X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myślicie o ochraniaczach do łóżeczka? Kurcze marzy mi się taki kontrastowy!
    https://allegro.pl/oferta/ochraniacz-dlugi-360x30-duzy-do-lozeczka-120x60cm-6724386767

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Dziewczyny a co myślicie o ochraniaczach do łóżeczka? Kurcze marzy mi się taki kontrastowy!
    https://allegro.pl/oferta/ochraniacz-dlugi-360x30-duzy-do-lozeczka-120x60cm-6724386767
    Kiniorek ochraniacze w wielu krajach są zakazane, bo mogą być śmiertelnym zagrożeniem dla noworodka!
    Noworodek czy niemowlę nie rusza się w łóżku tak, żeby sobie mogło cokolwiek zrobić o szczebelki, nie uderzy się w nie z niewiadomo jaka siłą.
    A jeśli w trakcie snu się obróci i przyłoży nosek do ochraniacza, to nie ma takiego odruchu, że jak nie oddycha, to się odwróci. O nieszczęście bardzo łatwo.

    Także daj spokój sobie z ochraniaczami i poczytaj więcej o śmierci łóżeczkowej.
    https://mamaginekolog.pl/zmniejszyc-ryzyko-smierci-lozeczkowej/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 10:42

    moni05, Cabrera lubią tę wiadomość

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Kochana w zasadzie to nic nowego. Przepływy na szczęście się nie pogorszyły. Z ciekawostek dowiedziałam się od lekarza że one już się nie poprawią. Więc w takim razie walka jest o to by nie były gorsze... dla pocieszenia wydawało mi się że dzisiaj i wczoraj kilka razy czułam Filipka. Mam nadzieję że to nie moja wyobraźnia 😊

    Jak już poczułaś kilka razy to teraz się pewnie zaczną regularnie. Dobrze ze przepływy się nie pogorszyły. A z tym ze się nie poprawia to nie byłabym taka siup do przodu. Medycyna nie takie rzeczy widziała. Nawet na naszym wątku są dziewczyny które nie miały szans na naturalne zajście w ciąże a jednak zaszły. Czekamy teraz na usg i na początek liczymy na 500 gram.

  • KasiaP Autorytet
    Postów: 458 546

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim!
    U mnie dziś 20 stopni bo wczoraj burza była i się ochłodziło. Pies w końcu od tygodnia na spacer poszedł :D ale od jutro znów coraz cieplej, tylko z przelotnymi burzami. Więc pewnie duszno będzie jak cholera :)
    Basiu, wspaniale że czujesz już ruchy! Teraz na pewno będziesz troszkę spokojniejsza. Dalej wszyscy trzymają kciuki żeby było dobrze.
    A dziewczyny jak sobie radzicie z depilacją albo z zakładaniem butów? 😂 U mnie już coraz gorzej. Albo z łóżka wstać. Czuje się trochę ograniczona ruchowo hehehe, a przecież będzie gorzej :D

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z butami to luzik. Klapki albo wsuwane trampki i po problemie. Z depilacja bikini gorzej. Trzeba na ślepo

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek ja jestem przeciwna takim bajerom. Łóżeczko dla mnie ma mieć materac, prześcieradło i rożek ( ewentualnie śpiworek). Tyle. Wszystkie inne dodatki to zbędne ryzyko.

    Kasia z butami ok chyba że trzeba zapiąć na coś to wtedy na wdechu. Depilacja na czuja.

    moni05 lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Basiu.

    To wspaniała wiadomość że są ruchy:-). On zobaczysz drobinek się po prostu urodzi a po roku max nadrobi:-) niektore maluchy tak mają. Dobrze że jesteś pod kontrolą lekarza.
    Mocno mocno kciuki trzymamy i zawsze o was pamiętamy.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czujecie maluchy tak samo codziennie? Ja rano i wieczorem od jakiegoś czasu czułam bardzo wyraźnie,wczoraj byliśmy na grillu u znajomych i jak żeśmy wrócili to już późnym wieczorem nie szalała jak zwykle, 2 puknięcia i dziś rano też i zaczynam się martwić. Nawet jej nie sprowokuje jak kładę rękę na brzuchu

    syy26iye928jhyb7.png
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja kupiłam sobie klapki 3 pary i jest o wiele lepiej :)

    Dziewczyny na born2be jest 40% zniżki :)

    A u mnie wkoncu trochę zimniej :) Oliwka od rana szaleje, a wystraszylam się bo podczas zabawy pies uderzył nie lekko w brzuch i mała się wystraszyla i na chwilę ucichla :) jeżeli chodzi o bolesnosc ruchów to w pęcherz boli mnie najbardziej :)

    Basiu to na pewno już ruchy, teraz musi być już tylko lepiej, nie ma innej opcji, ciekawe ile teraz Filipek będzie ważył :)

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny czujecie maluchy tak samo codziennie? Ja rano i wieczorem od jakiegoś czasu czułam bardzo wyraźnie,wczoraj byliśmy na grillu u znajomych i jak żeśmy wrócili to już późnym wieczorem nie szalała jak zwykle, 2 puknięcia i dziś rano też i zaczynam się martwić. Nawet jej nie sprowokuje jak kładę rękę na brzuchu
    U mnie nie rusza się zawsze tak samo i nie ma stałych godzin, nie wiem czy u mnie nie ma na to wpływu łożysko umieszczone na przedniej ścianie

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ochraniaczy - podpisuje się pod tym, co pisały Sunshine i Kokosowa. Ba, nawet szukając dostawki zwracałam uwagę na to żeby miała boki z siateczki - przewiewne. Podobnie mam tylko rożki i śpiworki - co najmniej do roku czasu. Wole chyba panikować niż być swobodna w tych kwestiach 🤷🏻‍♀️

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra. Skutecznie wybilam sobie to z głowy
    Masakra. Kurde a teraz też takie są modne komplety jak poduszki. To dopiero niebezpieczne :o

    A teraz inne pytanie. Czy picie wody z cytryną, limonka i ogórkiem może spowodować rozwolnienie? :| Od wczoraj pije i mnie troche pogonilo. Nie boli mnie brzuch. Nie mam gorączki :p a wypiłam już dwa dzbanki :D

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wy możecie tu wytrzymać. Jestem w Polsce, dokładnie na Kurpiach, niecały dzień i już ledwo żyje. 30' o 22 w nocy to jakieś nienormalne. Już napisałam mężowi, że huk nie wracamy do Polski jak tak ma każde lato wyglądać hehehe. Odzwyczailam się już. No i kiedyś nie mialam dziecka którego drugie imię to totalny kataklizm za którym muszę ganiac i nie byłam w ciąży. Ale podziwiam serio, że wytrzymujecie.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Dobra. Skutecznie wybilam sobie to z głowy
    Masakra. Kurde a teraz też takie są modne komplety jak poduszki. To dopiero niebezpieczne :o

    A teraz inne pytanie. Czy picie wody z cytryną, limonka i ogórkiem może spowodować rozwolnienie? :| Od wczoraj pije i mnie troche pogonilo. Nie boli mnie brzuch. Nie mam gorączki :p a wypiłam już dwa dzbanki :D
    Może. Ja wystarczy, że wypije litr wody z Cytryna i mam. jeszcze zależy jak szybko się wypije to. Bo jak po lyczku to nie ale jak np 0,5 naraz to tak jak mówisz

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny piszą, żadnych ochraniaczy. Ja w tamtej ciąży kupiłam, ale założyłam dopiero jak syn miał około roku. Poduszki tez do tej pory nie używany. Pierwszy miesiąc syn spał w rozku a później jak już się zaczął rozkopywać to w spiworku. I w sumie do tej pory korzystamy ze spiworka. Probowałam kołdra ale się strasznie rozkopuje.
    Wiadomo, ze tenkomplety są ładne i kuszą. Ale myśle, ze na początku to jest zbędny wydatek.
    U nas dzisiaj już zdecydowanie chłodniej. Syn właśnie jest na balkonie w długich spodniach bluzie. Gdzie wczoraj był upał straszny.

    moni05 lubi tę wiadomość


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emikey no ja sobie zrobiłam od wczoraj drugi dzbanek 2l. Chłopaki tez sobie coś nalali ale fakt praktycznie oba ja wypiłam ;)
    Co do ciepła. To zapraszam do Katowic, właśnie 25st mam na wieje wiaterek

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj odpoczywam. Mąż w pracy, Jasio z dziadkami 😉
    Aż nie mam co robić i z tej wolności zrobiłam muffiny 😍😁
    U mnie też raczej ruchy nie są o stałej porze, jednak cały czas malucha czuję bardzo nisko, praktycznie cały czas na linii majtek ...
    Z butami oki, nie mam problemu,że wstawaniem z łóżka również póki co 😁

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nawet tak nie myślałam o tym ochraniaczu, i też z niego zrezygnuje

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    U nas wczoraj popadalo,burza była i dzisiaj oddycham😊😍
    Wiktoria mój ostatnio był mega aktywny,dzisiaj jest spokojniej ale kazdy zapewne moze miec taki dzień,nawet brzuszkowy ;)

    Kiniorek co do ochraniacza to ja powiem tak- z głową wszystko może być bezpieczne ;) bardzo fajny,lekki i niziutki ma ikea no ale to tylko biały a rozumiem ze chodzi o kolorowy ;)
    Co do poduszek to również uważam że zbędne są na początku.

    Karoo ja tez mojego nisko czuje,pewnie tam akurat ma noźki ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka właśnie mnie chodziło o to żeby był kontrastowy. Biało czarny. No ale zostanę przy kartach kontrastowych ;)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
‹‹ 646 647 648 649 650 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ