X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Kasiu, jakie masz schematy dotyczące prowokacji? Małe ilości przez kilka dni? Ja wczoraj zjadłam żółtko i nie wiem czy dzisiaj zjeść kolejne czy odczekać chwilkę. Ja już się chyba o to pytałam albo mam déjà vu 🙃

    Sporo dobrego słyszałam o słuchawkach eci peci. My jedziemy na wesele we wrześniu i na pewno jakieś kupimy. Po tej imprezie biegowej w sobotę doszłam do wniosku, że chyba jednak Openera odpuszczamy.. z wielkim bólem, bo kocham Chemicznych..

    Dobuska, takie małe a już nas wnerwiają, a co to będzie za kilka lat! 🙃 no i super, że chwilowo spokój od szczepień! Zastanawiałam się nad tym na meningokoki i jakoś też sama nie wiem.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, dobuska lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska ślub teraz, chrzest w niedzielę, jutro też święto, ale ty się w kościele nabędziesz! Jak babcia jakaś, prawie codziennie! 😋. Współczuję takiej trudnej nocy.

    My zaraz zbieramy się na szczepienie, małego pewnie zważą i zmierzą dokładnie przy okazji. Może nam lekarka coś poradzi na kaszel który męczy małego od 3 tygodni. Już raz z nim byłam u lekarki ale niestety leki nie pomogły za bardzo.

    Dziękuję za polecenie oleju kokosowego na ciemieniuchę! Chyba anSan89 polecała 😘. Szczerze mówiąc nie wierzyłam że pomoże, bo specjalny produkt nie pomógł ale uznałam że w sumie co mi szkodzi, olej w domu jest to spróbuję. No i faktycznie pomogło! Może nie jest idealnie ale widać znaczną poprawę. Dodam jeszcze że tylko smaruję tym olejem, nic nie wyczesuje bo mały miał już taką biedna tą skórę na czole że nie chciałam go dodatkowo męczyć.

    Dziękuję za odpowiedzi na temat karmień, byłam ciekawa jak to u was wygląda. Troche się martwiłam że jednak te karmienia za krótkie bo jednak 10 minut to po 5 na cycka (u mnie nadal zjada dwa) ale mnie uspokoiły wasze wpisy że u was podobnie.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, dobuska, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, moja mała też zjada z dwóch :) Wcześniej jak karmiłam tylko z jednej piersi, to druga po tych 4-6godzinach przestoju była szalenie twarda i nabrzmiała. Nie wiem czy wielkość piersi ma tutaj znaczenie, ale ja mam je dosyć drobne :) Powodzenia na szczepieniu :)

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Oooo ja też myślałam o tych słuchawkach, bo 15 sierpnia kolejne wesele i nie wiem co zrobić. Bardzo chciałabym pójść chociaż na chwilę. Może faktycznie te słuchawki to nie jest zły pomysł.
    Ehhh, no jutro święto, ale ogólnie u nas w regionie tak nadrabiają wesela po pandemii, że w każdy dzień tygodnia już są :D
    Moje kuzynki korzystały z tych słuchawek i były zadowolone
    Na pewno to jakiś sposób,by trochę pobyć na weselu 🙃
    Oj to prawda,trzeba nadrabiać stracone przez pandemię imprezy

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana prowokację mam robić na każdy produkt przez tydzień
    Tylko w sumie alergolog nie powiedziała jak robić z tym jajkiem, najpierw żółtko,ale nie wiem jak z ilościami. Muszę doczytać w necie
    Myślę,że powinnaś codziennie jeść
    He he coś tam już pisałam o tym,ale już sama nie pamiętam co 😁🤣

    Falk ojej,oby ten kaszel to nic poważnego 😚

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu. Mały był dzielny, tylko na moment zapłakał przy ukłuciu. Pani doktor stwierdziła że ten kaszel to od śliny, że nie ma opcji że mu się to tyle utrzymuje więc tyle dobrze. Przybiera ok, mamy już 6400 i 61 cm.

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8, AnSan89, Jeheria, dobuska lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech ja próbuje zapisać nas na szczepienie (bo przez chorobę mamy już opóźnienie) a nie ma żadnych dostępnych wizytę na NFZ w naszej placówce 😒
    Mały wczoraj przeszedł sam siebie w drzemkach. Po wstaniu ok 8 działał w sekwencjach półtoragodzinnych. Aktywność-drzemka-aktywność-drzemka 😆 nigdy tyle nie spał i zazwyczaj chodzi na nie po ok 2,5-3 h aktywności 😄 potem pojechaliśmy do cioci z zaproszeniem na chrzciny to tylko zdrzemnął sie w drodze i już do nocy zabawa, zasnął ok 22 😳

    jaina_proudmoore, AnSan89, Jeheria, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, miłego dnia i długiego weekendu 💝💝💝niezależnie od planów.

    @Aneta- naszemu tez się to zmienia i czasem po 1.5 h idzie na drzemkę. Oczywiście po jedzeniu. Ostatnio wkładam go do wózka, daje smoczek i sobie tam śpi 😴
    @Falk - miałam pisać o tej ślinie.
    Cześć wypływa a cześć pewnie spada na tylną ścianę gardła i drażni.
    Nasz tez miał taki kaszelek przez kilka dni raptem.
    @Stokrotka - napiszesz mi co to za królika ma Wiktorek? Mężowi się bardzo spodobał. 🙃
    @Kasia - powodzenia z prowokacjami. Co ty w ogóle jesz w ciągu dnia? Przy tylu ograniczeniach to podziwiam 💪
    @Joana - tez chce kupić te słuchawki. Przydadzą się na jakieś imprezy sportowe itp.
    Tez uważam, że niektóre aktywności trzeba na razie odpuścić z racji na wiek małego, ale jeszcze będzie pięknie.. wspólne wyjazdy jak bd chodził czy zabawy, wyjścia do zoo itp.
    Już widać jak dzieci się zmieniają z dnia na dzień 👶💪🍼
    @Dobuska - masz racje okres plus karmienie to zło… 🤨🤡😢
    Za dużo według mnie na jedna kobietę. Powinien być jakiś reset systemu od okresu na ten czas 🤣
    Ja miewałam migrenowe bóle głowy .. także widmo okresu mnie przeraża tyle powiem.
    @AnSan - a kiedy ostatni raz widziałaś śnieg? 😇😃🙉

    Mnie w niedziele wieczorem złapał jakiś ból pod żebrem, źle spałam i obudziłam się spocona i odkryta.
    Musiałam kopać męża, żeby małego odłożył, wczoraj to samo. Dziś już całe szczęście przeszło.
    Wczoraj mąż zaoferował się do uśpienia małego w wózku, … zadzwonił do dwóch klientów.. mały się rozbudził. Potem był problem wieczorem z zaśnięciem. Nie był głodny, chciał spać i nie chciał spać. Zjadł 100 ml mm i potem w ryk i na cycka, dociągnął jeszcze z piersi i padł ok 21.20.
    Nocą przy przebieraniu to dzikie ryki odczynia. Obudzi sie i chce jeść, Pielucha mokra ale co tam. To już nie jest płacz ale dosłownie wrzask 😢🥶👀mam problem, żeby go sprawnie ubrać bo macha nogami i bierze miednice do góry. Denerwuje mnie to serio 🤨dziś jadł 3x pierś i poszedł spać. Razem z przebraniem to było jakieś 40 min nocą.

    Pediatra mi mówiła, że karmienie nawet 5 minut może potrwać i mały się naje 🙃taki już urok, że nagle potrafi wyciągnąć tyle mleka ile trzeba także Falk nie martw sie 😃
    Planów na długi weekend nie mamy, jutro wyjście na obiad z małym, w piątek odwiedzić ma nas teściowa także będą nowe anegdoty 🤪🤣😳👀 w sobotę może jakiś park czy las, zobaczymy 😀na weekend znów maja być upały. Wkurzają mnie te różnice temp , dziś 18 a w niedziele 28… masakra 😝

    @Jeheria, @Ada- co u was słychać? 😘

    Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina obu teściowa nic bardzo nie odwaliła,ale jak ona coś zrobi to później śmiesznie to czytać 🙃
    Trzymam kciuki za spokojne odwiedzili
    Dzięki 😚
    Na śniadania to owsianki na wodzie albo napoju roślinnym
    Roślinne jogurty, bezglutenowe muesli
    Wafle ryżowe z powidłami lub innym dżemem
    Obiady to zupy, kasza gryczana lub jaglana, mięsko,warzywa,kanapki z pastami warzywnymi,sprawdzona wędlina lub domowa

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina w tym i w zeszłym roku mieliśmy po jednym dniu śniegu. Nawet udało nam się na szybko bałwana ulepić😁 Od 2015 do 2021 roku śnieg widziałam tylko w tv i necie. W związku z tym moja najstarsza córka dotknęła śniegu pierwszy raz w wieku 6 lat🙈 Na północy kraju, w górach śnieg jest co roku, ale u nas w centrum jak pada śnieg to jest wieeeeelkie wydarzenie😁
    Oby Ci ten ból przestał dokuczać i teściowa nie na odwalała.

    Kasiastaraczka a Ty sobie sama dobierasz jakoś składniki czy masz jakąś rozpiskę, którą się kierujesz? Ja to chyba bym tylu ograniczeń nie ogarnęła, żeby posiłki były zbalansowane. Już teraz mam wrażenie, że wieki w kuchni spędzam, a jakbym miała dla siebie jeszcze osobne jedzenie robić to masakra. A słodycze to jakieś jesz?

    Dobuska trzymam kciuki, żeby dzisiejsza noc była lepsza.

    Niutek jak tam z apetytem u Twojego starszaka? Bo moja najmłodsza w ostatnich dniach z łakomczucha zrobiła się niejadkiem. I nie wiem czy to "ten wiek tak ma" czy co jest grane🤨

    Mały śpi, a dziewczynki poszły do babci pobawić się lalkami Barbie. I teraz pada to odwieczne pytanie- wykorzystać czas na ogarnięcie domu czy się zrelaksować...🙈😁



    jaina_proudmoore, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie mam kiedy odpisac Wam ale caly czas poczytuje.

    Tak Mateusz obraca się na brzuch przez dwa boczki, gdzies po tygodniu zaczal na ten drugi i teraz czesciej wybiera ten drugi. Na poczatku obracal sie troche przez odgieta glowe ale teraz juz jest dobrze, wlasnie te pierwsze obroty moga byc takie slabe jakosciowo, tym bardziej ze on ma te obnizone napiecie i szuka kompensacji.
    Cwieczenia na brzuszek to dzwiganie nozek do gory, trzeba dac jakas zabawke na wysokosci pepka, duza pilke albo samemu sie pochylic i te nozki zaczepic o nasz brzuch, samemu tez te nozki mu podnosic aby zalapal.
    Poza tym Mateusz pieknie pivotuje, ale zazwyczaj w jedna strone tez, otworzyl juz dlonie w pozycji na brzuszku i ma daleko wyciagniete raczki i siega juz na brzuszku po zbawki i przyciaga do buzki. czesto opiera sie na samych dloniach juz. Na brzuchu potrafi juz dluuugo lezec, lubi. Od tygodnia pierdzi ustami, robi bąble. Drapie rozne faktury gdzies ponad miesiac.
    Fizjo powiedzila ze koniecznie jak bedzie mial 6mcy musi wystapic wysoki podpor, bez tego ani rusz do dalszego rozwoju, ja to wiem bo od tego zaczyna sie pozycja czworacza a potem siad, nastepnie czworakowanie. Dlatego gdyby taki podpor nie wystapil to mam sie zglosic.
    Jaina rd zaczne gdzies za miesiac jeszcze nie wiem kiedy pewnie bedzie to spontan. W lipcu 3 tygodnie bedzie ze mna Macius bo zlobek nieczynny, moze wtedy to bedzie patrzyl jak brat jje. No ale najgorzej ze On nie siedzi sam ale ktore dziecko w tym wieku siedzi... moj Maciek mega szybko sie rozwijal a usiadl sam na rowno 6 miesiecy (pare dni przed skonczeniem). Wysoki podpor robil jak mial 4mce i tydzien wiec juz wiadomo ze Mati siadzie pozniej. Dzieci srednio same siadaja na 8mcy.
    Mysliwa z tymi siatkami to wlasnie moj pediata ma te malo rystrykcyjne. a wg tej aplikacji co wspominalam to są siatki WHO i nawet grupa o kp na fejsie opiera sie wlasnie o tą aplikacje, a tam siatka bardzo rygorystyczna. A niby who, to ja nie wiem jaką ma moja pediatra.
    Co do obrotow z brzuszka na plecki tak jesli jest prawidlowy obrot to ok a z tego co pamietam taki obrot jest gdy raczka jest w calkowitym wyproscie, nozka po przeciwej stronie obrotu w zgieciu i wtedy maluszek kladzie glowke na ta wydluzona reke.
    Wiecie ile ja razy juz mam doła ze bym dała te mm... ale ta cholerna alergia. nie doczekam sie kiedy bedziemy juz calkowicie na pokarmach stałych. Mam nadzieje tylko że Mati bedzie miał apetyt. Wiele moich kolezanek mowilo ze pozniej jest tez ciezko z kp szczegolnie w nocy i bardzo ciezko odstawic, ze same z drugim dzieckiem zrezygnuja w momencie rozszerzania diety.
    Co do karmien to u Nas wyglada to tak ze pije do kazdej drzemki z 20 minut nawet i czasami steka podczas drzemki i musze dospac cyckiem, w rezultacie w czasie aktywnosci pomiedzy drzemkami je raz z 5-10 minut. W nocy nie wiem bo z reguly nie patrze na zegarek bo wtedy sie rozbudzam ale ostatnio (juz mi sie miesza) to chyba co 1,5-2h a nad ranem nawet co 40minut z tymze niestety po karmieniu czesto nie umie zasnac i musze go ponosic, pobujac, nad ranem to nawet cyca nie chce widziec bo najedzony po calej nocy. Ciezkie to bo karmie na lezaco wlasnie aby nie wstawac a i tak musze wstac pobujac... Czasami rano nawet nie uda mi sie go dospac np dzis o 4 i do 5 leżal, ja obok. Dopiero po 5 ponownie probowalam dospac i wstal 6:40. Teraz tez spal na drzemce juz godzinke i jeczal to pobieglam dospac cycem, szum chodzil i co On nie glodny juz i oczywiscie wpadl w szał, wiec probowalam dobujac ale po 5 minutach ryk jakby ze skory obdzierali z zamknietymi oczami to wtedy pasuje...budze go i koniec.
    Bylam przedwczoraj u pediatry bo goraczkował 2,5 dnia co 7-8h. Wystraszylam sie troszke ze moze cos powaznego ale wszystko ok, pediatra potwierdzil ze to na pewno zeby ale nadal nic sie nie przebiło. Swoja droga jesli on tak przechodzi te zwykle siekacze to co bedzie dalej? Az nie chce myslec. Dostalismy skierowanie do laryngologa bo czesto ma katar szczegolnie na podworku.
    Wczoraj bylam u mamy to moja mama przyznala ze Mati jest bardzo wymagajacy, glownie wlasnie chodzi o te zasypianie i ten przerazliwy placz a wrecz krzyk podczas gdy nie może zasnąc. Dlatego usypiam go na lezaco karmiac aby juz go niegdzie nie odkladac bo sie nie da. Najgorzej wlasnie jak nie jest glodny to juz nie possie cyca do zasniecia i trzeba bujac. A wtedy najczesciej placze.
    Chrzciny mamy 17 lipca juz ustalone. Obid u mnie w domu, zamowie catering. Mamy duzy ogrod, basen i plac zabaw dla dzieci, trampoline to bedzie fajnie, rodzinnie. Bedzie tylko rodzenstwo z dziecmi i dziadkowie.
    Kasia super ze prowokacja sie udaje. Oby u mnie przeszedl przynajmniej ser zolty .
    Jaina pytalas o drzemki to klade go jak ziewa, to jest z reguly 2h po wstaniu z poprzedniej drzemki.
    Podziwiam Was ze wybieracie sie na wesela, ja z moim czortem boje sie wszedzie wychodzic, ze mi zrobi wlasnie taka awanture z tym swoim placzem.
    Dobuska wiem co czujesz jak sie denerwujesz na Mala... ja chyba mam to co noc, jestem taka zmeczona a musze wstac i bujac, bujac... czasami w zlosci odloze Mateusza placzacego na lozko aby ochlanac. Taka jest prawda niestety o macierzynstwie. Ono jest bardzo ciezkie. A na insta widzimy tylko wszystko w slodkich barwach a tak nie jest. Jako staraczki tez koloryzujemy te macierzynstwo bo go nieznamy, a jest bardzo ciezko, co nie oznacza zeby nie posiadac dzieci. A to juz ostatnie szczepienie serio? Ja mam w 24 TŻ przypominajke -3dawke DTP i Hib i druga polio (5-6mz) a potem 7mz wzw b jeszcze i potem na roczek mmr. Ale mialas stresa z tym wejsciem do mieszkania, tez bym sie wystraszyla ale mysle ze to sasiad.
    AnSan ale u Was upaly szok.
    Ja jeszcze nie mam okresu chodz lekarz mowil 24 kwietnia ze jajniki buchaja ale co z tego jak endometrium mialam 2mm a to jak menopauza.
    Kasia u mnie tez w tym tygodniu kupy brzydkie ale jadlam duzo orzechow, pomidory i truskawki. Same alergeny. Zobaczymy jak waga jeszcze w sobote. Nie chce rezygnowac z kolejnych rzeczy.
    Aneta uff z ta cena, niepotrzebny stres..co do wagi to mysle ze tak moze byc, nieraz mój starszak, choc na pokarmach stałych juz jak byl chory, mial jelitowke to wrecz chudł. Potem szybko nadrabiał.
    A ja jestem jakims dziwnym przypadkiem, mam endometrioze 1 stopnia, zmiany zostaly skoagulowane podczas laparo a zawsze mialam skape miesiaczki i cienkie endometrium.
    Boże Stokrotka Ci Twoi rodzice serio niepoważni, z tą zmianą imienia...
    Niutek ja bonem turystycznym zaplacilam za urodziny Maciusia w sali zabaw :)
    Mysliwa dobrze ze juz wyniki ok, a teraz jak macie zelazo to moze Balbinka bedzie miala lepszy apetyt i jeszcze wiecej bedzie przybierac. Znam ten ból jak dziecko placze tak mocno :(
    Mi brakuje bardzo wieczorow z mezem ale jestem tak padnieta przez te noce ze ide spac ok 21 niestety.
    Dobuska u nas chyba tez ten odruch wypychania zanika. Dalam Matiemu 2razy wode z doidy, oczywiscie wylewala sie z ust ale był ciekawy. No wess powiedz jak było z tym brokulem? :D
    Joana Ty to masz złote dziecko! DObrze się rozwija, dobrze spi, super wspolpracuje poza domem. Zazdro! Z takim bobo to szybko mozecie starac sie o drugie :)
    Jaina jak Ty to zrobilas ze Aleks zaakceptowal smoka? :O Jakiego uzywacie? Ja caly czas probuje bo jestem smoczkiem dla Matiego podczas drzemek :/ hehe czekamy na nowe teksty tesciowej po weekendzie :D widze ze nie tylko u mnie takie dzikie wrzaski w nocy.
    Przedwczoraj pojechalismy z mezem po Maciusia do zlobka razem, wyobrazcie sobie ze Mateusz pol godziny sie darl, wzielam go nawet na rece czyli wyjelam z fotelika i to nic nie dalo, cycka troche pociagnal i tyle, to byl jakis dziki szał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2022, 19:22

    AnSan89, jaina_proudmoore, Aneta8, dobuska lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 804 1985

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan mój je kilka rzeczy tylko: kaszę manną z bananem na mleku kozim, suche bułki bez masła,naleśniki bez jajka na mleku kozim z dżemem, rosół z makaronem i ziemniaki z sosem. Nie chce jeść warzyw, a z owoców przejdzie tylko banan i nektarynka. Je sporo tylko bardzo monotonnie. Jak podaję ziemniaki to mięsko muszę chować pod nie,bo inaczej jak widzi to nie zje. Cały czas proponuję mu coś innego, ale nie chce nic innego jeść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2022, 18:29

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina ten ból to może nerwoból? Może magnez pomoże ?
    A w nocy to Małemu nie musisz zmieniać pieluchy. Może się nie wybudzi wtedy mocniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2022, 19:29

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Człowiek nie ma nawet kiedy napisać tyle jest do ogarnięcia. A na forum dzisiaj ruch👍

    Jeśli chodzi o liczbę karmień to ja już nie licze ale duuuzo. Więcej niż kiedyś bo teraz albo upały albo młody po szaleństwach na macie poci się/ męczy/ robi kupę i musi się napić albo coś zagryźć 😉 ale zazwyczaj krótsze niż kiedyś- 6 do 15 min w większości.

    Kasiu, ja to narzekałam w ciąży na tą dietę cukrzycowa ale u Ciebie to już masakra. Obyś jednak mogła wrócić do większej ilości produktów.👍

    Joana, trzymam kciuki 👍

    Aneta, mój dzisiaj też dużo drzemał. Może to pogoda?

    Jaina, to ten królik https://m.ceneo.pl/97693117;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147420742&gclid=Cj0KCQjwhqaVBhCxARIsAHK1tiOvjDeeH9D6yvZpJJK7XVRdPCyPZnhcguKF5mh8VD8tMutIeY_6LIAaAli1EALw_wcB
    Na żywo wygląda lepiej 😉 ubranko jest z lnu więc na plus. U nas mega się sprawdza. Młody z nim drzemie, zabiera na spacery i się bawi. Gryzie stopy i uszy. A jak śpi trzyma za rękę. Szkoda że narazie nie zastąpi mamy chociaż na część nocy😁
    Kurcze, mnie czasami łapią różne bóle jak śpię ciągle w jednej pozycji. Ale u Ciebie to raczej co innego. Oby już się nie powtórzyło.

    Jeheria, znam te krzyki. Młody od jakiegoś czasu krzyczy w nocy jak np wstaje do WC. I to jest właśnie taki rozdzierający krzyk przez sen jakby. Oczy ma zamknięte a jesli je w końcu otworzy to nawet śmiać się potrafi 🤷
    Ciężko masz z tymi bąblami. Z tego co pamiętam to pisałaś że przy pierworodnym poprawa była po 5 m-cu. Oby teraz też tak było👍

    Kupiłam młodemu gryzaki- grzybka i wiewiórkę. Już je dzisiaj wypróbował 😉 z tym grzybem to się uśmiałam bo najpierw ssał ta biała podstawkę 😁 a śliny mu tyle nakapalo że szok. No ale on mega się ślini. Wiadro by chyba można uzbierać...

    Miłego weekendu drogie mamy😘 my jutro świętujemy 5 miesiąc życia naszego Slodziaka🥰


    Aneta8, jaina_proudmoore, Jeheria, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2670 4259

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan byłam u dietetyczki, więc mniej więcej ogarniam plus suplementy
    Moje słodycze to przede wszystkim wafle ryżowe z dżemami i czasami jem chałwę z krukam

    jaina_proudmoore, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia a ciasteczka owsiane? Są w biedronce bez bmk. Podobno oreo też nie ma bmk ale nie wiem jak z glutenem. No i chałwa, sezamki. Lody sorbety.

    jaina_proudmoore, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Maćkiem było lepiej po 5 tym miesiącu odnośnie samozasypiania, drzemki w dzień się wydłużyły. Tyle że On butelkowy i smoczkowy. Mateusz za Chiny nie chce smoczka ;(
    Maćka odkładam do łóżeczka, smoczek szumis i zasypiał. Tu tak nie będzie bo Mati pije mleko przed drzemka. Chciałabym tylko aby podczas drzemki spał sam. A nie że muszę latać co 5 minut z cyckiem. No i aby mi nie wrzeszczał bo to mnie dobija.
    A jak dziewczyny usypiacie poza domem jak zazwyczaj przy cycu zasypiaja? Karmienie i do wózka? Nie płaczą?
    Stokrotka a Wiktor to tak pełza na brzuchu czy plecach? Też pewnie kupię taki bok do łoża naszego aby nie spadł. Myślę że jak będą nasze dzieciaki jeść stałe posiłki to mniej z piersi będą jeść. Przynajmniej za dnia. Mateusz obudził się dopiero po 23 na cycka. Sukces🤣

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, AnSan89, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria, Wiktor w nocy przesuwa się na plecach. Zakładam że odpycha się nogami albo ode mnie albo od materaca. I to wystarczy. A w dzień to na brzuchu zasuwa: pivoty i czołganie się. Powoli do przodu 😉 albo do tyłu 😁

    No ja na bank kupuje po chrzcie to zabezpieczenie do łóżka. Teraz to przez to że łóżko jest przy ścianie to nawet nie mam jak młodego do łóżeczka odlozyc. I calutka noc śpi z nami. A część mógłby spędzić sam. No ale jak śpi to zanim ją się wyczołgam i jego wyciągnę to się budzi. Swoją drogą muszę kupić już drewniane łóżeczko. Bo to z Chicco ( to co było dostawką) jest tylko do 6m/ 9 kg. A młody ma już 5 m-cy/ ponad 7 kg.
    Kiedyś mi się wydawało że 63 m2 to jest wystarczająca wielkość mieszkania na 3 osoby. Ale teraz jakoś tak nam ciasno😁

    jaina_proudmoore, AnSan89, niutek87, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej drogie mamy,
    Miłego dnia 💝💝💝
    Mój zaszalał i spał od 21.30 do 7 rano bez przerwy 👀🙉
    Ja się sama obudziłam o 3 i potem 6.30 - żeby mleko zebrać laktatorem bo miałam jak balony. W 15 min zebrałam 150 ml mleka 🙉z czego z prawej piersi 2x więcej leciało.
    @Jeheria - mam nadzieje, ze poprawi się u ciebie niebawem. Zmęczysz się z małym niemiłosiernie. Mam nadzieje, że wynagrodzi ci to w przyszłości potem. 💪
    Ja dałam Alexowi różne smoczki, polubił jedynie Lovi 0-3 ale nie od razu.
    Smoczka załapał dopiero jak dostał gryzaka Mombella grzyba.
    Tego gryzaka teraz nie daje bo miałaś racje, mały bawił się potem piersią 🤨
    Ja wychodzę z małym na spacer czy inne sprawunki w godzinie jego drzemki, najedzony i przebrany, po 10-20 min zasypia sam w wózku, czasem ze smoczkiem czasem bez 🤷‍♀️Gondola już go nie parzy w pupę i dobrze. Jak przebudzi się to rozgląda się i jest spokojny, a początkowo nie szło z nim gdziekolwiek wyjść przecież bo w gondoli się darł. Ja bym i tak próbowała do skutku, może załapie w końcu. Smoczki były wszelkie u nas i tylko jeden się przyjął. Jednak w aucie to ułatwienie 👀💪
    @Stokrotka- dzięki za namiar na krolika 😘
    Nasz ma takiego kotka pluszowego ale ten kotek ma długie nogi i ręce i boje się, że go zje kiedyś 😝
    @AnSan - ja bym wybrała odpoczynek 😘☀️👌

    Stokrotka 86, Jeheria, AnSan89, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek czyli spadku apetytu nie zauważyłaś. Może w takim razie moja córka przez upały nie chce jeść🤷 Ona jako tako problemów z jedzeniem nie miała. Jest bardzo aktywna i pożerała dosłownie wszystko, chociaż czasem niektóre warzywa też chowam pod innymi składnikami posiłku.
    Twój synek ma alergię na mleko krowie, dobrze pamiętam? Wydaje mi się, że ta monotonia mu z wiekiem przejdzie. Zauważyłam, że czym dziecko większe tym łatwiej daje się przekonać do rzeczy których wcześniej nie jadło. Kiedyś serwując danie z marchewką i groszkiem jednej córce musiałam wybierać groszek z talerza a drugiej marchewkę🤦 Najstarsza je teraz wszystko oprócz kalafiora i bakłażana🙂

    Kasiastaraczka ja bez czegoś słodkiego do kawy bym nie przeżyła🙈 Choć ograniczyłam słodycze bardzo, bo w pewnym momencie po porodzie zastępowały mi posiłki🤦 szybciej otwiera się batona niż robi kanapkę🤷

    Jeheria trzymam kciuki żeby te zęby się w końcu pojawiły, a Ty miała okazję trochę odpocząć. U moich dziewczynek zawsze raban był przy pierwszych zębach. Kolejne pojawiały się niemal niezauważalnie. Oby i u Mateuszka tak było🙂

    Stokrotka-bardzo mobilny ten Twój maluch😁 Oj przy dzieciach mieszkanie szybko robi się za małe, a jak się zacznie się kolekcjonowanie zabawek to już w ogóle...🙄 My mamy 85m i cały czas rozglądamy się za czymś większym, bo jak mały podrośnie to już się z łóżkiem w pokoju dziecięcym nie zmieści.

    Jaina- postawiłam na aktywny odpoczynek. Ogarnęłam koty, a potem był aerobik🙂

    Mój maluch płakał w nocy, chciałam go wziąć na ręce ale jakoś go złapać nie mogłam. W końcu włączyłam latarkę w telefonie, a tu zamiast głowy nogi🙈 dlatego nie mogłam go wyjąć po ciemku😁 Nie wiem jak on nawet znalazł miejsce żeby się przemieścić,bo jego łóżeczko z tych mniejszych a on już taki długi jest🤷🙂

    Słonecznego dnia wszystkim🌞☺️


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2022, 09:35

    Stokrotka 86, niutek87, jaina_proudmoore, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

‹‹ 756 757 758 759 760 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ