X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliii, popieram to co Kookosowa mówi.

  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też, jeśli dziecko potrzebuje jedzenia to trzeba mu je dać.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie wyklniecie, ale ja się nie zgodzę. Dzieci tak samo są różne- jedne by tylko jadły, inne są niejadkami. To że dziecko chce cały czas jeść nie znaczy, że cały czas potrzebuje i trzeba mu cały czas dawać (szczególnie jeśli są grubiutkie!),dla mnie to tak samo, jakby w ogóle nie karmić dziecka, które z kolei nic nie je. I jedno i drugie może się odbić na zdrowiu. Dzieci też obrastają w tłuszcz, potem z nadwagą mają problemy ruchowe, co z tym idzie rozwijają się dużo wolniej i już na starcie organizm jest przeciążony nadmiarem tłuszczu. Tak więc oczywiście, lekarka nie będzie bawić dziecka w nocy, ale może wie jakie są konsekwencje przekarmienia. I nie piszemy tu o lekkich odchylach wagi, bo tak samo dzieci z natury są jedne chudsze inne grubsze, ale o już rażącym przekroczeniu wagi. Ma kwietniowkach była dziewczynka na kp 6 m-cy 11 kg !!!! Pulpet. Prawie się nie ruszała, a mama, że na kp nie można przekarmić i nie widzi problemu. No ludzie 🙄

    sunshine 03 v.2.0 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak więc biorę na klatę wyklniecie, ale naprawdę warto czasem trzeźwym i obiektywnym okiem spojrzeć, a nie iść w zaparte.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli pisze że daje małemu 130-150 ml. Widzę że jest z 18.10. Nasz Czarek jest tydzień młodszy i też tyle je. I waży 6,3 kg.Oli- a co ile małego karmisz?
    Jupik- no ale raczej nikt tu nie pochwala przekarmiania i doprowadzenia dziecka do problemów ze zdrowiem.

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że wszystko ma dwie strony. Też czasami widzę małe dzieci, które są obrośnięte w tłuszcz i widać, że ewidentnie za dużo jedzą. Wtedy rozumiem ograniczenie jedzenia. Ale ograniczać bo nie pasuje do jakiejś tam tabelki to już nie rozumiem. Tak samo 2 tygodnie wcześniej nas pediatra wysyłała na usg przezciemieniowe żeby sprawdzić czy mały nie ma wodoglowia, bo wielkość głowy ma na 90 centylu. Radiolog trochę był w szoku bo mały wygląda normalnie tylko po prostu jest cały duży,lacznie z głową.
    Mały je jak z zegarkiem w ręku co 3h.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa - ale super,że juz jesteście w domku! ❤️
    Z racji wady Bartusia macie jakiś specjalnych lekarzy? Jaka terapie będziecie zaczynać ?

    Jupik - moja siostra cioteczna miała 6m i ważyła 11kg 😏 nie miała problemu z przekręcaniem, raczkowaniem i chodzeniem. Jak już zaczęła chodzić waga się zatrzymała, dodam,że teraz jest wysoka i szczupła 😉

    Olii - Ignas urodził się duży, więc dla mnie to normalne,że będzie ważył więcej niż dajmy na to taki 2.5 kg bobas 😏 ja myślę,że na tym etapie nie ma co zmniejszać mu pokarmu 🤷

    Moni - gratulację -6,5kg 😁💪 ja nie mam wagi, ale mam wrażenie,że już mi spadło, aczkolwiek chudo się nie czuje 🙄
    Nawet mam myśli,żeby poćwiczyc 😂 ale tak jak mi się nie chce to ooo. W połowie lutego planuje zapisać się na zajęcia mam z dziećmi - zobaczymy co z tego wyjdzie 🤭😁

    Ale mamy słodziaki na grupie! 😍❤️

    moni05 lubi tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, ze prawda jak zwykle po środku. Osobiście nie widzę możliwości, jak miałabym ograniczać dziecku mleko, bo u nas też drze się niesłychanie czasem nawet o 10ml :D natomiast jak nie ma ochoty już jeść to nie ma opcji, że zje cokolwiek, wypluwa smoczek i odpycha butelkę ręką.

    Także dopóki diety się nie rozszerza nie widzę opcji na "odchudzanie" dziecka. Chyba że ktoś ma dziecko, które się nie dopomina o jedzenie, a i tak dostaje, bo rodzic uznaje, że minęły np. 2h to pora jeść i dziecko je, bo zatraciło już tą metodą samoregulacji, ile potrzebuje.
    Później warzywa są mniej kaloryczne niż mleko, więc można nimi zastępować posiłki.

    Ale zgadzam się z Jupik, bo przekarmić dziecko można i butelką i karmiąc piersią. Nie wiem skąd w ogóle pomysł, że piersią nie da się przekarmić :/ powiedziałabym, że nawet bardziej, bo dziecko traktuje pierś jako smoczek, bliskość itd. i nawet jak nie chce jeść to i tak potrzebując tej bliskości dojada więcej niż potrzebuje jedzenia
    natomiast nie widzę realnej możliwości odmawiania niemowlakowi piersi/butelki :D karmi się na żądanie i tyle w tej kwestii :)

    jak się poczyta o żywieniu w pierwszym roku życia to generalnie większość dziecki je zbyt często na dobę (chodzi o dzieci od ok. 6 miesiąca życia). Polecam 1000 pierwszych dni, ciekawie tam opisane jest wszystko :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 12:19

    aga_ni lubi tę wiadomość

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dajemy 120 ml 6-8 razy dziennie. No ale nasz bobas urodził się mały i od początku nie jadł dużo. U nas zwłaszcza jak prześpi porę karmienia to jest straszna awantura. Dzisiaj rano jak się obudził to tak się darł jakby tydzień nie jadł 😂

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mały ma 4 miesiące i 8500, tylko kp. Podaje na żądanie i czasem jest tak, że ssie godzinę zanim zaśnie. Pediatra mówi, że mimo wysokiej wagi jak najbardziej dalej podajemy na żądanie. I to prawda, że dopóki nie ma rozszerzania diety to nie ma też odchudzania dzieci. Każdy ma swój przyrost wagi. Rodziła ze mną dziewczyna, której mały miał hipotrofie, ważył 1800 gram. Jak miał 3 miesiące to ważył już 5500. To, że teraz dzieci szybko przybierają i się domagają jedzenia to nie znaczy, że tak będzie zawsze. A mnie wkurzyła moja siostra stwierdzeniem, że ja przekarmiam małego karmiąc piersią. A ona robiła dobrze podając mm i rozszerzając dietę od 4 miesiąca. Bo to już jest zdrowe.

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam dwa pytania.

    Jakie krzesło do karmienia kupić? Zależy mi żeby zajmowało mało miejsca po złożeniu, było wygodne dla dziecka i stabilne. Ikea mnie nie przekonuje.

    Gdzie jechać nad Bałtyk? W sensie gdzie można z wózkiem wygodnie pospacerować. Bo mi przychodzi do głowy jedynie Ustka.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi raczej chodzi o to, by rodzic nie podchodził taśmowo- nie da się przekarmić, niech je, nic mu nie będzie (a dziecko np.sie nie rusza, bo za grube 🙄). Nawet nie twierdzę, że Oli przekarmiasz, bo nawet nie pamiętam ile Twój maluch waży. Bardziej mi chodzi właśnie o takie trzeźwe i obiektywne patrzenie i nie generalizowanie, że jak dziecko chce to trzeba dać, bo jednak uważam, że te dzieci pulpeciki opływające tłuszczem (a jest ich coraz więcej) naprawdę mogą mieć później różne problemy i ich po prostu szkoda. I warto czasem dopuścić do siebie możliwość, że mamy jakiś mały problem z odżywianiem, któremu dobrze byłoby się przyjrzeć.
    Karoo93, no akurat u Ciebie taki przypadek, ale niestety u niektórych tak dobrze się nie kończy.
    A żeby nie było, z Kinia było odwrotnie- na cycu to ona mi w ogóle nie tyla i spadła nawet do 3 centyla..(zawsze była na 10). No i początkowo też sobie mówiłam, że widocznie taka jej uroda itd. Jajo. Jak jej wprowadziłam stałe posiłki zaczęła normalnie jeść pięknie przybrała na wadze i jest od dawna na 50 centylu. Doszłam do wniosku, że to nie była kwestia jej urody, po prostu wtedy moje mleko nie było wystarczająco odżywcze i wartościowe, w dodatku miałam go mało, i decyzja o tym, żeby rozszerzać jej dietę po 4 mcu (gdzie wszyscy trąbią, że jak kp to po 6) była najlepsza jaką podjęłam. Bo po 6 to ona już sporo rzeczy jadła i ładnie tyła. Tak więc najlepiej przyglądać się wlasnym dzieciom i zachować przy tym otwarty umysł ☺️👍

    aga_ni lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Kkkaaarrr na Bartku to sie goi jak na psie. Blizna z pierwszej operacji juz niewidoczna. Dopiero jak pokaze palcem to widza. Na mostku tez szybko sie wygoila. Juz mamy zgode spania na brzuchu.
    To wspaniale. U nas tez sie pieknie goilo, ale pamietam niektore dzieciaczki na oddziale z mocno widocznymi bliznami, nie wiem od czego to zalezy.. moze w wum ladnie zszywaja :)

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina2811 wrote:
    U nas mały ma 4 miesiące i 8500, tylko kp. Podaje na żądanie i czasem jest tak, że ssie godzinę zanim zaśnie. Pediatra mówi, że mimo wysokiej wagi jak najbardziej dalej podajemy na żądanie. I to prawda, że dopóki nie ma rozszerzania diety to nie ma też odchudzania dzieci. Każdy ma swój przyrost wagi. Rodziła ze mną dziewczyna, której mały miał hipotrofie, ważył 1800 gram. Jak miał 3 miesiące to ważył już 5500. To, że teraz dzieci szybko przybierają i się domagają jedzenia to nie znaczy, że tak będzie zawsze. A mnie wkurzyła moja siostra stwierdzeniem, że ja przekarmiam małego karmiąc piersią. A ona robiła dobrze podając mm i rozszerzając dietę od 4 miesiąca. Bo to już jest zdrowe.

    Paula, Ty znasz najlepiej swoje dziecko. Przede wszystkim spójrz na nie pod kątem ruchowym. Ja tam nie uważam, że mm jest dobre, ale tak jak napisałam, ja rozszerzalam po 4 mcu (mm akurat wprowadzałam na noc po 6), ale u mnie były wyraźne przesłanki ku temu i chwała Bogu, że to zrobiłam. A jeśli chodzi o lekarzy, też nigdy nie ufaj w 100% i szukaj jeszcze. Bo są różni lekarze, i czasem takie głupoty gadają (np.ten co Sunshine mówił, że menigokoki szczepić jak będzie mieć 2 lata 😲). Poradź się może kogoś jeszcze, kto was zna, widzi dziecko itd.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr i w instytucie matki i dziecka tez. Bo mam dwie blizny kazda z innego szpitala. Obie ładne.

    Karo mamy skierowania do laryngologa, endokrynologa i genetyka. Napewno wycisne od pediatry do neurologa i fizjoterapety. Obejrzeć nie zaszkodzi a i tak mamy ustawę i nie czekamy dlugo. Co do terapii to wwr juz znalazlam tylko najpierw ogarniemy orzeczenie o niepełnosprawni i poradnie pp.

    W sumie Bartek mi od dawna przekreca sie na brzuch. Podnosi i trzyma glowe mimo tyle tygodni leżenia wiec fizjoterapeta duzo sie nie napracuje :)

    Ja nie mowie ze jak nie je caly dzien to nie wciskac bo nie chce albo jak je prawie 24 h ma dobe to dawac. Ale skoro je te 150 i nie ulewa dobrze sie czuje i nie placzento znaczy ze tyle mu potrzeba. Dzieci obrosna w tluszcz a za chwile beda chude bo zaczna biegac. Odsyłam do piramidy Maslova. Jak nie zaspokoisz podstawowych potrzeb dziecka to nie bedzie mozliwy rozwój i poznanie. Dziecko jest indywidualnościa matka je zna najlepiej. Jedno zje 600 ml i styka a drugie 1200 i widac kiedy dziecko najedzone gotowe podbijac swiat a ktoro zje i jedyne co robi to placze i je wlasne ręce


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, prawda jest po środku. Jeśli widzimy, że dziecko ma się dobrze, dobrze wygląda to nie widzę sensu odchudzania go. Ignaś ma grube tylko policzki i drugi podbródek, reszta jest normalna 😀 ale np 2 miesięczne dziecko znajomej, nie chce być złośliwa, ale wygląda jak ludzik z reklamy Michelin. Chociaż też wydaje mi się, że ciężko przekarmić takie małe dziecko, bo jednak większość jak już ma dość to wypluwa smoczek/pierś. U nas naprawdę ciężko ograniczyć jedzenie, bo mały jak nie dostanie jedzenia na czas to płacze jak oparzony.

    Jupik lubi tę wiadomość

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Paula, Ty znasz najlepiej swoje dziecko. Przede wszystkim spójrz na nie pod kątem ruchowym. Ja tam nie uważam, że mm jest dobre, ale tak jak napisałam, ja rozszerzalam po 4 mcu (mm akurat wprowadzałam na noc po 6), ale u mnie były wyraźne przesłanki ku temu i chwała Bogu, że to zrobiłam. A jeśli chodzi o lekarzy, też nigdy nie ufaj w 100% i szukaj jeszcze. Bo są różni lekarze, i czasem takie głupoty gadają (np.ten co Sunshine mówił, że menigokoki szczepić jak będzie mieć 2 lata 😲). Poradź się może kogoś jeszcze, kto was zna, widzi dziecko itd.
    Oj ruchowo to u nas aż za szybko idzie.. Mamy problemy trochę ze zdrowiem i lepiej by było gdyby aż taki szybki i ruchliwy nie byl.. Z kp mamy o tyle problem, że jest wędzidełko do podcięcia i to, że czasem u nas wypluwa pierś to nie koniecznie jest najedzony a po prostu się męczy i musi zrobić przerwę. Rozumiem rozszerzanie diety jeśli są ku temu przesłanki ale jeśli dziewczyna wprowadza posiłki mimo, że nie musi i już w 8miesiącu daje chipsy to kiepsko trochę pouczać tak jak ona mnie.. A co do mm to sama dawałam przez 3 tygodnie bo nie miałam pokarmu więc tego nie oceniam. Po to jest żeby podawać jeśli jest potrzeba

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze apropo zębów to z ciekawości zajrzałam małemu do buźki i tam gdzie powinny być jedynki ma takie małe dwa białe uwypuklenia. Tak jest zawsze czy to może znaczyć, że już niedługo zaczną wychodzić?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Dziewczyny mam dwa pytania.

    Jakie krzesło do karmienia kupić? Zależy mi żeby zajmowało mało miejsca po złożeniu, było wygodne dla dziecka i stabilne. Ikea mnie nie przekonuje.

    Gdzie jechać nad Bałtyk? W sensie gdzie można z wózkiem wygodnie pospacerować. Bo mi przychodzi do głowy jedynie Ustka.
    Tak , Ustka ms super promenade że śmiało można z wózkiem blisko morza pochodzić, no i ul. Marynarki polskiej też atrakcyjna na spacery. Pozostaje typu Łeba, Rowy mają ciężki dostęp do morza wózkiem- o tych miejscowościach mogę się wypowiedzieć bo pochodzę z tamtych stron.

    W kwestii krzesełka to my mamy kinderkraft fini jest spoko, ale dużo miejsca zajmuje . Teraz drugi będę kupować drewniany coś w stylu safety albo baby dan ( dan chair).

    sandrina22 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    A i jeszcze apropo zębów to z ciekawości zajrzałam małemu do buźki i tam gdzie powinny być jedynki ma takie małe dwa białe uwypuklenia. Tak jest zawsze czy to może znaczyć, że już niedługo zaczną wychodzić?
    U nas u pierworodnej były takie dwie białe kreseczki ale też były mocno opuchnięte i bordowe dziąsła. Teraz Gabrsia ma tylko te kreseczki- nie widzę spuchnuetych dziąseł. Ale jak smaruje dologel to widzę że ms ulgę, już sama palcem masuje jej dziąsła i szukam czy coś się przebija

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1519 1520 1521 1522 1523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ