X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 18 marca 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dreamer i Sandra jak wy się czujecie? Dajecie radę?

    No ja to raczej słabo. Ciąża to jest straszny stan dla mnie. Psychicznie i fizycznie. Mdłości trochę puściły ale nie do końca jeszcze.
    My żadnych wyjazdów nie planujemy jak narazie. Czas jest niepewny. Ważne jak rezwrwujecie to żeby była zwrotna oferta.
    Rocznice smoleńska zrobią ale czy nas znowu pozamykają potem to kto wie. Ja już mam dość serdecznie. Za chwile wszyscy zbankrutują przez to zamykanie.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 18 marca 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka A jak to odczuwałaś to rozejście? Jeszcze jak położna chodziła do małej to mnie badała pod tym kątem i mówiła że nie mam rodejścia

    syy26iye928jhyb7.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 18 marca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer współczuję. Z jednej strony chciałabym być w drugiej ciąży ale boję się okropnie powtórki z pierwszej, chodź mówią że każda ciąża inna. A czujesz jakąś różnicę pod względem płci lokatora zamieszkującego brzuch?

    Chyba każdy ma już dość tej sytuacji. Tak się nie da żyć. Żadnych chorób tylko covid, szczepienia itd. Tyle firm już padło, chyba to skończą jak wszyscy zbankrutuja. Biedne dzieci, szkoły nie ma, znajomych też nie. Współczuję tym co mieszkają w mieście. I ja już przestałam wierzyć że to się skończy kiedykolwiek.

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 marca 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Nie martw się żeby skały srały to do 10 kwietnia otworzą bo trzeba zrobić rocznice Smoleńska
    No faktycznie... zapomniałam

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 marca 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 2 ciążę były podane... generalnie tragedia i rzygańsko do 18tyg. Nienawidzę tego stanu. Może kiedyś w 3 będzie lepiej 😁

    Konieczynka jak się da to chętnie wezmę szczepionkę za Ciebie 🙂

    U nas w dzień jedna drzemka tak od 45min do 1h15min ... potem idzie spać z reguły po 20 , ale np dziś o 21 to i tak swoje 30min musi się porzucać na łóżku choćby niewiem jak była zmęczona... normalnie jakby miała zegarek w ręku... mija 30min i zasypia... a ja siedzę w fotelu... dziś już 20min za mną 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2021, 21:22

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 18 marca 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria rozejście można sprawdzić samej kładąc się na plecach i napinając brzuch jak do brzuszków. U mnie wystarczylo głowę podnieść i już robi się przerwa między mięśniami.
    Juz dawno to podejrzewałam ale ze mam wręcz wstręt do swego brzucha to udawałam że problemu nie ma. Rozstępy mam na całym brzuchu a do tego jeszcze te mięśnie. To co mnie skłoniło tomysl o rozebraniu się na plaży do stroju kapielowego. Mam takie kompleksy na tym punkcie że masakra. Już wolę tylek pokazać niż brzuch 😝
    A dziś miałam zabieg na rozstępy, zobaczymy czy jakiś efekt będzie.
    I co do mięśni to mam często taki brzuszek ciążowy bez ciąży. Ogólnie jestem szczupła a brzuch sterczy. I na koniach instruktorka na mnie krzyczała :pracuj mięśniami brzucha. A ja nie mam jak 🙈

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 19 marca 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dreamer współczuję. Z jednej strony chciałabym być w drugiej ciąży ale boję się okropnie powtórki z pierwszej, chodź mówią że każda ciąża inna. A czujesz jakąś różnicę pod względem płci lokatora zamieszkującego brzuch?

    Czuje zdecydowanie. Podobno to obalone naukowo ale mam smaki na zupełnie inne rzeczy. Z synem miałam ciagle ochotę na mięso, burgery, żeberka itp. Teraz bym jadła sałatki, surówki, owoce i niestety torty z masa :) z podobnych zachcianek to tylko cały czas rosół. Mdłości mam podobne, nawet bardziej wymiotowałam ale z synem miałam takie bóle brzucha ze płakałam z bólu. Nie mogłam jeździć autem a teraz tego całe szczęście nie mam. No i spinał się mi się brzuch jak chodziłam. Teraz jest mimo wszystko chyba łatwiej. Tylko mega bóle głowy.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 marca 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Czuje zdecydowanie. Podobno to obalone naukowo ale mam smaki na zupełnie inne rzeczy. Z synem miałam ciagle ochotę na mięso, burgery, żeberka itp. Teraz bym jadła sałatki, surówki, owoce i niestety torty z masa :) z podobnych zachcianek to tylko cały czas rosół. Mdłości mam podobne, nawet bardziej wymiotowałam ale z synem miałam takie bóle brzucha ze płakałam z bólu. Nie mogłam jeździć autem a teraz tego całe szczęście nie mam. No i spinał się mi się brzuch jak chodziłam. Teraz jest mimo wszystko chyba łatwiej. Tylko mega bóle głowy.
    To ja tak miałam z Maja że wymiotowałam i jedyne co mogłam jeść ciągle to chleb z pasztetem, rosół i kapustę kiszoną. Odrzuciło mi mięso i słodycze, po objawach każdy mówił że chłopiec A tu wymodlona córka.
    Oby z czasem było lepiej i żeby mały za bardzo w kość nie dawał. A masz pomoc jakakolwiek czy ciągle sama z młodym?

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 19 marca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dużo teściowie pomagają. Młody jest typem małego cyganiatka ze do każdego pójdzie. A jak już komuś się chce go na rękach nosić to dziecko sprzedane. Także nie mogę narzekać. A poza tym śpi trzy godziny w ciągu dnia wiec dla mnie to dużo luzu. Zastanawiam się jak w żłobku dzieci sypiają. Bo moj już o 10 idzie na drzemkę. A biorę pod uwagę żeby go wysłać od września

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 marca 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Nam dużo teściowie pomagają. Młody jest typem małego cyganiatka ze do każdego pójdzie. A jak już komuś się chce go na rękach nosić to dziecko sprzedane. Także nie mogę narzekać. A poza tym śpi trzy godziny w ciągu dnia wiec dla mnie to dużo luzu. Zastanawiam się jak w żłobku dzieci sypiają. Bo moj już o 10 idzie na drzemkę. A biorę pod uwagę żeby go wysłać od września
    To fajnie że Ci ktoś pomaga. To dużo daje.
    Moja raz to o 10rano dopiero wstała po nocy 😂 dziś była bardzo niedobra, jak mi się w końcu udało położyć na drzemkę to spała ponad 2 godziny. Ale za to teraz biega i krzyczy w najlepsze

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 19 marca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja w drugiej ciąży bez wymiotów, ale z bólami i spinaniem brzucha. Cały czas nospa i luteina 🥴 plus nie mam tej ekscytacji z wyprawki. Odliczam do porodu...

    Małego prawdopodobnie od maja dajemy do żłobka. Nie wiem czy psychicznie temu podołam. Widzę, że w domu się nudzi, ale on jest taki cycek rodziców, że nawet z babcią nie zostanie.

    Konieczynka daj znać czy będziesz miała ćwiczenia czy taśmy na te mięśnie. Bo też mnie to czeka.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 19 marca 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci w żłobkach zazwyczaj chodzą spać ok 11.30/12. Śpią do ok. 14/14.30 😉
    Do września jeszcze dużo czasu, więc ta pora drzemki też się zmieni 😉

    Ja też miałam inne smaki. Z Jasiem miałam ochotę na słodkie, miód, czekolada itd, a z Julka głównie owoce, truskawki kilogramami i zupa pomidorowa, pomarańcze 😉 także chyba coś w tym jest, chociaż też nie zawsze.
    Ja ogólnie obie ciążę dobrze znosiłam, ale chyba ta druga już tak psychicznej dla mnie byla lepsza, może dlatego że już nie było tak dużo czasu na myślenie 😉
    Trzymam dziewczyny kciuki,żeby było co raz lepiej w tych ciążach ✊✊

    Moja siostra też ma rozejście na 3cm. Podobno powyżej 3cm już tylko operacyjnie to się "leczy" a tak to jakieś specjalne ćwiczenia, masaże przez tą fizjo i plastry na brzuch.

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 marca 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja w drugiej ciąży bez wymiotów, ale z bólami i spinaniem brzucha. Cały czas nospa i luteina 🥴 plus nie mam tej ekscytacji z wyprawki. Odliczam do porodu...

    Małego prawdopodobnie od maja dajemy do żłobka. Nie wiem czy psychicznie temu podołam. Widzę, że w domu się nudzi, ale on jest taki cycek rodziców, że nawet z babcią nie zostanie.

    Konieczynka daj znać czy będziesz miała ćwiczenia czy taśmy na te mięśnie. Bo też mnie to czeka.

    Ja troszkę rzeczy chyba kupie typowo dziewczęcych. Jeśli się oczywiście płeć nie zmieni. Bo to tylko z prenatalanych wiec wszystko się może zdarzyć. A u nas to będzie pierwsza dziewczynka w rodzinie. Wiec wydarzenie. A marzą mi się te róże i falbaneczki. Nie ukrywam. Ale szaleć nie będę. Z pierwszym tez było minimalistycznie.
    Sandrina wybrałaś imię ?
    Karooo jak Wam się sprawdza imię Julka ? Bo moj mąż się strasznie upiera. Ze całe życie mu się podobało. A on nie patrzy ze popularne itp

  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 20 marca 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer - co masz na myśli jak się sprawdza ? Na osiedlu mamy chyba 4 Julki w różnym wieku. U koleżanki, z którą się spotykamy często też jestt Julka i jak są we dwie to mówimy mała Juleczka na naszą 😉 żeby je odróżnić, ale tak to nie ma problemu. Mój mąż nie jest kompletnie "modny" mam tu na myśli wszelkie nurty modowe czy ubraniowe czy fryzurowe, a nasze dzieci mają imiona z pierwszej 2 z rankingu.
    Chyba nie ma co patrzeć czy jest popularne czy nie, ważne żeby Wam się podobało 😉

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 marca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Dreamer - co masz na myśli jak się sprawdza ? Na osiedlu mamy chyba 4 Julki w różnym wieku. U koleżanki, z którą się spotykamy często też jestt Julka i jak są we dwie to mówimy mała Juleczka na naszą 😉 żeby je odróżnić, ale tak to nie ma problemu. Mój mąż nie jest kompletnie "modny" mam tu na myśli wszelkie nurty modowe czy ubraniowe czy fryzurowe, a nasze dzieci mają imiona z pierwszej 2 z rankingu.
    Chyba nie ma co patrzeć czy jest popularne czy nie, ważne żeby Wam się podobało 😉

    No właśnie o to mi chodzi żeby nie było 5 Julek w klasie. My nie dążymy do oryginalności w kwestii imion. Syn tez ma oblatane od lat imię ale tak się przyjęło ze nie pasuje już żadne inne.

  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 21 marca 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko wyczuć, u Jasia w grupie są 3 Julki 😉
    Na osiedlu z rocznika naszej Julki jest jedną.
    Jeszcze macie trochę czasu do namysłu 😁

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 21 marca 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa jeśli nas jeszcze czytasz to wszystkiego dobrego dla Bartusia :)

    Kookosowa lubi tę wiadomość

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 22 marca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Kokosowa jeśli nas jeszcze czytasz to wszystkiego dobrego dla Bartusia :)

    Dziękujemy w imieniu Bartusia :)
    Podczytuje choć nie zawsze mam czas pisać. Mamy rehabilitację i wwr i jak narazie każdy ocenia go bardzo dobrze. Jest cwaniak mały i huligan :)

    aga90 lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 22 marca 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Dziękujemy w imieniu Bartusia :)
    Podczytuje choć nie zawsze mam czas pisać. Mamy rehabilitację i wwr i jak narazie każdy ocenia go bardzo dobrze. Jest cwaniak mały i huligan :)

    Świetne informacje. Oby dalej do przodu :)

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 24 marca 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile większe buty kupowałyście dzieciakom? Jak mój ma stopę np 13,5 to mam mu na 14,5 wziąć?
    Zaczęłam się za czymś do piaskownicy rozglądać, bo w skarpetach go nie puszczę 😂

    Btw jaki ten mój syn tchórz okrutny.
    Niby chodzi tylko za rączkę, bo nie umie a jak dzisiaj gołębia na balkonie zobaczył, to przez całe mieszkanie sam pognał.
    Ile to psychika od maleńkości już robi 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2021, 12:44

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 1725 1726 1727 1728 1729 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ