X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek u mnie tez ostatnio w 36+3 wyszło 2300 choć tydzień wcześniej było 2400 a ja pierwszy raz przytyłam kilogram, tez wydaje mi się, ze mała urosła bo brzuch większy ucisk i kopniaki bardziej wyraźne, a wód wyszło mniej niż ostatnio, wiec zakładam, ze to rzeczywiście błąd pomiaru, bo wszystkie inne parametry w normie

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aga12345- nie wiem czy to tez nie kwestia tej dziwnej styczniowej pogody. Wysokie ciśnienie jest plus końcówka ciąży. Może jakieś hormony tez spadają, sama nie wiem 🙄Pogoda zawsze gdzieś na mnie działała. Ja znów mam spięcia brzucha a czasem coś zakłuje w kroczu. I parcie na pęcherz 🤣biegam i sikam jak z węża strażackiego, ale tez staram się dużo pić 🙂 lżej już nie będzie, ale wkurza mnie to, że jestem prawie uziemiona w domu. I tak długo szalałam -pewnie Dobuska później napisze hehe 🙃😎🙃 // @Dobuska -fajnie ze napisałaś tez o tych pomiarach cukru po porodzie, warto to może sprawdzić przez kilka dni, zwłaszcza na czczo i rano po śniadaniu. Nawet z czystej ciekawości. Mój diabetolog mówił o krzywej po 6 tygodniach, ale pewnie zrobię po 8 hehe 😜 już odmierzam dni do schowania glukometru i życia/ jedzenia spokojnie 🙏bez ciężkich rozkmin po czym cukier wywali 😖 // coś tu ostatnio spokojniej na forum 😎dziewczyny czekają cierpliwie na rozpakowanie 💝

    Ada.. 31, Aga12345, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyszykowalam sobie laktator i becik 🤣 Także tyle z leżenia. Zjadłam zupę i zastanawiam się nad nastawieniem pralki. A mam jeszcze szufladę do naprawy.. ale z tym poczekam na męża bo się na mnie wkurzy 🤣 Podłogi mam takie brzydkie ale to akurat skusi męża do kupna mopa parowego i robota 🤣 bo sam się za to będzie zabierał jak pies do jeża🤣

    jaina_proudmoore, Ada.. 31, Aga12345, AnSan89, Kasiastaraczka, dobuska lubią tę wiadomość

  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina na szczęście już dużo nam nie zostało a Tobie to już w ogóle 2 tygodnie 🙂
    Co do pomiarów cukru po porodzie to mi diabetelog tez zalecała ale jak czytałam na grupie cukrzycowej na Facebooku to przez pierwsze dni mogą wychodzić cyrki

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Jakies nowe informacje odnosnie terminu cc, czy nadal trzymają was w niepewności czy będzie to 21 czy 24 ?

    No już mnie to irytuje ale jeszcze mi nie podali tego terminu😑

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    // @MySliwa -czyli czeka cię po prostu antybiotyk przed porodem. Czasem kobieta nawet nie wie, że Gbs może wyjść dodatni, bo brak objawów itp. A na kiedy ty masz termin? 🙂
    Z OM (06.05.21) mam termin 10.02.2022
    Z FET mam termin 12.02.2022 (i tego się w liczeniu trzymam, mimo, że na prenatalnym mi wpisali z OM)
    Wszystkim mówię, że na Walentynki :-).
    Dobrze liczę, że w sobotę już będę donoszona?

    Ja już się nie mogę doczekać porodu, mam dość heparyny xD. Ostatnie dni to trochę biegania, jestem w końcu zapisana do lekarza POZ i pielęgniarki! Wczoraj przyjęłam od ręki szczepionkę na grypę (niestety na krztuśca się nie załapałam). Cukry mam zastanawiające 68-67-85 (chętnie zeszłabym z dawki, ale może wywaliło mnie po szczepionce), wstaję ostatnio wilczo głodna.

    Dziewczyny, ile trwa mniej więcej KTG? Jeść kostkę czekolady przed? Bo nie wiem czy męża ciągnąć, czy autobusem podjechać (żeby mi się na parkingu nie zanudził).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 17:57

    jaina_proudmoore, po_prostu_ja, dobuska lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MySliwa -ja mam 20 min przykładowo, ale zwykle to 30 średnio trwa. Nie wiem czy czasem nie przedłużają jak coś im się nie spodoba. Może dziewczyny więcej napiszą 🙂 kostkę czekolady możesz mieć w zapasie, żeby naciskać przycisk na ruchy dziecka. Ja się obawiam, że mój może dać popis i bez czekolady 🤣dziś miałam przy pępku wklęsłe przez 1-2 min tak się skubany troll ułożył 😜a mój lekarz kazał się trzymać terminu z OM - 04.02 a z FET to 06/02 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 18:07

    MyŚliwa, Aga12345, po_prostu_ja, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na oddziele ktg trwa 40-1h i czekolada się przydaje zdecydowanie. U mnie często maluch lubi spac w godzinach ktg i czekolada go rozbudza a wtedy zapis jest lepszy

    MyŚliwa, jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia a co to za apteka?!? lepiej omijać takie szerokim łukiem...

    Dobuska super, że wizyta u diabetolog udana :)
    takie wizyty tylko podnoszą na duchu :) i pokazują, że warto dbać o siebie
    mnie ostatnio dr pochwaliła za wysoki poziom wit. D-powiedziała, że daawno nie
    widziała osoby z takim wynikiem- mam 67 :) ja suplementuję cały rok

    Niutek to podobnie jak ja, tylko ja przytyłam 13 kg, 2 kg od ostatniej
    wizyty, a też po sobie nie przytyłam raczej
    przed samą wigilią Tadzio ważył 2 kg, jutro mam wizytę z usg i spodziewam się 3 kg bobaska
    mój brzuch też taki do przodu :D widać go z boku, a z przodu można się oszukać ;)

    Jeheria trzymam kciuki za poród naturalny w takim razie ! :)


    Agawa a jesteś zapisana na ten test w szpitalu? bo może można to sprawdzić w epacjencie


    Jaina ehh, mama się martwi, ale szkoda, że nie rozumie, że to jeszcze bardziej
    denerwuje Ciebie w tej sytuacji...jesteśmy już dorośli, więc rodzice w takich
    sytuacjach powinni bardziej gryźć się w język...
    ooo to już od piątku ktg?

    ja od jutra zaczynam masaż krocza- dziś byłam na wizycie u fizjo
    a propos Tensa to kupię swój, bo jak patrzę na ceny wypożyczenia to jednak postawię na swój sprzęt ;)
    poprałam rzeczy z merino, trochę tego nazbierałam
    czeka mnie jeszcze pranie kocyka merino, który robiłam
    no i jeszcze śpiworek do fotelika, a to trzeba ręcznie...
    prałyście otulacz/śpiworek do fotelika?

    Jeheria, jaina_proudmoore, niutek87, dobuska lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Agawa85 Autorytet
    Postów: 624 1757

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa coś słodkiego możesz ze sobą mieć, ale czy będzie potrzeba zjeść to już na samym ktg się okaże. Moja szalała aż za bardzo bez słodkiego, a inne dzieciaczki były spokojniejsze, ale żadna z dziewczyn nie musiała się wspomagać słodkim.
    Kasiastaraczka nie widzę tego na ikp, ale wyszły jaja bo zadzwoniłam dopytać o godzinę a tu babeczka, że ja na test nie jestem zapisana.🤔 Dziwne to było bo miałam być zapisana, tylko godzinę chciałam inną. Ciekawe co by było jakbym pojechała w sobotę i okazało się, że mnie nie ma gdzie. Czy musiałabym prywtanie robić. Jutro tam zadzwonię znowu i się upewnie, czy na pewno mnie zapisali bo nie chce się dodatkowo stresować.

    jaina_proudmoore, MyŚliwa, Aga12345 lubią tę wiadomość

    oqoXp2.png


    12.05 transfer zarodeczka 4.2.2 AH + embroglue🙏
    6dp beta 78 mIU/ml🙏🙏
    8dp beta 240 mIU/ml🙏🙏
    10dp beta 640 mIU/ml
    13dp beta 2527 mIU/ml 🙏
    29.05 pierwsze usg🙏
    Mamy pęcherzyk ciążowy🙏
    11.06 mamy ❤ i 11 mm
    28.06 kropuś ma 3,1 cm😍

    Transfer w maju✊✊
    5 mrozaczków
    Punkcja 10.04✊✊
    IVF
    KIR Bx
    NK 25%😔
    PAI-4G/5G układ homozygotyczny 😔
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na szkole rodzenia miałam spotkanie z doradcą od chust. Dla mnie to na razie mega skomplikowane się wydaje🤔 to co zapamiętałam, że chusty kołowe są raczej do krótkiego noszenia, bo ciężar rozkłada się na jednym ramieniu. Plusem jest, że są szybkie w wiązaniu. Te proste to dla mnie jakiś kosmos 🤣 tyle tego materiału jest. Na pewno zaletą chust jest, że można je używać praktycznie od urodzenia. Nosidła od momentu gdy dziecko trzyma samo główkę. A tak po za tym dziś chilluje u rodziców. Mam nadzieję, że akcja się nie zacznie 🤣 od jutra herbata z liści malin 💪

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaStaraczka , to była AptekaZdrowie24 .
    Ja prałam otulacz, ale już nie pamietam w ilu stopniach czy 40 czy 60 i oczywiście prasowanie :)
    Jedynie czego nie prałam to kokon i mimo ze pewnie by pasowało to boje się ze się zniekształci albo będzie schnął długo wiec chyba go tylko porządnie wyprasuje na najwyższej temp:)

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, dobuska lubią tę wiadomość

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki jeszcze muszę się zapytać bo ciekawi mnie położenie waszego dzieciaczka w brzuchu ;)
    Co spojrzę na jakoś obrazek w necie to dziecko leży nóżkami pod piersiami i główka do dołu - choć nie wiadomo jaki to tydzień ciąży , przypuszczam ze bliżej porodu .
    Moj mały leży dziwnie , główka do dołu , kręgosłup ostatnio miał po prawej stronie , kręgosłup i pupa już zgięte w łuk pod piersiami i nóżki zgięte przy brzuszku .
    Czy według was to tez jest normalne ? Nikt mi nie powiedział ze nie . Nawet raz słyszałam hasło ze on rządzi jął będzie leżał ;) ale jakoś mi dziwnie , ze może mało miejsca ma , ze może powinnam więcej ćwiczyć czy coś..
    co myślicie? A jak u Jest u Was ?
    Jutro mam wizytę u położnej to się dowiem jak teraz leży ale myśle ze tak samo :)

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może on bardziej w położeniu skośnym niż główkowym jest? Mi mówili, że póki jeszcze ma miejsce to się będzie obracało wokół własnej osi (tylko nie powiedzieli jakiej - pionowej, poziomej czy skośnej:D). A później to do ostatniego dnia nie wiadomo. Najważniejsze, żeby w trakcie porodu był głową w dół, w kanale rodnym. A do tego czasu to się może obracać.

    https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/jak-ulozenie-i-polozenie-dziecka-wplywa-na-rodzaj-porodu
    ulozenie-podluzne-poprzeczne-skosne_0.jpg
    Ale na wizycie dopytaj:-)

    Ja się po prostu boję, że moja rano się na KTG nie będzie ruszać, bo to nie jej godziny urzędowania. Dlatego myślałam o kostce czekolady.

    Nisia18, jaina_proudmoore, Villemo87, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysliwa u mnie ktg trwa około 20 minut, akurat ja nie zjadam nic dodatkowego bo jak leżę na plecach to mała zaczyna buszować ale jeśli wiesz, ze Twoja jest w takiej sytuacji spokojna to warto mieć 🙂

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysliwa poza czekoladą może pomóc zimna woda albo zjedzenie posiłku pół godziny przed badaniem lub po prostu coś słodkiego 🙂

    jaina_proudmoore, Nisia18, Aga12345 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa dzięki , wydaje mi się ze jednak to było położenie podłużne główkowe , czyli wychodzi na to ze normalne 🙂 chyba za dużo myśle bez sensu 🙃🙃 jutro się dowiem :)

    A ja może coś podpowiem, w Pl mówi się o zjedzeniu czegoś słodkiego przez badaniem bo zwiększa się ruchliwość dziecka a u mnie dodatkowo i częściej żeby po prostu wypić szklankę lodowatej wody :)

    jaina_proudmoore, Aga12345, Jeheria lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nisia - mój tez czasem leży „chińskim” skosem, serio i wypina się jak szalony 🤣nie wiem gdzie on jeszcze ma miejsce. // @Stokrotka86- napisz co u Was jak będziesz mogła 💝 // @Aga12345 - mój Alex tez najbardziej aktywny jak leżę na plecach. 🙂// @Villemo - tez bym pewnie nie ogarnęła tej chusty hehe 🙃

    Villemo87, Nisia18, Aga12345 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa o kurcze! Dobrze,że zadzwoniłaś

    Villemo no niby takie proste,a jednak skomplikowane 😂 ale ja będę chciała spróbować, zawsze to dwie ręce wolne w razie bobaska potrzebującego bliskości

    Nisia a jaki masz otulacz jeśli mogę wiedzieć? Zawsze to sobie porównam z moim czy prać to w pralce czy jednak ręcznie
    Ja w sumie wiem tylko tyle,że mój leży główką w dół
    Jak nie zapomnę to zapytam jutro lekarza

    jaina_proudmoore, Villemo87, Aga12345 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaStaraczka , daj mi chwile albo dłużej , bo szczerze mówiąc nie pamietam firmy , otulacz już założony na nosidełko a to znowu i góry na szafie wiec nie ściągnę 😀
    Poszukam e-mail z zamówienia to jak znajdę to zaraz podrzucę ci link do strony :)

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aga12345 lubią tę wiadomość

‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ