X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 23:07

    Kookosowa, ammarylis, kasia1518, mia4444 lubią tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Ja też raczej spokojnie, może dlatego że kolejna ciąża, choć z tylu głowy mam ten 32tc i będzie to pewnie moment przełomowy u mnie , no i to że Zosia się dusila, więc codziennie muszę czuć ruchy maleństwa- to takie dwie rzeczy które siedzą w głowie. Reszta jakoś mniej obchodzi jak coś boli, ciągnie to jakoś tak mi się normalne wydaje .

    Pozdrawiam Dziewczynki i miłego weekendu- niech ten upał jak najmniej doskwiera ☺
    A czy Zosia nadrobila już wczrsn8actwo? Mój był z 35 tyg

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja jestem bardzo spokojna. Może dlatego że to druga ciąża. Robię swoje.

    Muszę zacząć wyprawkę robić
    Mnie druga ciąża uświadomiła że co ma być to będzie i na większość rzeczy nie mamy wpływu. Dlatego też jestem spokojniejsza. Plus myślenie może czarne ale jednak że ciąża może być perfekcyjną A w drodze do domu ze szpitala ciężarówka w nas wjedzie. I na to też wpływu nie mamy

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit święte słowa.
    Ja też mam jakoś spokojniejsza głowę. Chyba na początku troche świętowałam żeby się udało ale teraz już lepiej. Mały jest ruchliwy. Czas sobie płynie tak, że już dzisiaj apka mi wyświetliła 26tc. I ciesze się że mogę chłonąć każda chwile spokojnie w domu.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A czy Zosia nadrobila już wczrsn8actwo? Mój był z 35 tyg
    Lekarze mówią że to się wyrównuje do 2 roku życia i do tego czasu mam odejmować 2 mc. Generalnie wychodząc ze szpitala wszystko było ok. Nie mieliśmy żadnej rzeczy do kontroli. Co to nabywania umiejętności ruchowych to są rzeczy które robiła wcześniej niż wiek na to wskazywał np przekładanie zabawek z rączki do rączki; dawanie czesc czy przybijanie piatki, są takie w terminie- obracanie się z pleców na brzuch- miała 7.5mc ( 5.5 wg wieku skorygowanego) - ale ja już panikowalam że tego nie robi i oczywiście byłam u lekarza ☺, ale np nie raczkuje; nie przyjmuje pozycji czworakiej, o stawianiu nie ma mowy - narazie nic z tym nie robię, bo początkowo biegałam po lekarzach i każdy mi mówił że za dużo wymagam od dziecka- sama poszłam mając dopiero 1.5 roku , więc zakładam że ona też późno zacznie chodzić, ale za to dużo gaworzy.

    moni05 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka byłaś dziś w castoramie? Smignela mi dziś bardzo podobna dziewczyna do Ciebie tylko, że w okularach 😀

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam aż będzie chłodniej i będę robić ta komodę małemu. Nie mam siły w to ciepło. Dzisiaj ten basen był zbawieniem ale ciężko było nawet w cieniu wysiedzieć.

    A mam coraz wyrazniejsze skurcze BH... Nie wiem czy to dobrze czy nie. Muszę poczytać.. nie bolą ale czuję je dość wyraźnie, nie są zbyt mile :/ i są tak z 4 razy dziennie. Zdarza się w nocy tez... A że wysoko mam macicę to bardziej ten skurcz czuję pod przepona i ciągnie do pępka najbardziej i w dół już mniej...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj na przyjęciu weselnym. Tzn ślub i obiad 😊
    Jasio z dziadkami na wiosce, a mamusia nawet dopięła się w sukienkę 😱😍

    https://zapodaj.net/de27f665c45ba.jpg.html
    😊

    Kookosowa, przedszkolanka:), moni05, Cabrera, kasia1518, brunetka91 lubią tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, pięknie wyglądasz. Bardzo przypominasz mi koleżankę ze szkoły 😊

    Matko, woda z lodem to najlepsze co jestem w stanie dla siebie zrobić 🥵

    Karooo93 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mojego gardła woda z lodem to zabójstwo.

    Do do pytania czy po połówkowych można odetchnąć ? Ja w pewnym stopniu odetchnęłam. To w końcu najważniejsze badanie. zwłaszcza jak jest wykonane po 20 tc to dużo już pokazuje bo organy w miarę duże. Wiec jak lekarz mowi ze ok i maluch kopie codziennie dając o sobie znać to człowiek już trochę spokojniejszy. Ale wiadomo ze stres i tak będzie do końca. Ja mam np schiza na punkcie upływów. Czy to normalna wydzielina czy wody się sączą.... eh nie wiem skąd się to u mnie bierze.

    Mnie nikt jeszcze nigdzie w kolejce nie przepuścił. Ale ja nie mam typowo ciążowego brzucha. Napewno nie rzuca się jeszcze w oczy. Zobaczymy co będzie potem.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, Kochana daj znać jak po dzisiejszym badaniu

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimri wrote:
    Japonka byłaś dziś w castoramie? Smignela mi dziś bardzo podobna dziewczyna do Ciebie tylko, że w okularach 😀
    Nie, ja dzisiaj tylko lans w Galerii Mokotów i wcześniej piknik japoński koło Metra Służew ;)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Jeszcze nie jest gorąco, można odetchnąć.
    Mąż z synkiem śmigają na rowerze, to znaczy mały odkrył że 4 kółka to jego pasja i codziennie męczy tatusia po trzy razy na dzień, aby z nim pojeździł. Córka bawi się sama, a ja piję kawę. Jak przyjemnie :)

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Basiu, Kochana daj znać jak po dzisiejszym badaniu
    Kochana w zasadzie to nic nowego. Przepływy na szczęście się nie pogorszyły. Z ciekawostek dowiedziałam się od lekarza że one już się nie poprawią. Więc w takim razie walka jest o to by nie były gorsze... dla pocieszenia wydawało mi się że dzisiaj i wczoraj kilka razy czułam Filipka. Mam nadzieję że to nie moja wyobraźnia 😊

    Kiniorek91, Dominika32, moni05, Kookosowa, wiktoriaa, KasiaP, Atyde, Goemi, brunetka91, Kasiulina, Cabrera, kasia1518 lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie zrobiłam pysznie, spełniłam zachciankę i wczoraj machnęłam sernik na zimno. Jezu jak dobrze :)
    Mały od 3 dni buszuje na całego w brzuszku. Bardzo aktywny jest. Mało już jest cichych godzin :)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dziewczyny:)

    Sliczne brzuszki:)

    Mnie tez nikt w kolejce nie przepuscil. A brzuch napewno widac;)
    Co do bycia spokojna po polowkowych.. Po czesci jestem. Odczuwane regularnie i czesto ruchy tez mnie uspakajaja. Ale panikuje jak brzuch zaboli czy cos. Ciagniecie w pachwinach tez mam. Najczesciej prawa strona.
    Maz wczoraj mowil ze w tej ciazy sam widzi jaka ja panikara jestem i ponoc duzo bardziej czepliwa niz w poprzedniej😅 oj tam co ja moge za hormone hehe;)
    U mnie wczoraj znow byly alerty sms. Mialy byc burze dzis max 25st a znow upal od rana. Juz nie mam czym dychac

    Jestem w podziwie jak czytam ze mozecie lezec czy spac na wznak. Ja spie wylacznie na bokach. Probujac lezec na wznak momentalnie sie mecze bo ciezko oddychac.

    Basiu ciesze sie ze przeplywy sie nie pogarszaja. Trzymam mocno kciuki:)

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Dominika32 Autorytet
    Postów: 692 591

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Jak minęła nocka?
    U mnie mała za dnia spokojna,za to co noc szalenstwo,aż tak że mnie budzi...
    Czy wasze dzieci też tak kopią że aż boli?
    Zauważyłam też że ciężej mi sie oddycha,a przywracanie z boku na bok to katorga

    Milej niedzieli:-)

    w57vrjjgdjn1sode.png

    qdkkkqi1yy4kqg9a.png

    lprkcwa1u3xyt21v.png

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika, mi np potrafi skopać pęcherz, ze wstaje co godzinę w nocy. Wtedy się budzę bo to jest dość bolesne 😋 dzisiaj u mnie 24+0 wiec zacznę 25 tydzień jutro. Kurczę. 16 tygodni do porodu 😁😱

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Moja córka czuję niedzielę. Zbudziła tatą rana po 7. Mówiła że ci bo mama i dzidzia śpi i go wyprowadziła na zabawę do salonu :) także wyspana.
    Ja spie na bokach i muszę mieć więcej pod głową. Nie mogę na płasko już spać.

    Dominika oj tak. Synek ma moc piłkarska w nogach. Córką też miała i teraz to widać jak kopie piłkę. A Bartek jak kopie to dziura w brzuchu :) dobrze chociaż jak kopie w boki albo do góry. Najgorsze jak w szyjkę albo pęcherz bo ubolewam.

    KasiaP, brunetka91 lubią tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w niedzielę. Wczoraj gości miałam do 1 szej w nocy i chyba sie przemeczylam bo mała nie kopie, brzuch twardy, a ja zmęczona. Dobrze że e nocy była burza to jest czym oddychać chociaż. Basiu jesteś bardzo, bardzo dzielna. Najważniejsze,że nie jest gorzej.


    Miłej niedzieli wszystkim.

‹‹ 645 646 647 648 649 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ