X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 16 listopada 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka niestety przybijam piątke. Młoda padła po 20 do 23 była już obudzona 3 razy. A później jak się obudziła o 1.40 tak koniec. Płacz, pierś, lulanie, przeciwbólowe, smarowałam dziąsła i nic. Na rękach było dobrze, jak odłożyłam płacz. Padła o 5.45, spała 45 minut. Mąż nawet dupy nie podniósł. No tak mnie wkurwił że masakra! Spałam w sumie 2 godziny. Rano się ubrałam pojechałam na zakupy. Nic nie kupiłam, pije już druga kawę. Przynajmniej pogoda ładna to pójdziemy na spacer bo w końcu możemy.

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 listopada 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Wam Dziewczyny współczuję z tymi nocami. U nas Gabrysia druga noc w swoim pokoju i dziś obudziła się o 5.40 pierwszy raz , dałam mleko i poleżałysmy razem, zasnęła o 6.45 i spala do 9.30 ... nie wiem czy to tak to nowe, dużo łóżko, czy przypadek.

    Pewnie jak się pochwaliłam, to dziś będę wstawać co godzinę 😀

    wiktoriaa lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 16 listopada 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuję, mialam to samo z Jaskiem 🙈
    Julka od początku śpi duzoo lepiej niż brat. Zazwyczaj pierwsza pobudkę ma też między 4/5, ale to bierze smoka, pokręci się i śpi.
    Chodzi w kozaczka, niestety takich za kostkę i z twardą podeszwa, ale całkiem nieźle sobie w nich radzi i sporo drepcze, więc w kwestii butów też raczej nie pomogę.
    Julka wypiję i zje cokolwiek jej się da. Piję herbatki, raczej nie słodzone, czasami jakiś sok jak zobaczy,że stoi, a tak to zazwyczaj wodę.

    Adella - współczuję! Trzymajcie się ciepło! ♥️

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 17 listopada 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się wyspałam. Lidia wstała tylko 2 razy. Mąż ja zabrał o 7 i do 8 jeszcze pospałam. Wstałam, wskoczyłam w spodnie i wyszłam z nią do żłobka. Dziś muszę na gotować na 2 dni bo teraz sroda i czwartek mam po 11h w pracy.
    Ale taka humoreska, wczoraj ja męża zaczepiam i sugeruje ze może byśmy coś podziałałli 💓. A on mi na to że jest tak nie wyspany i nie da rady 🤣🤣🤣
    Miał jedna noc z 2 pobudkami a ja nie śpię od roku albo i dłużej bo w ciąży też nie spałam. To my jednak jesteśmy ta silna płcią 💪

    I u Lidki to zęby nie dają jej spać. Na dole te dziąsła są już fioletowe. Na szczęście góra się przebiła na 3 krawędziach. A idą od sierpnia 😭

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 17 listopada 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Jutro pogrzeb😢😢

    Czarek marudny, chce żeby go nosić na rękach tylko. Albo czepia się czyjejś nogi i tak sobie chodzi😉

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 listopada 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Możliwa jest wysypka w 7 dobie brania antybiotyku ? Wywalilo mi wczoraj Gabrysie ... na brzuszku i plecach, dziś mi się wydaje że jest mniej

    Wygląda tak jakby było od bodziaka...i właśnie się zastanawiam w którym plynie do plukania pralam... lroszku nie zmieniłam, a płyn zawsze używam biały lenora, a ostatnio kupiłam fioletowy ( chociaż staram się pilnować żeby ciuchy dziewczynek prac w białym) a te inne to do pościeli czy ręczników używam

    I tak myślę czy po antybiotyku czy od płynu ( nie pamiętam czy w nim prałam).

    A moge takiemu maluchowi podać normalne wapno?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak z wapnem ale jakby co to fenistil w kropelkach można.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia możesz wapno podać. W syropie jest dla dzieci, takie calcium alergo. Bez smakowe jest i lekarze śmiało je piszą dzieciom.

    Jaki antybiotyk dajesz? W medycynie wszystko możliwe.

    Moja Lidia dzis dospała do 4 bez pobudki, ale już od tej 4 to na cycu wisiała. Ale 5h ciągiem złapałam, dla mnie bomba 😍

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga90 wrote:
    Nie wiem jak z wapnem ale jakby co to fenistil w kropelkach można.
    O właśnie, mam to , nawet mi lekarz ostatnio przepisał w razie czego . Dzięki Aga

    Konieczynka również dziękuję, też stoi w szafie to wapno nawet nie otwarte. Dawalam Amoksilav, wczoraj już skończyliśmy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 14:37

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 18 listopada 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia amoksycyklina może uczulać i właściwie pochodne penicylin uczulają najczęściej. Ogólnie są w miarę bezpieczne, no ale zawsze może trafić się ktoś uczulony. Po tygodniu to tzw reakcje opóźnione. Mogą wystąpić właśnie wysypki takie kostkowe, rumien, może być powiększenie węzłów chłonnych i inne objawy.
    Zgłoś to lekarzowi nawet ze względu na przyszłość. Żeby ordynował leki z innej grupy

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 listopada 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze sobie tak pomyślałam że mogło być po mielonych, dosyć mocno przyprawiłam a Gabrysia podchodziła do męża jak jadł obiad i sporo jej dał. Na szczęście nie wygląda to źle.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 18 listopada 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś w końcu byłam na bilansie rocznym córki. Waga 7640 i wzrost 71.dostala skierowanie do endokrynologa i cała morfologie.
    Nadal 2 żeby tylko 😁
    Coraz więcej przy meblach zaczyna chodzić. Na czworaka bawi gania się z siostrą, ma takie tempo, że w szoku jestem.
    Mamy postęp w zlobkupo 2 tygodniach chodzenia po 1.5 godziny dziennie Panie mówią, że jest dobrze już nie płacze non stop. Od wtorku chcemy spróbować aby została do obiadu i na spanie przed 12 będę ją do domu zabierać. Dziś jak ja dawałam Pani 1 raz nie płakała, ale w sali nie rusza się z miejsca gdzie ja posadzą tam siedzi.

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Jeszcze sobie tak pomyślałam że mogło być po mielonych, dosyć mocno przyprawiłam a Gabrysia podchodziła do męża jak jadł obiad i sporo jej dał. Na szczęście nie wygląda to źle.

    Po pieprzu czy nawet ostrej papryce w takiej ilości nic nie powinno się wydarzyć. Nie wiem czym przyprawiasz ale sama ostrość od ziół i przypraw nie powinna dać zmian skórnych. Grunt że już przechodzi.

    Wczoraj jak wróciłam po pracy Lidka już spała. Cały dzień nie karmilam i piersi już byly mega pełne. A młoda obudziła się o 22,potem 1.30 i na dobre usnela koło 3. Rzucała się po łóżku. Potem o 5 znowu cyc i o 6.30 na dzień dobry znowu. Po takiej nocy piersi wyssane na drugą stronę.
    Próbowałam w nocy dawać wodę i to ja tak rozloscilo. Od razu wrzask i machanie rękoma. To jest charakterek.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, Nina jak miala zapalenie ucha w sierpnou tez dostala amoksycyline. Po ok 7 dniachnpojawila sie wysypka, ktora nabierala na sile ewidentnie po kazdej dawce antybiotyku. Nina dostala wtedy fenistil w kroplach i lekarz kazal odstawic antybiotyk, bo dotarlam do niego w 9 dobie antybiotyku a miala brac przez 10 i uscho bylo juz zdrowe. Zaobserwuj czy nedzie sie nasilac po kolejnej dawce antybiotyku, jak tak to pewnie lekarz bedzie potrzebny, aby ustalic czy moz a juz antybiotyk odstawic czytrzeba zastapic innym.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 19 listopada 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimir dlaczego macie skowrowanie do endokrynologa?
    Ja byłam z Julka w poniedziałek na bilansie i waży 7900 i też ma 71cm 😉
    Super,że lepiej w żłobku! 😊

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Zimir dlaczego macie skowrowanie do endokrynologa?
    Ja byłam z Julka w poniedziałek na bilansie i waży 7900 i też ma 71cm 😉
    Super,że lepiej w żłobku! 😊
    Zecila endo bo jest mała i żeby sprawdzić czy to urok czy problem.

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Kasia, Nina jak miala zapalenie ucha w sierpnou tez dostala amoksycyline. Po ok 7 dniachnpojawila sie wysypka, ktora nabierala na sile ewidentnie po kazdej dawce antybiotyku. Nina dostala wtedy fenistil w kroplach i lekarz kazal odstawic antybiotyk, bo dotarlam do niego w 9 dobie antybiotyku a miala brac przez 10 i uscho bylo juz zdrowe. Zaobserwuj czy nedzie sie nasilac po kolejnej dawce antybiotyku, jak tak to pewnie lekarz bedzie potrzebny, aby ustalic czy moz a juz antybiotyk odstawic czytrzeba zastapic innym.
    My już jesteśmy po antybiotyku bo miała na 7 dni. Wysypka schodzi, daje finistil. Ale najwyraźniej jest to jednak antybiotyk, na pewno zwrócę uwagę przy kolejnym antybiotyku i powiem co się działo przy amoksilav.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Po pieprzu czy nawet ostrej papryce w takiej ilości nic nie powinno się wydarzyć. Nie wiem czym przyprawiasz ale sama ostrość od ziół i przypraw nie powinna dać zmian skórnych. Grunt że już przechodzi.

    Wczoraj jak wróciłam po pracy Lidka już spała. Cały dzień nie karmilam i piersi już byly mega pełne. A młoda obudziła się o 22,potem 1.30 i na dobre usnela koło 3. Rzucała się po łóżku. Potem o 5 znowu cyc i o 6.30 na dzień dobry znowu. Po takiej nocy piersi wyssane na drugą stronę.
    Próbowałam w nocy dawać wodę i to ja tak rozloscilo. Od razu wrzask i machanie rękoma. To jest charakterek.
    Pomyślałam że może mielone , bo u pierworodnej kiedyś po rosole się pojawiła wysypka , a był mocno doprawiony. Ale z tego co pisze kkkaaarrr to jednak antybiotyk. Na szczęście znika.

    To ciężka noc za Tobą. Gabrysia dziś obudziła się o 3 i nie spala do 4.40, ale najlepsze jest to że się położyłam obok niej i zdążyłam już 5 razy zasnąć a ona nadal nie. To duze łóżko to był strzał w 10.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co dajecie dzieciom na śniadanie, bo mi się już pomysły kończą

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny co dajecie dzieciom na śniadanie, bo mi się już pomysły kończą
    kaszka na mleku owsianym, placuszki z kaszki, chleb z pomidorem/hummusem/avocado/masłem orzechowym, parówki (tak wiem...), omlet, jajecznica

    Wiktoria jeszcze przychodzi mi do głowy (z rzeczy, których nie daję) twarożek z dodatkami, jogurt naturalny np z jakimś owocem czy zbożem ekspandowanym, placuszki twarogowe lub na jogurcie, budyń jaglany, owsianka pieczona.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 1696 1697 1698 1699 1700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ