X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Menina Autorytet
    Postów: 615 481

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie najbardziej przeraża, gdy Franek rękami pełnymi jedzenia zaczyna sobie z całej siły pocierać oczy... Jeśli chodzi o bałagan, to u nas pod krzesełkiem usadawia się zawsze pies i na bieżąco wszystko sprząta :D Przynajmniej z podłogą się potem nie muszę napracować. Gorzej, że Franek zaczyna mu celowo zrzucać jedzenie... 🤦🏻‍♀️ Ale uwielbiam patrzeć, jak już zaczynają się ze sobą bawić, przeciągać zabawkę itp. Co ciekawe, mamy psa schroniskowego, nieufnego do ludzi i dość nerwowego. A do Franka jest oazą spokoju i cierpliwości. Choć oczywiście zawsze czuwam nad ich interakcjami.

    Ostatnio najczęściej usuwam plamy z truskawek, zalewając je od razu wrzątkiem. I super schodzą. Pozostałe rzeczy, jeśli są brudne po jedzeniu, namaczam od razu po zdjęciu. Raczej wszystko wtedy schodzi... Ten fartuszek z Ikei nam się super sprawdza. Dzięki niemu body są zazwyczaj czyste i tylko na spodnie coś czasem spadnie.

    Będę musiała skontrolować niedługo żelazo, bo mam obawy, czy nasza dieta jest wystarczająca, by wyrównać braki. Zastanawiam się też, czy podajecie już dzieciom jakieś twardsze warzywa, typu ogórek lub papryka na surowo? Czy dziecko, które ma tylko jedynki, poradzi sobie z tymi warzywami pokrojonymi w paseczki?

    Dzięki za info o mięsie. A co podajecie z ryb? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 13:31

    10.2020 6tc 💔
    F. ur. wrzesień 2021 ❤️
    11.2022 10 tc 💔
    A. ur. październik 2023 ❤️
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Mnie najbardziej przeraża, gdy Franek rękami pełnymi jedzenia zaczyna sobie z całej siły pocierać oczy... Jeśli chodzi o bałagan, to u nas pod krzesełkiem usadawia się zawsze pies i na bieżąco wszystko sprząta :D Przynajmniej z podłogą się potem nie muszę napracować. Gorzej, że Franek zaczyna mu celowo zrzucać jedzenie... 🤦🏻‍♀️ Ale uwielbiam patrzeć, jak już zaczynają się ze sobą bawić, przeciągać zabawkę itp. Co ciekawe, mamy psa schroniskowego, nieufnego do ludzi i dość nerwowego. A do Franka jest oazą spokoju i cierpliwości. Choć oczywiście zawsze czuwam nad ich interakcjami.

    Ostatnio najczęściej usuwam plamy z truskawek, zalewając je od razu wrzątkiem. I super schodzą. Pozostałe rzeczy, jeśli są brudne po jedzeniu, namaczam od razu po zdjęciu. Raczej wszystko wtedy schodzi... Ten fartuszek z Ikei nam się super sprawdza. Dzięki niemu body są zazwyczaj czyste i tylko na spodnie coś czasem spadnie.

    Będę musiała skontrolować niedługo żelazo, bo mam obawy, czy nasza dieta jest wystarczająca, by wyrównać braki. Zastanawiam się też, czy podajecie już dzieciom jakieś twardsze warzywa, typu ogórek lub papryka na surowo? Czy dziecko, które ma tylko jedynki, poradzi sobie z tymi warzywami pokrojonymi w paseczki?

    Dzięki za info o mięsie. A co podajecie z ryb? :)

    Ogórka zielonego gruntowego podałam i zjadł bez problemu, papryki nie dawałam, trochę się boje, ze skórka siądzie mu na żołądku.
    Tez słyszałam o tych słabych sercach indyków :D
    Z ryb to młody zjada pstrąga tęczowego głównie.
    Ja też mam ubranka niektóre po złotówce, wywalam do kosza jak widzę, że nie rokuje na dodanie.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane marchewka cudnie schodzi jak wystawicie ciuch na słońce. Jak nie znacie tego triku to się zdziwicie.

    Ja twardych warzyw nie podaje. Ogórek jest w miarę miękki w sumie w środku. Można sam srodeczek podać. No i jestem podłamana ostatnio. U nas na wsi zmarło dziecko 4 miesięczne. Zadławiło się i nie uratowali:( mega to przeżywam. Aż niosłam dzisiaj młoda z zakupów 2 kilometry jak zaczela płakać. Bo aż mam wyrzuty sumienia ze nie mam do niej cierpliwości i nie doceniam tego co mam:( a ludzie maja tak ogromne tragedie i chętnie by się zamienili ehhh

    Nie chciałam strachu wprowadzać bo jesteśmy na etapie rd. Ale poprostu uważajcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 21:25

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    Ja mam większość ciuchów z vinted i niektóre były dosłownie za złotówkę, więc jak ubrudzi się tak, że wiem że zabawy z praniem będzie dużo, to bez wyrzutów sumienia zakładam takie brudasy do jedzenia. W sensie wyprane ale z plamami 😅 albo je nago i po jedzeniu kąpanie. Ale też mnie to sprzątanie mega drażni, najgorsze jest nagłe wypluwanie wszystkiego co w buzi na całą kuchnię 🙈

    Z tym Vinted to mnie tylko wkurza ze kupuje rzecz za 3 zł a opłat mam 7 zł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Z tym Vinted to mnie tylko wkurza ze kupuje rzecz za 3 zł a opłat mam 7 zł.

    To prawda, ja kupuję tylko duże zestawy od jednej osoby raz na jakiś czas, jak jest promocja na dostawę za zeta, kupuje wtedy rozmiar, dwa wprzód

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 22:02

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo, ciuchy które dostałam i są dojechanie służą do rozszerzania diety. Wtedy nie bawię się nawet w odplamiania. Gdybym kupowała wszystko od nowa to pewnie bym miała podobna zagworstke.

    Fartuszki są rowniez w Rossmanie, polecam bo jest tanio.

    Przykra historia z ta malutka, ale 4 miesiące i zadławienie? Mlekiem?

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią że rodzic powinien raz na pół roku zrobić sobie kurs pierwszej pomocy. Coś w.tym jest.

    Co poddajecie na kolację maluchom? Ja oczywiście kolejny dzień nie wyrobiłam się z kolacją aby podać...jednak ta pierś to jest najłatwiejsze rozwiązanie. Szczególnie przy częstych wyjściach z domu.

    Czy któraś z Was odsmoczkowala swojego bąbelka??

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ☺️
    Długo mnie nie było, jakoś brakło czasu żeby coś naskrobać. U nas dużo się dzieje cały czas 🙈

    Julian w ciągu dwóch tygodni zrobił takie postępy, że jestem w szoku. Zaczął siadać sam, pierwsze próby czworakowania, rozgadał się chłopak i ogólnie wszędzie go pełno. W międzyczasie przeszliśmy dwie infekcje, jedna poważna (zapalenie oskrzeli) druga mniej (trzydniówka, ale bardzo wysoką gorączką) - uroki posiadania starszego rodzeństwa 😏

    Julek bardzo lubi jeść, to jest smakosz jakich mało 😃
    W zasadzie je już wszystko to co ja, kocha truskawki i szparagi, arbuz i dynia to jego drugie imię 😂
    Właśnie jemy śniadanie (bułeczka maślana z masełkiem, pokrojony w słupki świeży ogórek i kawałek szyneczki) ☺️

    Powoli kończymy naszą przygodę z kp 🤭
    Czas najwyższy!

    Pozdrawiamy z nad morza!

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam taki fartuszek w smyku, nie wiem jak Janek to robi ale daje radę powrzucać te kawałki pod fartuszek, nawet pod bodziaka. Dookropnie dużo sprzątania jest wokół tego niemowlęcego RD... Właśnie mu robię sos boloński, to dziś będzie pewnie kąpanie zaraz po jedzeniu.
    ulaa super, my mamy rocking już i piękny symetryczny, osiowy i aktywny siad.
    To się pięknie chłopcy pozbierali mimo trudnych początków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2022, 10:35

    Ulaa lubi tę wiadomość

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza fizjo powiedziała, że nie ma po co do nas przychodzić już, mimo że jesteśmy sympatyczni.
    Jedynie co to martwi mnie Janka waga, mało waży wydaje mi się. Ostatnio spadł z centyla swojego, a teraz przez 2 m-ce malutko przybrał, nie wiem jak w siatkach to wygląda.

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym udławieniem, to rzeczywiście trzeba uważać. My mieliśmy raz taką sytuację dławienia i rzeczywiście szkolenie z pierwszej pomocy na szkole rodzenia bardzo się przydało jak od razu zareagować. Przez to niestety BLW u nas mniej, bo się boję z nowymi rzeczami. Łatwiej mi nowe rzeczy podawać w zupkach, a stare sprawdzone na BLW.
    Ja już daję zupki z wołowiną mieloną i nic się z brzuszkiem nie działo.
    Co do ciuszków, to też kupuję na vinted lub OLX albo dostaję od znajomych, więc też nie stresuję się.
    A propos Vinted, byłyście po zmianach? Podoba Wam się? Ja nie będę tam nic szukać, póki nie zrobią filtru na kraje - za dużo rzeczy się wyświetla, a mi się nie chce bawić w translatory na komórce jak wpadają mi ogłoszenia z Czech i Słowacji. Dobry pomysł jak ktoś szuka czegoś wyjątkowego (torebka Dior), aby mieć dostęp szerszy, ale też powinien być filtr lokalny jak szukam zwykłych rzeczy -np. ciuszki dziecięce na komórce.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lestaa wrote:
    Z tym udławieniem, to rzeczywiście trzeba uważać. My mieliśmy raz taką sytuację dławienia i rzeczywiście szkolenie z pierwszej pomocy na szkole rodzenia bardzo się przydało jak od razu zareagować. Przez to niestety BLW u nas mniej, bo się boję z nowymi rzeczami. Łatwiej mi nowe rzeczy podawać w zupkach, a stare sprawdzone na BLW.
    Ja już daję zupki z wołowiną mieloną i nic się z brzuszkiem nie działo.
    Co do ciuszków, to też kupuję na vinted lub OLX albo dostaję od znajomych, więc też nie stresuję się.
    A propos Vinted, byłyście po zmianach? Podoba Wam się? Ja nie będę tam nic szukać, póki nie zrobią filtru na kraje - za dużo rzeczy się wyświetla, a mi się nie chce bawić w translatory na komórce jak wpadają mi ogłoszenia z Czech i Słowacji. Dobry pomysł jak ktoś szuka czegoś wyjątkowego (torebka Dior), aby mieć dostęp szerszy, ale też powinien być filtr lokalny jak szukam zwykłych rzeczy -np. ciuszki dziecięce na komórce.

    Nic po zmianach jeszcze nie kupiłam ani nic mi się nie sprzedało...
    Wołowinę, cielęcinę i indyka już dość długo podaje mielona w zupie i też nigdy nic się nie działo.
    Dziś pierwszy raz kurczak będzie jedzony w sosie pomidorowym, zobaczymy czy posmakuje.

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lestaa wrote:
    Z tym udławieniem, to rzeczywiście trzeba uważać. My mieliśmy raz taką sytuację dławienia i rzeczywiście szkolenie z pierwszej pomocy na szkole rodzenia bardzo się przydało jak od razu zareagować. Przez to niestety BLW u nas mniej, bo się boję z nowymi rzeczami. Łatwiej mi nowe rzeczy podawać w zupkach, a stare sprawdzone na BLW.
    Ja już daję zupki z wołowiną mieloną i nic się z brzuszkiem nie działo.
    Co do ciuszków, to też kupuję na vinted lub OLX albo dostaję od znajomych, więc też nie stresuję się.
    A propos Vinted, byłyście po zmianach? Podoba Wam się? Ja nie będę tam nic szukać, póki nie zrobią filtru na kraje - za dużo rzeczy się wyświetla, a mi się nie chce bawić w translatory na komórce jak wpadają mi ogłoszenia z Czech i Słowacji. Dobry pomysł jak ktoś szuka czegoś wyjątkowego (torebka Dior), aby mieć dostęp szerszy, ale też powinien być filtr lokalny jak szukam zwykłych rzeczy -np. ciuszki dziecięce na komórce.

    Ja dużo sprzedaję i trochę też kupuję czy to przed zmianami czy po zmianach, wysyłałam też już przesyłki na Słowację i do Czech, paczkomatem. Wszystko było ok.

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie laska kupowała z Czech. Szybko do niej dotarło. Faktem jest, że moje ciuchy były zapisane u niektórych osób, a teraz się wyzerowalo.

    Ostatnio byłam z młodym w przedszkolu mojej mamy, jak zobaczył w sali ile jest zabawek to aż się trząsł 😵‍💫 ciekawa jestem jak to będzie gdy ruszy do placówki, ale jeszcze trochę czasu mamy, ufff.

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czekam na badania krwi. Co chwile podchodza dziewczyny w ciąży bez kolejki. No ludzie faktycznie sapią grubo. I teksty ze wcale nie widać żeby była w ciąży i pewnie znajomosci. Ehhh

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię selekcję zabawek właśnie, bo część ewidentnie musi do nowych właścicieli juz iść - czy Wasze dzieci korzystają jeszcze z tych mat piankowych podłogowych? Tzn czy potrafią tam usiedzieć i się bawić? Czy już się ich pozbylyscie? Janek pełza po całym domu, lato idzie to pod pupę nie trzeba nic podkładać, chyba już ja schowam, jak to u Was wygląda?

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie wyrzucała maty u nas została zamiast dywanu. Zawsze to cieplej pod pupa jak się dziecko bawi. Lada moment zacznie się składanie klocków. Można tez na balkon wynieść. Łatwo wyczyścić. Ja jeszcze ta mata obkleilam ścianę przy łóżku w sypialni. Dosunelismy łóżko do ściany żeby nam było w trójkę wygodniej i bezpieczniej :p

  • Menina Autorytet
    Postów: 615 481

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też się nie pozbywamy maty. Mamy dębowy parkiet i upadki na niego nie są przyjemne, dlatego mamy matę zarówno u Franka w pokoju (dużą, na większości powierzchni pokoju), jak i mniejszą przy meblach w salonie, bo tam najchętniej ćwiczy wstawanie.
    Przypominam sobie, jak jakiś czas temu Franek próbował czworakować, ale dużo szybciej szło mu pełzanie. Teraz czworakuje z taką prędkością, że trzeba za nim biegać, żeby go złapać. Nauczył się robić papa i rozczula wszystkie ekspedientki w sklepach :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2022, 17:23

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    10.2020 6tc 💔
    F. ur. wrzesień 2021 ❤️
    11.2022 10 tc 💔
    A. ur. październik 2023 ❤️
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie jak u Meniny, mata jest rozłożona przy meblach, przy których Hania najczęściej ćwiczy stanie (i upadanie🤪) bo jednak torchę amortyzuje. Drugą kwestia to podczas upałów na panelach małe stopki czasami się pocą i zaczynają ślizgać, na macie nie jest to problem.

    Menina lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie o pierwsze butki. Wiem że to jak najpóźniej ale moja Aniela non stop chce chodzić. W domu to wiadomo w skarpetkach albo na boso, na dworze jak jest ciepło to tez ale czasem jest wilgotno.. i tak się zastanawiam. Czy któreś dziecko chce już stać nanogach jak moja? Co śmieszne dopiero w tym tygodniu zaczęła porzeadni3 raczkować;)

    17649061232ed9fcmed.jpg

    Ps. Mam attipasy po córce ale jeszcze rozmiar za duże i nie wiem czy kupować nowe, czy inne czy przeczekać;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2022, 10:47

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
‹‹ 828 829 830 831 832 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ