X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 30 listopada 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Podlasiu też biało.
    Właśnie napisałam szwagierce żeby zrzuciła się z teściami na te kuchnie z Lidla. Skoro wasze coś tam mieszają to i moja może będzie.

    Miałam zamiar kupić garnki z tefal w Tesco, nie zauważyłam że to promocja black week a nie gazetka na tydzień. Eh zła jestem teraz. Było - 50%
    Jeszcze poszukam na internetach. Może coś gdzieś...

    I te pieprzone nocki. Ileż można 🥴
    Obudziła się o północy i do 2.00 nie spała. Usnela dopiero po paracetamolu i to po godzinie od dawki więc nie wiem czy faktycznie ja coś bolało. A te zęby jej chyba nie wyjdą. Czuć pod palcem już każda z czwórek ale żadna się nie przebiła.

    Dziś mam wolne więc sprzątam i gotuję 🤣
    Pozdrawiam z urlopu 😆

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny aż się boję napisać żeby sie nie zmieniło...

    U nas od tygodnia ogromna zmiana. Wcześniej miałam tak że usypiałam Gabrysie kładąc się obok niej ( na drzemce trwało to szybko bo do 10mim, a wieczorem nawet 45min), w nocy jak się budzila , również dawalam mleko i kładłam się obok i było kicanie po 1.5-2h. Jednej nocy już się bardzo zezloscilam, położyłam ja , powiedziałam Gabrysiu śpij i wyszłam.... A ona nie wstawala, tylko grzecznie sobie leżała. Obserwowałam ja w niani i za 10min sama usnęla, więc zaczęłam to praktykować przy wieczornym usypianiu i nocnej pobudce ( budzi się raz koło 4) I powiem Wam, nią Gabrysia normalnie sam usypia. Wieczorem jak już zaśnie, to tylko idę ja poprawić, bo z reguły ma nogi tam gdzie powinna być głowa. A w nocy odkładam i momentalnie zamyka oczy. Naprawdę lubi spać w tym swoim łóżku.

    Mam nadzieję że się nie zmieni , po napisaniu tego postu 😉

    Konieczynka, Kookosowa lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia gratuluję. Ja padam na twarz. Pobudka o 23, 00, 2, 3, od 4 płacz, ciągle cyc, zasnęła dopiero na mnie, spała pół godziny i o 7 już siedzi i patrzy na mnie i jeczy. normalnie tyle to ona za noworodka się nie budziła. Chciałam kp skończyć do końca roku ale będzie ciężko

    syy26iye928jhyb7.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu co to za łóżko? Też takie chce!!!

    Moja Lidka miała wczoraj bal Andrzejkowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2020, 22:49

    Karooo93, wiktoriaa, sandrina22, kasia1518, moni05, aga90, Zimri, Kookosowa lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my pozdrawiamy z kwarantanny, a w sumie z izolacji. Piotrkowi w pracy robili test, fakt że ten płytkowy (podobno mało wiarygodny) no ale wyszedł pozytywny i siedzimy w domu do poniedziałku 👌🙈

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    To my pozdrawiamy z kwarantanny, a w sumie z izolacji. Piotrkowi w pracy robili test, fakt że ten płytkowy (podobno mało wiarygodny) no ale wyszedł pozytywny i siedzimy w domu do poniedziałku 👌🙈
    Karo wy chyba dłużej bo osoba pozytywna siedzi 10dni A rodzina dodatkowe 7 chyba że coś się zmieniło

    syy26iye928jhyb7.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wasze dzieci zniósły mmr? Bo dzwonili z ośrodka i albo jutro albo przed świętami szczepienie, więc wolę chyba jutro iść

    syy26iye928jhyb7.png
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny jak Wasze dzieci zniósły mmr? Bo dzwonili z ośrodka i albo jutro albo przed świętami szczepienie, więc wolę chyba jutro iść

    Czarek akurat dobrze zniósł mmr, nic mu potem nie było.
    Potwierdzam- kuchnia dla dzieci to hit. Synkowi kupiliśmy jak miał ze dwa lata, bawił się tym długo i chętnie.

  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co siedzimy do 7, jeśli kolejny test wyjdzie mu pozytywny to kolejne 7 dni.

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka myślę że jej się podoba bo jest po prostu duże ( 120x200) 🙂a kupowalam online w sklepie bemondi- jestem bardzo zadowolona, bo brałam 2 I sklep dogadal się z producentem żeby jedno mi zrobili na wysokość 100cm ( w ofercie było 118cm) bo mam u Zosi skos.
    Jejku jaka słodka pszczółka 🤩🤩🤩

    Wiktoria, u nas był priorix i 2 dni po tym ta nieszczęsna wysoka gorączka. Nie wiadomo z jakiej przyczyny.

    My 7 grudnia jesteśmy zapisane na ostatnią dawkę bexero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2020, 17:09

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szczególnie po cc czy Wam po porodzie zmieniły się owulacje? Bo odkąd dostałam okres to już jest druga taka intensywna i mega boląca, że chwilami to myślałam że ściany będę gryźć! Już się bałam czy to nie wyrostek ale raczej moje dni płodne dają tak o sobie znać

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie cc ale moje owulacje też stały się bardziej bolesne i muszę się ratować tabsami p. bolowymi.

    Na plus że okresy mam o niebo lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2020, 12:47

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez zmian, standardowe kłucie jajników.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny szczególnie po cc czy Wam po porodzie zmieniły się owulacje? Bo odkąd dostałam okres to już jest druga taka intensywna i mega boląca, że chwilami to myślałam że ściany będę gryźć! Już się bałam czy to nie wyrostek ale raczej moje dni płodne dają tak o sobie znać

    Po pierwszym cc u mnie nic sie nie zmieniło. Po drugiej ciąży juz tak. Czuje każda owulacje mocno. Macica bardziej wrażliwa na wszystko. Ale u nas bylo wielowodzie i duże obciążenie. Organizm miał prawo się zmienić. Przez pierwszy taki okres myslalam ze to wyrostek.

    Karoo zdrówka dla was.

    My mamy kontrole na kardiologii.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyraźniej obecnie odczuwam owulacje. Jestem po dwóch porodach naturalnych. Zazwyczaj czuję mocniejsze kłucie w dole brzucha i mam taką ochotę na męża że musi się ode mnie odpedzac 🙈 Za to tuż przed okresem wręcz odwrotnie.
    I okresy mam mocniejsze i obfitsze. Często kończy się zmiana pościeli pomimo że w nocy wstaje na zmiany podpasek. Pewnie karmienie nocne też ma wpływ.

    Chyba też pokarm powoli tracę. W dzień nie karmie, jak pracuje na 11h to mąż kładzie Lidke i też nie karmie na dobranoc. Tylko w nocy i ona mi pokazuje że nie ma i że chce z drugiej. Oproznia dwie i dalej by jadła a już nie napływa. 🤷‍♀️

    Dziś swoje dzieci skrzywdziłam. Lidka w żłobku miała sesje Świąteczna. Świetna inicjatywa. Płacisz tylko za zdjęcia które chcesz. Możesz kupić 1 nawet. Umówiłam się że przywiozę syna żeby mu też zrobić i im razem. Syn się rozpłakał pod zlobkiem że nie wejdzie, nie chce. Przekupilam że kupię mu książeczkę z serii o dinozaurach które uwielbia. I syn super pozował. Rozkręcił się. Za to Lidia się wystraszyła i ma zrobione kilka zdjęć albo z palcem w buzi albo jak wyje. 🙈
    A ja sobie wyobrażałam Lidke jadąca na bujanym koniku z choinka w tle. 🤣

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka już sobie to wyobraziłam 😉 Mój mąż ma takie zdjęcia od fotografa jak był malutki i niezmiennie mnie one rozczulają 😉

  • pukola Ekspertka
    Postów: 219 173

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiecie mi o której kładziecie swoje pociechy? I o której wstają? Mój ostatnio ma jakieś fazy,wstaje około 5-6 tak jak zawsze,ale nie chce iść spać jak zawsze o 19stej. Chciałam go nauczyć samodzielnego zasypiania, jest godzina 20.30 a ten pełen energii. A jeszcze z miesiąc temu zasypiał (bujany) nawet o 18stej bo był tak padnięty. W dzień pośpi łącznie może z 2h,czasami 2.5h , no nie wiem czy to przez inny sposób zasypiania czy za szybko go kładę. Powiedzcie jak jest u Was

  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nima chodzi spac ok 8 i wstaje miedzy 7 a 8. W dzien spi miedzy 1 a 2h

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz śpi 22-7 i 2 drzemki 12-13 i 17-18.
    Jak pominiemy drugą drzemkę to zasypia koło 21, ale wstaje przed 7 🤤

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga90 wrote:
    Konieczynka już sobie to wyobraziłam 😉 Mój mąż ma takie zdjęcia od fotografa jak był malutki i niezmiennie mnie one rozczulają 😉

    Jak już dostanę fotki to wstawię na chwilę żeby was rozczulić. Tak po cichu liczę że może choć jedno będzie w miarę 🤣

    Lidia śpi w żłobku od 11, zazwyczaj godzinę, max 2h ale to się bardzo bardzo rzadko zdarza. Na noc zasypia o 19,wstaje między 6 a 7. Jak w nocy wstanie więcej niż 2-3 razy to śpi do 7.30 max. Na drugą drzemke od jakiegoś miesiąca nie kładę bo wtedy szła spać o 22 a rano była nie wyspana.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
‹‹ 1700 1701 1702 1703 1704 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ