X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę do fryzjera w sobotę. Świecę już mega siwymi włosami i nie mogę na siebie patrzeć.

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    Pewnie, że mam :-) Proszę https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-1pc-lot-80x140cm-5layers-Cotton-Gauze-swaddle-blanket-Muslin-swaddle-blanket-bath-towel-medical/32324512465.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.78205c0fr92Zeg

    Ja jeszcze na pewno jeden zamówię. Dla mojego trzylatka są jeszcze ok i jeszcze z dwa lata będą dobre do przykrycia latem.
    Dzięki :)

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Dzieki Pau.Em jutro pojdę skonsultować te wyniki z lekarzem.Test robiłam w 20 tc ponieważ wlażnie szalał mi cukier już przed ciążą jak i na początku.Od niczego też powtórze badanie.Erytrocyty mam 1-3 wpw takze podobnie jak u Cb .Dzięki jeszcze raz za info.spokojnie czekam do jutra a słodkiego nie zaszkodzi ograniczyć :)
    Pozdrowionka!:)
    to szybko, ja bym powtórzyła i pewnie to lekarz zaleci (tak mi się wydaje).

    Ja marzę o fryzjerze. Byłam 2miesiące temu, a jestem platynową blondynką i teraz mam niezłe ombre :P musze się zapisać na grudzien żeby jakoś wyglądać ;)

    Wczoraj tez moja była jakaś spokojniejsza i tez się stresowałam. Dzis lepiej, teraz po czekoladzie to już w ogóle :P


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do siwienia przez młoda to wczoraj właśnie miała taką chwilę, że cisza w brzuchu. To jak już ogarnęłam obiad, mąż przyjechał zjad i ogarnęłam po obiedzie to się położyłam i na szczęście się zaczęło. Brzuch aż cały faulował.
    A tak w praktyce niedawno skończyłam 30 lat i nie wiem jakim cudem nie mam ani jednego siwego włosa. Mam ombre, ale tylko końcówki rozjaśnionw od góry mam swój kolor.
    Jestem właśnie w galerii na zakupach, bo rodzice mają rocznicę ślubu i chciałam coś kupić. Nie na mnie już takie chodzenie po sklepach. Teraz siedzę na kawie i odpoczywam. Czekam na męża. Mam jakaś godzinę i nie wiem gdzie się podziać.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Co do siwienia przez młoda to wczoraj właśnie miała taką chwilę, że cisza w brzuchu. To jak już ogarnęłam obiad, mąż przyjechał zjad i ogarnęłam po obiedzie to się położyłam i na szczęście się zaczęło. Brzuch aż cały faulował.
    A tak w praktyce niedawno skończyłam 30 lat i nie wiem jakim cudem nie mam ani jednego siwego włosa. Mam ombre, ale tylko końcówki rozjaśnionw od góry mam swój kolor.
    Jestem właśnie w galerii na zakupach, bo rodzice mają rocznicę ślubu i chciałam coś kupić. Nie na mnie już takie chodzenie po sklepach. Teraz siedzę na kawie i odpoczywam. Czekam na męża. Mam jakaś godzinę i nie wiem gdzie się podziać.

    Ja ostatnio też tak się zmęczyłam na zakupach, że kończył je mąż a ja poszłam odpocząć w samochodzie :-) Mąż zadowolony, bo sam uwinął się w kwadrans ze wszystkim.

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Dzieki Pau.Em jutro pojdę skonsultować te wyniki z lekarzem.Test robiłam w 20 tc ponieważ wlażnie szalał mi cukier już przed ciążą jak i na początku.Od niczego też powtórze badanie.Erytrocyty mam 1-3 wpw takze podobnie jak u Cb .Dzięki jeszcze raz za info.spokojnie czekam do jutra a słodkiego nie zaszkodzi ograniczyć :)
    Pozdrowionka!:)
    A jakie miałaś wyniki tego testu obciążenia?

    Moja pani gin uważa, że jest to bardzo obciążające badanie i można je powtórzyć dopiero po 6 miesiącach od poprzedniego. Ale jeśli jest jakieś podejrzenie cukrzycy to lepiej pewnie je wykonać,ale to już lekarz powinien zdecydować:) daj znać:)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa Panna, ja mam to samo, mam 30 lat i ani jednego siwego włoska, ale kolor bardzo przeciętny, więc sobie go ożywiam farbą o podobnej barwie co moje naturalne. W ciąży sobie odpuściłam i tylko delikatnie widać przejście, a to dlatego że w czasie wakacji mi tak słońce rozjaśniło całą długość :). Mam tak po mamie, jest przed 60 i bardzo mało siwych włosów :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wspominacie o lutym to aż mnie ciarki przechodzą. Brrr...
    Ciekawe ktora z nas będzie sie pierwsza rozpakowywala. <3

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osiwiałam przed maturą jak ojciec stwierdził że odchodzi. Więc nikt mi nie powie że stres nie ma wpływu na siwe włosy...

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodząc ze sklepu z mężem spotkaliśmy 2 kolegów i jeden mówi do męża że już strasznie siwy (obaj nie dzieciaci) na co mąż dorobicie się po 2 dzieci to też osiwiejecie :-) :-D

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Ja osiwiałam przed maturą jak ojciec stwierdził że odchodzi. Więc nikt mi nie powie że stres nie ma wpływu na siwe włosy...

    Na pewno ma, mam koleżankę po 30 prawie całkiem siwiutka, miała kilka sytuacji naprawdę ciężkich...

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Jak wspominacie o lutym to aż mnie ciarki przechodzą. Brrr...
    Ciekawe ktora z nas będzie sie pierwsza rozpakowywala. <3
    Ja obstawiam ze będe rodzic po terminie więc tez czekam na pierwszą rozpakowaną mamusię :) ja to się lutego doczekac juz nie mogę <3

    Karola94c lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    A jakie miałaś wyniki tego testu obciążenia?


    Kochana na czczo miałam: 82.1/po 1h 124.3/po 2h 92.4
    No zobaczymy co juto powie.Dam znać.
    Aaa już miałam raz glukoze w moczu to było w 15tc kazał mi lekarz powtorzyć mocz i już było okey stąd ten test tak wcześnie robiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:45

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane byłam dzisiaj na USG. Mała waży 1062 g :) ale pęcherz moczowy duży. Jadę za dwie godziny znowu żeby sprawdzić czy to wada czy mała może się wysiusiala.

    Trzymajcie za nas kciuki

    Dorota3, artemida27, KaroKaro, Karola94c lubią tę wiadomość

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • EBa Przyjaciółka
    Postów: 74 187

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie miałam czasu was podczytywać od niedzieli i teraz miałam mnóstwo do nadrobienia :)

    Dzisiaj miałyśmy z małą kolejną wizytę, wszystko jest ok, jedyne co to poleciała mi przez miesiąc hemoglobina z 12,0 na 11,0. Lekarka powiedziała, że w trzecim trymestrze 10,5 się uważa za dobry wynik, ale żeby dalej nie leciało tak szybko to przepisała preparat Szelazo SR - 1 tabletka co drugi dzień.

    Szyjka 38 mm, w badaniu "macanym" wszystko pozamykane i na swoim miejscu, nic podejrzanego się nie dzieje :)

    Następna wizyta w 33 tc (19.12), a później już co dwa tygodnie.

    Najzabawniejsze jest to, że moja lekarka też w ciąży i planuje pracować do końca stycznia - jak to powiedziała - może pani się wyrobi ;) Ja twardo obstawiam, że urodzę w styczniu, mimo że wyliczony termin na 02.02. Jakoś ten styczeń mi bardziej pasuje ;)

    Do następnej wizyty mam zamiar jeszcze pracować, a później już reset przedporodowy. Zamykam ostatnie sprawy, rekrutuję zastępców itp. Szczerze mówiąc to jak chodzę do pracy to czuję się fizycznie lepiej niż jak leżę na kanapie - bo jak się z niej zwlekam to coś mnie gdzieś a to pociągnie, a to strzyknie. W pracy co prawda mam nerwowe czasem stanowisko, ale odkąd już dobrze widać brzuszek to wszyscy na mnie starają się chuchać i dmuchać, maili prawie nie dostaję więc mam i czas zamknąć co bym chciała ;)

    Zdrówka i dobrego humoru dla wszystkich :*

    Ewelcia85, Pau.Em, Pepper, Ola-Ola lubią tę wiadomość

    Córka, ciąża naturalna, 02.2019
    Aniołek, ciąża naturalna, 04.2021 13 tc
    Aktualna ciąża, in-vitro, termin porodu 03.09.2024
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper trzymam kciuki &&&

    Pepper lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Ja osiwiałam przed maturą jak ojciec stwierdził że odchodzi. Więc nikt mi nie powie że stres nie ma wpływu na siwe włosy...
    Oczywiście ze stres ma wpływ i znam tez osobę która po zdiagnozowanej chorobie dziecka tez osiwiała :-| ja mam sporo siwych włosów ale u mnie to genetyka ( tata całkowicie osiwiał przed 40) , dobrze ze są farby do włosów :)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczyłam na dobre geny ;) babcia (mama mamy zmarła w wieku 56lat bez ani jednego siwego włosa). Mama też do odejścia ojca nie miała siwych

    Tak więc chwała farbie do włosów :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 19:01

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper, trzymam kciuki!

    My też po wizycie. Wagi dzieciaczka nie znam, było tylko szybkie USG żeby sprawdzić przepływy, wody itp. Wszystko w normie, AFI 14. W badaniu na fotelu też w porządku. Hemoglobinę mam 11,4 więc dostałam receptę na żelazo. 13 grudnia robimy USG III trymestru :).

    Makowa_Panna, Pepper, Ola-Ola lubią tę wiadomość

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to raczej geny :D
    Pepper daj znać po wizycie.
    Też się raczej nastawiam, że pewnie młoda wykluje się po terminie.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ