X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 8 lutego 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie jestem szczepiona, obecnie siedzę do środy na izolacji bo mam covid, a reszta zostaje na kwarantannie.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 8 lutego 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecne zasady kwarantanny to tez jakaś porażka. Nic się kupy nie trzyma.
    Dużo osób choruje ale ja mam wrażenie ze wirus się kończy. Większość znosi go raczej łagodnie tyle ze się szybciej roznosi. A jak wirus słabnie to już dobry znak. Osobiście mam nadzieje ze mnie do szczepienia nie zmusza. Bo mając małe dzieci z różnymi rzeczami trzeba się liczyć. Odpukać ale nie daj Boże jakiś szpital albo coś to nie znioslabym rozłąkiz dzieckiem. Bo to ze mnie nie wpuszcza do kina to mam w nosie. I tak mnie rozrywki nie dotyczą obecnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2022, 07:12

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 8 lutego 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też mam nadzieję że nie będą zmuszać bo to jak np wwgjada życie w Niemczech to jedna wielka porażka. Nikt nikogo nie zmusza ale nawet do sklepu nie wejdziesz jak nie masz kodu. Moja bratowa mówiła że się z życiu nie zaszczepi, ale zaczęła rodzina naciskać bo rodzeństwo szczepione, matka też to poszła i ona. Mówiła że po 1 dawce tylko ją ręka bolała a druga tak ją przeorała że 3 dni miała wyjęte z życiorysu, mówiła że już jedną nogą na tamtym świecie była i żeby jej miliony dawali to na 3 dawkę w życiu nie pójdzie. Ale to jak z chorobą jeden nie wie że choruje A u drugiego tragedia. Mój kolega właśnie w odstępie miesiąca pochował obydwoje rodziców.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 12 lutego 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobne odczucia. Nie chce się szczepić bo tego co wyjdzie za 10 lat nikt nie wie. A już odpowiedzialność za szczepienie kobiet w ciąży to jesCze inna sprawa. Mi syropu nie chcieli w ciąży sprzedawać. Natomiast rozumiem i szanuje osoby które się szczepią. I tego szacunku mi brakuje w druga stronę. Jak ktoś wierzy w szczepienia to powinien się szczepić i czuć bezpieczniej a nie atakować osób które tej wiary nie maja. Wszystko nas dzieli teraz. Kurde szanujmy się w tych zasr… czasach

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 12 lutego 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest szał z tymi szczepieniami, A jak działają wszyscy widzą. Dorośli chcą się szczepić proszę bardzo, ale nie rozumie jak można podać to dziecku. Wystarczy wejść w NIZP i poczytać ile tam jest nopów po tym preparacie.

    syy26iye928jhyb7.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 12 lutego 2022, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pisałam do gin bo znowu miałam plamienia po okresie i przepisał mi duphaston, już zapomniałam jak to chujowo jest jeść hormony

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 13 lutego 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, ja po wyciągnięciu spirali mam okres 2 dni i 2 dni plamień i też się zastanawiam o co kaman? Muszę iść do gina

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2022, 22:31

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 14 lutego 2022, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz mam okres 3 dni i 4 dni plamień, raz 4 dni i 4 dni plamień, już mnie to zaczęło denerwować. Mówiłam mu o tym w październiku ale potem był spokój A teraz znowu. I dał mi Duphaston na 3 miesiące

    syy26iye928jhyb7.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 20 lutego 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie :)
    Nas tez przybędzie. Tym razem Kamilek będzie miał siostrzyczkę :) termin na 20 czerwca. Mały zachwycony nie jest 😜

    Zamierzam go dać do przedszkola. Mała będzie miec 3 miesiące i mam mieszane uczucia...
    Kamilek nadal z pampersem. Nie chce myc zębów, jest jeszcze na mleku. Z jedzeniem kiepsko . jednym słowem bunt na wszystko. Czasem siusiał na nocnik lub na wc ale się mu odmieniło. Martwi mnie to wszystko. Na szczęscie gada bardzo fajnie, rozwija się bardzo dobrze.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 21 lutego 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula gratulacje 🎊

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 22 lutego 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Agula.

    syy26iye928jhyb7.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 22 lutego 2022, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie narobiłam tym duphastonem zawsze przychodził w 29Dc po nastawieniu A dziś 36 i okresu brak. Wszystko boli, testy negatywne. Już powinnam dawno nowy cykl zacząć A stary się ciągnie niemiłosiernie

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 23 lutego 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula gratulacje.
    Moj poszedł do żłobka jak mała miała 4 miesiące. Oczywiście katary to standard. Teraz bostonka w grupie wiec czekamy.
    Młody zrobił się nieznośny. Nie miał buntu dwulatka to teraz nadrabia. Naprawdę mocno nas testuje. Walczy o wszystko rykiem. Chodzi spać o 23. Ucieka jak tylko zbliżamy się do łóżka. Za to kocha malutka ogromnie. Jak wszczyna awantury to tylko ona go potrafi uspokoić. Cały czas ja całuje i ściska. Wiec u nas miłość jest. Fajnie bo będziesz miała porównanie jedno dziecko na jesień a drugi na lato. Ciekawe jak lepiej.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 24 lutego 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam teraz rodzić czerwiec, lipiec albo sierpień. Nie wyszło

    syy26iye928jhyb7.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 26 lutego 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mnie też trochę nie było.
    Gratulację dla wszystkich przyszłych mam 🤩
    U nas Julka poszła od stycznia do żłobka, a ja do tego samego do pracy.
    Ogólnie w porządku, chociaz w sumie przez cały styczeń przechorowala 🙈
    Ogólnie Julka to taka rezolutna dziewczynka, chwalą ja,że jest bardzo samodzielna. Z toalety korzysta, sama je, rozbiera się, ma jeszcze problem z ubieraniem, ale ogólnie jest oki. Gada jak najęta. Uwielbia malutkie dzieci, ostatnio mówi,że "no ona potrzebuje w domu małego dzidziusia"
    Ale tata z kolei mówi,że "nie ma takiej opcji 😂"

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 lutego 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Chciałam teraz rodzić czerwiec, lipiec albo sierpień. Nie wyszło
    No niestety często z tych naszych planów nic nie wychodzi.

    Ja to z kolei chciałabym z początkiem nowego roku rodzic, właściwie styczeń- czerwiec byłoby ok, obie dziewczyny są jesienne bo termrminy miałam na koniec września i koniec października , no tyle że Zosia wcześniak więc jest z początku sierpnia , a teraz wyjątkowo z pierwszej połowy roku bym chciała- niestety mam świadomość zw chcieć a móc to dwie różne sprawy, chociaż jeszcze wszystko przede mną.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 27 lutego 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dawno tutaj nie zaglądałam!Gratuluję wszystkim razem nowych ciąż i dzidziusiów bo już nie jestem w stanie nadrobić wszystkich wpisów.U nas wszystko o.k.Laura jest wspaniała, wesoła, uśmiechnięta,rezolutna,rzadko się złości i umie skraść serce każdego kto ją pozna.W Na co dzień kiedy jestem w szpitalu jest z moją mamą, a od września rozpoczyna przedszkole. Pozdrawiam Was serdecznie i postaram się zaglądać częściej😀

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 13 marca 2022, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Hej. Mnie też trochę nie było.
    Gratulację dla wszystkich przyszłych mam 🤩
    U nas Julka poszła od stycznia do żłobka, a ja do tego samego do pracy.
    Ogólnie w porządku, chociaz w sumie przez cały styczeń przechorowala 🙈
    Ogólnie Julka to taka rezolutna dziewczynka, chwalą ja,że jest bardzo samodzielna. Z toalety korzysta, sama je, rozbiera się, ma jeszcze problem z ubieraniem, ale ogólnie jest oki. Gada jak najęta. Uwielbia malutkie dzieci, ostatnio mówi,że "no ona potrzebuje w domu małego dzidziusia"
    Ale tata z kolei mówi,że "nie ma takiej opcji 😂"

    To u nas podobnie. Tez żłobek od stycznia. Początki super. Potem słabo. Teraz się normuje. Powiedz mi jako matka i nauczycielka. Jak to jest ze moje dziecko w żłobku słucha pan. Sika do nocnika, idzie spać jak należy a w domu jest Meksyk. Czy to my robimy coś zle ? Czy Panie w przedszkolu są wykszlatcone w tym kierunku i wiedza jak z dzieckiem rozmawiać ? Czy może czuja respekt do pań a do rodziców nie ? Zbuntowało się nam dziecko i poszukuje przyczyny. Wiem ze taki wiek ale testuje nasza cierpliwość dość mocno. Od kilku dni jest lepiej. Chętniej chodzi spać i nie robi jazdy przed żłobkiem. Ale nadal nie słucha zabardzo. Ja mam cały dzień na głowie Mała i nie mam dla niego tyle czasu ile powinien dostać. Jest dużo z dziadkami no i wiadomo jak jest.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 13 marca 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer może to jest tak jak tu


    https://www.google.com/amp/s/mamadu.pl/amp/156813,dlaczego-dziecko-najgorzej-zachowuje-sie-w-obecnosci-rodzicow

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dreamer może to jest tak jak tu


    https://www.google.com/amp/s/mamadu.pl/amp/156813,dlaczego-dziecko-najgorzej-zachowuje-sie-w-obecnosci-rodzicow

    Pobożne życzenie. Niektóre dzieci w domu dyscyplinka to idą się do przedszkola wyszaleć.
    Co tam u Was dziewczyny ? Przeszliście Rota ? Bo u nas szaleje bardzo. Jakieś sposoby na odpieluchowanie ? Bo już czas i gotowość tylko chęci brak ?

‹‹ 1738 1739 1740 1741 1742 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ