X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Marghe Autorytet
    Postów: 279 170

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magu wrote:
    Badania prenatalne na NFZ to USG wykonywane przez dobrego specjaliste polaczone z badaniem z krwi (tzw. Pappa). Opiera się na statystyce, powyżej 35 roku życia często wychodzi "źle". Może wskazywać też np. na problemy z łożyskiem w przyszłości.
    Badania genetyczne, o których ja i ktoś jeszcze wspomniał to badania płatne, polegają na pobraniu próbki krwi od matki, w której jest wolne DNA płodu i ono jest badane pod kątem chorób genetycznych. Daje bardziej dokładne wyniki, na życzenie podają też płeć dziecka. Wykonuje się je od 10 tygodnia ciąży. Koszt ok. 2000 zł.
    Dziękuje a co to znaczy ze często wychodzi złe? To znaczy ze je robią ale wyniki są złe (nie dokładne) czy złe bo dziecko ma wady? Jak narazie lekarz mi nawet nie wspominał o genetycznych. 2 tys to dość dużo czy zawsze trzeba je robić czy tylko przy podejrzeniu czegoś?

    1-sza ciąża ♥️ Hashimoto
    8p3oe6hhswxf04ql.png
  • Marghe Autorytet
    Postów: 279 170

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawendowePole wrote:
    Masz po części rację, ale dwie sprawy: po pierwsze, pójście wcześniej = uzyskanie wcześniej zaświadczenia o ciąży, a o to robi różnicę w pracy. To jest przywilej ciężarnych w Polsce i moim zdaniem, nie powinno się z niego rezygnować. A po drugie jak ktoś przeżył stratę, to bez tego "tylko podglądu" będzie się stresować bardziej, że dziecko się nie rozwija lub umarło. Owszem, wizyta nic nie da dla zdrowia dziecka (chociaż nie do końca, bo jakby się robił jakiś krwiak czy coś to można włączyć leki i leżenie), ale da duużo dla zdrowia psychicznego matki.
    A po co to zaświadczenie? Przecież to nie choroba jeśli ciąża jest ok można pracować bez problemu. Mysle ze w Polsce za dużo kobiet odrazu bierze L4. Za granica jest to nawet zle widziane, nie wiem oczywiście jak w Polsce.

    Mimi__ lubi tę wiadomość

    1-sza ciąża ♥️ Hashimoto
    8p3oe6hhswxf04ql.png
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marghe wrote:
    Dziękuje a co to znaczy ze często wychodzi złe? To znaczy ze je robią ale wyniki są złe (nie dokładne) czy złe bo dziecko ma wady? Jak narazie lekarz mi nawet nie wspominał o genetycznych. 2 tys to dość dużo czy zawsze trzeba je robić czy tylko przy podejrzeniu czegoś?
    To nie jest do końca tak, że wychodzą często źle, badania robi się by wykluczyć wady płodu. Np zespół Downa. Po 35 rż wzrasta ryzyko wystąpienia tych chorób u dziecka. Nie pamiętam procentowo Ale możesz to sprawdzić. Badanie pappa może jednak wyjść źle, i wówczas lekarz zaleca genetyczne A wyniki pokazują że wszystko jest rewelacyjne i chyba to Magu miała na myśli, że pappa nie daje takiej pewności jak genetyczne. Wybór należy do Ciebie. Nie wiem ile masz lat, Ale warto porpozmawiać z lekarzem co on myśli i niech odpowie na Twoje pytania;)

    Marghe lubi tę wiadomość


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Kama91 Ekspertka
    Postów: 250 241

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też czekam żeby powiedzieć rodzicom. Myślę że zrobię to po środowej wizycie. Akurat moja mama będzie przed swoimi urodzinami. Oni na to strasznie czekają bo mają mnie jedną a jestem już 5 lat po ślubie. A tak z innej beczki..Może któraś mi pomoże zinterpretować wyniki toxoplazmozy które dziś odebralam. IgG 373, IgM 0,22. Pierwszy reaktywny, drugi nie. Co to oznacza?

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawendowePole wrote:
    To nie jest tak, że mam złe relacje z rodziną. Kochamy się i wspieramy. Ale, mam taką jedną osobę (w sumie to nie jedną 🙄), która od razu rozpaplała by to na prawo i lewo (bo się tak cieszy, bo jest życzliwa i powinnam się z tego cieszyć). A nie chcę potem słyszeć od innych "Gratulacje! O, a gdzie brzuszek? Kiedy rodzisz?" i potem musieć powiedzieć, że w sumie, to nie rodzę, bo dziecko umarło 😭.
    Po drugie, ja jestem z osób, które nawet nie lubią jak się im składa kondolencje. Tj. jak rozmawiamy i powiem, że mi ktoś umarł to ok, złożenie kondolencji jest normalne. Ale jak ktoś mi ostatnio umarł to powiedziałam jednej osobie, ta od razu powiedziała innej, a ta jeszcze innej to mi się telefon urywał jeszcze kilka dni po pogrzebie: "Wiesz, słyszałam, że ktoś z rodziny Ci umarł, moje kondolencje". No sorry, źle się z tym czuję, a też chcę zapomnieć. Więc powiedzenie na wczesnym etapie, gdzie jeszcze wszystko może się zdarzyć, a potem do wszystkich wydzwaniać i mówić, że ciąża nieaktualna, a potem wysłuchiwać jak to komu nie jest przykro (nawet od osób, którym się nie powiedziało) - nie dziękuję. Poza tym, takie historie krążą po rodzinie nawet wiele lat.
    Dlatego powiemy tylko wtedy jak już będziemy mieli w miarę pewność, że jest w porządku i to tylko tym, którzy zachowają to dla siebie. Reszcie pewnie jak już będzie widać 😉.
    Taki sam mam plan. Też mam duże wsparcie od rodziny. Ale wszystko po kolei

    lawendowePole lubi tę wiadomość

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Marghe Autorytet
    Postów: 279 170

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka@87 wrote:
    To nie jest do końca tak, że wychodzą często źle, badania robi się by wykluczyć wady płodu. Np zespół Downa. Po 35 rż wzrasta ryzyko wystąpienia tych chorób u dziecka. Nie pamiętam procentowo Ale możesz to sprawdzić. Badanie pappa może jednak wyjść źle, i wówczas lekarz zaleca genetyczne A wyniki pokazują że wszystko jest rewelacyjne i chyba to Magu miała na myśli, że pappa nie daje takiej pewności jak genetyczne. Wybór należy do Ciebie. Nie wiem ile masz lat, Ale warto porpozmawiać z lekarzem co on myśli i niech odpowie na Twoje pytania;)
    Hej dziękuje za odp. Mam 36 lat ale moj lekarz który mnie prowadzi w Polce jak narazie podchodzi do mojej ciąży jakbym była 20 tka.🤣 Czytałam właśnie ze Papa tez złe wychodzi jak się bierze eutyrox. Jeśli prenatalne złe wyjdą i lekarz zleci genetyczne to te już będą płatne? Jestem bardzo optymistyczna nastawiona do ciąży martwię się więcej czy jakiegoś badania mi nie brakuje niż to ze coś złe może pójść. Muszę się go zapytać bo jak narazie mam umówiona 3 wizytę na której mamy umówić termin prenatalych.

    1-sza ciąża ♥️ Hashimoto
    8p3oe6hhswxf04ql.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marghe wrote:
    Dziękuje a co to znaczy ze często wychodzi złe? To znaczy ze je robią ale wyniki są złe (nie dokładne) czy złe bo dziecko ma wady? Jak narazie lekarz mi nawet nie wspominał o genetycznych. 2 tys to dość dużo czy zawsze trzeba je robić czy tylko przy podejrzeniu czegoś?
    Po prostu wynik jest obliczany jakby matematycznie z różnych wskaźników np pomiarów usg, wyników badań krwi, ale też brany jest pod uwagę wiek matki, nie wiem czy też nie waga. No i np jak matka ma 35 lat i jeszcze jakiś parametr wyszedł trochę słabiej to wynik wychodzi, że ryzyko wystąpienia wad jest dość duże, np. 1 do 70. Ale to nie wskazuje, że jest konkretnie jakiś problem z dzieckiem tylko wskazuje statystycznie jakie jest ryzyko. No i dostaje się taki wynik i się człowiek stresuje. Jak ryzyko wychodzi spore to wtedy jest wskazanie do dalszej diagnostyki. Na NFZ to chyba tylko amnipunkcja, która jest badaniem inwazyjnym. Natomiast te badania, które kosztują ok. 2000zl nie są refundowane. One są nieinwazyjne i badają już konkretnie DNA dziecka.

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos mówienia wszystkim to moja córka właśnie wyglądała się pani z warzywniaka, także chyba w niedzielę powiemy najbliższej rodzinie, żeby dowiedziała się od nas, a nie od pani z warzywniaka. :D

    Marghe, Beza87 lubią tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Kania85 Autorytet
    Postów: 761 622

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    U mnie nie bylo owulacji, mialam kriotransfer 28 grudnia :). Tak bylismy juz na pierwszym USG w srode i mamy dzieciatko i serduszko <3


    Ano tak przepraszam-nie doczytałam w twojej stopce o krio <3 my jeszcze mamy 5 dni do tego magicznego USG

    Miracle lubi tę wiadomość

    uwo9csqvv3qfgq4g.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz
    11.02.2019 Synek 34 <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    18.02. CRL 3,5 cm <3 176u/min
    03.03. 46,XX 🎀

    Jezu oddaję się Tobie, troszcz się Ty...
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magu wrote:
    Po prostu wynik jest obliczany jakby matematycznie z różnych wskaźników np pomiarów usg, wyników badań krwi, ale też brany jest pod uwagę wiek matki, nie wiem czy też nie waga. No i np jak matka ma 35 lat i jeszcze jakiś parametr wyszedł trochę słabiej to wynik wychodzi, że ryzyko wystąpienia wad jest dość duże, np. 1 do 70. Ale to nie wskazuje, że jest konkretnie jakiś problem z dzieckiem tylko wskazuje statystycznie jakie jest ryzyko. No i dostaje się taki wynik i się człowiek stresuje. Jak ryzyko wychodzi spore to wtedy jest wskazanie do dalszej diagnostyki. Na NFZ to chyba tylko amnipunkcja, która jest badaniem inwazyjnym. Natomiast te badania, które kosztują ok. 2000zl nie są refundowane. One są nieinwazyjne i badają już konkretnie DNA dziecka.
    Ale te testy za 2000 zł by też Ci nie dadzą 100% pewności. To też są testy przesiewowe. A zdarzały się wyniki dobre, a dziecko urodziło się z ZD.
    Moja siostra ma zespolaka i tak ludzie pisali na grupach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 17:53

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3003 4908

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania85 wrote:
    Ano tak przepraszam-nie doczytałam w twojej stopce o krio <3 my jeszcze mamy 5 dni do tego magicznego USG

    Trzymam mocne kciuki🥰😍

    Kania85 lubi tę wiadomość

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości

    10.11- Histeroskopia (usuniecie polipa)
    ERA, EMMA, ALICE Test- Endometrium Receptywne
    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🙎🏼‍♀️ Niskie AMH- 0,62
    🙍🏻‍♂️ Teratozoospermia, leukocytospermia

    Wracamy po rodzeństwo 🧚🏻
    III IVF
    26.09.2023 crio transfer - nieudany
    11.12.2023 crio transfer - nieudany

    Czekaja dwie sniezynki ❄️❄️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marghe wrote:
    Hej dziękuje za odp. Mam 36 lat ale moj lekarz który mnie prowadzi w Polce jak narazie podchodzi do mojej ciąży jakbym była 20 tka.🤣 Czytałam właśnie ze Papa tez złe wychodzi jak się bierze eutyrox. Jeśli prenatalne złe wyjdą i lekarz zleci genetyczne to te już będą płatne? Jestem bardzo optymistyczna nastawiona do ciąży martwię się więcej czy jakiegoś badania mi nie brakuje niż to ze coś złe może pójść. Muszę się go zapytać bo jak narazie mam umówiona 3 wizytę na której mamy umówić termin prenatalych.
    Nie wiem jak jest w Polsce, ale w Szwecji po 35 roku życia są za darmo. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie? Czy refunduja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 17:20


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami_ami wrote:
    Ale te testy za 2000 zł by też Ci nie dadzą 100% pewności. To też są testy przesiewowe. A zdarzały się wyniki dobre, a dziecko urodziło się z ZD.
    Moja siostra ma zespołami i tak ludzie pisali na grupach.
    Tak, ale jednak pewność jest trochę większa niż same obliczenia statystyczne.

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka@87 wrote:
    Nie wiem jak jest w Polsce, ale w Szwecji po 35 roku życia są za darmo. Może ktoś bardziej nieznany się wypowie?
    To zależy o których mówisz. Darmowe po 35 r.ż. jest dokładniejsze USG i badanie z krwi Pappa i wolne bhcg. Natomiast badania typu NIPT, u nas funkcjonujące np. pod nazwą NIFTY, SANCO, PANORAMA nie są refundowane.

    Marianka@87 lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami_ami wrote:
    Ale te testy za 2000 zł by też Ci nie dadzą 100% pewności. To też są testy przesiewowe. A zdarzały się wyniki dobre, a dziecko urodziło się z ZD.
    Moja siostra ma zespołami i tak ludzie pisali na grupach.
    Zgadza się, Ale te genetyczne dają jednak najwięcej pewności, 100% to tylko po porodzie;)


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magu wrote:
    To zależy o których mówisz. Darmowe po 35 r.ż. jest dokładniejsze USG i badanie z krwi Pappa i wolne bhcg. Natomiast badania typu NIPT, u nas funkcjonujące np. pod nazwą NIFTY, SANCO, PANORAMA nie są refundowane.
    No to nipt jest refundowany po 35rz w Szwecji. Ja się jeszcze nie łapie, ale idę prywatnie. W pierwszej ciazy zrobiłam tylko pappa i trochę się martwiłam, mimo że wyszło super. Będę spokojniejsza :)

    Magu lubi tę wiadomość


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Trójmieście sanco kosztuje 2500 zl sześć chorób na które masz odpowiedź tak/nie i plec.

    Jeżeli chodzi o pierwsze prenatalne to wiem, że szwagierka teraz płaciła 500 zł w to u profesora, który ma jakiś sprzecik jedyny (albo jeden z niewielu) w Polsce z przepływami. I się ceni podczas każdej wizyty 😅 oczywiście cena bez pappy. Ale trzeba powiedzieć, jest dobry.
    Na prenatalnych chyba nie ma co oszczędzać.


    Miracle lubi tę wiadomość

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Kania85 Autorytet
    Postów: 761 622

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami_ami wrote:
    Ale te testy za 2000 zł by też Ci nie dadzą 100% pewności. To też są testy przesiewowe. A zdarzały się wyniki dobre, a dziecko urodziło się z ZD.
    Moja siostra ma zespołami i tak ludzie pisali na grupach.


    Chodzi także o zakres. Test PAPP-a to badanie biochemiczne – na wynik mogą wpłynąć różne czynniki (np. przyjmowane leki, wiek ciąży lub stres)PAPP-a może więc dać fałszywie dodatni i wskazać na podwyższone ryzyko choroby, mimo że dziecko jest zdrowie. Znam mnóstwo takich historii że dziewczynom powychodziły testy Pappa 1;34 a w rezultacie dziecko było zdrowe. Nifty ma dużo mniejszy % wyników fałszywie pozytywnych (poniżej 0,05%).
    Mimo to ja także słyszałam,że zdarzały się pomyłki i NIFTY wyszedł fałszywie negatywny, ale są to o wiele rzadsze przypadki niż przy Pappie.Chodzi także o zakres,nifty ma szerszy, więc wyłapuje więcej abberacji

    Magu lubi tę wiadomość

    uwo9csqvv3qfgq4g.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz
    11.02.2019 Synek 34 <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    18.02. CRL 3,5 cm <3 176u/min
    03.03. 46,XX 🎀

    Jezu oddaję się Tobie, troszcz się Ty...
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3003 4908

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam takie pytanie, np Nifty mozna zrobic od 10 tygodnia czyli np jak bede w 9 tygodniu i 2 dniu to juz moge? czy musze czekac do skonczonego 10 tygodnia czyli 9+6 czy 10+1 ? Troche mi sie to miesza

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości

    10.11- Histeroskopia (usuniecie polipa)
    ERA, EMMA, ALICE Test- Endometrium Receptywne
    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🙎🏼‍♀️ Niskie AMH- 0,62
    🙍🏻‍♂️ Teratozoospermia, leukocytospermia

    Wracamy po rodzeństwo 🧚🏻
    III IVF
    26.09.2023 crio transfer - nieudany
    11.12.2023 crio transfer - nieudany

    Czekaja dwie sniezynki ❄️❄️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak gdzieś jest napisane tydzień np. 10 to zawsze chodzi o skończone tygodnie. Jak lekarz pyta o tydzień ciąży to się podaje skończony. Moja starsza córka urodziła się w 34 tygodniu i 6 dni, ale wszędzie wpisane ma, że 34 tydzień.

    Miracle lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ