X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas też dawno nie było:-)
    U nas bez zmian:-) tzn mały człowiek nasz rośnie. Siedzi, raczkuje, staje i się puszcza. Jest super ogarnięty ale ma dwie siostry starsze :-). Jest rozpieszczony i wiecie co? Jest takim chłopcem. Jak siostry dorastaly to noe dostrzegały dekoderow, kabli, krawędzi, list itd a jego ciągnie do tego na maxa.
    Kupiłam sobie rower spinningowy bo podczas kwarantanny dupa mi zaczęła rosnąć;-) choć lepiej dupa a mi rośnie brzuch niestety. Nie wchodzi w cycki, w biodra tylko w brzuch. Najgorszy rodzaj tycia. No wiec kupiłam rower i jest świetny. Ale mały uwielbia do niego podchodzić:-) co było do przewidzenia. Tak więc nie zostawiam go samego w salonie nawet na sekunde.
    Śmieszne jest z tym karmieniem cyckiem bo moj dostaje z 20 razy hehehhe.
    Jak się uderzy jest cycuś, przestraszy się, jest zmęczony, jest zły itd. Hehehe. Więc karmimy się na zawołanie:-). Probuje coraz wi3cej rzeczy więc cieszy mnie to:-).
    Ja idę na wychowawczy i może wrócę jak mały b3dzie miał 2 albo 3 lata?. Miałam wiele planów by robić kupę rzeczy przez te 3 lata a to już prawie mija rok:-) hehehe. Tak właśnie czas leci.

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, super że się odezwałaś 🙂 po Twoim opisie widać, że Filipek rozwija się naprawdę super.

    Dziewczyny, też tak jest u Waszych maluchów, że czegoś się niby nauczą i robią to cały dzień, a potem nagle tego nie potrafią? 😅 młody zaczął mówić baba ładnie i wyraźnie, cały dzień tylko baba i baba, a teraz cisza. Tak samo nauczył się robić papa, z 2 dni pomachał i koniec, ręka mi prędzej odpadnie niż mi pomacha 😂

    I Ignaś wczoraj ogarnął raczkowanie, ale do tylu 🙈 po co chodzić normalnie 😂

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę po raz nty tego posta i mnie wywala z stron ki wrrr 😤

    Zimri napisałam Malutką w tym sensie że to jeszcze niemowlę a nie ze jest drobniutka. Bo po zdjęciu tego nie widać, choć tak jak piszesz to faktycznie Calineczka 😍

    U nas cyc też często, przed spaniem w dzień 3x, na noc, w nocy 2-3razy i na dzień dobry.
    Na śniadanko bułeczka z awokado albo pomidorem. Potem albo kasza albo zupa. I obiadek (z gotowego pół sloika) jak dostaje do ręki to tak na rozwala że nie wiem ile zje. I na kolacje musi coś dostać, choćby kawałek banana bo nie da nam zjeść. Boję się że ja przekarmiam ale z drugiej strony je ile chce, nic na siłę.

    Lidia też czasem się puszcza i chwilkę stoi. Ale teraz na topie jest wchodzenie po schodach. Bramki nadal nie mamy 🤦‍♀️ założyłam dmuchanym materacem. A ona zapierdziela z prędkością światła po tych schodach.
    Nadal nic a nic nie mówi. O oooo lub uuu. Papa nie robi, brawo nie bije. Tylko pędzi

    I nie chce siedzieć w foteliku do karmienia ani w wózku. Drze się po 5min. O ile jak głodna to siedzi i je, to za chwilę wstaje na nogi i tak próbuje jeść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 11:32

    Kookosowa, sandrina22, wiktoriaa, moni05, aga90, kasia1518, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przy zębach może być gorączka? Jeśli tak to ile się utrzymuje? Młodej wczoraj w dzień i o północy wywaliło. Była na rękach praktycznie od 1 do 4 nad ranem. Nie wiem jak się nazywam. Nie zasnęła nawet na minutę, tylko na zmianę jojczała, płakała, gryzła mnie i tak w kółko. Boli mnie dziś wszystko. A po nocy podpaska sucha więc ja nie wiem co z moim okresem, dał mi fory ciężka noc czy co

    syy26iye928jhyb7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria przy zębach moze byc wszystko. Judyta miala zawsze przy zębach katar i odparzony tyłek. Nie wiem skąd to połączenie. Obserwuj. Posmaruj żelem dziąsła. Jak przynosi ulge nawet na chwilę to znak ze ja boli.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Wiktoria przy zębach moze byc wszystko. Judyta miala zawsze przy zębach katar i odparzony tyłek. Nie wiem skąd to połączenie. Obserwuj. Posmaruj żelem dziąsła. Jak przynosi ulge nawet na chwilę to znak ze ja boli.
    No przynosi ulgę ale wczoraj już dostała nurofen bo szkoda żeby się męczyła. A od rana dalej to samo. Eh.
    Dzięki

    syy26iye928jhyb7.png
  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na plamy polecam nadwęglan sodu :) połączyć z ciepłą wodą i na plamę, albo po prostu zalać i zostawić. Udało mi się tak uratować kilka ciuszkow, a on i tak jest w składzie proszku do prania pieluch wielorazowych więc raczej bezpieczny :)

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh iu nas chyba przebija się druga dolna jedynka ( tak mi się wydaje). Jojczy cały dzień , spala jedynie 2x po 40min, nawet na rękach marudzi , nie chce jeść, a jak dałam zmrożony gryzak to była chwila spokoju. Nic jej dzisiaj nie pasuje. Aż boję się jaka będzie noc 🤦‍♀️

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie szyneczki podajecie maluchom?

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Dziewczyny jakie szyneczki podajecie maluchom?

    Wlasnie ja żadnej nie daje bo boję się soli i innych ulepszaczy 😱
    A może nie powinnam...
    Ponoć pikok z Lidla są spoko ale u nas w miasteczku nie ma Lidla. Tylko Biedronki (już 4)i Tesco.

    Lidia też dziś słabo jadła. Z 4 zębów górnych Jeszce 1ka musi się przebić i może będzie spokój.
    Ktoś pytał o kolejność. Tak mi się przypomniało.
    U moich dzieci najpierw wychodzą górne dwójki potem jedynki. Tzn w sumie idą 4 na raz ale 2ki szybciej się wybiły.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Ehh iu nas chyba przebija się druga dolna jedynka ( tak mi się wydaje). Jojczy cały dzień , spala jedynie 2x po 40min, nawet na rękach marudzi , nie chce jeść, a jak dałam zmrożony gryzak to była chwila spokoju. Nic jej dzisiaj nie pasuje. Aż boję się jaka będzie noc 🤦‍♀️

    U nas właśnie się przebiła pierwsza dolna jedynka i już się cieszyłam że będzie chwila spokoju a tu od razu druga ruszyła i dni mamy identyczne ale w nocy chyba jest już tak zmęczona ze nie jest źle. U nas najlepszym gryzakiem okazuje się surowa marchew z lodowki i drewniana klamerka 🤫

  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny czy przy zębach może być gorączka? Jeśli tak to ile się utrzymuje? Młodej wczoraj w dzień i o północy wywaliło. Była na rękach praktycznie od 1 do 4 nad ranem. Nie wiem jak się nazywam. Nie zasnęła nawet na minutę, tylko na zmianę jojczała, płakała, gryzła mnie i tak w kółko. Boli mnie dziś wszystko. A po nocy podpaska sucha więc ja nie wiem co z moim okresem, dał mi fory ciężka noc czy co

    Ja też dostałam pierwszy i dla odmiany trwa 7 dzień 🤦‍♀️

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dalej lulam i noszę już druga godzinę. Jedynka dolna się już przebiła,dwójka górna też i druga zaczyna. Ja myślałam że temat zębów to dużo lżejsza sprawa

    syy26iye928jhyb7.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas też zęby dają o sobie znać...Wychodzą małemu dwie górne dwójki.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy druga dolna jedynke. Noc znosna, budzila się jedynie 4 razy . Niestety z zębami jest tak że jedynki i dwójki w jednym terminie bądź zaraz po sobie się pojawiają. Później jest chwila spokoju o czwórki o trójki.


    Wiktoria powiem Ci tak, teraz to jest luks, to co się dzieje przy czworkach a później trójki jeszcze gorzej, to jest kilka miesięcy wyjęte z życia...my przynajmniej tak mieliśmy z Zosia . Najgorsze były trójki bo przy nich gorączka , a przy czworkach to katar więc też ciekawie było. Pobudki w nocy z płaczem co 10min.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Wiktoria powiem Ci tak, teraz to jest luks, to co się dzieje przy czworkach a później trójki jeszcze gorzej, to jest kilka miesięcy wyjęte z życia...my przynajmniej tak mieliśmy z Zosia . Najgorsze były trójki bo przy nich gorączka , a przy czworkach to katar więc też ciekawie było. Pobudki w nocy z płaczem co 10min.

    Weź nie strasz ja już nie wyrabiam, co zbije gorączkę to ona wraca. Dzwoniłam do lekarza kazała obserwować ewentualnie przyjść wieczorem na wizytę ale nie chce jej tam ciągnąć bo to ewidentnie zęby, nic innego nie ma przy tym. Wyczułam dziś druga górną dwójkę. Już bym wolała żeby wcześniej zaczęły A nie teraz wszystkie naraz idą

    syy26iye928jhyb7.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trójki u starszego to była ciężka przeprawa, nic jeść nie chciał,karmilismy go łyżeczką, dostał wysokiej gorączki. Biedny męczył się bardzo. Z córką takich przebojów nie pamiętam...

  • Aaga Autorytet
    Postów: 975 1021

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki za polecenie tego bboxa! Kupilam co prawda podrobe z, Canpola za 17zl na probe ale jest rewelacja! Julka pije z niego od pierwszego uzycia, kilka razy sie zakrztusila ale juz jest duzo lepiej. Od razu zalapala I w koncu cos pije I to z checia! Woda sama jeszcze nie przechodzi ale rozcienczam jej na 150ml wody ok 50ml soku z gruszki albo jablka I jest ok. Dla mnie najlepszy wynalazek 😍😍😍

  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga- to bidon ze składaną słomka? Czarek też pić nic nie chce. Kubek treningowy z silikonowym ustnikiem tylko gryzie.

  • Aaga Autorytet
    Postów: 975 1021

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Adella, ja kupilam z Canpola bo oryginalny bbox kosztuje kolo 60zl I troche mi bylo zal na kolejny wynalazek, ktory bedzie stal. Ale jak sie okazalo to strzal w 10! Pije po ok 100ml bez najmnienszego problemu a wczesniej wciskalam jej 20ml strzykawka... Przetestowalam kubek trenimgowy 360, niekapek z ustnikiem, butelki, lyzeczke, zwykly kubek, a dopiero bidon przyniosl efekt.

‹‹ 1628 1629 1630 1631 1632 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ