X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, miłego weekendu 💝💝💝 ja zaliczyłam 6x wstawanie na siku w nocy, gdzie 2x mnie tak spięło w dole, że hej. Chyba drzemka się przyda w ciągu dnia po tych nocnych wędrówkach 🤣 // @Niutek87- ten Gbs to zależy od wielu czynników. Dużo osób po prostu ma te bakterie i nawet o tym nie wie. Dobrze, że podają antybiotyk z tej okazji. 💪 // @Jeheria- cieszę się, że KTG udane u ciebie 🙂 powiem mężowi o tym gresie pod kątem dziecka właśnie i zabawek itp plus innych zajęć // @Agawa85- kciuki za negatywny wynik testu. Zawsze to czekanie mnie drażniło przed transferem itp plus ten test koniecznie 🤦‍♀️ Ale statystyki musza się zgadzać jak to mówią. Jak nastrój? Gotowa na wielki dzień? Ja bym się stresowała trochę, znając termin cesarki i jednocześnie cieszyła. W sumie mój lekarz mówił, że ok 30 min i bobas już jest na świecie 👶🙂także czasoprzestrzeń się zagina i już jesteście razem 🙂 będę trzymać kciuki // @Pimka - za Ciebie również 🤩🥰💚 // @Dobuska - ciekawy sen nie ma co 🤣trochę combo wszystkiego hehe. Jest jeszcze czas, także może się uda uniknąć wywołania. Nie myśl o tym, przyjdzie samo. 🙂na pewne kwestie nie mamy wpływu. Bądź dobrej myśli, chociaż to Dobuska junior zdecyduje jak wylezie 😎 // @MySliwa -mam nadzieje, ze wyjdziesz do domu po 3 dniach. Dziwna sprawa z tym KTG serio 🤷‍♀️Pisałaś o szyjce, w sensie o skróceniu czy rozwarciu już? // 📍Wczoraj rozmawiałam ze znajoma męża. Rodziła dwa tygodnie temu w tym moim I szpitalu. Jest bardzo niezadowolona. Napisała mężowi, że wszystkim się spieszyło 😞i finalnie miała cesarkę 🙄i chyba będzie pisać skargę jeśli chodzi o opiekę ogółem i przebieg porodu. Jak się czyta opinie, to wszędzie są jakieś negatywne, o każdym szpitalu. To chyba głównie kwestia tego na kogo się trafi - jaki zespół. Ja się nie nastawiam ani pozytywnie ani negatywnie, ale warto znać swoje prawa 💪 // 📍Cukier- ostatnie cztery dni mam wynik 80; wczoraj nawet zrobiłam zastrzyk z 24j. 🧐 @Dobuska-czy twoja lekarka coś mówiła jak się schodzi z insuliny przed porodem? // Mam jeszcze rozkminy pod kątem cukrzycy ciążowej a terminu porodu. Obserwuje jak sytuacja wyglada u Dobuski bo ma czas do 31.01 … teraz mam 25.01 wizytę u swojego lekarza to może zapytam znów. Co w sytuacji jeśli do 04.02 nie zadzieje się nic? Czy wtedy powinni mnie położyć do szpitala? Nie chciałabym niczego przegapić po prostu. Co myślicie w tym temacie? 🧐🙂

    Agawa85 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Megg Autorytet
    Postów: 388 279

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :) witam się z porodówki :D Babel postanowił się pospieszyć … od 2 w nocy zaczęły się sączyć wody po 7 pojechałam do szpitala . Póki co skurczów brak, rozwarcie 2 cm. Leżymy i czekamy :) jak się do 16 nic nie wydarzy podadzą oksytocynę. Jestem kompletnie psychicznie nie gotowa ale co zrobić juz sie dzieje :D

    Aneta8, Morwa, niutek87, Alfa_Centauri, jaina_proudmoore, Villemo87, po_prostu_ja, AnSan89, Pimka, Stokrotka 86, MyŚliwa, Jeheria, mk_bambino, Nisia18, Aga12345, f_a_l_k, Gosia Rumi, Selena, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimka, no w końcu! :D super, że jest już termin ustalony 👌🏻 Czyli mój sen się spełni połowicznie, bo zakladam, że w weekend nie planujesz podróży, zeby rodzic w moim mieście ;)
    Agawa, jak u Ciebie nastawienie? :)

    Mysliwa, tak czytam i sama nie wiem już co się u Ciebie z tym KTG zadziało, ale moze to i lepiej, ze jesteś pod czujnym okiem. Chociaż jeśli wyniki bedą dobre, to chyba nie bedzie potrzeby zostawać na oddziale?🤔

    Stokrotka, bardzo się cieszę, że się odezwałaś, czekamy na kolejne zdjęcia małego Wiktorka :)

    Ja obstawiam, że pierwsza naturalnie urodzi Dobuska :) potem Jaina, a potem moooże ja ;) EDIT: tak długo pisałam tego posta, że Megg mi popsuła szyki w obstawianiu :D Trzymaj się kochana! Ale niespodziewajka!! 🤞🏻

    Ja mam w planie mocno podziałać z moją szyjką ;) najbardziej liczę na mojego partnera ;) ale chyyba ciutkę zaczął mi się brzuch obniżać. W ogóle swoje pierwsze KTG (nie licząc tego jak się wywaliłam) mam dopiero w przyszłym tygodniu, Wy widzę działacie już z tym wcześniej.. ale najwyraźniej nie ma u mnie przesłanek ku wcześniejszym pomiarom 🤔
    Dzisiaj taka cudna u nas pogoda, że udało mi się namówić P. na spacer nad morzem 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 11:01

    jaina_proudmoore, po_prostu_ja, Pimka, Stokrotka 86, Jeheria, Aga12345, Gosia Rumi, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow Megg! Trzymamy kciuki! 💖

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dzisiaj o 4 rano urodziłam Henia siłami natury, waga 3700 :) w szpitalu byłam wczoraj o 9 rano ale szyjka jeszcze trzymała pomimo skurczy i zdecydowałam się wrócić do domu. O północy obudziły mnie bardzo bolesne skurcze z krzyża co 5 min i pojechałam do szpitala. Na miejscu okazało się ze mam już 2 cm rozwarcia. Po wszystkich badaniach i formalnościach trafiłam do sali porodowej. Szybko zrobiły się 5 cm wiec dostałam znieczulenie w kręgosłup i wreszcie poczułam ulgę. Ma szczęście rozwarcie szybko postępowało i doszłam do rozwarcia 10 cm. Pojawiły się skurcze parte, chyba na 10 skurczu urodziłam. Położna mówiła mi co mam robić i czulam się pewnie. Nie obyło się bez sporego nacięcia bo miałam dużą mocno trzymającą bliznę po pierwszym porodzie. Szwy rozpuszczalne zakładane miałam jeszcze w trakcie działającego znieczulenia.
    Synuś od razu wylądował u mnie na brzuszku, mąż przeciął pępowinę. Caly porod był szybki, ale jestem zmordowana bo bole przepowiadające miałam od kilku dni. Mały cały czas leży na mnie, ładnie ssie z obu piersi, dużo odsypia i odpoczywa, a ja razem z nim.

    Joana23, dobuska, jaina_proudmoore, niutek87, Villemo87, po_prostu_ja, Morwa, Aneta8, AnSan89, Lolla, Pimka, Stokrotka 86, Jeheria, MyŚliwa, Nisia18, Aga12345, f_a_l_k, Ada.. 31, Gosia Rumi, Kasiastaraczka, Selena lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Czytałam wczoraj, że jeśli gbs wyjdzie ujemny, a w poprzedniej ciąży lub wcześniejszej był pozytywny to i tak podają ten antybiotyk,jeśli dobrze pamiętam to penicylinę.
    Ciekawe co by mi podali, jak ja na penicylinę uczulona :D

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg szerokości 😉 Powodzenia ! 😘

    Jeheria z plusem od ostatniego czasu na całe szczęście nie było problemów.

    Ja mam dzisiaj trochę spraw do załatwienia. Także odezwę się po wizycie. Miłego dnia dziewczyny :)

    dobuska, jaina_proudmoore, po_prostu_ja, Jeheria, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łojej Alfa! Ale wiadomość z samego rana!! Gratulacje! :) Brawo dla dzielnej mamy i synka! :)
    to ja już na pewno w totka w najbliższym czasie nie mam co obstawiać ;)
    Pimka zobacz jak się z Twoją informacją o pełni i narodzinach zaczyna sprawdzać :)

    dobuska, jaina_proudmoore, Pimka, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, to miałaś nockę :D
    Ja po prostu odstawiam insulinę po porodzie. Nie mam żadnego zmniejszania dawek :)

    Megg, ale jaja! Jak się objawiało to sączenie? Ja się boje, że mogłabym to przeoczyć, ale chyba nie?
    Trzymam kciuki za Was! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Joana, a poza partnerem masz jakiś inny pomysł na szyjkę? U nas sprawy damsko-męskie nie wchodzą w grę. Blokada w głowie ⛔️ U mnie są daktyle, herbata z liści malin (2x dziennie), piłka, masaże sutków, wiesiołek dopochwowo podczas masażu - jak wariatka jakaś 🤦🏻‍♀️
    Widzisz, nie będę pierwsza. Megg mnie wyprzedziła :D
    Oooo i Alfa!!!! Ale czad

    Alfa gratuluję! Ale zaskoczenie! Jak się czujesz? Witamy Henia!!!! Ale się worek rozwiązał!!

    jaina_proudmoore, MyŚliwa, Aga12345, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Łojej Alfa! Ale wiadomość z samego rana!! Gratulacje! :) Brawo dla dzielnej mamy i synka! :)
    to ja już na pewno w totka w najbliższym czasie nie mam co obstawiać ;)
    Pimka zobacz jak się z Twoją informacją o pełni i narodzinach zaczyna sprawdzać :)
    😂😂😂😂 daj se spokój z totolotkiem😂 ja też się do tego nie nadaje 🤣🤣🤣🤣

    Właśnie! Pełnia!😱

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    💝💝💝Alfa - gratulacje ! Dobre przeczucie coś miałam w głowie. 🙉 cieszę się, że poszło tak sprawnie i już możesz tulić bobaska! Wszystkiego dobrego dla mamy i maluszka! Cieszę się razem z wami! 💝💝💝 // @Megg -myślałam tez o tobie i proszę. Chyba zacznę grać w totka! Powodzenia za kolejnego maluszka dzisiaj! 💚trzymaj się ciepło 💚

    MyŚliwa, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    😂😂😂😂 daj se spokój z totolotkiem😂 ja też się do tego nie nadaje 🤣🤣🤣🤣

    Właśnie! Pełnia!😱
    Dobuska jak tak dalej pójdzie to nas luty zastanie 🤣🤣🤣i dobrze. Mi pasuje nawet 1.02 po północy 🤣

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Dobuska jak tak dalej pójdzie to nas luty zastanie 🤣🤣🤣i dobrze. Mi pasuje nawet 1.02 po północy 🤣
    No jak pójdę do szpitala, to ja jeszcze może równo w terminie w usg urodzę, bo trzeciego 😂

    jaina_proudmoore, Villemo87, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, ja też się nastawiam na luty :) ja to w ogóle zawsze chciałam mieć dziecko z końcówki roku 😁 także nasze „widzimisię” to jedno, a życie dyktuje swoje scenariusze ;) Ty w totka koniecznie zagraj! :)

    Dobuska, oprócz przytulanek zaczęłam łykać olejek z wiesiołka, do masażu mam póki co olejek ze słodkich migdałów, ale może dokupię też z wiesiołka (tylko muszę poczytać jak to się ma do łykania kapsułek, żeby nie przegiąć). Poza tym jeszcze więcej spacerów.. chociaż teraz i tak robię średnio po 6km. Daktyle jadłam wcześniej (tak zupełnie nieświadomie) i wtedy na mnie zupełnie nie działały, więc watpię, żeby teraz coś przez nie ruszyło.. Doktor zdecydowanie zalecił „zaciągnąć faceta do łóżka” ze względu na prostaglandyny. Jeśli jest blokada, to nic na siłę i nie ma co działać wbrew sobie.. nici z przyjemności. Piłki nie mam, ale sobie tańczę za to w domu - dużo ruchu bioderkami :) Muszę też wrócić na matę, bo przez ostatnie 2 tygodnie leży w kącie.

    Ale ja myślę, że może zakup wanienki u nas pomoże :D głowa pozwoli iść dalej :D

    jaina_proudmoore, Villemo87, AnSan89, Aga12345 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    No jak pójdę do szpitala, to ja jeszcze może równo w terminie w usg urodzę, bo trzeciego 😂
    Całkiem możliwe hehe 🤣🤩 często mówią, że przy pierwszej ciąży, dziecko wychodzi bliżej terminu albo i chwile po, ale czy to się zawsze sprawdza - nie wiem. Na świecie już mamy bobasy 🍀Anety8, 🍀Ady31, 🍀Stokrotki86,🍀 Alfy i dziś przywitamy pewnie maluszka Megg. 🥰 w przyszłym tygodniu tez już powoli robi się tłoczno - Agawa85, Pimka, 🧐 plus jeszcze jakaś akcja z zaskoczenia pewnie 😜

    Villemo87, dobuska, AnSan89, Stokrotka 86, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow dziewczyny ale newsy z rana 🤯Alfa gratulacje!!Megg trzymamy kciuki!
    Joanna ja też jeszcze nie miałam ktg. Ale jak się nic nie dzieje i nie ma cukrzycy to czasem robią dopiero bliżej terminu porodu. Tak czytałam...
    @jaina ja też mam wrażenie, że dziś wstawałam co godzinę 🙈 lekkie bóle są, ale raczej to jeszcze nie to.
    Wczoraj byłam na chwilkę u siebie w pracy, bo naszykowali dla mnie paczkę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że brzuch jeszcze wysoko i że pewnie przenoszę 🤦‍♀️ ehhh

    jaina_proudmoore, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Całkiem możliwe hehe 🤣🤩 często mówią, że przy pierwszej ciąży, dziecko wychodzi bliżej terminu albo i chwile po, ale czy to się zawsze sprawdza - nie wiem. Na świecie już mamy bobasy 🍀Anety8, 🍀Ady31, 🍀Stokrotki86,🍀 Alfy i dziś przywitamy pewnie maluszka Megg. 🥰 w przyszłym tygodniu tez już powoli robi się tłoczno - Agawa85, Pimka, 🧐 plus jeszcze jakaś akcja z zaskoczenia pewnie 😜
    Ja to bym się chętnie na taką akcję pisała 😛🤣

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ciekawe co by mi podali, jak ja na penicylinę uczulona :D

    Na tym moim wyniku są podane 3 nazwy antybiotyków. Pewnie nie wszystkie zawierają penicylinę, bo przecież jest na pewno więcej osób na nią uczulonych?

    Gratuluję Alfa 🙂

    dobuska, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, moja lekarka się opierała na terminie z prenatalnych, ale z miesiączki mam później, a tak mnie przyjmie szpital. Więc jak wywołają poród to urodzę trochę w terminie, a trochę nie 🤣🤣🤣🤣
    Zresztą, dalej walczę o wcześniejszy poród. Naprawdę wywoływanie to dla mnie kiepska wizja :/
    Skurcze mam cały czas, i bywają już mocne, wiec może mnie w pewnym momencie coś złapie, szczególnie, że szyjka skrócona.


    Villemo, przecież brzuch wcale nie musi opaść przed porodem, ale Ci ludzie wszyscy są mądrzy :D

    jaina_proudmoore, Villemo87, MyŚliwa, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • po_prostu_ja Autorytet
    Postów: 308 287

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dobuska, taki strach był, ze może się rozwinąć akcja wcześniej niż powinna, a teraz jak już masz chęć, żeby córa wychodziła to nic się nie dzieje, jak na złość :D No cóż, trzeba uzbroić się w cierpliwość 😆
    Ja mam termin na 1 a jakieś mam przeczucie, ze będę jedna z ostatnich rozpakowanych mam 😆
    Chociaż nie wiem czy jakieś kawalki czopu się nie ponawiają, ale od jego wypadania tez może jeszcze sporo czasu do akcji minąć 🤔

    Megg, ale się porobiło! :p czekamy w takim razie razem z Wami 😍 powodzenia! :)

    Alfa, Gratulacje!!! 😍 wszystkiego dobrego dla Was! 😍
    No to widać, ze się zaczynają i serie porodów naturalnych :D

    jaina_proudmoore, dobuska, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    3i499vvjq8tpbt16.png
‹‹ 583 584 585 586 587 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ