X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk , mi tez dr endokrynolog mówiła zeby zwiększyć sobie po pozytywnym teście . Zdziwiło mnie jedynie ze mogę 8msc być na tek samej dawcę , No ale cóż , każdy organizm jest inny :)
    Dzięki za info , odnośnie siary, ciagle się czegoś uczę :)

    Dziewczyny , jesteście skarbnicami wiedzy :) :)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow, zrobiło nam się tłoczno pod koniec stycznia ;) ogromne kciuki za każdą z Was! Będzie wysyp zdjęć 🥰

    Jaina, czytałam Diunę i jej kolejne części :) spoko książka, ale napisana dosyć ciężkim językiem. Niemniej jednak warto! A film ogladalas?
    Jeśli chodzi o termin porodu, to ja według OM mam na 03.02, ale według pierwszy j prenatalnych na 29.01 :D ale zupełnie się na niego nie nastawiam ;) u mnie bedzie luty jak nic! :)

    Niutek, to taka kruszynka ten Twój synek :) najważniejsze, że się dobrze rozwija i doktor nie miał zastrzeżeń 👌🏻

    A jeszcze wracając do staników - ja mam obcenie miękkie z hmu i są spoko, ale zdecydowanie bardziej miekki i miły jest z italian fashion :)

    Na sam koniec pytanie - czy koniecznie trzeba robić badanie TSH na czczo? Nie biorę leków, z tarczycą nie mam problemu, ale zupełnie nie chce mi się jutro z pustym żołądkiem lecieć do labu ;)

    jaina_proudmoore, Villemo87, Morwa lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23, wydaje mi się ze dobrze by było gdybys była na czczo , ale ręki nie dam sobie uciąć ;) szkoda ze nie zadzwoniłaś do labu , oni by Ci już dokładnie powiedzieli :)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Joana23, wydaje mi się ze dobrze by było gdybys była na czczo , ale ręki nie dam sobie uciąć ;) szkoda ze nie zadzwoniłaś do labu , oni by Ci już dokładnie powiedzieli :)
    Trzeba być na czczo. Oznacz tez ft3/ft4 - samo Tsh to mało 🙂💪 Ps. Film widziałam 🙂może książkę zdążę doczytać hehe 🤣

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie, nie potrzebuję jeszcze ft3 i ft4. Konwersja zawsze była u mnie idealna 👌🏻 Po prostu doktor wpadł na pomysł, żeby jeszcze na sam koniec sprawdzić TSH :) juz nawet morfologii nie muszę robić :)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    A nie, nie potrzebuję jeszcze ft3 i ft4. Konwersja zawsze była u mnie idealna 👌🏻 Po prostu doktor wpadł na pomysł, żeby jeszcze na sam koniec sprawdzić TSH :) juz nawet morfologii nie muszę robić :)
    No to super 🙂💪

    Joana23 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna23 nie koniecznie trzeba być na czczo. Tyle że ciężko to wykonać jak się bierze letrox/euthyrox bo jego trzeba wziąć po badaniu i na czczo. No chyba że bierzesz wieczorem?

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f_a_l_k wrote:
    Joanna23 nie koniecznie trzeba być na czczo. Tyle że ciężko to wykonać jak się bierze letrox/euthyrox bo jego trzeba wziąć po badaniu i na czczo. No chyba że bierzesz wieczorem?

    Nie biorę leków na tarczycę, nie mam takiej potrzeby, bo zawsze sprawnie mi wszystko pracowało :)

    jaina_proudmoore, f_a_l_k lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f_a_l_k wrote:
    Myślę że bardzo dobrze zrobiłaś, że zwiększyłaś dawkę leku. Ja miałam od razu info od endokrynologa żeby zwiększyć jak tylko zobaczę dwie kreski na teście
    A ja po prostu byłam tak prowadzona endokrynologicznie, żeby nie musieć zwiększać dawki po zajściu w ciążę - przed ciążą trzymaliśmy poziom ~0,5, a ja się dobrze czułam, teraz całą ciążę mam w okolicach 1,0 (choć dzisiaj wynik 1,2). No, ale mi się waga dużo nie waha, więc zostanie na tej jednej dawce, co przed ciążą (100N), miało sens.

    U mnie w labie piszą, że kobiety w ciąży mogą robić badania krwi po lekkim śniadaniu. Ja tak tym razem zrobiłam, bo miałam cukier 68 na czczo i aż mi było słabo. TSH wyszło trochę wyższe niż normalnie (1,2), FT4 też (1,19), ale nie wiem czy to ma związek.

    Tabletkę euthyroxu zawsze można jeden dzień pominąć, nie powinno mieć to większego wpływu (w takim sensie, że nie umrze się od tego - wpłynie to niewiele na ogólny poziom). Mi się właśnie wydaje, że tym razem mam wyższe TSH, bo ostatnio biorę tabletki na krótko przed śniadaniem i się nie wchłaniają cudownie.

    P.S. GBS mam dodatni. Spodziewałam się tego, bo już raz leczyłam (na początku drogi ze staraniami), więc widocznie - mam do tego predyspozycje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 01:35

  • po_prostu_ja Autorytet
    Postów: 308 287

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dzień dobry ;)

    Właśnie tez zdziwiło mnie, żeby przy partych nie zamykać oczu, od razu przypomniała mi się znajoma, która właśnie oko od tego miała okropnie przekrwione przez kilka dni.

    Ja biustonosze zamawiałam z lidla, z polecenia położnej ze szkoły rodzenia. Ale ja chyba się nigdy nie przekonam do miękkich biustonoszy, wiec nie wiem czy mam je Wam polecać 🤣

    Jaina, wiem co czujesz tez ostatnio mam w ciągu dnia właśnie podobne zjazdy mocy :/ nawet nie idzie sobie nic zaplanować. Chociaż na tym etapie to nawet nie wiem czy warto już cokolwiek planować :p
    I ja tez planuje poród SN na obecna chwile :p

    Warszawianka, powodzenia w takim razie! I czekamy na informacje! ;)

    Pimka, 3370 to już nie taki serdelek 🤣 i stopa 8 cm to tez już porządny rozmiar! ;)

    Nisia, właśnie tak jak Jaina napisała, ze Prenatal tez jest polecany w trakcie karmienia piersią, wiec ja ogolnie mam zamiar przyjmować ;) a lekarza w sumie nawet o to nie pytałam.

    Agawa, wooow, to już chwilka i będziesz miała swoje maleństwo przy sobie! 😍 super wieści ;)

    Niutek, jeśli lekarz nie mówił, ze coś jest nie tak, to znaczy, ze wszystko jest dobrze! Oczywiście, ze jest tez granica błędu ;) 2300 to już i tak kawal chłopa :p

    Aneta, super wiadomości ;) trzymam kciuki, żeby udało się rozkręcić!!! :)

    Ja od kilku dni chodzę jak zombie. Albo nie śpię do godziny 4-5 albo budzę się tak jak wczoraj o godzinie 3, dziś chwila przed 2 i oglądam sobie sufit i ściany, bo nie mogę już zasnąć. Masakra. Wczoraj w nocy łapały mnie jeszcze bóle miesiączkowe, wiec już stres był co będzie dalej.
    Nie wiem skąd te problemy ze snem, czy po prostu gdzieś podświadomie nie stresuje się tym wszystkim, porodem, czy poradzę sobie z mała i w ogóle… jest jakaś masakra.
    Z drugiej strony myśle sobie, ze wolałabym chyba już urodzić, wtedy chociaż będę znała powód swojego niewyspania :p

    Jak można dołączyć do Was na Facebooku? ;)

    jaina_proudmoore, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    3i499vvjq8tpbt16.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 🙂 u mnie ciężkie noce ostatnio, bo po kilka razy chodzę do toalety, do tego zdarza się, że synek budzi się w nocy. W dzień też zaliczam jakiś spadek mocy,a teraz znowu sama z synkiem przez 3 dni,bo mąż do pracy pojechał.

    Jak robię badanie TSH to naczczo i tego dnia już nie biorę euthytoxu, bo ciężko tyle bez jedzenia wytrzymać.

    jaina_proudmoore, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysliwa to tak jak u mnie, po prostu przed porodem będziesz miała podany antybiotyk, życzę żeby wszystko było w porządku.
    Po prostu ja, napisz do Morwy, ona ma możliwość przyjmowania do grupy 🙂
    U mnie tez ja któryś dzień problem ze spaniem, jeszcze jak obudzę się o 1 to zasnę ale jak już wstanę o 3/4/5 to koniec, zasypiam dopiero po godzinie/dwóch a o 7 dzwoni męża budzik i po spaniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 09:03

    jaina_proudmoore, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam!
    Ja wczoraj miałam okrutny dzień, ale może dzisiaj będzie lepiej.
    Nie wiem sama, ale odkąd piję herbatkę z liści malin to też mam więcej skurczy, więc coś jednak w niej jest takiego... Albo przypadek. :)
    Zaraz jadę na ostatnią wizytę do diabetologa i ciekawa jestem, jakie ja dostanę zalecenia. Na pewno zamierzam podejść do nich spokojnie, bo po porodzie i tak mam już umówioną wizytę u endokrynologa.

    Co do leku na tarczycę, ja po porodzie mam zmniejszyć dawkę z 100 na 75, bo w ciąży zazwyczaj zwiększa się zapotrzebowanie, a już mam niski wynik i mogłabym wpaść w nadczynność.

    Nisia, taką paczkę powinnaś reklamować w aptece i się w ogóle nie szczypać. Ja kiedyś dostałam zniszczone opakowania, prawdopodobnie ktoś zniszczył paczkę i ją przepakował do innej. Wysłałam zdjęcia do apteki i pokazałam ja to wygląda. Dostałam od nich dużą paczkę z przeprosinami, bo powiedziałam, ze nie chce zwrotu pieniędzy, bo mogłam wykorzystać produkty. A apteka zgłosiła sama roszczenia do kuriera.
    Uważam, że kurier tutaj najpewniej najmniej winny, to ktoś w sortowni musiał zrobić.

    Pimka, tak czy siak, zostało kilka dni, ale serdelek ma już konkretną wagę, więc można wyciągać :D

    Agawa, Ty się w sumie w kolejkę nie wbijasz, Ty chyba masz najszybszy termin. :D

    Myśliwa, dziękuję! Uspokoiłaś mnie z tym "oddychaniem" u małej. :) Podobno nawet 30% kobiet ma GBS dodatni, trudno, musisz po prostu szybciej pojechać do szpitala, w sensie nie możesz czekać na ostatnią chwilę, ale pewnie dobrze o tym wiesz <3

    Aneta, piękna i pozytywna energia bije z Twojego posta! Super! <3



    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Pimka, Aga12345, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Ech spojenie mnie boli... chyba się tam znowu coś rozciąga? Mam dziś wizytę u fizjo to zapytam

    Aneta super się przeczytalo Twoj post, jest taki pozytywny,inna energia 😁 fajnie,że z Maksiem wszystko dobrze 🙂

    Niutek no trzeba brać pod uwagę,że ta waga z usg to plus minus,ale najważniejsze że lekarz nie miał zastrzeżeń

    Jaina oby dzisiejszy dzień był już łaskawszy dla ciebie 😙

    Po prostu ja jej współczuję,że nie możesz spać... Ja znowu śpię jak zabita i budzę się już na skraju wytrzymałości mojego pęcherza

    Czy któraś z Was kupowała/wypożyczała Tensa?

    dobuska, jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, miłego dnia Wam życzę 💚💚💚 // @Po prostu ja - tez nie cierpię miękkich biustonoszy. Kupiłam teraz dwa tanie ze sklepu bobaskowo. pl i poczekam z zakupem po porodzie - na coś sensownego. Podobają mi się takie sportowe odchylane 🙂to odpinanie/ zapinanie miseczki jakoś nie przemawia do mnie obecnie // @MySliwa -czyli czeka cię po prostu antybiotyk przed porodem. Czasem kobieta nawet nie wie, że Gbs może wyjść dodatni, bo brak objawów itp. A na kiedy ty masz termin? 🙂 // @Dobuska- łącze się z Tobą w kwestii okrutnych ostatnich dni…możliwe, że herbata z malin tak na ciebie podziałała. Na mnie ziołowe rzeczy bardzo szybko działają, dlatego jej nie pije 🤣mam nadzieje, ze twój dzień dziś będzie lepszy 🌼🧡 // @Stokrotka86-napisz do nas jak będziesz mogła 💙// @Niutek- widzę, że i i ciebie ciężkie noce ostatnio. 🙁// @Aga12345-mam to samo. Jak się obudzę o 5 to potem leżę i patrzę w sufit 🙄masakra jednym słowem // przepraszam, że pomarudzę trochę. Najbardziej mnie męczą zawroty głowy - ciśnienie mam ok, cukier tez. Jak zaczynam chodzić to łapie mnie ból okresowy, ale on się zmienia bo bolało mnie wcześniej w dole brzucha, a teraz minimalne dosłownie napięcie idzie z góry. W nocy wstawałam z 5x siku i po każdym chodzeniu ból powracał. Rano tez mnie mocniej bolało. Wzięłam teraz Nospe i leżę, bo co więcej mogę 🤷‍♀️🙄chyba jedynie czekać na rozwój wypadków. Boje się, że coś mogę przegapić… ale chyba jak mnie zegnie w pół to jednak poczuje.. 😜trzymam się tej teorii, że skurcze porodowe nie mijają i narastają w intensywności itp. Nie wiem czy nie napisze maila do swojego lekarza później. // Życzę Wam spokojnego dnia 🌷🌷🌷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 09:21

    Kasiastaraczka, dobuska, Aga12345, Aneta8, MyŚliwa, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, pewnie masz racje , ale wiesz , ja napisałam e-mail do tej apteki to mi napisali ze następnym razem mogą przesłać zakupy przez innego przewoźnika . Maja gdzieś to ja ich tez :) szkoda mi trochę tych witamin wiadome , 12 tabletek do śmieci to 6 dni mniej przyjmowania , ale dam sobie spokój :)

    Pimka, jak wczoraj przeczytałam o wymiarze stopy twojego dzieciątka to aż musiałam zmierzyć buciki które kupiłam swojemu bo stwierdziłam ze będą za małe 😀 i przy numeracji 0-3 msc bo tak pisze na buciku to ma tylko9-10 cm długości wkładka wiec możliwe ze będą za małe 😅 ale wtopa :)

    Dobrego dnia :)

    jaina_proudmoore, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia spokojnie 8cm stopa jest raczej "wyjątkowo" duża😉
    Pierwszy syn też taka miał i położne były zdziwione wielkością wiec to chyba potwierdza że rzadko się zdarzają

    jaina_proudmoore, AnSan89, Morwa, Aga12345, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, czyli wygląda na to, że Twoja macica też już ćwiczy. Nie wiem tylko, czy jest sens na tym etapie brać nospę. Ja zrezygnowałam, żeby właśnie pozwolić macicy się rozkręcać, bo mi lekarka powiedziała, że to ćwiczenie macicy usprawni poród. :) Moooożesz marudzić, ile wlezie. Końcówka ciąży jest ciężka...

    Nisia, a to mnie zaskoczyłaś. To moja apteka (Gemini) zachowała się znacznie lepiej. Ty jako odbiorca jesteś najmniej winna i co z tego, że tylko kilka tabletek straciłaś? No, ale może lepiej dać sobie spokój, skoro oni też olali temat. Szkoda nerwów :)



    Ja już po wizycie u diabetologa. Pochwaliła mnie wielokrotnie. Powiedziała, że dosyć rzadko jej się zdarza, żeby mama w cukrzycy tak bardzo dobrze się prowadziła (mogłam jej powiedzieć o naszym wątku, bo tu same wzorowe mamy 😍). Dodała, że wykonałam mega pracę i zrobiłam dla swojego dziecka wszystko, co tylko mogłam. Nie powiem, poprawiło mi to humor. <3
    Była w lekkim szoku, że jak na ten tydzień ciąży nawet nie musiałam ściągać jeszcze obrączki i nie jestem spuchnięta, bo sprawdzała mi nogi. W sumie przytyłam 2,5 kg, co mówi o tym, że w ciąży mogłam pośrednio schudnąć nawet 10 kg.
    Oczywiście jest tak jak mówiłam, insulinę odstawiam OD RAZU po porodzie. Mam mieć słodkości na poród. Jeżeli akcja będzie po 22 (czyli po insulinie) to mogę mieć duży spadek cukru, więc mogę zjeść w trakcie porodu zakazane słodkości.
    Po porodzie prosiła o mierzenie cukrów przez 5 dni (stosując się do normy 110 na czczo i 140 po 2 godzinach). Nie wiem jak będzie z tym mierzeniem, bo ja sobie wyobrażam, że te pierwsze dni będą szalone, ale po prostu chciała, żebym w razie czego dała jej znać, jak wyniki będą mocno złe.
    Krzywą mam zrobić 6-12 tygodni po porodzie (jak znam siebie to to będzie bliżej 12 niż 6 😂) i wtedy będzie sprawdzać czy został mi jakiś stan przedcukrzycowy albo insulinoopronosc (ta druga była przed ciążą, więc w cudowne zniknięcie nie wierzę). Karmienie piersią nie jest przeciwskazaniem, jedynie mam nie karmić dziecka w trakcie badania, więc będę musiała odciągnąć pokarm jakby coś.
    Lekarka była dosłownie uszczęśliwiona, że tak ładnie nam razem ta cukrzyca przeszła i prosiła o SMS z wiadomością jak urodzę. :) Aaaaa i nie zanegowała suszonych daktyli, jak powiedziałam, że je włączam do posiłków. Jeżeli do porodu cukry zaczną mi szaleć to mam dzwonić i jeśli jeszcze raz będę miała wynik na czczo 90 to mam podnieść insulinę do 25 jednostek, bo tak mam cały czas przy górnej granicy.
    No i tyle. :)

    Edit: a no I oczywiście zachęcała do zdrowego trybu życia po porodzie, żeby nie stracić efektów pracy. No, ale to dla mnie jasna sprawa. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 11:27

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aga12345, Aneta8, Kasiastaraczka, MyŚliwa, Villemo87, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Ja widziałam fajne biustonosze w H&M tez . Aż żałuje ze wówczas nie kupiłam , podjade w czwartek do sklepu i może sobie kupię . Choć nie wiem co z tych planów bo szczerze mówiąc , ja już nie mam aż tak siły i ochoty na zakupy jak kiedyś , męczą mnie poprostu ..

    KasiaStaraczka , myślałam wystawic jakaś skargę na necie , ale zwątpiłam , pisało ocenić szkody to chyba bez sensu pisać ze 12 tabletek z 60 pójdzie do śmieci czyli w sumie kilka zł czy kilkanaście.. może nawet bym napisała ale trzeba podać nr jakieś faktury , lista ?? Czy coś takiego pisało na internecie , a ja nawet nie znam takich rzeczy , jedynie w e-mail miałam nr zlecenia . Trudno .. ale fakt ze ludzie są bezczelni 😠

    A miałam się jeszcze pytać , czy przyjmujecie w połogu , w trakcie karmienia jeszcze witaminy np właśnie MamaDha czy inne typu Prenatal ??
    I czy są dziewczyny które maja przyjmować heparynę typu neoparin jeszcze w połogu ? Jak długo wam lekarz zalecił , jeżeli już .

    Edit: czy macie zamiar przyjmować w połogu witaminki jeszcze , bo przecież większość z nas jeszcze nie urodziła :)
    Karmiąc piersią należy też brać te same witaminy prenatalne. Heparnę bede brac 6 tygodni po porodzie-zalecenia hematologa.

    jaina_proudmoore, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f_a_l_k wrote:
    Dziękuję wszystkim za info odnośnie linea negra. Uspokoiłyście mnie, że to nic złego dla dzieciaczka że jej nie ma 🙂.

    Nysia18 ja miałam zalecenie od lekarza stosować przez cały okres karmienia z córką te same witaminy co w ciąży. Po pół roku jak ilość karmień nam się trochę zmniejszyła to przeszłam na jakieś tańsze (chyba Vita-min mama).

    Co do heparyny to ja nie brałam ani w tamtej ciąży ani w tej (poza kilkoma dawkami które dostałam zapobiegawczo przy lotach samolotem) ale dostałam za to na tydzień po cesarce żeby się zrosty nie robiły.

    Bardzo to ciekawe o tej cukrzycy czy insulinoopornosci i korelacji z ilością mleka u kobiet. Muszę zgłębić temat... Czytałam za to o tarczycy - hormon prolaktyny jest ponoć w głównej mierze produkowany właśnie tam i niedoczynność tarczycy może także powodować zmniejszają produkcję mleka. Część kobiet tego nie potwierdza ale nawet moja cdl w przedniej ciąży o tym wspominała. Jednak kobiety to skomplikowane stworzenia...
    Tarczyca potrafi zglupiec po porodzie. Zreszta IO tez.
    Moja siostra po obydwu porodach zapominala brac eutyrox, w ogole go nie brala a ma hashimoto juz od bodajze 10 lat i nie wiem jakim cudem wyniki miala w normie, karmila prawie do 2 lat obydwoje dzieci. Potem oczywiscie tarczyca dala znac o sobie ale wiem ze dlugo bylo bez leków ok.
    Ja z kolei jak badalam homa ir ok 6 tygodni po porodzie to nagle IO nie mialam.

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ