X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Od jakiegoś czasu zaczęłam czytać co u Was, troszkę nadrobiłam. Super się wasze dzieciaczki mają :) kiedy to wszystko zleciało!!! Dopiero co byłam w szpitalu....
    Widziałam że jeszcze pytacie o Filipka :) tak strasznie mi miło <3
    Tak wiec postaram się w skrócie. Mój synuś jest małym okruszkiem dalej. Po prostu ciągle rośnie swoim powolnym tempem. Waży dopiero ok 5kg i ma 60cm długości.
    Po za tym w miarę ok. Od wyjścia ze szpitala nie chorował (odpukać), po za drobnym katarkiem.
    Ruchowo troszkę opóźniony że względu na swoją drobna budowę. Nie pełza, nie raczkuje, nie siada sam. Ale jest mega ruchliwy. Potrafi się przemieszczać po swojemu. Robi obroty wokół własnej osi i kręci się także wszędzie go pełno. Przyjmuje czasem pozycje do czworaka ale jeszcze nie umie w tej pozycji poradzić sobie z głową. Czekam cierpliwie. Rehabilitujemy się 3 razy w tygodniu. U nas na szczęście po 1,5 m-ca postoju cwiczenia ruszyły.
    Z jedzeniem raczej nie mamy problemu. Filip dalej na nutramigenie. Po za tym kaszki z owocami bardzo lubi. Obiadki też, ale jeszcze papki. Po za tym przekąski. Jakiś chlebek, chrupki, wafelki. Daje radę. Od dwóch dni próbujemy też kawałki jeść bo dostałam pozwolenie od fizjo żeby go karmić w krzesełku. Nawet coś tam udało mu się zjeść :) wodę pije ale mało. Teraz uczy sie pić z bidonu :)
    Zębów jeszcze nie mamy.
    Ostatnio robiliśmy badania kontrolne morfologia, mocz itp. Na szczęście wszystko dobrze. Jesteśmy pod opieką wielu poradni choć już dużo mniej tych wizyt na szczęście. Teraz czekamy na genetyka, mamy wizytę w sierpniu.
    Jeśli chodzi o spanie to w ciągu dnia dwie drzemki. Raczej turbo drzemki tak po 30 min do godz. Czasami zdarzy się dłużej ale rzadko. Noce przesypia super. Zjada ostatni posiłek o 21 i idzie spać. Budzi się dopiero koło 5-6 na jedzonko.
    Także po za tym ze jest malusi i ruchowo trochę do tyłu to nie mogę narzekać.
    Wiele łez wylałam od początku ciąży do dzisiaj. Tak ogromnego stresu nigdy nie miałam. Wiem że to mnie nie opuści, choć już trochę wyluzowałam bo muszę się cieszyć każdym wspólnym dniem i muszę dać Filipkowi tyle miłości i szczęścia ile się tylko ile się tylko da. Staram się skupić na nim i nie doszukiwać na siłę. Nie wiem co los nam szykuje, ale wiem jedno że kocham tego szkraba nad życie i nie wyobrażam sobie żeby nie było go z nami. Jest cudowny,wesoły i kochany. Wniósł wiele radości do naszego życia :) !!!
    Pozdrawiamy wszystkie ciocie :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2020, 22:55

    Aaga, Zimri, adella1, wiktoriaa, sandrina22, Kookosowa, kasia1518, Karooo93, aga90, Cabrera, moni05 lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Aaga Autorytet
    Postów: 975 1021

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu jak cudownie ze sie odezwalas! Wiele razy o Was myslalam. Filipek od poczatku byl bardzo dzielny wiec nie moglo byc inaczej. U nas tez opoznienie ruchowe I Julka tez drobniejsza od rowiesnikow ale wierze ze wszystko nadgoni w swoim czasie, a jak nie... to co z tego? Dalej bede ja kochac nad zycie. Masz sto procent racji w tym co piszesz! Gorace pozdrowienia dla Was I duzo zdrowka I sil!!

  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka [QUOTE=Przegapiłam wasze zdjęcia. Zimri tylko Twoja widzę malutka. Jakie ma włoski śliczne. Moja to taka lysa 🤣[/QUOTE]

    Calineczka waga ok 6.4 i nosimy 68 rozmiar wzrost coś koło 65 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2020, 00:39

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Basiu, dobrze Cię czytać :)
    My już od wczoraj w domu, szybko poszło. Teraz kontrolne usg w lipcu. Zauważyłam że Czarkowi hemoglobina ciągle spada, chyba będę musiała to skonsultować.

    Aaga, wiktoriaa, sandrina22, aga90, Cabrera, moni05 lubią tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 miesięcy po porodzie zawitał do mnie 1 okres 😱 myślałam że będę mieć jeszcze chwilę spokoju

    syy26iye928jhyb7.png
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dziewczyny

    Adella duzo zdrowka dla Was i trzymam kciuki za Czarka

    Basiu cudownie, ze sie odezwalas:) milo czytac co u Was:)

    Zimri, musze Ci powiedzieć, ze nasze corki maja duzo wspolnego😄 waga rozmiar ubranka, moja tez wlasnie zaczela jesc w kszeselku w kawalkach😆 tez sadzam tylko na czas posilku, bo nie siedzi jakos stabilnie. Ale najbardziej mnoe foto rozlozylo. Moja ma identyczne wloski i tego typu spojrzenia😍

    Zimri, Karooo93 lubią tę wiadomość

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ostatnio jej ulubiona pozycja😃

    https://zapodaj.net/7edc6da6a1f26.jpg.html

    sandrina22, wiktoriaa, Zimri, kasia1518, Karooo93, aga90, Cabrera, moni05 lubią tę wiadomość

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia super, że się odezwałaś. Jesteście dla mnie z Filipkiem prawdziwymi wojownikami🌷

    Adella, kciuki żeby już był koniec szpitali.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze dzieci to maja tyle włosów moja taka łysa ☺

    syy26iye928jhyb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrowienia z listopada:) podczytuje was, bo mój z początku miesiąca jest i wiele tematów ogarniam razem z wami.
    Jak piszecie że dajecie chrupki, przekąski, wafelki to co to dokładnie jest? Szukam inspiracji:)

  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    Pozdrowienia z listopada:) podczytuje was, bo mój z początku miesiąca jest i wiele tematów ogarniam razem z wami.
    Jak piszecie że dajecie chrupki, przekąski, wafelki to co to dokładnie jest? Szukam inspiracji:)
    My zwykłe chrupki kukurydziane, wafelki ryżowe

    Cecylia lubi tę wiadomość

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu super wieści. Filipek jest mega silnym chłopcem. A ty niesamowita mama :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2020, 12:42


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia super się to czyta , Filip od początku był silny i tak zostanie 👍

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Julka też drobna. Waży 7200g i ma jakies 65cm max.
    Co do jedzenia to u nas różnie. Nie ma stałych pór posiłków.
    Zazwyczaj je śniadanie (kaszka, jajko, serek, wędlinka itd)
    Później zazwyczaj jakiś owoc/ pierś
    Obiadek (warzywka, mięsko, makaron, ryż, ryba)
    Dalej pierś i później jakąś kolacja (podobnie jak ze śniadaniem)
    Do spania pierś.
    W nocy jakieś 2 pobudki na mleko.
    W między czasie chrupki kukurydziane, tubka z owocami, wafle ryżowe
    I co tam wpadnie do ręki 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2020, 11:36

    aga90, sandrina22, wiktoriaa, Cecylia, Kookosowa lubią tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Wasze dzieci to maja tyle włosów moja taka łysa ☺
    Moja tez 😉

  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam pytanko dziewczyny, jak sobie radzicie z plamami po jedzeniu? W loveli nic nie schodzi, pełno ubranek do wyrzucenia mamy przez plamy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, ja również cieszę się, ze napisałaś. Filip skradł chyba od początku nasze serca ❤️ Super, ze tak dobrze sobie radzi!
    Ostatnio mnie tu mniej, ale staram się podczytywać 😊

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartek ma czuprynke od początku. Teraz mu muszę robić przyliza na bok bo mu wchodza w oczy. Ma jasne włoski wiec sa cieńsze niz miała Judka.
    Nie moge cos zdjęcia wstawić.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka06 wrote:
    Hej! Mam pytanko dziewczyny, jak sobie radzicie z plamami po jedzeniu? W loveli nic nie schodzi, pełno ubranek do wyrzucenia mamy przez plamy...

    Musisz namoczyć od razu w gorącej wodzie z mydłem. I pranie w 60 stopniach w pralce.

  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu:-)
    Cudownie że napisałaś ale się cieszę:-). Często o Was myślałam:-). Nasz forumowy cud😍😍😍😍

‹‹ 1627 1628 1629 1630 1631 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ