X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania pozostaje nam kupić wypasione jedzenie i zjeść w samochodzie:p
    Ja tez uważam ze nie zabija nas COVID tylko brak leczenia. A będzie jeszcze gorzej. Bo ludzie się nie diagnozują, nie leczą. Odwołują im operacje na które czekali nieraz latami. I kto zajmuje te miejsca w szpitalach ? Jakim cudem są takie zajęte jak oddziałów covidowych jest niewiele. Odmawia się ludziom leczenia to jakim cudem brakuje łóżek ? Ja tego nie kumam. Ale okłamują nas cały czas wiec prawdy się nie dowiemy. Jeszcze to zastraszanie społeczeństwa śmiertelnym wirusem. A koronawirusy są z nami od lat. Tylko inaczej nazywane.
    Moje maleństwo tak dzisiaj szalało w brzuchu ze już się wystraszyłam ze coś się złego dzieje. Czy Waszym tez się zdążą aż tak bardzo wiercić ?
    Ja myślałam ze miałam wizytę trzy tygodnie temu i niedługo pójdę. A tu się doliczyłam ze dopiero dwa. Ehhh. Czasie płyn.

    Beddina lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w środę za tydzień...

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Moja 2810g, była hipotrofikiem, chudziutka, ale długa - 55cm. Na koniec ciąży przestała rosnąć. 🤷‍♀️
    Ojej, mi mówili, że mojej do hipotrofika daleko przy wadze 2850 i 56 cm. Przy pomiarach w ciąży była też nisko w centylach, najniżej chyba na dwunastym...

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Kama91 Ekspertka
    Postów: 250 241

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po badaniu. Wszystko w porządku :) jedyną nieprawidłowością jest bright spot, które powinno się wchłonąć do 3 trymestru. Trzeba byc dobrej myśli:)
    W każdym razie pierwsze dwa ciuszki już kupione :) mąż to już wózek chciał brac...

    martuśka737, ami_ami, Mum2b, Tusianka, Nalia, majóweczka83, Mimi__, Cola87, Etoilka, Mama Trójki, nat87, Marianka@87, opóźniona, Kania85, Marcelina85 lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Ojej, mi mówili, że mojej do hipotrofika daleko przy wadze 2850 i 56 cm. Przy pomiarach w ciąży była też nisko w centylach, najniżej chyba na dwunastym...
    A nam wpisali hipotrofię , neonatolog dała skierowania na różne USG itp. Ale na szczęście wszystko ok, poza tym, że po prostu jest szczuplejsza. ;) Ale to raczej nie wada. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 17:45

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj jak jak bym chciała, żeby w polskich szkołach był taki system, że każde dziecko idzie w swoim tempie, a nie często tyrania, powodująca niechęć do szkoły. Nie mówiąc, że to jest chore co się dzieje teraz na zdalnych. Bywają dni, że po 8 godzin dziecko spędza czas przy ekranie komputera. Żadnych norm, nic. Rozmawiałam z wychowawcą, to mówiła, że chcieli zmniejszyć czas, ale sami są rozliczani z każdej minuty!
    A służba zdrowia to tak jak same piszecie. :(

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Trójki wrote:
    Oj jak jak bym chciała, żeby w polskich szkołach był taki system, że każde dziecko idzie w swoim tempie, a nie często tyrania, powodująca niechęć do szkoły. Nie mówiąc, że to jest chore co się dzieje teraz na zdalnych. Bywają dni, że po 8 godzin dziecko spędza czas przy ekranie komputera. Żadnych norm, nic. Rozmawiałam z wychowawcą, to mówiła, że chcieli zmniejszyć czas, ale sami są rozliczani z każdej minuty!
    A służba zdrowia to tak jak same piszecie. :(
    Niestety, nasza szkoła jest pod tym względem kiepska. :( Masowa generalizacja.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno mi sobie wyobrazić żeby każde dziecko uczyło się we własnym tępie. Pamietam jak ogromne były w szkole różnice miedzy uczniami. Nie wiem jak nauczyciele to mogą ogarnąć w innych krajach. U nas jest konkretny program do zrobienia. Ciekawa sprawa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Trudno mi sobie wyobrazić żeby każde dziecko uczyło się we własnym tępie. Pamietam jak ogromne były w szkole różnice miedzy uczniami. Nie wiem jak nauczyciele to mogą ogarnąć w innych krajach. U nas jest konkretny program do zrobienia. Ciekawa sprawa

    Właśnie liczą się tylko konkretny program, wyniki w postaci testów, a nie uczeń. Moje dziecko bardzo dużo poświęca czasu na naukę, a co zebranie słyszę, że uczniowie mają się jeszcze bardziej przyłożyć. 🤦‍♀️

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z rana. U nas śnieg. Wstałam a tu wszystko białe :) miłego dnia :) czy ktoś dzisiaj wizytuje ?

  • blama Autorytet
    Postów: 477 523

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od rana biało.. kiedy ta wiosna nadejdzie, marzą mi się już małe wycieczki, spacery , góry...
    Wizyta dopiero w przyszłym tygodniu.
    Moja córka dostała się do przedszkola także wrzesień miesiącem ogromnych rewolucji 😁😁


    ex2btv73igihq37e.png

    relgx1hp11ql973x.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Witam się z rana. U nas śnieg. Wstałam a tu wszystko białe :) miłego dnia :) czy ktoś dzisiaj wizytuje ?
    Ja! Proszę o kciuki:)

    ami_ami, Kama91, Tusianka, Mama Trójki, Mimi__, opóźniona, nat87 lubią tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blama wrote:
    U nas od rana biało.. kiedy ta wiosna nadejdzie, marzą mi się już małe wycieczki, spacery , góry...
    Wizyta dopiero w przyszłym tygodniu.
    Moja córka dostała się do przedszkola także wrzesień miesiącem ogromnych rewolucji 😁😁
    Blama a nie chcecie puscic wczesniej? My puszczamy nasza od sierpnia, żeby nie bylo we wrzesniu za duzo emocjj

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas co prawda nie biało, ale zimno. :(

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek ma 2 lata i 4 miesiące i waży 12,9, a na bilansie 2 latka 12,4 i wzrost 87. Urodził się z wagą 3900 g, ale my jesteśmy szczupli i drobni więc geny mają większy wpływ niż wielkość po urodzeniu. Przez pierwszy rok był pulchnym bobaskiem, a teraz nie zatrzymuje się i jest szczupły. Waga nie jest tak istotna, bo raczej wolimy aby dzieci były szczupłymi dorosłymi a nie pulchnymi. Martwi mnie wzrost, może to geny a może jakiś niedobór. Badałyście poziom wit. D? Jak wygląda dzienny jadłospis Waszych maluchów?

  • blama Autorytet
    Postów: 477 523

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Blama a nie chcecie puscic wczesniej? My puszczamy nasza od sierpnia, żeby nie bylo we wrzesniu za duzo emocjj
    Nie mamy takiej możliwości u nas w przedszkolu


    ex2btv73igihq37e.png

    relgx1hp11ql973x.png
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    U mnie również biało. Ja to mam już dość i chciałabym wiosnę taką ciepłą, zaczniemy wtedy z mamą działać w ogrodzie i siać i sadzić warzywka.

    Miałam tele wczoraj z lekarzem rodzinnym, powiedziała, że to co teraz robię inhalacje/sól morska/te krople sudafed są ok. Gdybym miała gorączkę to dałaby mi antybiotyk, ale mówiła by poczekać, bo jeszcze nie ten etap. No i cóż dalej robię to samo. Dziś może jakby mniej już tej wydzieliny po nocy było. Męża tez zaatakowały zatoki, ale on od razu dostał antybiotyk - tyle lepiej bo szybciej mu przejdzie.

    Mum2be - kciuki za wizytę :)

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wizytuje ale będzie to wizyta bez USG więc nic więcej się nie dowiem.. badanie , dalsze zwolnienie, zalecenia, badania. W piątek mam wizytę z USG i kontrolę szyjki. Ostatnio przed świętami kontrolowałam bo bałam się że cos zacznie sie dziac. A okazało się że jest bardzo dobrze. Także z niecierpliwością czekam na piątek ;) no i ustalimy termin połówkowego.

    Moja córka idzie we wrześniu do zerówki szkolnej. To będzie też rewolucja. No musimy jakoś dać radę szczególnie że ja 4 września mam termin.

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy u Was zalecają polowkowe ? Po którym skończonym tygodniu. Moja doktor woli później niż wcześniej.

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    Kiedy u Was zalecają polowkowe ? Po którym skończonym tygodniu. Moja doktor woli później niż wcześniej.

    Tylko widełki 18-22, ale na wyniku USG z prenatalnych I trymestru lekarz wykonujący USG napisał mi konkretną datę, po której mam się pojawić na USG połówkowym i w moim przypadku było to po skończonym 20 tygodniu ciąży, więc USG mam 21+2. Tylko u mnie ciąża prawie młodsza o tydzień jest, więc i maluszek tydzień młodszy.

    Marghe lubi tę wiadomość

‹‹ 301 302 303 304 305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ