X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trening snu to co poleca Tracy Hogg?? Ja juz mam dosc jak ktos sie zachwyca książkami tej wariatki. A dzis czytalam jakiś fragment ksiazki o laniu dziecka. Ale myslalam ze to żarty.

    Moni super efekt. Co za dieta?? Zdrowka

    My juz w domku :) dzis nas wypuscili. Dwóchh naszych profesorów ( nawiasem mowiac jedni z najlepszych) sami dzis mi powiedzieli ze na taka wade co on mial i jak ciezko przeszedl etap poporodowy to obecne wyniki i stan musi nazwac lepszym niz swietnie.
    Kardiolodzy nas chca tylko na kontrolne echo a juz 3 dniowa obserwacja na kardiologii pewnie nam odpuszcza.
    Teraz mozemy spokojnie zaczynac rozne rehabilitacje i terapie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 20:40

    moni05, kasia1518, Cabrera, wiktoriaa, przedszkolanka:), aga_ni lubią tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remik głowę trzyma też średnio, ale wszystko jest ok z napięciem. Wydaje mi się, że bardziej będzie komunikatywny niż ruchowo rozwinięty. Tak jak ja i moja córka. Chodzenie obie zaliczylysmy w 15 miesiącu życia, ale mówiłyśmy już serio ładnie od 8... 🤣
    Tak wiec nie przekręca się wcale jeszcze, ale za to śmieje się w głos. Tak słodko... 😍 Ala śmiała się tak trochę później niż on.

    ff35ef2a114c.jpg

    kasia1518, ammarylis, Cabrera, wiktoriaa, Karooo93 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa, ale super! Śledziłam Wasze losy cały czas i bardzo się cieszę, że jesteście już w domu 😍 a dieta to żadne odkrycie. Zero słodyczy, obcięcie dziennego zapotrzebowania o 300kcal, dużo warzyw i dużo ruchu. Racjonalne odżywianie. 😊

    Kookosowa, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Bardzo słabo jeszcze, jak położę go na brzuszku to trzyma ok 2-3 minuty i już nie ma siły. Ale jak jest na rękach to trzyma głowę cały czas. Fizjoterapeutka tłumaczyła, że to przez to, że barki ma za bardzo przykurczone i dlatego na brzuszku nie trzyma, a na rękach już tak
    To u nas identyczna sytuacja. Boję się że jej wyrwe te ręce przy ćwiczeniach.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Kasia1518, a przekładasz szczepienia przez katar/charczenie, bo lekarz każe czy dlatego, że Ty się boisz? U nas mały ostatnio miał katar, kaszel i dalej się to utrzymuje tylko już mniej, a i tak kazała zaszczepić. Też się bardzo obawiałam i już sobie wyrzucam, że mogłam jej nie słychać i przełożyć dla bezpieczeństwa..
    U nas w przychodni jak ma katar czy kaszel to każe nie szczepic, raz byłam z pleśniawkami to ich nawet nie zauważyła...I od tamtej pory do niej nie chodzę, tylko jeżdżę na kwalifikacje do szczepienia prywatnie do Lublina- tam katar, kaszel, plesniawki- cokolwiek- mówi wprost- proszę nie szczepic. A to że się boję to swoją drogą, jak ma dziecko zwykły katar to nawet się nie wybieram żeby szczepic- wolę odczekać.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa, super ze jesteście juz w domku. Jesli wygoiła wam sie juz rana po operacji to poprzyklejaj młodemu plastry Sutricon, ja nie moge sie nadziwic jak one zadzialaly u Borysa. Dzieciak mial 20 szwow i rozciete 3/4 szerokosci brzucha a teraz kreseczka porownywalna z odgniotem od poduszki.

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr na Bartku to sie goi jak na psie. Blizna z pierwszej operacji juz niewidoczna. Dopiero jak pokaze palcem to widza. Na mostku tez szybko sie wygoila. Juz mamy zgode spania na brzuchu.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fbe9aa39b76a.jpg

    To blizna po dwunastnicy.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa fantastycznie, że już w domu jesteście!!

    Gratulacje też dla pierwszych ząbkujących 🙂

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoosowa, tak się cieszę 😊 od teraz juz będzie lepiej z dnia na dzień ❤️ A blizna bardzobkadnue się wygoiła !

    Moni, zapomniałam pogratulować wyniku -6,5 kg wow 😱 a ja się cieszyłam ze swojego -1,5 kg 😅 ale, ze wdrozylam codzienne treningi w domu (Stasiowi bardzo się podoba, jak mama fika na macie, pierwszy raz się wtedy śmiał na głos - tylko do dziś nie wiem, czy to ze mnie 😜??), także nam nadzieje, ze waga nie spada, bo buduje mase mięśniowa 😜

    Kookosowa, moni05 lubią tę wiadomość

  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    KasiaP, ManiaM co u Was? zaglądacie tu jeszcze?

    Cześć:) Raz na jakiś czas jak znajdę chwilkę.

    Nie mogę nadrobić, więc zawsze czytam tylko kilka stron wstecz .

    Pozdrawiam wszystkie serdecznie i dziękuję za pamięć!! :))

    U nas ok. Nosimy pieluche ortopedyczna, na razie obyło się bez ortezy, jest coraz lepiej.

    Niedługo 2 szczepienie , ciekawe ile mała już waży, pewnie z 6 kg.

    Mam nadzieję że u was wszystkich też ok 😊🤔


    oar843r8hxms7jm7.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zostało 6 kg z tych 33 co przytyłam ale od miesiąca waga stoi w miejscu :/

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine, też im powiem, że jak go nie zaszczepia zmieniam przychodnię. Meningi B są najczęstsze u dzieci do 12 mca życia (80% zachorowań), więc na chłopski rozum im wcześniej się zaszczepi tym lepiej. Na początku lutego idziemy na 2 dawkę obowiązkowych to będę z nimi dyskutować.

    Felo ładnie trzyma główkę. Nie wiem ile waży, mamy wagę, ale jakoś nie korzystaliśmy dawno. Było trochę ponad 6 kg, obstawiam że jest teraz ok.6,3. Ale wygląda dobrze, nie chudy, nie gruby, taki mój Misio Felisio w sam raz 🐻

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oluś ładnie trzyma główkę,nawet lekarka pochwaliła. I chyba lubi leżenie na brzuszku;)

    Cabrera Olek też lubi patrzeć jak ćwiczę:D to się nazywa dawanie dobrego przykładu 😂

    Moni no właśnie,ja Ci gratuluję przede wszystkim tego spadku i samozaparcia ! Brawo!!i

    Kokosowa i jak Wam razem w domku? Pewnie cudowne uczucie;)
    Co do treningu snu to ja już nic nie mówię bo mi się nóż w kieszeni otwiera jak o czy ma tak idiotycznym słyszę.

    moni05, Cabrera lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka bardzo szybko przypomniał sobie gdzie jest. Judka go zabawiala,przytulala. A radość nie do opisania. W końcu swoje łóżko, wanna i telewizor hehe

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Aaga Autorytet
    Postów: 926 954

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa cudownie ze juz jestescie w domu!! Teraz macie kontrole czy jeszcze
    Was cos czeka?

    Ja tez bardzo pilnuje zeby mloda byla calkiem zdrowa do szczepienia. U nas katar nie jest przeciwwskazaniem, a ja jakos wole wtedy nie szczepic.

    U mnie kp dziala cuda. Pierwszy raz trace na wadze bez wysilku. Wczesniej moglam cwiczyc I zarzynac sie dietami I waga slabo spadala, a teraz w zasadzie jem nieco mniej przez brak czasu, ale wszystko na co mam ochote a waga spada. Bede chyba karmic do 18-nastki hahaha :D

    Kookosowa, Zimri lubią tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:

    U mnie kp dziala cuda. Pierwszy raz trace na wadze bez wysilku. Wczesniej moglam cwiczyc I zarzynac sie dietami I waga slabo spadala, a teraz w zasadzie jem nieco mniej przez brak czasu, ale wszystko na co mam ochote a waga spada. Bede chyba karmic do 18-nastki hahaha :D

    U mnie to samo. Jem A waga w dół. Jak żeśmy byli u szczepienia to pielęgniarka do mnie żebym poszła do dr po skierowanie na badania bo strasznie schudłam i ona mnie taką w szkole pamięta. Piersi duże i trochę się brzuch rusza chodź fakt jest mniejszy niż przed ciąża. Jestem osłabiona ale wstawanie w nocy, zajmowane się młoda cały czas, noszenie przecież to też robi swoje.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga za tydzien kontrolne echo serca. Powinniśmy miec jeszcze obserwacje 3 dniowa na kardiologii ale podobno kardiolodzy uwazaja ze nam nie potrzeba.
    Potem zwykle kontrole. Mamy kilka specjalistow z racji wady.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, co za noc. To prawda, że nie ma co dziecku ograniczać jedzenia jeśli potrzebuje. Dawałam małemu 130ml zamiast 150, i co prawda w dzień normalnie jadł co 3h bez problemu, ale za to w nocy zamiast jednej pobudki są 3. I do tego jeszcze płacz pomiędzy nimi, pewnie po szczepieniu jeszcze go trzyma ból. Co z tego, że ja mu dam mniej mleka skoro w nocy nadrobi wszystko, a może i więcej 😑

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ollii dlatego pisalam nie sluchaj lekarza. Lekarka ci w nocy nie bedzie bawic dzieciaka. Co to za nowa moda na odchudzanie dzieci. Toc to my je psujemy. Dzieci nie jedza jak nie sa glodne. I same wiedza ile chca.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
‹‹ 1518 1519 1520 1521 1522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ