X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 listopada 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    kaszka na mleku owsianym, placuszki z kaszki, chleb z pomidorem/hummusem/avocado/masłem orzechowym, parówki (tak wiem...), omlet, jajecznica

    Wiktoria jeszcze przychodzi mi do głowy (z rzeczy, których nie daję) twarożek z dodatkami, jogurt naturalny np z jakimś owocem czy zbożem ekspandowanym, placuszki twarogowe lub na jogurcie, budyń jaglany, owsianka pieczona.
    Parówki też daje, uwielbia na początku były be a teraz się zajada.

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny co dajecie dzieciom na śniadanie, bo mi się już pomysły kończą
    Kaszka, budyń jaglany, jogurt z owocami, wędline, jajka ( na miękko albo jajecznica), parówki, pasztet- normalnie kroję na kawałki i sama bierze, kanapki np z serkiem naturalnym ( oba średnio za kanapkami), twarożkow nie lubi jakos

    Edit: jeszcze dzisiaj zrobiłam pastę z tuńczyka, jajek, szczypiorek i cebula... To się zajadała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 09:43

    wiktoriaa lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 listopada 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Kaszka, budyń jaglany, jogurt z owocami, wędline, jajka ( na miękko albo jajecznica), parówki, pasztet- normalnie kroję na kawałki i sama bierze, kanapki np z serkiem naturalnym ( oba średnio za kanapkami), twarożkow nie lubi jakos

    Edit: jeszcze dzisiaj zrobiłam pastę z tuńczyka, jajek, szczypiorek i cebula... To się zajadała
    Kurczę jeszcze nie dawałam tuńczyka, muszę spróbować.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 listopada 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przyszłam z pytanie jaka herbatkę dziecku dawać? A tu widzę ze temat się pojawił. Mogę dawać jakaś zwykła owocowa np malinowa ? Szkoda mi go woda poić jak jest tak zimno. Każdy woli chyba coś ciepłego w taka pogodę.

    Co do śniadań to moj zjada trzy kanapki takie przez cały chleb. Z masłem i serem albo wędlina. Lubi pomidora ale podrażnia mu buzie.

    Buty mamy bartki. Nie są zle ale za takie pieniądze to szału nie ma. Wolałabym coś delikatniejszego.

    Małemu wyszły takie czerwone plamy wokół ust. Nasila się po jedzeniu i po tłustych kremach. Ktoś coś ?

    Moni, Sunshine, Aga_ni co u Was ?

    moni05 lubi tę wiadomość

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 20 listopada 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer można owocową herbatkę, najlepiej żeby w składzie były same suszone owoce - bez sztucznych aromatów.

    Kasia a tego tuńczyka to z puszki takiego zwykłego?

    U nas trzeci dzień przechodzenia na zwykłe mm z pepti. Kupa po pachy.
    Zamiast się polepszać, to mam wrażenie, że alergia mu się nasila :(

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja jej wodę zawsze podgrzewam, nawet w lecie jej dawałam letnia A nie zimną

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer zmobilizowałaś mnie żeby się odezwać :) Czytam was regularnie ale żyje w takim tempie ze nic nie pisze. U nas dobrze. Młody bardzo lubi żłobek, a mnie to bardzo cieszy. Jest pierwszy ząb! Dopiero się przebił. Moja praca bardzo fajna ale tez bardzo wymagająca dla mnie póki co. Mąż kochany, rano ja tylko wstaje i siadam do kompa a mąż ogarnia Władka i zawozi do żłobka, po południu różnie go odbieramy, a nocki całkiem przejął mój mąż bo mówi ze ja rok wstawałam. Udało mu się zredukować mleko do 1 na wieczór i 1 około północy, potem śpi do rana, no chyba ze jęczy. Ogólnie je bardzo dużo, tzn w domu prawie nic a panie w żłobku mówią ze bardzo dużo. Wierze. Wazy około 11 kg. Nie wiem czy nie za dużo.

    Do zestawów śniadaniowych u nas jeszcze awokado z pomidorem, jajecznica, omlet, jajka sadzone. Do picia dostaje głównie wodę, często ciepła.

    Zamiast odstawić smoczek to dałam mu drugi i teraz się uspokaja jak ma dwa 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 20:20

    moni05 lubi tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tuńczyk z puszki w sosie własnym.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy co dostałam alergii i brałam zastrzyki Pani dermatolog powiedziała mi że mogło to być po tuńczyku. Mówię jej że dużo razy jadłam bo lubię, a ta że mogłam jeść 20 razy i było ok a za 21 mnie uczuliło bo tuńczyk jest najbardziej zanieczyszczoną ryba. I tak mnie przestraszyła że sama się boję zjeść i młodej też się boję dać. Wydaje mi się że to był zbieg okoliczności ale zrobię pastę z tuńczyka i awokado i spróbuje.

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej zanieczyszczona ale kilogram kosztuje ponad 60zl 😉

    Ja akurat rzadko robię nawet pastę z tuńczyka, Gabrysia nawet zjadła ponad pół kanapki na kolację.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my tez się chwalimy. Młody bez cyca od 5 dni. Myślałam ze to się nigdy nie wydarzy. Już miałam wysyłać męża na dwa dni do rodziców z młodym. Ale jak odstawiłam karmienie wieczorne do snu(zmieniłam miejsce i pozycje do uspypiania bo jak go kładłam wcześniej do spania to otwierał buzie z automatu i serce mi pękało) to przestał się domagać karmienia w nocy. Jedna noc płakał. Teraz trochę skuczy ale usypia. Zobaczymy czy się jeszcze złamie ale mam wrażenie ze od już zapomina o jedzeniu z cyca. No i cyce puchną. Pierwszy dzień mleko się lało. Ale boje się laktatora bo mi bardzo pobudza produkcje mleka.

    I pytanie z innej beczki. Mały się kapie z takimi gumowymi zwierzakami z dziurka na spodzie. I przez ta dziurę wlewa się woda do środka. I się psuje. Czy jest jakiś sposób na czyszczenie tego w środku ?

    moni05 lubi tę wiadomość

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 20 listopada 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    A my tez się chwalimy. Młody bez cyca od 5 dni. Myślałam ze to się nigdy nie wydarzy. Już miałam wysyłać męża na dwa dni do rodziców z młodym. Ale jak odstawiłam karmienie wieczorne do snu(zmieniłam miejsce i pozycje do uspypiania bo jak go kładłam wcześniej do spania to otwierał buzie z automatu i serce mi pękało) to przestał się domagać karmienia w nocy. Jedna noc płakał. Teraz trochę skuczy ale usypia. Zobaczymy czy się jeszcze złamie ale mam wrażenie ze od już zapomina o jedzeniu z cyca. No i cyce puchną. Pierwszy dzień mleko się lało. Ale boje się laktatora bo mi bardzo pobudza produkcje mleka.

    I pytanie z innej beczki. Mały się kapie z takimi gumowymi zwierzakami z dziurka na spodzie. I przez ta dziurę wlewa się woda do środka. I się psuje. Czy jest jakiś sposób na czyszczenie tego w środku ?
    Gratulacje. Moja cyca nie odpuści. Mi położna radziła odciągać do uczucia ulgi żeby się zapalenie albo zastój nie zrobił.
    W kwestii zwierzątek to ich się chyba nie da wyczyścić. Tam w środku po pewnym czasie robi się niezły syf, raz coś oglądałam że się pleśń albo grzyb w środku zrobiły. Ja próbowałam ta dziurkę zakleić nie udało się, po pewnym czasie zwierzątka wylądowały w koszu A daje jej kubeczki z których buduje się wieże mają dziurki więc też się fajnie mini bawi

    syy26iye928jhyb7.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 20 listopada 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia to chyba do 18stki będzie na piersi. W nocy jak się obudzi i nie dostanie to jest histeria. A mi brakuje samozaparcia. I mam wrażenie że ona nawet ppo odstawieniu będzie się co chwilę w nocy budzić.

    Dreamer ja mam takie przyssawki gumowe do kąpieli. Fajnie dzieci się nimi bawią. I właśnie też kubeczki, miseczkę, konewkę i stado dinozaurow starszaka.

    Chwale się i ja. Jeździłam dziś konno. 12 lat temu jeździłam w teren, teraz muszę sobie duzo przypomnieć ale nie wszystko zapomniałam.

    wiktoriaa, aga_ni, moni05 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 22 listopada 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny takie pytanie. Muszę zmienić pralkę, macie jakieś sprawdzone modele?

    syy26iye928jhyb7.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 22 listopada 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny takie pytanie. Muszę zmienić pralkę, macie jakieś sprawdzone modele?
    Bosh serie 8 z aktywnym tlenem. Uzywam od 1.5roku i jestem zadowolona.

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 22 listopada 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Bosh serie 8 z aktywnym tlenem. Uzywam od 1.5roku i jestem zadowolona.
    Też właśnie nad boshem myślę

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 listopada 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z eletrolux, kupiłam po ślubie, więc już ponad 8 lat chodzi bez zarzutow. Dużo programów, pierze dobrze, najkrótszy czas "prania " to 20min ,można modyfikować czas prania i moc wirowania.

    wiktoriaa lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 listopada 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer, kurczę, dziękuję, tak mi miło, że o mnie pamiętasz 😘
    Czytam Was jak zawsze na bieżąco, podziwiam nasze śliczne roczniaki na zdjęciach :) ale przechodzę coś w rodzaju kryzysu. Czekam aż Remik zacznie w miarę spać. Łatwo nie jest, bo nie sypiam, młoda ma zdalne nauczanie, stary w delegacji, no a ja jeszcze sobie zaczęłam drugi kierunek studiów co by nudno nie było... Ta sytuacja z siedzeniem w domu, z tym, że nie można normalnie jechać do bawialni, kina, nie można dzieciom uzozmaicac czasu i samemu wypić przy tym kawy dobija. Tak średnio sobie radzę z taką odgórnie narzuconą izolacją i siadla mi psychika trochę. Jak wielu z nas.
    Remcio będzie miał za chwilę 14 miesięcy zębów ma 12,bo przebiły się wszystkie czwórki (to jednak były czwórki), jedna trójkę już widzę w natarciu... Ja liczę na to, że po zębach nastąpią przespane, spokojniejsze noce bez pobudek co pół godziny lub godzinę, bez bujania... Nawet to, że teraz ma już tylko jedna drzemke nie pomogło. Melatonina w kroplach też gówno daje.
    Brawo Dreamer za odstawienie bezbolesne ☺️ co do zabawek to nie wiem czy jest na to rada... Zawsze słyszałam, że to siedlisko bakterii. Często wymieniać trzeba chyba. A my mamy tylko taka plastikowa żabkę z allegro do robienia piany i jest radocha :)
    Gratuluję Wam powrotu do pracy, pasji :) jesteście wielkie. My zdecydowaliśmy, że zostanę jeszcze do wiosny/początku lata i później puszczę go do żłobka. Zrezygnowałam z pracy, bo i tak nie chciałam tam wracać. Nigdy więcej administracji państwowej... Na szczęście w miarę możemy sobie na to pozwolić, ale kosztem delegacji męża, niestety.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 23 listopada 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też kryzys. Kamil nocy nie przesypia. Tz. Budzi się na mleko i zasypia albo czasem rozbudza się i zabawa w głowie. 1-2x mleko. Ostatecznie budzi się o 5 rano. Masakra. W dzień nie je rewelacyjnie ale cos zjada...
    Czuję że jestem przemęczona, dzień w dzień to samo... po nowym roku małego będziemy przyzwyczajać do żłobka chyba.
    Dziś była noc koszmarna. Co godzinę pobudka, jestem nie do życia.

    Co do zabawek do kąpieli to polecam książeczki do wody. Zwierzątka też mamy. Kiedys kupilismy chyba w cerrfour takie bez dziurek.
    Buciki na zimę zamówiłam z firmy Kornecki. Model chyba zeszłoroczny ale super zginają się na stopie i fajna skórka jest. W sklepach niestety nie było już Kamila rozmiaru.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 listopada 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nas też gorsza noc i dzień bez humoru , ciągle marudzi, chyba zęby znowu ... kiedy to się skończy. A jeszcze jestem z dwiema bo u Zosi w przedszkolu covid i zamknięte Od dziś. Na szczęście mam tak mądra 2latke że udało mi się uspić je obie i i każda w swoim pokoju.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1697 1698 1699 1700 1701 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ