio ugotowałam kompot z jabłek, rozcieńczałam mu to woda to i po 3 bboxy pil ale znowu wzdęcia ma po tym mixie także tak źle i tak niedobrze :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez nie odpusci jak ktoś je. Staram się żeby jadła w tych porach co my ale czasem to niemożliwe bo albo jest w innym czasie głodna i się domaga albo śpi itd ale je małe ilości więc zwykle i od nas z talerza dostaje ;) zwykle mam drugi widelec albo łyżeczke przygotowane na ta sytuację ;) dziś dostała rosół na tarasie. Tylko jak ja jej chciałam dać to nie chciała to wyniosłam jej krzesełko i jadła sama ;) czego łyżka się nie udało to ręką dopchala a co wyleciało to trudno. 18 stopni było więc nawet bluzka szybko wyschla. Od 16 do 19 byliśmy na podwórku. Dzieci się wylataja i wyleczą to lepiej śpią 😆
    U nas mąż ma pozwolenie na spanie w innym pokoju jak dzieci chore bo wiecie tata musi się do pracy wyspać a mama to mama wszystko zniesie 😜

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faaajnie jesc na tarasie :)
    Mi jeszcze ciagle zimno :p

    Czestowalyscie dzieci salata np lodowa? Zawsze sie balam ze mu sie przyklei i zadlawi. Dzis w ramach podjadania mi sniadania dalam troche. Taka juz lekko zmieknieta od vinegret. I spoko bylo.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, mój jadł rukolę, ale to ciężka przeprawa była.

    Tak sobie myślę ile żółtego sera powinnam pozwolić Jasiowi zjeść. Jak widzi ser chce więcej i więcej, aż w końcu chowam, bo się boję, że taka ilość może mu zaszkodzić. Tak samo z borówkami, jak wczoraj zaczął jeść to końca nie było widać. Wy mówicie STOP w pewnym momencie w takiej sytuacji czy pozwalacie jeść ile dziecko chce?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
‹‹ 1483 1484 1485 1486 1487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ