X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 16 października 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Jak się zapisać? 🙂

    Jaina, o tu:

    http://izabeladembinska.conrego.com/

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 16 października 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooj Kalciu biedna... Trzymajcie się dzielnie i mocno 💪 Mam nadzieję że wszystkie objawy wnet przejdą i szybko pokonacie tego dziada 😘

    Dobuska jak się masz? Już troszkę udało Ci się wyluzować? Niunia się odezwała? Myślę że taki wstrząsik to dla Dzidzi nic 😊 My tak chronimy te brzusie jak jajka, a lekarze na wizytach nieraz tak uciskają czy pukają tą głowicą 😱 Jestem pewna że Dzidzie mają jak w podusiach 💚

    Asiu gratuluję przepięknych cukrów 🎊🎉🎈 Super extra wynik!
    A tych nóżek to się w ogóle nie doszukuj - lekarz nic nie mówił bo małe rozbieżności są normalne, często mogą też wynikać z niedokładności pomiaru, kliknie o pół mm dalej i wyjdzie że nóżki są za długie! 😀
    Miałam wczoraj wizytę - Dzidziula ma 488 g [22+0], szew na szyjce trzyma, choć powyżej szwu rozlazło się całkiem (ewidentna totalna niewydolność szyjki), ale od wysokości szwu - wszystko się trzyma 😊 Czyli jest ok. Ale doktorka mierząc szyjkę mówi mi że ma 18 mm, ja mówię: o, zmalała, a ona mówi że generalnie mogłaby też tak zmierzyć żeby wyszło 21 mm. 🤷 Ciekawa matematyka! 🤔
    I tak jak się wczytam w te moje pomiary (i przetłumaczę skróty) to wyjdzie mi że też wyniki są jedne ciut mniejsze, inne ciut większe. Ale jestem przekonana że to nic, tym bardziej że to co teraz jest za duże - 2 tygodnie temu było za małe. To pewnie kwestia pomiaru i jakiś milimetrów 👍

    Jaina - Łiii 🤗 cieszę się jakbym sama czytała 🤗 Życzę fantastycznych wrażeń! 💚 A ja też właśnie zaczynam 13 Lipowo 🌈😁💃

    Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, niutek87, mk_bambino lubią tę wiadomość

    6sutvkcboyyy654c.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 16 października 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia Rumi, cieszę się, że szew trzyma i że malutka zdrowo rośnie! Oby tak dalej! 💪🏻🧡

    Gosia Rumi, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 października 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia współczuję covid, masakra, oby wszystko było ok!
    Dobuska myślę że z dzidzią ok, szkoda jechać do szpitala tam tyle syfu. Mi pies (labrador) nieraz skoczył na brzuch albo starszak niechcący uderzył, nie mocno ale sam fakt ale mocniej to tak jak dziewczyny piszą, ginekolog na USG głowice dociska. Więc u Ciebie myślę że upadek nie był groźny dla córeczki.
    Gosia uff dobrze ze masz ten szew, można czuć się bezpiecznie.

    Gosia Rumi, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 16 października 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, myślę, że nic się nie stało. Ja w 8 miesiącu pierwszej ciąży zjechałam z 4 stopni schodów upadając przy tym z dużą siłą na plecy i pupę. Z dzieckiem było wszystko dobrze. Groźne mogą być uderzenia w brzuch.

    Czy ta wada, którą podejrzewa lekarz u Twojej małej to vsd?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 października 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny! Mała zaczela się teraz odzywać i nie mam żadnych niepokojących objawów. Skończyło się na strachu, dobrze ze nie pojechałam na izbę, bo znając życie, pewnie by mnie położyli, a to tak jak mówicie dodatkowy stres plus jeszcze szpitalne jedzenie przy cukrzycy…

    Lolla tak, moja mała ma niewielkie vsd. Nie stresuję się tym już w ogóle, ale wczoraj ta świadomość, że córka ma jakąś wadę serduszka była niepokojąca. Natomiast pamietam cały czas reakcję ginekologa-kardiologa, który w ogóle się tym nie przejął, tylko pokazał mi na ekranie jak pomiędzy komorami jest przepływ i tyle. :)

    Dziękuje każdej z Was za wsparcie wczoraj i dzisiaj. Niby się nie denerwuje, a jednak jak mała dzisiaj zaczęła mnie kopać to łzy ulgi poleciały… :/

    Gosia Rumi, Aneta8, Aga12345, jaina_proudmoore, Ada.. 31, Jeheria lubią tę wiadomość

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 16 października 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To życzę, żeby ten spokój pozostał, a serduszko pięknie zrosło. ❤
    Mnie czeka w najbliższym tygodniu echo, które ma właśnie potwierdzić lub wykluczyć tą wadę. Pierwsze echo serca zrobiłam za wcześnie i była niepewność czy tą przestrzeń jeszcze nie jest dokładnie wypełniona czy jednak jest to vsd.
    Podobnie jak i u Ciebie wszystkie inne parametry serduszka były ok, więc wierzę, że nic się nie będzie działo.

    Aneta8, Gosia Rumi, Aga12345, dobuska, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 16 października 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla w takim razie kciuki za wizytę, na pewno wszystko będzie dobrze ❤️

    Dobuska, cieszę się, że już się uspokoilas i malutka dała znaki, że wszystko gra 🥰

    dobuska, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 17 października 2021, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za dobre słowo mamuśki . Jak narazie jest nie najgorzej . Robię inchalacje z soli fizjologicznej w nebulizatorz od dzieci … stawiam gatki z gorąca woda z olbasem . Jem bardzo duża ilość vit c . Paracetamol pije domowej roboty miksturę z kurkumy ,miodu, czosnku ,cebuli i cytryny … lekarz z pogotowia zwiększył mi dawki inhalatorów
    na astmę .. Jestem napewno osłabiona mam lekko zatkany nos . Najgorszy jest tylko bol pod rzebrami kiedy kaszle . Ale chyba nadal bardziej się boje szczepionki niż kowida 🙈🥴Mały aktywny tak jak był wiec z nim chyba wszystko Ok .. Modlę się żeby zostało tak jak jest i się nie pogorszyło ..Dziś jakoś mi tylko bezsenność doskwiera .🙃





    jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 17 października 2021, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Dzięki za dobre słowo mamuśki . Jak narazie jest nie najgorzej . Robię inchalacje z soli fizjologicznej w nebulizatorz od dzieci … stawiam gatki z gorąca woda z olbasem . Jem bardzo duża ilość vit c . Paracetamol pije domowej roboty miksturę z kurkumy ,miodu, czosnku ,cebuli i cytryny … lekarz z pogotowia zwiększył mi dawki inhalatorów
    na astmę .. Jestem napewno osłabiona mam lekko zatkany nos . Najgorszy jest tylko bol pod rzebrami kiedy kaszle . Ale chyba nadal bardziej się boje szczepionki niż kowida 🙈🥴Mały aktywny tak jak był wiec z nim chyba wszystko Ok .. Modlę się żeby zostało tak jak jest i się nie pogorszyło ..Dziś jakoś mi tylko bezsenność doskwiera .🙃
    A olbas Oil ktoś Ci zalecił? Ostatnio też właśnie chciałam stosować bo dawałam synkowi ale na ultoce, że jest, że nie mozna stosować w ciąży.

    0d1ys65gdrumd339.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 17 października 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    To życzę, żeby ten spokój pozostał, a serduszko pięknie zrosło. ❤
    Mnie czeka w najbliższym tygodniu echo, które ma właśnie potwierdzić lub wykluczyć tą wadę. Pierwsze echo serca zrobiłam za wcześnie i była niepewność czy tą przestrzeń jeszcze nie jest dokładnie wypełniona czy jednak jest to vsd.
    Podobnie jak i u Ciebie wszystkie inne parametry serduszka były ok, więc wierzę, że nic się nie będzie działo.
    Lolla o widzisz, to trzymam kciuki, żeby u Ciebie echo wyszło okej. Niby nic poważnego, ale jednak lepiej tego nie mieć. Ja dopiero za 8 tygodni mam powtórne echo, żeby zobaczyć, czy już zarosło czy będzie trzeba małą badać po porodzie pod tym kątem.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 17 października 2021, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnie dwa dni miałam mega aktywne więc moje więzadła w nocy doprowadzały mnie dzisiaj do szału. Koniec. Trzeba odpocząć już. Aktywna mama w ciąży to nie mogę być ja i trzeba się z tym pogodzić.

    🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 08:19

    Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 17 października 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    My wczoraj pobalowalismy, urodziny chrześniaka męża uczczone 💙 posiedzieliśmy długo,bo po północy poszliśmy spać
    Ja,ulubiona ciocia bratanicy męża, miałam zajęcie z 3,5 latka. Oczywiście wszystko z ciocią, siedziała przy mnie,jedzonko z ciocią,czytalysmy Pucia, nawet kupa z ciocią, także ten 😁
    Był taki czas,że przez jakiś czas mieszkaliśmy w jednym domu z bratem mojego męża, później urodziła się mała i mieliśmy z nią kontakt na co dzień od noworodzia 🥰

    Kalcia ojej,jakie masz objawy? Jak się czujesz? Zdrówka 😚a byłaś szczepiona?
    Edit. Doczytałam,trzymaj się 😚

    Joana23 super wyniki 👏
    Ja jestem w grupie Izy Dembinskiej i mi poleciła ja koleżanka, ćwiczenia są fajne,spokojne, dodatkowo webinary,ja będę przedłużać na kolejny miesiąc, trzeba o siebie zadbać 🥰

    Gosiu mały wielki człowiek 😍 jej❤️trzymamy dalej kciuki!


    Dobuska super,że Malutka Cię uspokoiła ❤️

    Lolla trzymam kciuki, żeby z serduszkiem było wszystko dobrze 🙏😚



    Stokrotka 86, dobuska, Aga12345, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 17 października 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ja ostatnie dwa dni miałam mega aktywne więc moje więzadła w nocy doprowadzały mnie dzisiaj do szału. Koniec. Trzeba odpocząć już. Aktywna mama w ciąży to nie mogę być ja i trzeba się z tym pogodzić.

    🤣🤣

    Dobuska, czy my jesteśmy w tej samej ciąży?😁
    Ja też w ostatnich dniach sporo podchodziłam. Wczoraj od rana czułam więzadła, ale nie było najgorzej. Czułam też lekkie rozciąganie macicy. Mały w dodatku był mega aktywny co mnie oczywiscie cieszyło 😁 jeszcze wczoraj z mężem poszliśmy do kina. I jaki był efekt chodzenia i 2h siedzenia w kinie? Wieczorem dostałam takiego bólu pleców i więzadeł że myślałam że nie zasnę. Aż mi się płakać z bólu chciało s dodatkowo głupie myśli czy z dzieckiem ok... Teraz więzadła dalej czuję chociaż nie bolą, jeśli chodzi o plecy to jestem po ćwiczeniach i jest nieco lepiej.
    Powiem Wam że mnie to wkurza: ćwiczę, staram się być aktywna, nic nie przytyłam, brzuch nie jest jakis duży a plecy i tak bolą🤷

    Gosiu- super że szew trzyma👍 dobrze ze dr wszystko sprawdziła w odpowiednim czasie i udało się to powstrzymać 🙂 teraz tylko do lutego😉

    Kalcia, trzymam kciuki żeby z Tobą, dzieckiem i reszta rodziny było ok. Obyście byli w tej grupie procentowej która przechodzi covid względnie lekko i bez konsekwencji.

    Asiu, cukry piękne 🙂 aż zazdroszczę trochę takiej ładnej krzywej 😁 mam nadzieję że mi po ciąży też uda się osiągnąć zbliżony wynik🙂

    Wczoraj jeszcze byliśmy w Pepco o wróciliśmy z tym:
    https://naforum.zapodaj.net/f11e1ff540cf.jpg.html

    I żeby nie było to nie ja chciałam kupować rzeczy dla małego tylko mąż tak się wkręcił 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 08:41

    Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi, Kasiastaraczka, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 17 października 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka my od początku idziemy jak bliźniaczki z tą ciążą 🤣🤣🤣 Jeszcze widzę, że kupiłaś małemu zestaw z Harrym, a moja ma identyczny z Hermioną. 🤣 Może będziemy rodziną jak dzieci dorosną? :D hahaha


    Gosiu cieszę się, że szew trzyma! Przez te moje wczorajsze zawirowania przeczytałam wszystko, a połowie z Was nie odpisałam.

    Kasi, to miałaś wczoraj trening :D Jej... zazdroszczę, że jesteś taka aktywna dzisiaj. Ja zrobię dzisiaj ćwiczenia te co w szkole rodzenia, ale to ćwiczenia jak dla emerytów. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 08:57

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Gosia Rumi, Kasiastaraczka, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 17 października 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga12345 wrote:
    A olbas Oil ktoś Ci zalecił? Ostatnio też właśnie chciałam stosować bo dawałam synkowi ale na ultoce, że jest, że nie mozna stosować w ciąży.
    Mówiłam lekarzowi z pogotowia ze robię wieczorem inhalacje w pokoju z olbas oil . Sprawdziłam ulotkę tu nic nie pisze żeby nie stosować w ciąży . Jest tylko ze nie zalecają dzieciom poniżej 2 roku życia ( mieszkam w Anglii)

    jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 17 października 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Dobuska, czy my jesteśmy w tej samej ciąży?😁
    Ja też w ostatnich dniach sporo podchodziłam. Wczoraj od rana czułam więzadła, ale nie było najgorzej. Czułam też lekkie rozciąganie macicy. Mały w dodatku był mega aktywny co mnie oczywiscie cieszyło 😁 jeszcze wczoraj z mężem poszliśmy do kina. I jaki był efekt chodzenia i 2h siedzenia w kinie? Wieczorem dostałam takiego bólu pleców i więzadeł że myślałam że nie zasnę. Aż mi się płakać z bólu chciało s dodatkowo głupie myśli czy z dzieckiem ok... Teraz więzadła dalej czuję chociaż nie bolą, jeśli chodzi o plecy to jestem po ćwiczeniach i jest nieco lepiej.
    Powiem Wam że mnie to wkurza: ćwiczę, staram się być aktywna, nic nie przytyłam, brzuch nie jest jakis duży a plecy i tak bolą🤷

    Gosiu- super że szew trzyma👍 dobrze ze dr wszystko sprawdziła w odpowiednim czasie i udało się to powstrzymać 🙂 teraz tylko do lutego😉

    Kalcia, trzymam kciuki żeby z Tobą, dzieckiem i reszta rodziny było ok. Obyście byli w tej grupie procentowej która przechodzi covid względnie lekko i bez konsekwencji.

    Asiu, cukry piękne 🙂 aż zazdroszczę trochę takiej ładnej krzywej 😁 mam nadzieję że mi po ciąży też uda się osiągnąć zbliżony wynik🙂

    Wczoraj jeszcze byliśmy w Pepco o wróciliśmy z tym:
    https://naforum.zapodaj.net/f11e1ff540cf.jpg.html

    I żeby nie było to nie ja chciałam kupować rzeczy dla małego tylko mąż tak się wkręcił 😁
    Dzisaj już jest lepiej ale nie zachwalam bo to różnie może być .

    Aga12345 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 17 października 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Dzień dobry,

    My wczoraj pobalowalismy, urodziny chrześniaka męża uczczone 💙 posiedzieliśmy długo,bo po północy poszliśmy spać
    Ja,ulubiona ciocia bratanicy męża, miałam zajęcie z 3,5 latka. Oczywiście wszystko z ciocią, siedziała przy mnie,jedzonko z ciocią,czytalysmy Pucia, nawet kupa z ciocią, także ten 😁
    Był taki czas,że przez jakiś czas mieszkaliśmy w jednym domu z bratem mojego męża, później urodziła się mała i mieliśmy z nią kontakt na co dzień od noworodzia 🥰

    Kalcia ojej,jakie masz objawy? Jak się czujesz? Zdrówka 😚a byłaś szczepiona?
    Edit. Doczytałam,trzymaj się 😚

    Joana23 super wyniki 👏
    Ja jestem w grupie Izy Dembinskiej i mi poleciła ja koleżanka, ćwiczenia są fajne,spokojne, dodatkowo webinary,ja będę przedłużać na kolejny miesiąc, trzeba o siebie zadbać 🥰

    Gosiu mały wielki człowiek 😍 jej❤️trzymamy dalej kciuki!


    Dobuska super,że Malutka Cię uspokoiła ❤️

    Lolla trzymam kciuki, żeby z serduszkiem było wszystko dobrze 🙏😚
    Do mnie ta szczepionka nie przemawia ale żeby nie było nie krytykuje nikogo co ja przyjął . Każdy ma swój rozum i swoje przekonania . Rodzice się zaszczepili i dużo znajomych tez . Mój 20 letni syn przyjął pierwsza dawkę ale nawet nie wiem czy przyjął druga bo tylko poto to zrobili z kolegami bo liczyli ze bezproblemowa będą mogli lecieć na wakacje 😂

    jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 17 października 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spokojnej niedzieli 💗🍀🥰 / @Kalcia- zdrówka dla Ciebie / @Dobuska- cieszę się, że jesteś spokojniejsza. Niestety trzeba bardziej uważać. Mi się wczoraj noga omsknęła na krawężniku. Trzeba uważać i pod nogi, czasem koty się pchają ale tez na innych ludzi, na ulicy czy w sklepie / @Stokrotka- mi ostatnio wszedł jakiś ból w dole pleców. Niestety środek ciężkości się przesuwa i jest ucisk na miednice, macice i wszystko 🤣A dziś za długo spałam na lewym boku i boli mnie ręka i bark 🤦‍♀️Muszę w końcu umówić się do tej uro Fizjo bo się nie mogę zebrać 🙃 / @Gosia_Rumi - czytanie na pewno relaksuje i czas do lutego szybciej minie 💪🙂💗🍀 / ja jutro jadę na przegląd auta bo się kończy 20.10. Może to dziwne, ale mnie to stresuje i nie wiem czemu. 🤣😳

    Aga12345, Stokrotka 86, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 17 października 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Mówiłam lekarzowi z pogotowia ze robię wieczorem inhalacje w pokoju z olbas oil . Sprawdziłam ulotkę tu nic nie pisze żeby nie stosować w ciąży . Jest tylko ze nie zalecają dzieciom poniżej 2 roku życia ( mieszkam w Anglii)
    Ok rozumiem 🙂

    0d1ys65gdrumd339.png
‹‹ 336 337 338 339 340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ