X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 30 października 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie wiem co sie dzieje ale cały czas mi ucina wiadomości.. zdrówka dla ciebie i małej życzę

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 października 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma w tej chwili czasu żeby opisać swój poród, ale ja Wojewódzki odradzam. Rodziłam tam we wrześniu, ze względu na wysoki stopień referencyjności na noworodkach i żałuję. Pewnie będę żałować do końca życia, a na pewno będzie mi o tym przypominał stan moich narządów rodnych, dzięki "fachowej opiece" położnej i pani doktor, która chyba nie była na zajęciach z zakładania szwów :( Jak znajdę chwilę to opiszę poród, ale mam porównanie z innym szpitalem i choćbym miała rodzić w aucie nie dałabym się drugi raz zawieźć do Wojewódzkiego.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 30 października 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka30 miałaś swoją położna ??

  • bielsko89 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam termin na 19.11, czyli już tuż, tuż :) Polecono mi położną p. Marysię z Wojewódzkiego. Macie może jakieś opinie o niej?

    bielsko89
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nic o niej nie słyszałam. Ale chętnie przeczytam Twoja opinie po wszystkim

  • anna_bielsko Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 listopada 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie obecne i przyszłe mamy z Bielska i okolic! :) Przebrnęłam przez cały wątek i niestety moje wątpliwości, w którym szpitalu rodzić nie zostały rozwiane. A zostało tylko 105 dni... . Może któraś z Was rodziła na Wyspiańskiego i ma namiary na jakąś fajną położną? Czy mając swoją położną ma się większe szanse na pojedynczą salę? Tą z wanną i innymi luksusami :)

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 22 listopada 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bielsko89 jesteś już po czy jeszcze oczekujesz wielkiego dnia ?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi
    Chcebycmama
    Mam nadzieję, że jeszcze czasami tutaj zaglądacie :)
    Chciałam dopytać o dr Biernackiego - sama go poleciłam Honi, ale u niego nie byłam i właściwie to nie wiem gdzie przyjmuje... :D Nie znalazłam go nawet na liście lekarzy w wojewódzkim.
    Chcebycmama - z tego co doczytałam to Twoja druga ciąża, którą u niego prowadzisz, chciałam o coś zapytać na priv.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Honi
    Chcebycmama
    Mam nadzieję, że jeszcze czasami tutaj zaglądacie :)
    Chciałam dopytać o dr Biernackiego - sama go poleciłam Honi, ale u niego nie byłam i właściwie to nie wiem gdzie przyjmuje... :D Nie znalazłam go nawet na liście lekarzy w wojewódzkim.
    Chcebycmama - z tego co doczytałam to Twoja druga ciąża, którą u niego prowadzisz, chciałam o coś zapytać na priv.

    Pisz śmiało na priv. Dzisiaj mam nawet u niego wizytę. Wysyłam Ci zaproszenie.

    Z.
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa - dziękuję :)

    marti_88 - gratulacje! Super, ze jesteś ju po i jesteś zadowolona :) Czy mogę prosić o namiary na położną, która miałaś? W ogóle pisałam maila do szpitala z zapytaniem o swoją położną i Pani odpisała mi tak:

    "W Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpital Miejski nie prowadzimy takiej praktyki, że wynajmuje się położną do porodu. Wszystkie Panie położne mają wysokie kwalifikacje i duży staż pracy. Ma Pani możliwość porodu z bliską osobą, towarzyszącą, jak również mieć tzw. opiekę pielęgnacyjną, w której uczestniczą położne, które nie pracują na dyżurze. Osoba taka wykonuje, uczestniczy przy Pani podczas porodu, jednak nie wolno jej wykonywać żadnych czynności medycznych, czyli nie może badać, używać sprzętu medycznego, przyjmować porodu...jest tylko do opieki pielęgnacyjnej. Kontaktuje się Pani sama z daną położną"

    w związku z czym zrozumiałam, ze nie mogę mieć swojej położnej? Chyba, ze nie mogę mieć położnej z zewnątrz?

    Jak to wyglądało u Ciebie? Kontaktowałaś się sama z konkretna położną czy załatwiałaś to przez szpital? Będę wdzięczna za wszystkie informacje :)

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowy Kordonek - według prawa osoba, która Ci towarzyszy przy porodzie nie może wykonywać przy Tobie żadnych czynności medycznych czyli wchodzenie na salę z położną z zewnątrz mija się z celem. Jeśli chodzi o "opłacanie" poloznej to po prostu musisz do niej zadzwonić i dogadać temat. Nie jestem jeszcze na tym etapie, ale wydaje mi się, że przez szpital niczego nie załatwisz.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • 1989aldonka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie z Bielska! Co możecie powiedzieć o bAdaniach prenatalnych e Galenie? Jak.zobaczyłam osttanio ilość wykonanych tam amniopunkcji , to zaczęłam się zastanawiać czy oby napewno to dobry pomysł robić tam usg. Jakir macie z kliniką doświadczenie?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam od dwóch dziewczyn, które tam były, że namawiają na metody inwazyjne "strasząc", że z dzieckiem może być coś nie tak. Ja bym tam nie poszła.

    1989aldonka lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa - no właśnie o to chodzi, że pytając o "swoją położną" miałam na myśli położną ze szpitala, w którym chcę rodzić ale opłaconą, wynajętą. A w szpitalu chyba zrozumieli, że chcę mieć kogoś z zewnątrz, stąd taka odpowiedź :)

    Czy ktoś ma namiary i może podać na tą polecaną Panią Alę z Wyspiańskiego? Albo chociaż dokładne dane personalne?

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • Mandarynka88 Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Galeny -odradzam... Dr Sitkiewicz zmierzyła podwyższone NT, sugerowała,że nie robienie amniopunkcji jest nieodpowiedzialne, oczywiście nie wprost... Stres ogromny:( Ponowne badanie nt wykazało co innego, ale i tak dodatkowo bylismy na echo serca i badaniach polowkowych w klinice w Katowicach- oba badania ok. Do samego porodu strach o zdrowie dziecka mimo,ze inni lekarze nie widzieli nic niepokojącego.Na szczęście maluch urodził sie zdrowy a ja Galenę i tę panią doktor odradzam komu mogę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2016, 16:48

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galenę odradzam rękami i nogami, z takim podejściem jak u nich do pacjenta/ klienta dawno się nie spotkałam. Lekarz wykonuje Ci badanie prenatalne, po czym stwierdza że miał "OGRANICZONE WARUNKI" i mam się skonsultować z własnym lekarzem w sprawie wyników- dla mnie masakra.

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponadto dziewczyny mam prośbę o namiary do położnych polecanych ze Szpitala na Wyspiańskiego, na pewno będę tam rodzić , ale tym razem chciałabym mieć "swoją" położną- chciałabym ją załatwić najpóźniej do Nowego Roku, bardzo proszę o pomoc.

  • chcebycmama Autorytet
    Postów: 895 2249

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Honi
    Chcebycmama
    Mam nadzieję, że jeszcze czasami tutaj zaglądacie :)
    Chciałam dopytać o dr Biernackiego - sama go poleciłam Honi, ale u niego nie byłam i właściwie to nie wiem gdzie przyjmuje... :D Nie znalazłam go nawet na liście lekarzy w wojewódzkim.
    Chcebycmama - z tego co doczytałam to Twoja druga ciąża, którą u niego prowadzisz, chciałam o coś zapytać na priv.
    Zapraszam na priv.

    Syn, roczek.
    Okruszek, 20 tydzień w brzuszku. :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś Mama z Bielska potrzebuje przewijak?
    Mam w dobrym stanie na zbyciu za 25 zł lub paczkę toujoursów rozmar 3 lub 4 (tak na zapas)
    http://iv.pl/images/25084888462088622933.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2016, 09:38

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki ładny! Ja bym się skusiła :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2016, 22:02

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ