Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 ciążowe jest płatne 100% :) wyliczają Ci średnią z ostatnich wypłat z paru miesiący (nie pamiętam 3 czy 6) i z tej średniej masz wypłate :)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko ja dostałam na pierwszej wizycie w 4+3 przez plamienie zwolnienie na 3 tygodnie do następnej wizyty u tego lekarza.

    Natomiast chyba nie można dostać więcej niż na miesiac, ale moge sie mylic.

    Z kasą to zalezy czy pracujesz na etacie, dzialalnosci czy innej umowie

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam działalność,jeszcze mały zus dlatego nie łapię się w tym zupełnie.. a że szyję i niestety sporo na kolanach wycinam a teraz przy mdłościach i torbielu jest to uciążliwe to chyba wykorzystam póki co na ile da..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, trzymam kciuki za szybki powrót! Dużo siły życzę!!

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka jezeli odprowadzasz na siebie skladki zdrowotne i masz ubezpieczenie to powinno byc chyba ok. Ale wlasnie nie wiem jak to jest z malym zusem.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja od wczoraj czuje sie jakby mi spuchly wnętrzności, nie wzdęcia, nie wywalony brzuch, tylko tak jakbym spuchla od środka. Nie wiem jak to opisać, poprzednio tak nie miałam.

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja jak karmilam to też 9dciagalam i dzięki temu wychodziła z domu. Co prawda iersi po 5 h jak kamień ale 5 h wolności są tego warte raz na jakiś czas.
    No ja nie moge bo młoda butli nie akceptuje... pdrzucila zupelnie :)

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    A ja od wczoraj czuje sie jakby mi spuchly wnętrzności, nie wzdęcia, nie wywalony brzuch, tylko tak jakbym spuchla od środka. Nie wiem jak to opisać, poprzednio tak nie miałam.

    O tak, wydaje mi się, że czuje balon zamiast macicy. Albo to dość dziwny objaw albo mocna autosugestia. :P

    Dziękuję dziewczyny :* Wy akurat rozumiecie, po prostu mam wrażenie, że to wybitnie piękny sen i jutro się z niego obudzę.
    Jednocześnie nie mogę się doczekać i się boję, liczę, że zobaczę kropka choć wiem, że to praktycznie niemożliwe...
    Zrozumieć kobiety to ciężka sprawa. Za zrozumienie ciężarnych kobiet powinni dawać nobla.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wszystkie jestesmy z Toba i mamy dobre mysli :* bedzie dobrze

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    mam działalność,jeszcze mały zus dlatego nie łapię się w tym zupełnie.. a że szyję i niestety sporo na kolanach wycinam a teraz przy mdłościach i torbielu jest to uciążliwe to chyba wykorzystam póki co na ile da..
    na l4 przy malym zusie i dzialalnosci dostaniesz niestety bardzo niewielką kwotę :(
    jeśli to był zus preferencyjny to na miesiac wyjdzie tyle ile podstawa skladki, czyli 630zl, bo w ciazy zwolnienie na 100%, jeśli opłacałaś składki 12 miesiecy oczywiscie. Bo wyliczają średnią z 12 miesięcy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 21:25

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine te 630 zł.to na ręke? Wiem tyle od księgowej,że opłacać składkę chorobową i tak będę (teraz podnieśli) reszta dla mnie (grosze,ale wiecie.. tak to nawet na zus nie zarobie albo zaryzykuje ciążą, w ciąży z Polą ani grosza nie miałam.). A z tymi mdłościami nie ogarnę pracy.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozesz dopytac ksiegowej o dokladne kwoty, ja sprawdzalam teraz w necie za 2018 rok. Ale moje kolezanki na dzialalnosci, jak placily preferencyjny zus to mialy wlasnie ten problem na zwolnieniu/macierzynskim, ze po zaplaceniu skladki zdrowotnej ledwie co im zostawalo :/

    ale macierzynski chyba podwyzszaja do 1000 od ktoregos roku na minimum, jesli dobrze kojarze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 21:32

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,musza podwyższyć ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Fiorda na ból gardła? Młody mnie zaraził chyba ;/

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja psikalam unibenem czyli inna nazwa tantum verde, jak mnie bolalo 2 tygodnie temu gardlo. Mozna w ciazy i dziala.
    A w tym preparacie fiorda nie za bardzo ma co dzialac na gardlo, delikatnie antybakteryjnie, ale wiekszosc infekcji jest wirusowa :)
    to juz lepiej woda z sola plukac gardlo

    Paolka_25 lubi tę wiadomość

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    ja psikalam unibenem czyli inna nazwa tantum verde, jak mnie bolalo 2 tygodnie temu gardlo. Mozna w ciazy i dziala.
    A w tym preparacie fiorda nie za bardzo ma co dzialac na gardlo, delikatnie antybakteryjnie, ale wiekszosc infekcji jest wirusowa :)
    to juz lepiej woda z sola plukac gardlo


    no bede jutro działać. Na razie znowu miałam zwrot :( chyba donut orzechowy nie zasmakował...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mleko z czosnkiem i maselkiem !

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu1 wrote:
    Mleko z czosnkiem i maselkiem !


    Ale teraz mnie dobiłaś xD moja trauma z dzieciństwa, będę po tym wymiotować dalej niż widze, to ja już wole ta wode z sola xD

    przedszkolanka:), Agu1 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki do ssania prenalen :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Tabletki do ssania prenalen :)
    Dzięki :) już wyczytałam że mogę Fiorde też :)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ