X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 9 października 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka a może uda wam się nawet na wyspiańskiego z groszkiem spotkać :) fajnie byście miały :)
    Ja właśnie też nie mogłam się zdecydować na szpital.. ale mam nadzieje że wojewódzkiego nie będę żałowała..

    Evell a rodzić będziesz w Bielsku?

    Angelstw ważne że teraz jest wszystko w porządku, a synek napewno będzie zdrowiutki :) Ja z wojewódzkiego znam maczyńską i oziminę może miałaś z nimi kontakt w szpitalu? Wygląda na to że ci lekarze nie są tam tacy źli jak o nich mówią :)

    Kasandra to może nawet udzodzimy w tym samym czasie :) bo ja mam termin na 26.11 i chyba nie śpieszy się maleństwu na świat :) a mogłabyś zdradzić czemu jednak wybierasz wyspiańskiego? A nie wojewódzki?

    Ale powiem wam że chciałabym już urodzić.. Czuje się taka zmęczona a maluszek taki silny że nawet spać sie nie da.. Dobrze że jeszcze kilka dni do pracy i w końcu wolne..
    Odliczam dni do listopada a potem skaczę po schodach :) no oczywiście jeśli zakupy do tego czasu ogarnę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 10:53

    201411191762.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 11 października 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byc może się gdzieś zazębimy :) mój Maluszek duży się zapowiada, więc ja znów mogę urodzić wcześniej :)

    w wojewódzkim moim zdaniem przetrzymali mnie za długo na porodzie naturalnym, urodziłam w końcu, ale Mała cały czas się cofała co zeszła to znów do góry.... okazało się, że rodziła się z rączką i jeszcze na koniec skończyło się pęknięciem 3 stopnia.... masakra totalna.... Małej robili nawet USG głowy po urodzeniu, bo bali się, że się nie dotleniła... w trakcie porodu zero kontaktu jakiś instrukcji dla mnie czy dla.ema... panie siedziały i gadały... ale za to opiekę poporodową zdecydowanie lepiej wspominam właśnie z tego szpitala...

    wyspianski.... panie bardzo miłe ciągle podchodziły i pytały co i jak.... rozmawiały z emem i mówiłu mu co ma robić... cisza radyjko, nowa prodówka wyremontowana.... rodziłam na sali ogólnej, a i tak przy niej był prysznic, z którego mogliśmy skorzystać.... zupełnie zadbany poród.... pani uprzedzała, że chce mnie naciąć, bo po pierwszym porodzie dużo blizn i było ryzyko, że wszystko znów pęknie.... ale dwa razy mnie pytała czy sie zgadzam, że to dla mojego bezpieczeństwa.... jak rodziłam to trzy polożne były obok nas.... za to sale nie sa wyremontowane, więc takie troszkę stare, ale ja zdecydowanie polecam na najważniejszą fazę czyli poród ten wlaśnie szpital...

    ale wiadomo każdy wybiera tam gdzie jego zdaniem będzie najlepiej i miejsce gdzie on się będzie czuł najlepiej :)

    qbxwkvq.png
  • angelstw Autorytet
    Postów: 1578 843

    Wysłany: 12 października 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaartinka wrote:
    Evell a rodzić będziesz w Bielsku?

    Angelstw ważne że teraz jest wszystko w porządku, a synek napewno będzie zdrowiutki :) Ja z wojewódzkiego znam maczyńską i oziminę może miałaś z nimi kontakt w szpitalu? Wygląda na to że ci lekarze nie są tam tacy źli jak o nich mówią :)

    maartinka powiem Ci tak że wszystko co mnie spotkało w kwietniu było dla mnie jak jakiś koszmar...pamiętam z twarzy wszystkich lekarzy, położne i pielęgniarki które się mną zajmowały ale za cholerę nie przypisałabym do nich nazwisk...oczywiście Panią Oziminę (tylko z nazwiska) kojarzę, i panią Doktor - (której nazwiska oczywiście nie pamiętam) która bardzo mi pomogła..wszystko wytłumaczyła, krok po kroku co się będzie ze mną działo, jakie leki mi podadzą, że będzie bolało ale mam prawo do leków przeciwbólowych kiedy tylko powiem...była przy mnie przed urodzeniem Zuzi (w czasie mojego porodu miała cesarkę - musiała mnie zostawić) ale jak tylko otworzyłam oczy po łyżeczkowaniu znów przy mnie była i wspierała słowami jak bardzo dzielna byłam...potrafiła przytulić, wysłuchać i doradzić...

    kurcze no każda musi się przekonać na własnej skórze czy wybór szpitala jaki dokonałyśmy był dobry czy też gorszy...

    10.04.2014r. (ur. 19tc.) Zuzia (*)
    02.2016 5tc

    ug37vcqgz0fhk6cc.png

    rośnij Zuchu! ❤
    qb3cqps6ibeo0f6z.png


  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 17 października 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasandra mój miał być malutki a to ostatnio 2300g ważył! Szok :)
    Kurcze faktycznie lepiej wygląda wyspianski.. Sama juz nie wiem,mój M tez po ostatnich wydarzeniach chce wyspianskiego. Ale może jak ma się swoja położna to trochę lepiej będzie to wygladalo..

    Angelstw straszne przeżycia mialas :( dobrze ze sa jeszcze lekarze którzy potrafią być i wspierac.. Ale szkoda ze jest ich tak malo..
    Obysmy nie potrzebowały nigdy juz wsparcia :)

    Kasandra lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 17 października 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wogole jeśli juz jesteśmy w bielskim wątku to polecam wam sprzedawcę na allegro r_p77 ma tanie rzeczy i można odebrać osobiście :)

    Kasandra, angelstw lubią tę wiadomość

    201411191762.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 18 października 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupowałam tam rzeczy przy pierwszej ciąży ;) teraz mam już wszystko po mojej dwójeczce :)

    już tak blisko, a jednocześnie to chyba najgorszy moment teraz, bo już mi bardzo ciężko...

    już bym chciała następną wizytę, bo jestem ciekawa jak mój Maluszek przybiera :) ja już mało tyję przez ostatnie 1.5 tygodnia przybrałam 400g, więc spoko, ale dużo jem, więc obawiam się, że to może Dzidzia przybrała całość....

    qbxwkvq.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 października 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety muszę wszystko nabyć.. A skoro ty jesteś doświadczona mamusia to moze doradzisz mi czy kupic poduszke klin? Bo właśnie nad tym dumam :)

    Ile twój maluszek ważył na ostatniej wizycie?

    201411191762.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 19 października 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na ostatniej wizycie 2100 :) lekarz powiedział, że idziemy na nasz rekord ;) ale ważna będzie dla mnie następna wizyta, jak dalej będzie duży to już pewnie tak zostanie :) mój em urodził się 4200 i 62cm :)

    ja nie kupowałam klinu, ale zawsze noworodek i wogóle Dzidziuś do 12 miesięcy śpi z nami w łóżku :) dostałam nawet taką poduszkę, ale nigdy jej nie użyłam... moja szwagierka też po dwójce dzieci też nie używała :) powiem Ci szczerze, że moje dzieci się z tego turlały

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2014, 11:33

    qbxwkvq.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 20 października 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie 4,2kg to sporo.. A wtedy robią cesarke czy mozna rodzic SN?

    A poprzednia wizyte kiedy mialas? To porownam do swojego :) mój to tez klocuszek i mógłby się juz w końcu rodzic, oczywiscie jak tylko wózek będzie :)

    Hmm..to teraz nie wiem czy kupowac ja czy nie :) może sobie odpuszcze..

    201411191762.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 20 października 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell ja też jestem z okolic Andrychowa :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 20 października 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31 i 3 dni dokładnie wg daty porodu usg, a tej bardziej ufam :)

    można niby SN, ale chyba się skłaniają do cesarek, a ja miałam bardzo ciężki poród pierwszy i mam bardzo dużo blizn dosłownie wszędzie (pęknięcie krocza 3 stopnia, i nacięcia) i mój gin może zadecydować o CC, więc czekam na następna wizytę i pewnie wtedy się dowiem :)

    mój Szwagier robi specjalizację ginekologa położnika i u nich duże dziecko jest już wskazaniem do CC....

    qbxwkvq.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 22 października 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dołączam do Was - szczęśliwych przyszłych mamusiek :D
    Czy jest tu ktoś ze Skoczowa ?:)
    Pozdrawiam , buziaki :*

    olka30, truskawkax25, maaartinka, Lena87 lubią tę wiadomość

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • truskawkax25 Autorytet
    Postów: 360 404

    Wysłany: 24 października 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kikusia:)
    Mój pochodzi ze Skoczowa i często tam bywamy :)

    Kikusia lubi tę wiadomość

    qb3c3e5eerxx6827.png
  • Sabela Autorytet
    Postów: 465 373

    Wysłany: 27 października 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hajka:) mieszkam w bb od półtora roku,a pochodzę z okolic.

    Gdzie chodzicie do swoich lekarzy?

    cravings-2019-03-29.jpg

    BŁAŻEJ-10.07.2015 <3
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 29 października 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kikusia i Sabela :) i gratuluje :)

    Sabela który to tydzień? :) ja chodze do dr Maczynskiej, ma swój gabinet w domu niedaleko wojewodzkiego. A ty kogo wybralas do prowadzenia ciąży?

    Sabela lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • Sabela Autorytet
    Postów: 465 373

    Wysłany: 29 października 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tydzień. Termin miedzy 30 czerwca a 3 lipca :)
    Ja wcześniej chodziłam do dr Sieradzkiej, do eurokliniki.
    Zawsze byłam zadowolona więc myślę, że się nie rozczaruje.
    Ale na wizytę idę dopiero 19.11

    cravings-2019-03-29.jpg

    BŁAŻEJ-10.07.2015 <3
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 29 października 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabela w takim razie pomyślnej i spokojnej ciąży ci życzę :) oczywiście pozostalym mamusiom tez :)

    Sabela lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 29 października 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie Dziewczyny :)

    ja chodziłam w 2 poprzednich ciążach do dr Lasatowicza w bb i teraz też chodzę :) jestem zadowolona bardzo :)

    Sabela lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • Sabela Autorytet
    Postów: 465 373

    Wysłany: 30 października 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :)
    Mam nadzieję, że zostanę tu do samego końca.

    cravings-2019-03-29.jpg

    BŁAŻEJ-10.07.2015 <3
  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 30 października 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    groszek a ty pracowałaś na Wyspiańskiego ?

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ