X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer mam nadzieję że piątki jeszcze daleko bo u nas od miesiąca ostatnia trójka wychodzi a od tygodnia tak mi daje w kość że dziś zaproponowałam mojemu dziecku że może ją w kosmos wystrzelę.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer, serio? U nas trójki wyjść nie mogą,jedna jest, w ubiegłym tygodniu przebijały się dwie na raz więc był kosmos, a jednej dolnej nawet nie widać. U nas też taka śmieszna jakiś katar, lekki kaszel, kuzynki młoda ma to samo była z nią u lekarza i Pani dr jej powiedziała że to alergologiczna bo jest takie stężenie pyłków w tym roku że się w palę nie mieści.

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedna trójka póki co się przebija, a gdzie tu do piątek 😂
    U małego katar skończył się antybiotykiem, bo nie mogliśmy zbić gorączki. Jakiś wirus wszystkie dzieciaki w żłobku rozłożył.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas faktycznie te zeby szybko poszły. Już bardzo długo ma 16 ale teraz cisza. Nic nowego nie wychodzi chociaz jemu to już trudno sprawdzić tak głęboko.
    Pojawiła się jakaś nowość u nas. Coś w stylu leków nocnych. Wstał w nocy i wyglądał jak opętany. Chyba spał cały czas ale uciekał z łóżka. Krzyczał. Chciał gdzieś uciekać. Chodził na palcach. Palce miał jakoś dziwnie powyginane. Jakbym miała obstawiać to powiedziałabym ze go diabeł opętał. Byłam przerażona. Tyle dobrZe ze szwagierka mnie kilka dni wcześniej uprzedziła ze przed drugim rokiem życia coś takiego może się pojawić.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    No u nas faktycznie te zeby szybko poszły. Już bardzo długo ma 16 ale teraz cisza. Nic nowego nie wychodzi chociaz jemu to już trudno sprawdzić tak głęboko.
    Pojawiła się jakaś nowość u nas. Coś w stylu leków nocnych. Wstał w nocy i wyglądał jak opętany. Chyba spał cały czas ale uciekał z łóżka. Krzyczał. Chciał gdzieś uciekać. Chodził na palcach. Palce miał jakoś dziwnie powyginane. Jakbym miała obstawiać to powiedziałabym ze go diabeł opętał. Byłam przerażona. Tyle dobrZe ze szwagierka mnie kilka dni wcześniej uprzedziła ze przed drugim rokiem życia coś takiego może się pojawić.
    Miałam takie akcje że 2,3 miesiące temu. Dokładnie 3 razy. Byłam w szoku, młoda jak w amoku, opętanie totalne tu by się chciała przytulać a tu się tknąć nie dała. Masakra. W ogóle nie wiedziałam co robić, nie pomagało nic, jakby w ogóle nie była świadoma tego co robi. Chyba z pół godziny trwało. Też o tym czytałam

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria to widzę ze u nas identycznie to wyglądało. W sumie to jestem trochę spokojniejsza jak już wiem ze sporo dzieci tak ma. Ważne ze to nie jest co noc tylko od czasu do czasu.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina jak końcówka ciąży? Jak znosisz te upały?

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Sandrina jak końcówka ciąży? Jak znosisz te upały?
    Ledwo dycham, spać nie mogę. Do terminu jeszcze tak daleko mi się wydaje.
    No i przeżywam, bo pewnie skończy się ponownie indukcją i na ponad tydzień synka zostawię. To nasza pierwsza rozłąka a stary jest takim nieogarem, że boję się że sobie nie poradzi.
    Jeszcze byśmy chcieli mu jakąś ekstra zabawkę kupić (że niby od małej) i nie mamy pomysłu🤷

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Ledwo dycham, spać nie mogę. Do terminu jeszcze tak daleko mi się wydaje.
    No i przeżywam, bo pewnie skończy się ponownie indukcją i na ponad tydzień synka zostawię. To nasza pierwsza rozłąka a stary jest takim nieogarem, że boję się że sobie nie poradzi.
    Jeszcze byśmy chcieli mu jakąś ekstra zabawkę kupić (że niby od małej) i nie mamy pomysłu🤷
    Współczuję ja w tamtej ciąży też spać nie mogłam. Moja bratowa też tak zrobiła że kupili młodej zabawkę od siostry tyle że ona starsza była bo prawie 3 lata miała. Mój przez euro ostatnio też daje do wiwatu, mleko przypalił bo mecz, dziecko z wanny miał wyciągać i pędem do salonu bo bramkę strzelili masakra. Tyle że ja mam babcię za ścianą więc jest ok

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina kciuki 🤞 żeby samo poszło. Też się zastanawiałam jak się trzymasz. A gdzie będziesz rodzic? W toruniu?

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Ledwo dycham, spać nie mogę. Do terminu jeszcze tak daleko mi się wydaje.
    No i przeżywam, bo pewnie skończy się ponownie indukcją i na ponad tydzień synka zostawię. To nasza pierwsza rozłąka a stary jest takim nieogarem, że boję się że sobie nie poradzi.
    Jeszcze byśmy chcieli mu jakąś ekstra zabawkę kupić (że niby od małej) i nie mamy pomysłu🤷

    Nie nastawiaj się na indukcję. Drugie dzieci się szybciej pchają na świat. Często przed terminem w
    Zwłaszcza jak odstęp miedzy ciążami jest mały.
    Na spanie ja dostałam tabletki. Jakieś bardzo bezpieczne w ciąży. Moja lekarka sama je brała w czterech ciążach. Są skuteczne. Mnie w tamtej ciąży odcinało w sekundzie po połowie tabletki. Ale starałam się brać w ostateczności.
    Napisz jaki prezencik wymyślicie dla pierworodnego ?

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga w Toruniu niestety, bo żłobek będzie miał przerwę i nie będzie miał kto z małym zostać na dłużej.

    Dreamer nic nie zapowiada, że mała raczy wyjść wcześniej 🤷 A ty jak się czujesz?
    Chcemy starszakowi kupić albo rowerek,albo samochód jeździk 🤔 jak nabędziemy to wstawię foto w akcji 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2021, 21:47

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 1 lipca 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jako tako. Mam żylaki w pachwinach które bolą. To taka nowość. Bo w tamtej ciąży nie miałam. W ogóle ta ciąża duża inna. Ale upały dają popalić. Teraz wybraliśmy się nas morze. Dużo chodzę. Aby tylko nie przesadzić. Ale już ciężko trochę. U Ciebie już z górki. Ale boje się co będzie jak pojawi się drugie. Syn wymagający racZej

  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 10 lipca 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u nas też poprzedniej nocy Hania się obudziła i wrzeszczała, odłożyć się nie chciała dać ale na rękach też nie, sama nie wiedziała czego chce i faktycznie oczy jakby jeszcze się nie obudziła. Pierwszy raz takie coś się przytrafiło ale zaraz mi się przypomniały Wasze doświadczenia.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 11 lipca 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.

    U nas nie było takich sytuacji w nocy u żadnej córki. Teraz się zdarzają u Zosi nocne koszmary , ale to ponoć normalne , tak się zaczyna gdzieś w tym wieku.

    Ja cały czas na wysokich obrotach zeby pogodzić pracę, gotowanie o dbanie o dom / ogród- potrawie o g.23 gotować bigos 😁 no ale nie mam innego wyjścia. Mąż mnie namawia cały czas żebym zostawiła pracę i pomogła mu w firmie bo mu potrzeba pomocy, ale dla mnie to usidlenie mnie w domu.
    Za 2 tyg mam urlop i już nie mogę się doczekać- wyczekane wakacje od 4 lat. Chociaż mamy takie intensywne 2tyg że pewnie po urlopie będę zmęczona niż przed. No a potem nowy etap dla Gabrysi- idzie do przedszkola. Pewnie będzie ciekawie.

    A Wy jakie plany na wakacje/urlopy ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 14 lipca 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga90 wrote:
    Hej u nas też poprzedniej nocy Hania się obudziła i wrzeszczała, odłożyć się nie chciała dać ale na rękach też nie, sama nie wiedziała czego chce i faktycznie oczy jakby jeszcze się nie obudziła. Pierwszy raz takie coś się przytrafiło ale zaraz mi się przypomniały Wasze doświadczenia.

    Dobrze być na to przygotowanym bo wyglada to strasznie. Mnie akurat szwagierka uprzedziła chyba dwa dni wcześniej. Wiec nie spanikowałam. Ale mąż był mocno w szoku. Ważne ze to nie występuje często. U nas odpukać ale jeszcze się nie powtórzyło drugi raz.
    Jak tam się rozwijają Wasze bobasy ? U nas z mowà poszło trochę do przodu. Codziennie coś nowego powtarza. Poza tym jest wulkanem energii. Potrafi wykończyć każdego członka rodziny po kolei. Najchętniej mieszkał i spałby w ogrodzie. Nie chce wracać na kapnie o 20. Już były o to spazmy ostatnio. Nie mogłam go uspokoić. Wył jak wściekły. Ja go rozbierałem on się ubierał. Masakra. Nie wiem jak postępować w takich sytuacjach. Bo nie chce żeby mi całkiem na głowę wlazł. No nie jest to łatwe dziecko. Uwielbiam go jak śpi. Liczę ze dziewczynki są grzeczniejsze. Biorą kredki i malują:p bo ze moj weźmie klocki i się nimi zajmie chociaz na 15 minut to już nie wierze.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 14 lipca 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też codziennie nowe słowa, powtarza wszystko więc trzeba uważać co się mówi. Również wulkan energii ale potrafi się sobą zająć, dalej interesują ją książki, takie puzzle na pinezke, teraz ma fazę na kolorowanie. Ogólnie bardzo żywiołowe dziecko, ciężko wieczorem zagonić do domu, jak i do spania. Rzadko kiedy pójdzie spać przed 22.
    Myśmy dzisiaj byli na Polańczyku, kosmos 35 stopni, młoda z wody w ogóle nie chciała wychodzić. Ale udręka taki wyjazd okropnie. W sierpniu jedziemy do Zakopanego.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 16 lipca 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Aga w Toruniu niestety, bo żłobek będzie miał przerwę i nie będzie miał kto z małym zostać na dłużej.

    Dreamer nic nie zapowiada, że mała raczy wyjść wcześniej 🤷 A ty jak się czujesz?
    Chcemy starszakowi kupić albo rowerek,albo samochód jeździk 🤔 jak nabędziemy to wstawię foto w akcji 😁

    Jak tam Sandrina? Nie urodziłaś jeszcze ? Jak się czujesz ? Bo ja już świruje na tych upałach.

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 17 lipca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej urodziłam wczoraj😁 jednak pojechałam do innego szpitala i mój wywoływany poród trwał 40 minut 🤯 Od razu lepiej bez brzucha, a Adusia taka sama jak Heniuś duża 😂

    przedszkolanka:), wiktoriaa, aga90, Kookosowa lubią tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 17 lipca 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Hej urodziłam wczoraj😁 jednak pojechałam do innego szpitala i mój wywoływany poród trwał 40 minut 🤯 Od razu lepiej bez brzucha, a Adusia taka sama jak Heniuś duża 😂
    Gratulacje! Czekamy na więcej info i fotkę jak nabierzesz sił!
    Ale super! Teraz dużo dużo siły i cierpliwości!

    syy26iye928jhyb7.png
‹‹ 1733 1734 1735 1736 1737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ