X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Dobuska ale i tak jest pewien postęp, bo tylko jedna osoba zapytała ile przytyłam 🤣 jak ja uwielbiam takie pytania 🤦‍♀️

    dobuska lubi tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • Megg Autorytet
    Postów: 388 279

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa super zazdroszcze tak szybkiego porodu marzenie😍 mam nadzieje ze u mnie niedlugo samo sie rozkreci :)
    Dobuska mysle ze nie da sie tego pomylic z niczym . Na poczatku liczyłam ze to luteina wyplywa ale szybko nie miałam watpliwosci ze to wody :)

    jaina_proudmoore, po_prostu_ja, MyŚliwa, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi lubią tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ciekawe co by mi podali, jak ja na penicylinę uczulona :D
    Pewnie pochodną. Ja też uczulona na penicylinę- występował u mnie wstrząs anafilaktycznym po podaniu także z grubej rury.

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri Gratulacje 😘 ile Henio mial cm jak sie urodzil ? Duzo zdrowka dla was 😘

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

  • Agawa85 Autorytet
    Postów: 624 1757

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow ale tu emocje z rana!!.Alfa serdeczne gratulacje.😍😍 ale niespodzianka.

    Megg trzymam kciuki za szybką i sprawną akcję.✊✊ ​Niedługo będziecie się tulić.🥰

    Dzięki dziewczyny, że pytacie o moje sampopczucie.🥰 Stresik już powoli się zaczyna, ale jutro pewnie będzie gorzej, a w nocy przed cc nie wiem czy oko zmróżę. Dziwnie tak znać godzinę zero. Boję się wszystkiego w sumie.😁 Pierwsza operacja, takie znieczulenie, pierwszy dzidziuś. Martwię się jak dam sobie radę po pionizacji, czy personel będzie pomocny, czy raczej będę zdana na siebie bo to jak Jaina pisze nigdy niewiadomo na jaką zmianę się trafi. Jedne dziewczyny są zachwycone, a inne mają złe opinie. Najlepiej chyba za dużo nie czytać.🙈 Ale co mamuśki dają radę to ja też muszę.😊
    Aaa i test zrobiony i czekam na wynik.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 13:00

    Villemo87, jaina_proudmoore, Jeheria, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    oqoXp2.png


    12.05 transfer zarodeczka 4.2.2 AH + embroglue🙏
    6dp beta 78 mIU/ml🙏🙏
    8dp beta 240 mIU/ml🙏🙏
    10dp beta 640 mIU/ml
    13dp beta 2527 mIU/ml 🙏
    29.05 pierwsze usg🙏
    Mamy pęcherzyk ciążowy🙏
    11.06 mamy ❤ i 11 mm
    28.06 kropuś ma 3,1 cm😍

    Transfer w maju✊✊
    5 mrozaczków
    Punkcja 10.04✊✊
    IVF
    KIR Bx
    NK 25%😔
    PAI-4G/5G układ homozygotyczny 😔
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa serdeczne gratulacje! ❤️ Witamy Hania po tej stronie!

    My z młodym na SORze. Później napisze więcej..

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Anetka mam nadzieję, że nic poważnego. Trzymam mocno kciuki.

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa dni mnie na wątku nie było i tu takie informacje ☺️
    Anetko, mam nadzieje, ze to nic poważnego z Malutkim ✊ daj znać co i jak
    Alfa, ale nowina 😮 gratuluje szybkiej akcji i poznania Henia 🥰 witaj na świecie maluszku ❤️
    Megg, kciuki za udana akcje. Czekam na info co u Ciebie ☺️

    jaina_proudmoore, Aneta8, MyŚliwa, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Alfa serdeczne gratulacje! ❤️ Witamy Hania po tej stronie!

    My z młodym na SORze. Później napisze więcej..
    Aneta8, trzymam kciuki 💪🍀💚

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa, gratulacje! Super, że taka sprawna akcja. 🙂 Odpoczywajcie i cieszcie się sobą.

    Megg, dużo siły dla Was! Wierzę, że I u Ciebie pójdzie sprawnie.

    Aneta8, dawaj znać co u Was!

    Aneta8, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa gratulacje!!🙂🙂
    Aneta, oby wszystko było ok. Trzymamy kciuki.
    Meg-powodzenia!🙂
    Joana- ja pytałam mojej lekarki czy mam się zgłosić na Ktg to powiedziała, że jak z ciążą jest wszystko ok to nie ma potrzeby wcześniejszego monitoringu. Ale to pewnie zależy też od szpitala/lekarza.
    Jania- ja swoją pierwszą ciążę przenosiłam o 3 dni, także niektórym się sprawdza to co pisałaś🙂 teraz mam przeczucie że urodzę w 37 tyg.więc przygotowuje się psychicznie na 2 tydzień lutego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 14:46

    Aneta8, jaina_proudmoore, Aga12345, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa gratulacje🥳

    Megg-powodzenia!🍀🍀🍀

    Aneta8- oby to nic poważnego🙏

    No faktycznie ta pełnia trochę przyspieszyła porodów😉 ale chyba już kończy oddziaływanie(4 dni przed i 4dni po działa) a i położne mi mówiły jeszcze że w pogodę deszczowa jest więcej porodów bo ciśnienie spada. Teraz same śniegi zapowiadają to może z porodami będzie spokojniej. U mnie w szpitalu na poniedziałek są planowane 4cc, a ile jeszcze dojdzie to nie wiadomo🤷‍♀️ moja ma być podobno około 9 czyli będę pierwsza(info od położnej) moja gin ma tego dnia dyżur, ona będzie mnie cięła więc trochę jestem spokojniejsza.
    Jak nic się nie przesunie to za 42h będziemy razem❤

    Aneta8, AnSan89, jaina_proudmoore, Jeheria, Pcosik_2, MyŚliwa, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Szyjki praktycznie nie ma. Mały nisko usadowiony, ciężko z oszacowanie pomiaru. Mam się oszczędzać tak by dotrwać jakoś do tego 27. Mały teoretycznie zwolnił z wagą, a ja od ostatniej wizyty schudłam 700g 🤦‍♀️ Wyszlo, że on waży około 3200g. Przepływy ok, ilość wód płodowych ok. Także nic tylko czekamy 💪

    Aneta8, AnSan89, Pimka, jaina_proudmoore, niutek87, Jeheria, Villemo87, po_prostu_ja, MyŚliwa, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi, Selena, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja już po wizycie. Szyjki praktycznie nie ma. Mały nisko usadowiony, ciężko z oszacowanie pomiaru. Mam się oszczędzać tak by dotrwać jakoś do tego 27. Mały teoretycznie zwolnił z wagą, a ja od ostatniej wizyty schudłam 700g 🤦‍♀️ Wyszlo, że on waży około 3200g. Przepływy ok, ilość wód płodowych ok. Także nic tylko czekamy 💪
    Trzymamy kciuki i czekamy w takim razie 🙂💚💪

    Morwa lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja już po wizycie. Szyjki praktycznie nie ma. Mały nisko usadowiony, ciężko z oszacowanie pomiaru. Mam się oszczędzać tak by dotrwać jakoś do tego 27. Mały teoretycznie zwolnił z wagą, a ja od ostatniej wizyty schudłam 700g 🤦‍♀️ Wyszlo, że on waży około 3200g. Przepływy ok, ilość wód płodowych ok. Także nic tylko czekamy 💪
    Super wieści, to teraz musisz tylko leżeć i pachnieć aby doczekać :D

    Morwa lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa moje ogromne gratulacje! Super poród, taki mój wymarzony :)
    Pewnie tez mnie natną bo ostatnio 3 razy nacięli. Zyczę szybkiej rekowalescencji.

    Megg trzymam kciuki za szybki i sprawny poród, oby udało się naturalnie, a jak nie to najwazniejsze wasze zdrówko!

    Anetka czekamy na wieści, mam nadzieję że to nic poważnego!

    DObuska ja nie licze na szybką akcję, serio. Znam swój organizm dlatego wlasnie pije tą herbatke od 34+0. 31.01 mam wizyte to poproszę o masaz szyjki, moze wtedy ruszy :)

    jaina_proudmoore, MyŚliwa, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • po_prostu_ja Autorytet
    Postów: 308 287

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, w takim razie 5 dni relaksu, leżakowania i odpoczynku przed Tobą ;)

    jaina_proudmoore, Morwa lubią tę wiadomość

    3i499vvjq8tpbt16.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu nowości pełno !
    Alfa, gratulacje .:) jak ja Ci zazdroszczę , ze już jesteś po ;)
    Megg, kciuki:) będzie pięknie :)

    Powiem Wam ze myślałam ze Dobrska będzie na początku listy , a tu patrz , wyprzedziły Cię 😃
    Dobuska, pamietam ze pytałam , ale nie pamietam Twojej odpowiedzi , wiem ze bierzesz neoparin jak ja , czy możesz mi przypomnieć do kiedy przyjmujesz ? Co Co lekarz powiedział ? Ja już mam dość kłucia i następnym razem powiem lekarce ze chce już odstawić w lutym .. nie mam żadnych wskazań do brania z krwi a co to za powod „zapobiegawczo brać „ …

    Jaina, co u Ciebie? Kolejka zaklepana czy spontan ? 😀

    Pimka, super ze masz już termin :)

    Ja dzisiaj miałam dziwny dzień , totalnie nie mój . Zaczęło się normalnie , a potem klucie w szyjce i to kopanie Małego , takie inne trochę 🤔 czulam go nisko .. trzy razy w toalecie , czyszczenie organizmu czy co ? Powiem Wam , stresa miałam trochę .. nie Wierze , ze miałabym to szczęście i szybko akcja się rozpoczęła i zakończyła , raczej jakieś coś przepowiadające chyba .. ale dzisiaj po raz pierwszy , pomyślałam ze chyba nie dam rady .. 😬🥺 obym się myliła .
    Oby jutro był normalny dzień :)

    Przepraszam jął kogoś pominęłam z jakimś ważnym wpisem , nie potrafię wszystko zapamiętać :)

    jaina_proudmoore, MyŚliwa, dobuska, Aga12345, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka, mam nadzieję, że nic bardzo złego!❤️

    Nisia, nie wiem, do kiedy mam brać neoparin, nie zapytałam na ostatniej wizycie 🤷🏻‍♀️

    Aneta8 lubi tę wiadomość

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri- gratulacje! Pierwszy SN na baszym wątku! Szkoda, że musieli Cię ciąć, ale mam nadzieję, że zrobili to dobrze i szybko się zagoi! Piekna waga. Odpoczywajcie!

    jaina_proudmoore - z płytkami/gresem to teraz jest o tyle fajnie, że możesz kupić takie przypominające drewno i panele. Niby płytki są zimniejsze niż tworzywo sztuczne/drewno, ale to zależy od użytkowników. Zawsze gdzieś można machnąć dywan albo chodnik (np przy kanapie i przy wejściu/balkonie/tarasie). Albo chodzić w skarpetach/klapkach. A posprzątać sporo łatwiej.
    Szyjka - lekarz zbadał ręcznie, że rozwarta na pół opuszka. Nie robił USG, bo w czwartek na przyjęciu było. Liczę, że w poniedziałek będzie robione.
    Ale czuję wzmożoną aktywnosc w dole, co chwila coś kłuje, ciągnie, drąży i ciąży.

    dobuska - warunki w szpitalu są świetne! Codziennie myją łazienki, kilka razy dziennie zmieniają worki na śmieci, woda pod prysznicem gorąca.
    Z jedzeniem - monotonnie, ale smacznie. Tylko po prostu nie do konca cukrzycowo. Śniadania rozdzielam na pół: pierwsze jem ze swoim chlebem (+ z talerza dobieram sałatę, wędlinę, masło), drugie już z tym od nich ( plus z talerza pomidora i ser - wczoraj był twaróg dzis serek wiejski). Na obiady - jak patrzyłam na rozpiskę to połowa odpada - codziennie ziemniaki albo ryż, raz w tygodniu kasza. Do tego najczęsciej surówka z marchewki i jabłka. Plus zupa - dzis był barszcz to podziekowałam. Kolacje tez idzie podzielic na dwa, o ile jako druga zjesz jogurt. Ja se dorzucam przemycone jabłko i jest git.

    O 6 budza na pomiar cukru a śniadanie robia po KTG o 8.
    Tylko łóżka niewygodne. Ale co zrobisz?

    Także krzywda mi sie nie dzieje. Nuda, stupor, humor szpitalny, ale nie jest źle :-).
    Już tak liczę, że już prawie niedziela, po niedzieli poniedziałek, a to już połowa pobytu.

    Widziałam kilka kobitek po porodzie - dbaja o nie, co chwile zagadują, wypytuja o laktację (ale najpierw pytaja czy sie w ogóle karmi piersią). Dzieciaczki wożą w mydelniczkach na badania :-).

    Personel w wiekszosci młody, energiczny i pogodny. Przy niemal każdym KTG o coś zagadują:-).

    Na 1 KTG w przychodni wręczyli mi do poczytania księgę karmienia - tak dla zabicia nudy. Powiem tak - ciekawa, choc ocieka propagandą - np tekst o tym, że wystepuje tak naprawde bardzo niewiele przeciwwskazań do karmienia piersią, a w kolejnym zdaniu, że każda mama może karmić piersią! No, troche sie to nie spina.
    Megg wrote:
    Jestem kompletnie psychicznie nie gotowa ale co zrobić juz sie dzieje :D
    Zupełnie sie nie dziwię - troche wcześnie jak na Twoj tydzień. Ale nic sie nie martw, co ma być to będzie - na pewno sobie jakoś poradzicie. Trzymam kciuki za pogodny personel i bezbolesna akcje :-*.


    Neoparin, Clexane mam brać fo porodu. Jak sie zacznie nagle, a wypadnie akurat dawka to nie brac. Przed planowanym cc z kolei lekarz powinien powiedziec (lubia min 3-7dni przed odstawiać)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 18:22

    jaina_proudmoore, Alfa_Centauri, Gosia Rumi, mk_bambino, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

‹‹ 584 585 586 587 588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ