X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 26 lutego 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia gratulacje <3

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1204 1252

    Wysłany: 26 lutego 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 21:54

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 26 lutego 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam powoli kłaść na brzuchu ale na razie na krótko.
    Czytałam że ta pozycja ma wiele zalet ale trzeba patrzeć na dzidzię bo jest ryzyko uduszenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja po laparotomi mialam taki wałek nad blizną przez dlugi czas.

    Co do kladzenia na brzuchu ja kłade, spać w tej pozycji nie zaśnie bo nie lubi, ale fjnie ćwiczy wszystkie miesnie w tej pozycji.

    U mnie ta pupa bie może się zagoić, zrobily się ranki, dzisiaj wykapie w krochmalu... :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 13:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella jak tam?

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika... wrote:
    Baranosia gratuluję porodu, bez nacinania i pęknięcia chyba się rzadko zdarza. Rozciągałaś się może jakoś wcześniej?
    I gratuluję córeczki :)
    Nie nic nie robiłam. Z synkiem pękłam ale był większy 3860g i.60cm

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 5kg mniej niż przed ciążą i praktycznie brak brzuszka ciążowego. Natomiast jest trochę skóry więcej i tluszcyku gdzieniegdzie. Także czekam aż zacznę dłuższe spacery :)
    Ja tam na dole chyba popękałam i do tego mnie nacieli ale trudno... Nawet tam nie zaglądam, żeby się nie załamać :D Trzeba było szybko wyciągać malucha...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trochę nadprogramowej skóry na brzuchu...A maluszka kładę na brzuszku codziennie na kilka minut :-).

    Papapatka lubi tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1204 1252

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatni szew wypadł wczoraj. 9.03 mam wizytę popologowa u mojego ginekologa. Trochę nie mogę się doczekać aż tam spojrzy i powie co i jak.

    malami91 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1204 1252

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Ja mam trochę nadprogramowej skóry na brzuchu...A maluszka kładę na brzuszku codziennie na kilka minut :-).

    Ja też zacznę zwłaszcza ze ma lekkie odparzenie...

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Mi ostatni szew wypadł wczoraj. 9.03 mam wizytę popologowa u mojego ginekologa. Trochę nie mogę się doczekać aż tam spojrzy i powie co i jak.

    Ja 11.03 idę dopiero, bo trochę się późno wzięłam za zarezerwowanie terminu. Mam ochotę wykorzystać męża, ale chyba jednak poczekam na zielone światło od gina.

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja wiem, że to dla Was prehistoria, ale trzymajcie kciuki za moją wizytę (za godzinę). Mimo wszystko wolałabym jednak wrócić do domu niż np. jechać prosto do szpitala... Do usłyszenia!

    artemida27, Lutyska, Pepper, malami91, Kropeczka85, -Mamunia-, Papapatka, bumbum, Nadzieja22, Ewelcia85, iwona01, Ika..., Pau.Em lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Ja 11.03 idę dopiero, bo trochę się późno wzięłam za zarezerwowanie terminu. Mam ochotę wykorzystać męża, ale chyba jednak poczekam na zielone światło od gina.

    To ja tez sie zapomnialam i ide 25.03 ale to bedzie po 7 tyg od porodu wiec w odpowiednim czasie. Co do seksu to mysle ze jak nic nie boli i skonczyly sie odpady to mozna spróbować i najwyżej jak cos by sie dzialo to powiedzieć o tym gin... Mi dr przy wypisie mowil zeby przyjsc i zastanowic sie nad antykoncepcja no chyba ze chce następne juz...haha chyba lepiej nie tak szybko :P

    Ciazowa_Gapsy mocno trzymam kciuki za wizyte i mam nadzieje ze bedzie po Twojej mysli ;) czekamy na wiesci po ;)
    Mala mi spi na rekach a musze synkowi obiad dokonczyc...eh

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny któraś z Was stosowala mąkę ziemniaczaną na odparzenie? z częstotliwością robienia kupy u Kuby miałam przeczucie że to się tak skończy, na bepanthen mamy uczulenie podpowiedzcie jakieś skuteczne sposoby

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam dziewczyny po długiej przerwie bo w końcu mam chwilkę ale pewnie nie na długo... Niestety nie dam rady nadrobić ale mocno trzymam kciuki za każda z nas która jest jeszcze w dwupaku! :)

    Moniiikaaa, Baranosia gratulacje! Witamy maluszki na świecie <3

    My wcziraj wyszliśmy że szpitala, Hela jest przesłodka! Mamy problem z karmieniem bo przez resztki żółtaczki mała pocyca 5-6 minut i zasypia, najgorzej było przy nawale pokarmu bo chciało mi cycki rozwalić... Macie jakieś skuteczne sposoby na wybudzanie bo u nas smyranie po stopach, głaskanie po główce, rozbieranie już nie pomaga a boję się że przez takie niedojadanie mała nie przybierze na wadze a ja stracę pokarm :(

    Baranosia zazdroszczę porodu bez nacięcia i pęknięcia, u mnie jest jedna wielka masakra... Co chwila ryczę bo nie potrafię normalnie usiąść i nakarmić maluszka bo ból jest okropny :(
    i chyba stan mojego krocza jest główna przyczyną pojawienia się babyblues bo zupełnie nie radzę sobie z emocjami...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 14:56

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro, u mnie to samo, minęło 3 tygodnie a ja nie mogę normalnie siadać :/ położna wczoraj nie chciała zdjąć szwów, powiedziała, że zostawimy do rozpuszczenia :( może i dobrze, jakby mi się miało rozejść :/ zdecydowanie gojenie rany to najgorszy dla mnie aspekt macierzyństwa jak na razie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 15:14

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie ukrywam że to mnie najbardziej cieszy. Pamiętam że z synkiem właśnie nie wiedziałam jak usiąść jak wstać no ciężkie to było :(

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Ika... Przyjaciółka
    Postów: 82 33

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia a jaką główkę ma córeczka?

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 26 lutego 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie! Mam rozważrcie na 3 cm, jutro o 8.00 mam się stawić do szpitala. Będzie test wydolności łożyska i pewnie wywoływanie...

    Ewelcia85, malami91, Papapatka, Kropeczka85, Ika..., MonisiaK, Lutyska, baranosia, -Mamunia-, Pepper, symbolica, Mambella, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro, zmień pieluchę w trakcie karmienia albo smyraj po płatku ucha, może to ją rozbudzi. A może póki co te 5-6min jej wystarcza? Ważne, żeby regularnie jadła.

    Mi zrobili 3 nacięcia, ale praktycznie w ogóle nie miałam problemu z siedzeniem, aż jestem ciekawa czego to zasługa. Może tego szwu śródskórnego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 16:26

‹‹ 951 952 953 954 955 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ