X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Ewelcia :(

    Ja nie kupuję śpiworka do fotelika, jak coś to kocykiem nakryję na dworze, a auto się szybko nagrzewa, to luz :)

    Makowa, w ciąży badanie insuliny jest niemiarodajne :)

    Pepper lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U ej_est brakuje dziewczynki na 1 stronie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 20:04

    ej_est, Straciatellaa lubią tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia... przykro mi. U nas dziadkowie męża odeszli właśnie podczas mojej ciąży. Dziadek, gdy się dowiedziałam (5 tc), a babcia trzy tygodnie temu. DLatego synek będzie miał na drugie po dziadku, to był wspaniały człowiek.

    MonisiaK lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Ewelcia... przykro mi. U nas dziadkowie męża odeszli właśnie podczas mojej ciąży. Dziadek, chwilę po tym, gdy się dowiedziałam (5 tc), a babcia trzy tygodnie temu. DLatego synek będzie miał na drugie po dziadku, to był wspaniały człowiek.

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:11

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella nie wiem jak to się stało, ale byłam na pierwszej stronie wpisana ;) u mnie termin na 17.02 i chłopiec , ale na pewno nie później niż 5.02 będę "rozpakowana" bo już to wiem od lekarza. Ale wpisz może ten 17 żeby było zgodnie z OM.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 20:16

    Straciatellaa lubi tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka85 wrote:
    Straciatella nie wiem jak to się stało, ale byłam na pierwszej stronie wpisana ;) u mnie termin na 17.02 i chłopiec , ale na pewno nie później niż 5.02 będę "rozpakowana" bo już to wiem od lekarza. Ale wpisz może ten 17 żeby było zgodnie z OM.

    Ciekawa jestem, czy chodzi o łożysko czy o inny termin z USG genetycznego?

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    A na czym polega dieta cukrzycowa? Czego nie możesz jeść?
    teoretycznie dostałam wykład i rozpiskę co w jakich ilościach i o jakich godzinach jeść
    ale organizm organizmowi nie równy

    przez pierwszy miesiąc dwa jadłam różnie (omijając zakazane produkty) i po godzinie mierzyłam cukier

    pierwsze śniadanie max do 8:30
    drugie śniadanie można owoce
    obiad 13-14
    podwieczorek 16-17
    kolacja 18-19
    kolacja II przed snem i tu wskazane jest coś tłustego np kanapka z baleronem + ser żółty (tak, żeby dziecku nie spadł cukier przez noc)
    zero cukru (zastąpiłam ksylitolem), zero miodu, winogron, pieczywa białego
    u mnie cukier wywala jak robie za duże przerwy między posiłkami, nie mogę być głodna
    godzin się nie trzymam, bo nie jestem w stanie wstać tak wcześnie, a jak się uda mam chęć na pawia jak jem
    piję przede wszystkim wodę
    staram się nie rozgotowywać ryżu i makaronów
    a jak mi cukier bardzo skoczy idę z psem na spacer, żeby szybko zbić

    Mambella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EBa wrote:

    Jeśli wybieracie się do szkoły rodzenia i nie wiecie, że potrzebne zaświadczenie o braku przeciwwskazań tak jak ja nie wiedziałam, to poproście zawczasu :)

    ja też nie wiedziałam i teraz po miesiącu doniosę, bo to chodzi o ćwiczenia

    mało tego na fitness dla kobiet w ciąży i na masaż kręgosłupa dla ciężarnych też muszę przynieść takie zaświadczenie :-( więc ostatnio gin wypisał mi 3 :-)

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Reni no fakt mamy trochę hamulca do jedzenia :D choć u mnie cukrzyca jakby minęła haha. Odstawiłam nawet nocną insulinę i nie mam po niczym przekroczeń. Zaczęłam przez to na więcej sobie pozwalać :/ ja póki co +4kg zaczynałam 54.5kg teraz 58.6kg

    a wiesz, że ja też za bardzo zaczęłam sobie pozwalać odkąd wiem, że niektóre rzeczy mi nie szkodzą ;-)
    w pewnym momencie myślę sobie, że jest tak dobrze, że skusze się na małe pączki
    zjadłam aż 5 ..mhhmm... i wywaliło mi na 179 Hein86.gif

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Dziewczyny, a mozecie mi podpowiedzieć jaki nebulizator polecacie?

    Też się chętnie dowiem :)

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 23:50

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Ciekawa jestem, czy chodzi o łożysko czy o inny termin z USG genetycznego?
    Ze względu na to, że trzecie cięcie i historia poprzednich nieciekawa. Wcześniejsze rozwiązania były 38+1 i 37+1 teraz na pewno nie później tak miałam powiedziane :)

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam ostatnio nebulizator Omnibus BR CN116. Siostra przy 3 dzieci używa i zadowolona.

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka85 wrote:
    Ej Est jak Twoje Dziewczynki? Co u pediatry?
    A reszta naszych dzieciowych chorowitkow? Lepiej już???

    Hej Kropeczko, dziękujemy za troskę. U nas lepiej. Dzisiaj juz bez gorączki tylko stan podgorączkowy, ale dwa dni były ciężkie bo ciagle ponad 39 stopni termometr pokazywał na szczęście pomagało naprzemienne podawanie ibupromu z paracetamolem i jakos przetrwaliśmy no i córcia okropnie była marudna, a dwie noce nieprzespane, ale mam nadzieje, ze dzisiejsza juz bedzie lepsza. U pediatry ostatecznie nie byłyśmy bo stan sie nie pogarszał, a pediatra zawsze powatarza, ze 3 dni dziecko ma prawo gorączkować wiec postanowiliśmy, ze przeczekały te trzy dni i jak nie minie gorączka to pójdziemy. Póki co sie inhalujemy, psikamy gardło, woda morska do nosa i jest coraz lepiej :)
    Co do pieluszek to u nas tylko w gre wchodzą pampersy zielone wszystkie inne uczulają Antosie. A próbowaliśmy chyba każdych z rossmana, z lidla, z biedronki, bella happy i jeszcze jakis innych, które dostaliśmy od gości w prezencie i wszystkie ja okropnie uczulają tylko nie pampers.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 21:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    U ej_est brakuje dziewczynki na 1 stronie :)

    Jak miło :)
    Faktycznie, u mnie można dopisać dziewczynkę ;)

    malami91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska wrote:
    Makowa super że się udało :) teraz możesz już wymiotować bo na wynik to już nie będzie miało wpływu jakby co, ważne że materiał do badania został :)

    A jest jeszcze ktoś przed krzywą czy już mamy wszystkie to za sobą?

    Ja wczoraj dostałam od lekarza skierowanie na krzywa z nakazem zrobienia jej dopiero za dwa tygodnie wiec chyba bede ostatnia :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    <3 kropeczka85 nie mam Cie na pierwszej stronię proszę o datę porodu i płeć :D
    <3 Lutyska płeć poproszę

    i reszta niech sprawdzi czy są i czy wszystko z płcią i terminem ok :)
    Mnie nie ma ;-) dziewczynka i TP 22.02

    Straciatellaa lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, Kropeczka. To już tak niedługo... :) Ja mam termin na 27/28 lutego, więc będę prawdopodobnie zamykać peleton. Choć kto wie!

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Rozumiem, Kropeczka. To już tak niedługo... :) Ja mam termin na 27/28 lutego, więc będę prawdopodobnie zamykać peleton. Choć kto wie!
    Z córcią miałam dokładnie ten sam termin, a 29go stycznia była już że mną, więc teraz też się nastawiam, że jednak może być dziecko styczniowe. Oby nie szybciej! Ciekawe, która będzie pierwsza na wątku? Byle by w ciąży donoszonej z 10/10 :)

    Ciążowa_Gapsy, Ola-Ola lubią tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
‹‹ 447 448 449 450 451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ