X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dzięki wielkie na informacje. Tego mi było trzeba, kogoś kto mnie uspokoi i odpowie na wszystkie pytania. Zadzwonię do niej i tez zaklepię termin.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po rozmowie

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok napiszę jak będę po. Mam jeszcze trochę czasu więc poczekam gdzieś do 33-34 tyg. Za wcześnie chyba też nie ma co dzwonić. Rozmawiałam z mężem i jesteśmy zdecydowani, żeby mieć swoją położną, zawsze to ktoś znajomy w szpitalu, gdzie człowiek powinien czuć się bezpiecznie. Mam tam swojego lekarza, ale wiadomo jak to jest z nimi. Położna jednak jest przy kobiecie cały czas, a lekarz przychodzi tylko na finał.Jakby mi się jeszcze coś przypomniało to będę do ciebie pisać.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to wpływ Ali ale lekarka tez bardzo często do mnie zaglądała i cała ostatnia fazę była przy porodzie i pomagała mi bardzo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 10:08

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że masz fajne wspomnienia z porodu, to bardzo ważne. A lekarze wiadomo każdy jest inny, możesz mieć swojego a człowieka "oleje" a inny obcy zajmie się Tobą jak trzeba.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • ggosiek Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!:) Ja też podzielę się z Wami moimi wspomnieniami z porodu w szpitalu Wojewódzkim. Rodziłam w grudniu również z pomocą położnej Alicji. Było ciężko, bolało strasznie, ale po fakcie mogę stwierdzić, że umówienie się z położną to była najlepsza rzecz jaką mogłam dla siebie zrobić. Pani Ala zadbała o szybkie badanie i przyjęcie na porodówkę. Nie musiałam czekać w kolejce - wszystko "szło" błyskawicznie. Byłam z mężem, którego również instruowała :) Zauważyłam, że pozostały personel też traktował mnie z większą uwagą wiedząc, że jestem pacjentką Pani Ali. Polożna zadbała o wszystko, a na koniec przyniosła gorącą herbatkę (była noc) -taka pierdoła, a jak cieszy :) w kolejnych dniach dzwoniła jeszcze kilka razy pytajac czy wszystko jest ok. Jeśli jeszcze kiedyś będę w ciązy to na pewno wybiorę Wojewódzki, ale tylko i wyłącznie mając "swoją" położną :)

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po doświadczeniach pierwszego porodu, również zdecydowałam się na "własną" położną, spotkanie z nią mam w sobotę czyli 37 tc, wcześniej raczej nie ma potrzeby. Natomiast ja w przeciwieństwie do Was będę rodziła na Wyspiańskiego i jak już będzie po to dam znać.

  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Do Dr Biernackiego. O dr Skutili nie słyszałam, ale o Cieszynie nasłuchałam się aż nadto i mam zamiar omijać tamtą porodówkę szerokim łukiem:)
    Na jakim etapie jesteś?

    Hej,

    Chodziłam do dr. Biernackiego. Jeśli natomiast chodzi o położną, to miałam panią Elżbietę (miała być Pani Agata, jednak zachorowała i poleciła mi swoją koleżankę), namiary mogę podesłać na priv. Ja akurat miałam taką sytuację:), że jak przyjechaliśmy z mężem do szpitala to rozwarcie było na 9 palców! Wannę to sobie sama w domciu zafundowałam i przyznaję, że po wyjściu z niej ledwo się ubrałam i doszłam do auta - także ciepła kąpiel na przyspieszenie działa:) Z perspektywy czasu widzę, że zbyt "na luzie" podeszłam do tematu porodu. Ale wracając do setna, czyli do położnej. Mój poród wyglądał tak, że przy pełnym rozwarciu pierwsze 3-4 skurcze parłam na stojąco, a mąż stał za mną. Położna go instruowała. Potem kazała mi siąść na krzesełku i też może 2-3 skurcze tak parłam. Na ostatni skurcz pomogła mi wraz z mężem położyć się na łóżku. Na tym skurczu już urodziłam. Te techniki pionizacji podczas 2 fazy porodu bardzo mi się podobały :) Dla mnie były wygodne.
    PS Ja urodziłam 2 tyg.przed terminem, także weź to pod uwagę kontaktując się z położną.

    Z.
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    Hej,

    Chodziłam do dr. Biernackiego. Jeśli natomiast chodzi o położną, to miałam panią Elżbietę (miała być Pani Agata, jednak zachorowała i poleciła mi swoją koleżankę), namiary mogę podesłać na priv. Ja akurat miałam taką sytuację:), że jak przyjechaliśmy z mężem do szpitala to rozwarcie było na 9 palców! Wannę to sobie sama w domciu zafundowałam i przyznaję, że po wyjściu z niej ledwo się ubrałam i doszłam do auta - także ciepła kąpiel na przyspieszenie działa:) Z perspektywy czasu widzę, że zbyt "na luzie" podeszłam do tematu porodu. Ale wracając do setna, czyli do położnej. Mój poród wyglądał tak, że przy pełnym rozwarciu pierwsze 3-4 skurcze parłam na stojąco, a mąż stał za mną. Położna go instruowała. Potem kazała mi siąść na krzesełku i też może 2-3 skurcze tak parłam. Na ostatni skurcz pomogła mi wraz z mężem położyć się na łóżku. Na tym skurczu już urodziłam. Te techniki pionizacji podczas 2 fazy porodu bardzo mi się podobały :) Dla mnie były wygodne.
    PS Ja urodziłam 2 tyg.przed terminem, także weź to pod uwagę kontaktując się z położną.
    Hej Honi!
    Dziękuję za twoją opinię, wysłałam ci zaproszenie do przyjaciółek. Wyślij mi nr do położnej jeśli możesz. Wolę mieć jeszcze jakąś alternatywę, w razie jakby p. Ala nie dała rady.
    A co do kąpieli to faktycznie chyba pomaga, bo już nie pierwszy raz się spotykam z taką opinią. Ja bym chyba nie mogła sobie zrobić w domu przed wyjazdem bo boję się, że mój by musiał po drodze poród przyjmować ;-) Mam do szpitala 30 km i trzecie dziecko w drodze, więc mogłoby to za bardzo przyspieszyć obrót wypadków. Będę chciała "zażyć kąpieli" w szpitalu ;-)

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    Będę chciała "zażyć kąpieli" w szpitalu ;-)
    Hehe, ja również, bo w domu mam prysznic :) Także podchodzę do tej wanny jak do luksusu, którego nie mam na co dzień! :D

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Hehe, ja również, bo w domu mam prysznic :) Także podchodzę do tej wanny jak do luksusu, którego nie mam na co dzień! :D

    Dokładnie.. czekałam na kąpiel w wannie cała ciąże ☺ luksus jakich mało ;)

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 1 lutego 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama małej chmurki wrote:
    Dokładnie.. czekałam na kąpiel w wannie cała ciąże ☺ luksus jakich mało ;)
    Żebyście nie zapomniały rodzić w międzyczasie!! :-)

    mama małej chmurki lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    Żebyście nie zapomniały rodzić w międzyczasie!! :-)
    Ja już jestem po także mi to nie grozi

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidzia i tak skutecznie się przypominała jak było mi za dobrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prośbę o rady.Gdzie lepiej jest rodzic w Wojewódzkim czy Wyspianskim ze względu na poród w pozycji pionowej. Boję się że w którymś ze szpitali kładą na siłę. Gdzie jest większa możliwość ruchu? No i kwestia dostępności gadżetów do rodzenia typu sako, drabinki no i większa szansa na wannę. Dodam że chodzi o poród rodzinny. Będę wdzięczna za informacje

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asteria wrote:
    Mam prośbę o rady.Gdzie lepiej jest rodzic w Wojewódzkim czy Wyspianskim ze względu na poród w pozycji pionowej. Boję się że w którymś ze szpitali kładą na siłę. Gdzie jest większa możliwość ruchu? No i kwestia dostępności gadżetów do rodzenia typu sako, drabinki no i większa szansa na wannę. Dodam że chodzi o poród rodzinny. Będę wdzięczna za informacje
    Asteria wysłałam zaproszenie, pogadamy na priv ☺️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy dziewczyny macie jakieś informacje na ten temat?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama małej chmurki wrote:
    Asteria wysłałam zaproszenie, pogadamy na priv ☺️
    Pozwoliłam sobie skorzystać z okazji i wysłałam do Ciebie zaproszenie. Jeśli możesz to podeślij mi też info jak to wyglądało w Wojewódzkim :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa:-) jakoś nie idzie ta wiadomość do Ciebie także napisze tutaj bo to nie jest jakaś tajemnica a może komuś się przyda jakieś info. Czekam na Twoje odczucia względem dostępności pomocnych gadżetów i nie kładzenia na siłę w szpitalu. Ja nie miałam żadnych doświadczeń bo będę rodzić po raz pierwszy. Pozdrawiam :-)

  • Mamą_Być Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) ja już chyba jestem zdecydowana na Wojewódzki, bo kilka moich znajomych miało ostatnio niemiłe doświadczenia na Wyspiańskiego..a szkoda,bo wstępnie tam planowałam rodzić.
    Ale ogólnie zależy mi na wykupieniu położnej,bardz Was proszę o jakiś naprawdę fajny kontakt,do położnej z sercem do tej pracy. To moje pierwsze dzieciątko i starsznie się martwię zeby wszystko było dobrze,bo długo na niego czekaliśmy..Jestem w 31 tygodniu i powoli zaczynam odczuwać przedporodowy stres... ;)
    Pozdrawiam Was kochane <3

    Mamą Być...
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ