X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w salonie jak się bracia zejdą z dziećmi jest gwar, dużo ludzi plus dziadek zapali w piecu to zaraz jest 24.5 to wszyscy zadowoleni bo ciepło a nie ma normalnie czym oddychać. Dziadek to by w ogóle na piecu mógł spać jak filemon z bajki. Mi też jest wiecznie zimno ale dla dobra dziecka przerzuciłam się na niższą temperaturę i jest ok. A mąż gorący cały okres zimowy w domu w krótkich spodenkach

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera fajnie że coś innego niż mleko zostało zaakceptowane 😊 my też będziemy niedługo startować- super pediatra dała zielone światło na koniec stycznia- powiedziała tylko że jak zaszczepimy bexero, to żeby się wstrzymać tydzień po szczepieniu, żeby się dwa tematy nie zbiegły bo to ciężka szczepionka.

    Cabrera lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze Gabrysia śpi w rożku, śpiworek leży na przewijaku ale jakoś nie mogę się przemóc.

    Temat zimnych rączek u moich teściów non stop - a jak dotykam, to ona ma te rączki ciepłe, nie wiem gdzie oni widza zimne ręce, a tłumaczenie że zimne rączki to prawidłowy objaw , to jak grochem o ścianę.

    U nas ewidentnie problem z jedzeniem minął... nawet mamy jakiś regres ... Bo dziś w nocy pobudki co 3h i butla 125ml( a wcześniej po takiej porcji spala 5-6h), pora przejść na porcje 150ml.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to ewidentnie byl skok. Bo u nas tez jedzenie na plus. Wrócił do przyzwyczajen z przed operacji. Rano gorszy apetyt ale dzien i wieczor to je az milo.

    Oj te babcie. U nas też moja matka to jakas nawiedzona. A juz najbardziej wkurza jak cos robie ( w domu sprzatam ja bo kazdego odkurzacz gryzie) a ta wyskakuje ze bym Judke na spacer wziela. I dzieciak slyszy i chce. Ona wie ze i tak poszlabym z nia jak skoncze to musi swoje dowalic i popsuc caly plan.
    Albo dzieciak sie bawi ja cos robie a ta zebym obrala jej owocki. Tak w środku roboty rzuć i rob bo jej sie cos uroiło pod czapka.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też śpi w różku, śpiwórek leży na łóżeczku i czeka na lepsze czasy. Gorzej będzie bo ja ją w rożku przeważnie usypiam, rzadko kiedy zaśnie sama

    syy26iye928jhyb7.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czarek ma katar, jakoś z tym próbujemy walczyć. Ja sama jestem chora, co rusz jakiś katar, ból głowy.

  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas powrót kolek od wczoraj 😞 mały dostał na spacerze bo zaczął tak płakać i się pręzyć że nie umiałam go uspokoić. Ryk na pół wsi. W domu przy karmieniu płacz, i mega bulgotanie w brzuszku. Zmniejszyliśmy sab simplex od kilku dni do 10 kropel dziennie (profilaktycznie)na noc ale chyba musimy wrócić... podobno wchłania się w jelitach, co lepsze niż przez żołądek...
    Wikroria , Kamil tez zasypia w rożku. Boję się tego, ze bedzie późnej kłopot. On wcale nie zaśnie sam. Bedzie piszczał i marudził ale oczu nie zamknie.

    Czy Wasze dzieci też tak głośno krzyczą i piszczą? Moj nie raz na rękach czy jak leży podkurcza nóżki i piszczy, wrzeszczy (nie płacze) Zastanawiam się czy nie jest jakiś nadpobudliwy 😮 wkłada też wtedy palce lub piąstki do buzi.

    I jeszcze jedno. Od 2 dni czasem leci ze mnie taki galaretowaty śluz. Na początku przezroczysty a teraz zabarwiony ale jest go nie dużo już. W 1szym dniu bolał mnie brzuch z lewej strony. Owulacja? Czy zblizająca sie @? Dodam ze od porodu jeszcze nie miałam.


    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże, dziś miałam wymianę zdań z babka, która szczepi.. No co za ciemnogród.
    Chciałam pogadać o meningokokach. Oczywiście ona: nie można dziecka przeciazac, nikt na to nie szczepi, nie da się nigdzie tego wcisnąć, jest za dużo szczepow. Ogólnie, że szczepienie bez sensu. Lepiej poczekac jak skończy rok, to MOŻE.
    Tłumaczę jej, że Młody może do żłobka będzie musiał iść. Że wiem, że jest sporo szczepow, rozumiem, że muszą być odstepy i dlatego możemy je zrobić po 6 miesiącu jak się zwolni nieco kalendarz. Ona dalej, że nikt nie szczepi, że bez sensu - żadnych merytorycznych argumentów. Babka pyta czy dziecko chorowite. Mówię, że nie. A ona - no widzi Pani nie ma sensu. I mówi - widzi Pani, syn już na nas spod byka patrzy, a nawet jeszcze nic nie dostał. Musiałam jej tłumaczyć, że przez opóźnienie Olek jest już po porze drzemki i stąd wkurw.
    Wtedy już wiedziałam, że na razie muszę skończyć z nią dyskusje. Chyba pójdę do niej z już gotowym kalendarzem szczepień, bo wydaje mi się, że ona leci jakimś gotowcem i wywalone ma na inne. Wyszłam cała spocona i zła.

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    A u nas powrót kolek od wczoraj 😞 mały dostał na spacerze bo zaczął tak płakać i się pręzyć że nie umiałam go uspokoić. Ryk na pół wsi. W domu przy karmieniu płacz, i mega bulgotanie w brzuszku. Zmniejszyliśmy sab simplex od kilku dni do 10 kropel dziennie (profilaktycznie)na noc ale chyba musimy wrócić... podobno wchłania się w jelitach, co lepsze niż przez żołądek...
    Wikroria , Kamil tez zasypia w rożku. Boję się tego, ze bedzie późnej kłopot. On wcale nie zaśnie sam. Bedzie piszczał i marudził ale oczu nie zamknie.

    Czy Wasze dzieci też tak głośno krzyczą i piszczą? Moj nie raz na rękach czy jak leży podkurcza nóżki i piszczy, wrzeszczy (nie płacze) Zastanawiam się czy nie jest jakiś nadpobudliwy 😮 wkłada też wtedy palce lub piąstki do buzi.

    I jeszcze jedno. Od 2 dni czasem leci ze mnie taki galaretowaty śluz. Na początku przezroczysty a teraz zabarwiony ale jest go nie dużo już. W 1szym dniu bolał mnie brzuch z lewej strony. Owulacja? Czy zblizająca sie @? Dodam ze od porodu jeszcze nie miałam.
    U nas tylko krzyk jak chce jeść albo nie pasuje mu wózek czy fotelik. Co do śluzu to też bolał mnie brzuch, na drugi dzień śluz bordowy a na trzeci zniknęło i nie dostałam okresu. Jednorazowy tylko incydent. U nas mały śpi z nami w pajacyku i pod nasza kołdrą

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Pani wazy 5200g i ma 57cm 😁
    Dostaliśmy skierowanie do okulisty, no niestety oczka dalej kropieja 😏
    Poza tym wszystko oki 😁

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoo, u nas najpierw była biodacyns, pomogło ale na krótko. Potem floxal - nie dał rady przez tydzień. W końcu zaczęłam przemywać moim mlekiem i po JEDNYM dniu oczko przestało ropieć. Horror na który nie mogłam patrzeć od narodzin ustał z dnia na dzień. Spróbuj 😉

    paulina2811, Karooo93 lubią tę wiadomość

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluszek już kupy nie robi 11 dni , lekarz byłam.u dwóch że do 14 dni może nie być.ma brzuszek miekki i nie płacze A ja mam.stresa? Czy któraś mamcia też tak miala;).

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 12:43

  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    My dziś po szczepieniu na meningokoki. Od rana jest bardzo markotna, prawie nic nie spala.. Nie wiem czy nie zaczął się ten skok co trwa 5 tygodni 😲🤦‍♀️🤷‍♀️
    U nas zaczął się dopiero w 17 tygodniu ale zdecydowanie jest najgorszy. Dużo dużo mniej spania, więcej krzyku i marudzenia

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Mój maluszek już kupy nie robi 11 dni , lekarz byłam.u dwóch że do 14 dni może nie być.ma brzuszek miekki i nie płacze A ja mam.stresa? Czy któraś mamcia też tak miala;).

    My!!! ✌️
    Rekord to 12 dni. Ale ostatnio już jest lepiej i robi co 2-3 a czasem nawet codziennie. Dzis 2 x więc szal.

    Agula moja mała tak piszczy jak jest zmęczona albo znudzona. A czasem mam wrażenie że bawi się swoim głosem. Popiskuje i robi takie wysokie aaa, chwilę odczeka i znowu. A w międzyczasie się uśmiecha - taka radość z sukcesu że zapiszczała. 😃
    Jak ja noszę w poziomej pozycji też się wyrywa, zupełnie jej to nie pasuje. Albo w pionie albo leży na macie, z tym że muszę być obok.
    I sab simplex czy też espumisan mają simeticon który nie wchlania się z przewodu pokarmowego. Fakt że sab simplex działa lepiej, może kwestia dawki, może jakości, nie wiem ale na Lidie działa lepiej.

    Dziewczyny znacie jakieś fajne bajki animowane. Jestem z tych wyrodnych rodzicow którzy pozwalają na bajki. 🤷‍♀️W granicach rozsądku oczywiście, najlepiej do godziny dziennie bo w większej ilości mój przedszkolak głupieje i robi się marudny. Wracając do rzeczy. Uwielbia psi patrol lub filmy o dinozaurach - mogą być dokumentalne. YouTube z dinozaurami obejrzany a podpowiadają się takie głupoty ze szok.
    Na netflixie odkryłam Madroboty i młody ogląda, bajka edukacyjna fajna.
    Może wy coś macie takiego.

    Aguuula;2525 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Mój maluszek już kupy nie robi 11 dni , lekarz byłam.u dwóch że do 14 dni może nie być.ma brzuszek miekki i nie płacze A ja mam.stresa? Czy któraś mamcia też tak miala;).
    Moja ostatnio zrobiła na 11 dzień. Byłam prywatnie u pediatry to mówił tak jak Tobie. Do 14dni ok jeśli brzuch miękki i nie płacze. Moja zrobiła na 11, potem na 8, 5 i na 3. Mam nadzieję że idzie ku lepszemu

    syy26iye928jhyb7.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, u nas absolutna milosc do Strazaka Sama, wszystkie sezony sie podobaly, nawet te stare.

    Oraz, mam nadzieje, ze nie myle, czy to u ciebie bylbproblem z moczeniem sie starszaka? Udalo sie wam przezwyciezyc problem?? S jesli tak, to co podzialalo. U nas to sie chyba nigdy nie skonczy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 20:12

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    My!!! ✌️
    Rekord to 12 dni. Ale ostatnio już jest lepiej i robi co 2-3 a czasem nawet codziennie. Dzis 2 x więc szal.

    Agula moja mała tak piszczy jak jest zmęczona albo znudzona. A czasem mam wrażenie że bawi się swoim głosem. Popiskuje i robi takie wysokie aaa, chwilę odczeka i znowu. A w międzyczasie się uśmiecha - taka radość z sukcesu że zapiszczała. 😃
    Jak ja noszę w poziomej pozycji też się wyrywa, zupełnie jej to nie pasuje. Albo w pionie albo leży na macie, z tym że muszę być obok.
    I sab simplex czy też espumisan mają simeticon który nie wchlania się z przewodu pokarmowego. Fakt że sab simplex działa lepiej, może kwestia dawki, może jakości, nie wiem ale na Lidie działa lepiej.

    Dziewczyny znacie jakieś fajne bajki animowane. Jestem z tych wyrodnych rodzicow którzy pozwalają na bajki. 🤷‍♀️W granicach rozsądku oczywiście, najlepiej do godziny dziennie bo w większej ilości mój przedszkolak głupieje i robi się marudny. Wracając do rzeczy. Uwielbia psi patrol lub filmy o dinozaurach - mogą być dokumentalne. YouTube z dinozaurami obejrzany a podpowiadają się takie głupoty ze szok.
    Na netflixie odkryłam Madroboty i młody ogląda, bajka edukacyjna fajna.
    Może wy coś macie takiego.
    U nas też co 2-3 dni i jak jest 2 razy dziennie raz na jakiś czas to zdziwienie jakbyśmy pierwszy raz ją widzieli 😂

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka u nas leci Marta mowi. Mega edulacyjna bajka. Nawet tłumaczą słówka co trudniejsze.
    Super wings o samolotach
    Masza i niedźwiedź
    Pamiętniki Florki
    Kajtuś
    I czasem oglada tez strażaka Sama.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    My dziś po szczepieniu na meningokoki. Od rana jest bardzo markotna, prawie nic nie spala.. Nie wiem czy nie zaczął się ten skok co trwa 5 tygodni 😲🤦‍♀️🤷‍♀️

    To raczej po szczepieniu. Meningo to ciężka szczepionka. Ibuprofen trzeba dać zaraz po, bo jest duże ryzyko wysokiej temp.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
‹‹ 1521 1522 1523 1524 1525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ