Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, u nas 24stopnie, mały jest najczęściej ubrany tylko w pajaca, do snu przykrywam lekkim kocykiem, w nocy zawijam w rożek albo śpi w śpiworku. Przegrzewanie nie jest dobre. Jeśli malutka ma ciepły kark i klatkę piersiową to nie jest jej zimno :-) .

    artemida27 lubi tę wiadomość

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja22 jak dasz radę to zapraszam do mnie w przyszłym tygodniu bo mąż wyjeżdża na 4 dni. Ogarniesz starszaka i poród murowany ;-)

    Nadzieja22, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później was nadrobię ;)

    Chciałam tylko napisać, że postanowiłam jutro urodzić :P
    Tak, dziś robię wszystko, żeby jutro już mała była na świecie.
    Kto ze mną?
    Dziękuję za uwagę <3 :D

    nick nieaktualny, Nadzieja22, baranosia, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Kropeczka85, nick nieaktualny, KaroKaro, Ewelcia85, Ciążowa_Gapsy, Black_Lilith, artemida27, MonisiaK, Ika..., nick nieaktualny lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black dobrze, że lekarze tacy ogarnięci. Super, że już jesteście w domku. Odpoczywajcie i tulcie się :)

    Malami 24 stopnie? :o Ja mam w sypialni w granicy 20-20,5 i dla mnie to max do spania, a mąż i tak by wolał chłodniej. O ile lubię jak jest ciepło w domu, tak do spania nie.

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella ja ambitnie podchodzę, że w tym tygodniu rodzę :P Nie wiem co na to synek, pewnie ma mnie w nosie, ale cóż :D

    Mamunia, widzę, że u Was też gorąco. Może warto zainwestować w zestawy termostatyczne do grzejników? My mamy i przez to udaje się utrzymać stałą temperaturę w domu. Ile ustawie tyle jest.

    O Straciatella, ja bardzo chętnie! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:22

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja22 wrote:
    Malami 24 stopnie? :o Ja mam w sypialni w granicy 20-20,5 i dla mnie to max do spania, a mąż i tak by wolał chłodniej. O ile lubię jak jest ciepło w domu, tak do spania nie.

    No niestety z naszymi tropikami niewiele da się zrobić :-\. Mieszkanie 37m2 w bloku, do tego środkowe, kaloryfery zakręcone, ale piony grzeją i mimo regularnego wietrzenia za moment znowu jest to samo... W nocy mamy około 22 stopnie. Czekam z utęsknieniem na koniec sezonu grzewczego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:23

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, a ja dziś tylko chodzę i jem! Normalnie żrę za 3 :D

    Straciatella to co dziś seksik, masaż brzuszka i szczypanie sutków? :D słyszałam że jeszcze można zagotować kg korzenia pietruszki i wypić tą wodę

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Jezu, a ja dziś tylko chodzę i jem! Normalnie żrę za 3 :D

    Straciatella to co dziś seksik, masaż brzuszka i szczypanie sutków? :D słyszałam że jeszcze można zagotować kg korzenia pietruszki i wypić tą wodę
    dokładnie to! i jeszcze coś jak wymyślę :P


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black Jeju... Dobrze że miałaś super lekarzy i że zrobili cc.

    Straciatella no to trzymam kciuki;D ;D

    Mala- OMG. Bardzo współczuję naprawdę... żeby własną matka tak... :(

    U mnie między 20.8 a 21.6. Małego trzymam tylko w body z długim rękawem. No i pod kocykiem oczywiście. Córkę tak samo ubieralam i teraz jest zimnokrwista;p wszyscy poubierani w swetry A ona krótki rękaw :p jej tatuś identycznie. Mamy właśnie 6 stopni A on poczul wiosnę i zamiast kurtki sobie w bluzie chodzi. Ja go kiedyś zatluke;)

    Nadzieja u mnie możesz umyć jeszcze okna;D mam masakre;D dziecka mi nie trzeba akurat pilnować bo tylko cycek-kupa-spanie ;D

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    dokładnie to! i jeszcze coś jak wymyślę :P
    Dawaj znać jak coś jeszcze wymyślisz. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce :D

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja22 wrote:
    Mambella ja ambitnie podchodzę, że w tym tygodniu rodzę :P Nie wiem co na to synek, pewnie ma mnie w nosie, ale cóż :D

    Mamunia, widzę, że u Was też gorąco. Może warto zainwestować w zestawy termostatyczne do grzejników? My mamy i przez to udaje się utrzymać stałą temperaturę w domu. Ile ustawie tyle jest.

    O Straciatella, ja bardzo chętnie! :D

    Straciatella ale serio nie czuć tej temperatury, grzejniki grzeja ledwo co, a juz trzy razy wygasł piec z podajnikiem ktory podobno cieżko rozpalić. Bo prosiłam go o zmniejszenie temperatury.

    Rok temu mieliśmy zwykly poec zasypowy i bylo tragicznie, z rana czlowiek wstaeał i dupa marzla, wieczorem rozpalił skwar.

    Ja przy 21 marzłam i musialam chodzic cieplo ubrana. Dla mnie najnizsza temp to 23, a najlepsza 24

    Kto jak lubi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black, całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło!

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem dziwna, bo chcę już urodzić ale się boję. Boję nie tyle porodu co o mojego synka jak on da radę bez mamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:45

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam schizy, że coś mi się stanie albo małej. Że się wykrwawię, albo co.
    Małż mnie motywuje i dziś już też mówił "to co, jutro rodzimy? w weekend będziesz już w domku" w końcu kiedyś trzeba - to nieuniknione. Dlatego przestaje spinać poślady i do roboty :P

    baranosia lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Dawaj znać jak coś jeszcze wymyślisz. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce :D
    A ten słynny koktajl położnych?;D

    O syna się nie martw. Da sobie radę:)

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est jestem, jestem. Jakoś się wreszcie ogarnęłam i nadrobiłam co pisaliście.
    Gratulacje dla wszystkich szczęśliwie rozpakowanych.
    Armir faktycznie szybką akcja u Ciebie!
    Karola94c mam nadzieję, że doszłaś już do siebie po takim ciężkim porodzie :*
    Malami91 u mnie to samo mała w nocy śpi ładnie a w dzień wisi ciągle przy cycku. Chociaż dziś już widzę zmianę, bo śpi już od 2h, a jeszcze wczoraj 30 min to był sukces.
    Ewelcia duży chłopak! Jakie ma słodziutkie paluszki <3
    Pepper szybkiego powrotu do sił.
    Aneczka dużo zdrowia dla maluszka!
    Black_Lilith jak dobrze, że nie czekali z cc. Wracaj do sił!
    Iwona cieszcie się sobą :*
    Widzę, że dużo jest porodów przez cięcie.
    Powiem Wam, że jak sobie przypomnę te 16 godzin walki z bólem to mi się słabo robi a cc to dla mnie jak wybawienie. Jeśli kiedyś doczekamy się rodzeństwa dla Zuzi to zrobię wszystko żeby mieć cesarkę.
    Zuzia jest cudowna. Zakochałam się po uszy <3 Karmienia wreszcie mnie już nie boli, bo na początku to łzy same leciały.
    Kikut odpadł nam w sobotę.

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, Pepper, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami to współczuję :/ Już niedługo i będzie po sezonie grzewczym. Za to skwar na dworze się zacznie i my np musimy w tym roku założyć klimatyzację, bo zeszły rok już była tragedia 30 stopni, a to co roku będzie gorzej z temperaturą latem, bo klimat nam się zmienia.

    Pau Em, dzięki :P Mam swoich 22, wystarczy :) Dzisiaj tylko jedno umyte, bo z drugiej strony domu za bardzo wieje i nie chcę się przeziębić.

    Mamunia, my już 3 sezon mamy piec z podajnikiem na ekogroszek i nie ma porównania ze zwykłym. Wtedy to czasem rano taka zimnica, że masakra. Pierwszy sezon nie mogłam się przyzwyczaić, że cały czas tak ciepło, ale teraz luksus normalnie :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Ja to jestem dziwna, bo chcę już urodzić ale się boję. Boję nie tyle porodu co o mojego synka jak on da radę bez mamy

    Baranosia ja tez się tego balam.jak synek zareaguje bez mamy i jak ja wytrzymam bez niego a bylo calkiem znosnie. Mi sie udalo akurat na weekend wiec moi rodzice pomagali sie nim zajac wiec dziecko nie mialo czasu myslec o mamie.glowa do gory nasze dzieci sa dzielne i będzie ok ;)

    MalaMala nawet nie wiem co na takie cos napisac. Ze wspolczuje to malo powiedziane. Nie dowierzalam jak czytałam twojego posta ze mama moze coś takiego powiedziec... Moja to w druga stronę upomina że mam sie jeszcze oszczedzac... Ty poki co nie mozesz sie przemeczac ani dzwigac. Musisz olac mame i myśleć o swoim zdrowiu i swojego maluszka.przyjdzie czas ze zajmiesz sie soba ale nie teraz. Do tego czasu czesc moze sama zejdzie.na wiosne mozesz nawet z wozkiem biegac ;)

    Straciatella super plan na jutro.trzymam kciuki za powodzenie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w pokoju dzieci mamy 18/19 stopni max. Kaloryfery pozakrecane i dodatkowo przez większość dnia tzw. „mikro uchyl” w oknach. W całym mieszkaniu mamy ogólnie ok 21 stopni i duzo wietrzymy.
    Jak sie urodziły dziewczynki to na początku tez mieliśmy problem z przegrzewaniem i zaczęły nam sie robić potowki, ale pediatra i położna szybko nas naprostowały. Pediatra kazała pilnować temperatury w mieszkaniu, a dziewczynki w ciagu dnia kazała ubierać tylko w bodziaki i do spania EWENTUALNIE przykrywać cienka pieluszka :P

    Od tego czasu bardzo tego pilnuje i jestem wyczulona na „przegrzewanie” dzieci.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja22 wrote:
    Malami to współczuję :/ Już niedługo i będzie po sezonie grzewczym. Za to skwar na dworze się zacznie i my np musimy w tym roku założyć klimatyzację, bo zeszły rok już była tragedia 30 stopni, a to co roku będzie gorzej z temperaturą latem, bo klimat nam się zmienia.

    Pau Em, dzięki :P Mam swoich 22, wystarczy :) Dzisiaj tylko jedno umyte, bo z drugiej strony domu za bardzo wieje i nie chcę się przeziębić.

    Mamunia, my już 3 sezon mamy piec z podajnikiem na ekogroszek i nie ma porównania ze zwykłym. Wtedy to czasem rano taka zimnica, że masakra. Pierwszy sezon nie mogłam się przyzwyczaić, że cały czas tak ciepło, ale teraz luksus normalnie :)

    22 okna? Ja mam raptem 3!! :P nie potrzebujesz pomocy? Moze te moje marne 3 okna na mnie nie działają ;P

    Mambella, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

‹‹ 922 923 924 925 926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ