X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ojej, współczuję 😥

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 8 października 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda współczuje oby jutro było lepiej, może troszkę apetyt wróci

    Monika na pewno sobie poradzisz 😊 szybko zleci i wrócicie z malutka do domu do męża i synka. Jeżeli nie ma wskazań konkretnych tez bym się nie kładła na patologie, tym bardziej ze nie ma odwiedzin a w domu małe dziecko

    Mam wyniki ferrytyna i podskoczyła z 13 na 16

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 9 października 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda i jak tam sytuacja dzisiaj? Coś lepiej?

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 października 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę lepiej ale ogólnie ciężko...wszystko zarzygane przez noc ;/ apetytu brak najlepiej żeby bajki non stop leciały...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 9 października 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda a pije? Bo w sumie to jest najważniejsze żeby szpitala uniknąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2020, 15:58

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 października 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica wg mnie pije mało...wyczytałam że powinna około litra płynów przyjmować...u nas każdy łyk na wagę złota :(

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 9 października 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest fajna rada: Najważniejszą rzeczą jest podawanie maluchowi płynów. Aplikujemy je w małych ilościach, ale regularnie. Łyżeczkę (5 ml) słabej, słodkiej (2 łyżeczki cukru na szklankę) herbaty podajemy maluchowi co 10 minut, a gdy wymioty ustąpią, zwiększamy ilość płynu do dwóch łyżeczek, następnie do łyżki stołowej. Podanie wymiotującemu dziecku dużej ilości napoju pogorszy sprawę, bo natychmiast spowoduje nasilone wymioty. Tylko mała ilość może się wchłonąć w tym czasie. Osłodzona herbatka jest w tej sytuacji lepsza niż woda. Organizm dziecka ma małe rezerwy energetyczne i jeśli maluch nie je, bo wymiotuje, rezerwy te szybko się wyczerpują. A przecież organizm wciąż potrzebuje energii, aby zapewnić funkcje życiowe i prawidłową pracę wszystkich organów, m.in. serca, mózgu, nerek, układu oddechowego. Jeśli jej nie dostanie, zacznie spalać własny tłuszcz, a to spowoduje powstanie ciał ketonowych (widocznych w badaniu moczu), które same mogą nasilić wymioty i bóle brzucha. Sama herbata zawiera też garbniki – substancje działające leczniczo na błonę śluzową przewodu pokarmowego, a więc wspomagające leczenie.

    Wiele mam mówi o leczniczym działaniu coca-coli. To właśnie cukier w niej zawarty zabezpiecza przedprzed powstaniem niedoboru energetycznego w sytuacji, kiedy dziecko wymiotuje. Napój ten można jednak stosować awaryjnie, np. jeśli infekcja żołądkowo-jelitowa zdarzyła się gdzieś w podróży i nie ma wyboru. Traktujemy go wtedy jak lekarstwo. Coca-cola powinna być podawana ciepła (w temperaturze pokojowej), odgazowana, po łyżeczce – tak jak herbata. Jeżeli poimy dziecko w malutkich ilościach (5 ml) co 10 minut, a maluch za każdym razem po podaniu napoju wymiotuje i nasze wysiłki nie przynoszą efektu przez 2 godziny, to trzeba pojechać do szpitala, bo prawdopodobnie będzie potrzebna kroplówka.
    (...)
    Jeśli u dziecka pojawią się objawy zatrucia pokarmowego lub infekcji żołądkowo-jelitowej, warto rozpocząć leczenie od podania leku Arsenicum album. Przy wymiotach ulgę przyniesie preparat Ipeca (gdy wymioty są bardzo intensywne, podajemy lek częściej, kiedy zaczynają ustępować – zmniejszamy częstotliwość aplikacji). Z kolei ostrą biegunkę pomoże złagodzić homeopatyczny lek Aloe, uzyskiwany z aloesu. Jeśli biegunka jest nagląca i dziecku trudno nawet zdążyć do toalety, dodatkowo do Aloe warto dodać Podophyllum. Przy odwodnieniu i osłabieniu zaleca się natomiast preparat o nazwie China Rubra. Skróci on okres rekonwalescencji. Leki tego typu są bezpieczne, ich zaletą jest łagodne, ale skuteczne wspieranie organizmu w walce z wirusem, jednocześnie działają bardzo szybko, co jest ważne, kiedy dziecko gwałtownie wymiotuje."

    https://dziecisawazne.pl/rotawirus-warto-wiedziec-jakich-bledow-unikac-leczyc-naturalnie/

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 9 października 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Ruda... strasznie współczuje. Oby to dziadostwo szybko minęło.

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 9 października 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, ja jestem „świeżo” po tym cholernym opryszczkowym zapaleniu jamy ustnej, dziąsel itp.
    Masz elektrolity takie z wielorybem? U utlotce jest dobrze napisane jak rozpoznać odwodnienie organizmu o rożnym stopniu. Np przez naciskanie na palec i liczenie sekund aż palec wróci z koloru jasnego do zwykłego. U nas usta już były suche. No i liczenie mokrych pieluszek.

    I szczerze powiem, ze bałam sie na sile cokolwiek podawać. Jednak przy styacji podbramkowej jaka mieliśmy znalazłam z Mężem sile i jedno trzymało a drugie po 5 ml strzykawka poiło, kierując strzykawkę w policzek, żeby trudnej było wypluć. I tak co 20 min, z tym ze u nas szły 2x5 ml elektrolity 2x5 ml woda.

    Ruda, trzymajcie się tam!

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 10 października 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala już nie wymiotuję ale ma biegunkę ...ogólnie jest wesoła itp ale bardzo mało je i pije ;( parę łyżek kaszki, gryz banana, herbatnik...mało tego teraz i mnie złapało :(

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 10 października 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne, że pije, dawaj słodzone jak mało je. Ty też pij. Dobrze Ala już nie wymiotuje, uff. Zdrowia dla Was. My to przechodziliśmy w kwietniu ubiegłego roku i te dni to była sztafeta, jednemu przechodziło następny miał objawy, koszmar.. Jacek się uchował cudem.

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 10 października 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica nie wiem co gorsze czy wymioty czy biegunka u takiego malucha...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 10 października 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda no to jest pytanie retoryczne.. jak masz enterol i smectę albo węgiel to też podawaj.

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 10 października 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na biegunkę u nas się kiedyś tansectan bardzo dobrze sprawdził, dwie saszetki i po sprawie

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 10 października 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, jak sytuacja? Myślę o Was często.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2020, 20:42

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 10 października 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez dawalismy tasectan. To chyba odpowiednik smecty ale duuuzo mniej proszku. I entrol.

    A u nas goraczka 39st och.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 10 października 2020, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir o wiedziałam że kiedyś pisaliście o odpowiedniku smecty.. dla młodzieży lykajacej tabletki dobry jest też laremid( odpowiednik stoperanu to chyba jest) lub węgiel - łagodny, naturalny i skuteczny, można go rozpuścić w minimalnej ilości wody i też dziecku podać

    Monika zdrowia dla Was.

    Moja còra dziś wymiotowała raz ale to był.pojedynczy incydent i oby tak zostało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2020, 22:55

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 października 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami miło że o nas myślisz :) ja wczoraj cały dzień umierałam ...było mi zimno miałam dreszcze wymiotowałam...Ala miała się nieco lepiej i spędzała dzień z tatą :)
    Ja dziś już lepiej ale nie idealnie ...za to Ala gorzej nie chce jeść...i raz zwymiotowała...

    Monika skąd ta gorączka ? Jakieś inne objawy jeszcze ?

    Symbolica oby to był tylko jeden raz :) trzymam kciuki

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 11 października 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojecia z czego ta goraczka. Podalam paracetamol i spadla. I do tej pory nie wrocila.

    Poszczescilo nam sie bo byl u nas wujek ktory konczyl 50lat i moja mama robila beze pavlova dla niego (ciocia zamowila u mamy bo bardzo dibrze piecze).
    I jak zmierzylam temperature to zadzwonili do nich znajomi ze przyjechali z niespodzianka, no to juz przyjechali do nas. I ta znajoma akurat jest lekarzem i pracuje w centrum zdrowia dziecka i go zbadala. Gardlo czerwone wiec jakas infekcja. Dokupilam nurofen na wypadek gdyby w nocy bylo pogorszenie (stary mialam ze stycznia). I kazala psikac tantum verde.

    Ruda, oby juz dzis szlo ku lepszemu. Bardzo Wam wspolczuje. A jeszcze jak Ty sie zle czujesz to juz w ogole nieciekawie.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 11 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda taki dzień pogorszenia też mieliśmy, a potem było już tylko lepiej. Tego zyczę, trzymajcie się, pijcie herbatki słodzone i będzie dobrze.

    Monika Zdrowia dla Franka! Fajnie że nie musiałaś się szwędac po Sorach.

    da8300b52b.png
‹‹ 1602 1603 1604 1605 1606 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ